Inzerce

Darovanie krvi pocas menstruacie

Chystam sa ist prvy krat darovat krv, a celkom som sa na to tesila no niekde som si precitala, ze pocas menstruacii sa krv na darovanie neodobera.. A naozaj by ma zaujimalo preco? Je ta krv potom nepouzitelna?Ved predsa s menstruaciou nesuvisi..

Inzerce
Odpovědi
k7 poděkování

nevím zda pro vás bude moje odpověď aktuální, ale na darování krve během menstruace jsem se ptala a dostala jsem odpověď v tom smyslu, že dárcovství v průběhu a brzo po menstruaci představuje jen vyšší zátěž. Při darování před menstruací pak může tělo trochu upravit množství krve, které odchází, zatímco při opačném postupu ztratí něco krve svou přirozenou cestou a pak mu jí ještě sebereme. O jiném vlivu menstruace na dárcovství jsem neslyšela.

Reagovatpoděkovatnahlásit

29. března 2007, 23:59:06

pavlatko

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

18. června 2013, 19:35:50

Gabča1 poděkování

možem darovat, krv ak som zaočkovnaná proti hepatitide A,B, + besnota?

18. března 2008, 07:33:30

peťa1 poděkování

samozrejme že môžeš...je tam ochranná lehota 6 mesiacov a potom nie je problém. Ja som tiež očkovaná proti hepatitide a tiež som darcom krvi

29. ledna 2012, 19:41:21

Zita Kitty

Koľko dní po menštruácii by som mohla ísť darovať krv? Ďakujem

1. března 2015, 23:45:20

Přidat nový komentář

Neradi počítáte? Přihlášení uživatelé nemusí.

[ pravidla diskuse ]
Inzerce
loading...
Nové články emailem
Inzerce http://www.doktorvkapse.cz/astmainfo/
Anketa
Jak řešíte u svých dětí popraskané a bolavé koutky úst?
Zatím hlasovalo 96 lidí.
Inzerce
Inzerce http://www.mamlupenku.cz
Inzerce
Aktuální diskuse
  • ŽIVOT (darování orgánů) 10. prosince 2016, 06:00:58

Díííky a ještě díky, napiš mi nějaký kontakt na tebe prosím... Diskutovat

• Martina (Operace hemoroidů) 8. prosince 2016, 11:50:54

Pokud jste to ještě neřešila, tak doporucuju metodu hal-rar jsem druhy den po operaci polehavam… Diskutovat

• langenau (Citalec a Neurol-zkušenosti s užíváním) 6. prosince 2016, 23:55:44

Ahojte uživatelé,beru citalec již 4 měsíce ato jeden ráno a jeden večer po 20mg.Deprese a… Diskutovat

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.