Inzerce

Darovanie krvi pocas menstruacie

Chystam sa ist prvy krat darovat krv, a celkom som sa na to tesila no niekde som si precitala, ze pocas menstruacii sa krv na darovanie neodobera.. A naozaj by ma zaujimalo preco? Je ta krv potom nepouzitelna?Ved predsa s menstruaciou nesuvisi..

Inzerce
Odpovědi
k7 poděkování

nevím zda pro vás bude moje odpověď aktuální, ale na darování krve během menstruace jsem se ptala a dostala jsem odpověď v tom smyslu, že dárcovství v průběhu a brzo po menstruaci představuje jen vyšší zátěž. Při darování před menstruací pak může tělo trochu upravit množství krve, které odchází, zatímco při opačném postupu ztratí něco krve svou přirozenou cestou a pak mu jí ještě sebereme. O jiném vlivu menstruace na dárcovství jsem neslyšela.

Reagovatpoděkovatnahlásit

29. března 2007, 23:59:06

pavlatko

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

18. června 2013, 19:35:50

Gabča1 poděkování

možem darovat, krv ak som zaočkovnaná proti hepatitide A,B, + besnota?

18. března 2008, 07:33:30

peťa1 poděkování

samozrejme že môžeš...je tam ochranná lehota 6 mesiacov a potom nie je problém. Ja som tiež očkovaná proti hepatitide a tiež som darcom krvi

29. ledna 2012, 19:41:21

Zita Kitty

Koľko dní po menštruácii by som mohla ísť darovať krv? Ďakujem

1. března 2015, 23:45:20

Zuzana

Mne bolo vysvetlené, že pri menštruácii sa nesmie darovať krv pretože odchádza krv pri menštruacii a potom aj odber. po ďalšie klesne hmoglobín v krvi.

24. října 2017, 15:04:51

Přidat nový komentář
 [ pravidla diskuse ]
Inzerce
loading...
Nové články emailem
Inzerce
banner_voucher_ordinace_3.jpg

Chcete zdravě spát? Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroom Magniflex, Šaldova 1, Praha-Karlín, nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.
Anketa
Opalujete se na jarním sluníčku?
Zatím hlasovalo 121 lidí.
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Klára (Kvasinkové infekce pochvy) 13. června 2018, 16:23:02

Kvasinek jsem se zbavila az kdyz jsem vymenila spodní pradlo z umelych vlaken za bavlnu, pak po… Diskutovat

• Milan Ostrava (Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?) 15. června 2018, 10:35:11

To dáš chlape. Byl jsem na tom úplně stejně. Život bez cigára jsem si neuměl představit.… Diskutovat

• Veverka (ElektroMyoGrafie neboli EMG) 13. června 2018, 23:06:44

Dobrý večer jdu zítra na EMG jak tu čtu kolik tu je těch horších komentářů tak se mi tam… Diskutovat

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.