Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Únavový syndrom

Na únavu si stěžuje až jedna čtvrtina pacientů v ordinacích praktických lékařů. Kolik z nich trpí chronickým únavovým syndromem? více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Martin
3x

Take nechut ke sve praci?

pavel
1x

Co to tu jsou za nesmysli?syn spi 18hodin dene a nepracuje,a v clanku se dovim,neco v tom smyslu ze chronicky unavovy syndrom az tak nebezpecny neni..Tohle je jeste horsi nez rakovina tomu verte. Meli byste psat normalne a ne kraviny...

Sára
13x

Žiji již asi 9 let s únavovým syndromem a naučila jsem se s ním skutečně dobře žít. Ve fázi nejhorší, kdy jsem mohla pracovat jenom 4 h denně (mám náročné duševní povolání s velkými nároky na koncentraci) a 20 h jsem prospala a cítila jsem se stále hůř a hůř, mě zachránila ozonoterapie. Vyzkoušela jsem i oxygenoterapii, ale ta vůbec nezabrala - naopak jsem onemocněla. Protože školní medicína nezná žádný lék ani konkrétní pomoc, čerpám jen z alternativních možnosti. Úspěšně jsem vyzkoušela mnoho přírodních produktů a bylinek, jako je maral, žen-šen, propolis, třezalka, echinacea, gingko-biloba, na bolesti kloubů i svalů je výborný známý "urologický čaj" běžně dostupný v lékárnách, který skvěle čistí a přináší úlevu, přípravek pm21 a další. Při nachlazení, které mívám jen zřídka, používám hlavně běžně dostupná homeopatika. Fyzicky mi hodně pomáhá kolo, procházky přírodou a turistika, plavání, lehké cvičení - vše s mírou podle sil. Nezbytné je pečovat i o duševní kondici - nejvíce mi pomohla scientologie svými auditingy, pomocí nichž je možno odbourat mnoho emocionální zátěže, je dobré meditovat při příjemné hudbě nebo v přírodě, také pomáhá pobyt na slunci bez slunečních brýlí, kde sluneční světlo vykonává mnoho pozitivního, mnoho sil je možno nabrat u moře, na psychiku dobře působí zpívání, esoterický tanec. Aby se člověk mohl uzdravovat, musí si také dát do pořádku vztahy s jinými lidmi, nesmí mít nablízku člověka, s nímž se necítí dobře nebo který mu ubližuje, a to jak doma, tak v pracovních vztazích. Je dobré mít práci, kterou děláme rádi, vyhledávat radosti, těšit se z maličkostí.

jája
3x

ahojky o únavový syndrom se zajímám od chvíle co sem potkala člověka kterého sem si zamilovala, ale on mi trdí že díky této nemoci nemůže žít naplno a nechce aby to co prožívá prožíval někdo s ním a trápil se kvůli němu, ráda byh znala váš názor jak se k tomu postavit a zda je ¨život opravdu tak omezující díky jája

sára
3x

Ahojky Jájo, bohužel tohle je naprosto blbá nemoc, protože člověk vlastně nikdy neví, co bude, a pokud chce žít, tak je to neustálý boj sama se sebou. Jak píšu, pomoc hledám úplně všude - samozřejmě se snažím se tomu nepoddávat a to dělá asi každý, kdo tímto syndromem trpí, ale musí se dobře hospodařit se silami a okamžitě reagovat, když člověk cítí, že se začíná zhoršovat. Já například nemám oslabenou imunitu, ale naopak. Jsem v podstatě pořád jako přetúrovaný motor. Mám období, kdy se cítím docela dobře, ale větší stres mě vrhne zpátky a zase trvá pár týdnů, než se z toho dostanu a tak pořád dokola. Tuto nemoc mám lékařsky potvrzenou, ale bohužel to je také všechno, co mi dnešní školní medicína může nabídnout. Někdy se to může zvrhnout v rakovinu, ale na takové věci nemyslím. Naposledy mě ze špatného stavu dostal jeden švýcarský přístroj generující specifické elektromagnetické pole. Takže Jájo, pokud chceš v životě skály lámat a hory přenášet, tak tenhle partner ti asi nebude moci sekundovat.

Jana

Sáro, popsalas to velice dobře.

marek

To všechno je Hezky napsano. Ale docílit toho všeho je to nejtěžší. Gratuluji ze se vam to vede.

Jean

taky jeden nesmysl, je to obyčejná chlamydioza :-)

Jarka
1x

Znam pani,ktera rika,ze ma tento problem. Rada nakupuje a tak kdyz jde nakoupit,tak je naramne cila.Svuj pokoj tedy loznici si neuklidila snad 15 let(to neni vtip) Rada ji a tak pri vareni take neni unavena.Kdyz muze jit se nekam pobavit, a hlavne se najist tak je v pohybu,bez hole. Kdyz ale ma nejake povinnosti,tak pajda Tak jak je to. ?

Mirajda
3x

O únavu jsem se začal právě zajímat,protože se delší dobu nemůžu zbavit různých jejích příznaků.Různé pobolívání různě po tělě,které jsem se snažil vyležet a vymarodit,ale nic nepomáhá.Jsem unavený a ospalý celý den,aniž bych dělal něco,co by k takové únavě vedlo.Někdy se mi doslova zavírají oči.To mám 30roků a nejsem lenoch a pecivál.Jestli máte někdo zkušenost,poraďte.Trvá to už delší dobu,tak bych rád zjistil,na čem jsem.

René
3x

Vážení, trpím chronickým únavovým syndromem asi třičtvrtě roku. Během posledního měsíce a půl se to začíná horšit. Vesměs do 4 až 6 hodin po odpočinku / spánku se mi zvýší teplota průměrně z 36,6 na 37,4 °C, přijde malátnost, neschopnost soustředit se a cokoliv pořádně vnímat. Tohoto stavu mne zbaví až odpočinek, někdy stačí i 30 min a můžu zas normálně fungovat. V noci musím spát pod dvěma dekami. Neužívám žádné léky. Nemoc naposledy před rokem a půl. Nyní začínám uvažovat o návštěvě lékaře. V běžném životě se mi dostává označení simulant či že si to vymýšlím a skutečným důvodem je lenost. Máte někdo zkušenosti ohledně běhání s tímto problémem po doktorech? S jakým pochopením ze strany zdravotníků jste se setkali?

xeonikx

je to něco hroznýho, doktoři v nejlepším případě řeknou, že je to nová diagnoza, v nejhoršim píšu vam psychiatrické vyšetření, prosím ozvěte se mi někdo se stejnými problémy hodně mi to pomůže icq: 190899865

stehlík

Je to strašný, už jsem úplně v koncích...nevím co mám dělat!!! Myslím si, že to začalo od jednoho CELODENNÍHO výletu. Den před tím jsem spal jen jednu hodinu, z domu jsem vyrazil okolo 22:30. Od té doby jsem byl vzhůru 25 hodin, takže když se to sečte, tak dohromady téměř 38 hodin :( Od té doby mám pocity stálé únavy, ochablost svalstva mě tápí...Zhoršil se mi zrak, vidím jako by rozmazaně, komunikace taky dost vázne. Nemám chuť do ničeho, to co mě dříve bavilo se mi teď stává na obtíž. Navíc chodím do gymnázia a tam je to přímo utrpení, nedokážu se na nic soustředit, nejraději bych se neviděl :(((((((((((((((( Je mi 13 let, prosím pomozte mi!!!

hm
2x

no zrovna dneska mi doktorka oznámila že trpím únavovým syndromem...naštěstí ještě nejsem v pokročilejším stádiu...k doktorce jsem šla kvůli čepům v krku a ta je naštestí pečlivá a rovnou mi odebrala i vzorek krve, ze kterého se ukázalo co mi je...Je pravda že jsem často unavená, bolí mě záda, občas cítím slabost ve svalech a nedavno se dostavili problémy s vnímáním a komunikací ale nenapadlo by mě že jde o nemoc...od zítřka začnu brát léky tak doufám že mi to pomůže...je mi teprve patnáct tak se snad vyléčím brzy

petr
2x

u které doktorky jsi byla a co léčba pomohla, jestli ano dej vědět podrobnosti ať jsme taky zdávi jako ty

hanny
1x

Za posledni rok se mi nějak převrátil můj svět. Mírně se na mě nakupily problémy, domácí povinnosti, finanční potíže. Studuju gymnázium. Dříve jsme měla zájem o dění okolo sebe, dneska jsem totálně mimo - nevnímám, nemám na nic chuť. Někdy prospím i 20 hodin denně. Ve škole poslední pulrok studuji na ISP, ten mi pomohl značně. Před rokem mi přišli na Gilbertův syndrom v poměrně ošklivém stádiu, geneticky ho ale v rodině nemám. Jsem často nemocná, nejsme schopna se koncentrovat na podstatné věci. Díky mé malé akčnosti, nechuti a podrážděnosti jsme ztratila spoustu kontaktů s okolním světem - jsme sice introvertní, ale chybí to že... Doktorka mi neustále dokola bere krev, stále nic nového nezjistila, scénář je přitom pokaždé stejný - únava po maličkostech, mírně zvýšená teplota, bolest vrkku, někdy bolest hlavy, bolest těla, nesoustředěnost. Je mi 17, tak snad jak změním doktora, tak zjistí co mi je (simulant? ;-) ), už mě to opravdu nebaví. naučit se s tím žít - jo, to není tak snadný, jak si mylsí lidé plní energie a elánu.

věra
1x

Podívejte se na stránky: www.glukany. info Doporučuji z vlastní zkušenosti.Vážně to funguje.

Mattys
2x

Ahojte, už dlhšiu dobu 3-4roky pociťujem neustálu únavu. Stále je to to isté. Ráno ledva vstanem z postele aby som išiel do práce. Budík mám nastavený o 04:00 potom ho prestavím na 04:45. Áno a už vstanem. O 12:00 začnem pociťovať neznesiteľnú únavu - zaspal by som aj na stole. O 15:00 som doma, ľahnem si do postele - spím do 19:00 aj to ma musí zobudiť budík. Spať idem okolo 23:00. A to to je celý môj harmonogram. Je to normálne? Asi ťažko. Naozaj sa mi nič nechce a najradšej by som bol v posteli alebo nič nerobil celý deň. Do všetkého sa musím nútiť, a spávať 2krat denne... ee, v poslednom čase mávam aj neznesiteľnú bolesť v kĺboch v nohách. Ledva sa viem pohnúť. Už mi to ide dosť na nervy. Celý život pomaly prespím. Prácu nemám absolútne ťažkú. Už si začínam myslieť že mám ten Chronický únavový syndróm --- no neviem... Toľko z mojej situácie Ahojte

Ra
1x

Takových nás je mnohem víc. Prostuduj si něco o "chemtrails".

jméno a příjmení

nemel jste kliste?vypada tona boreliozu ,bezte k doktorovi BRNO

shelle
2x

to mattys: nejsem si jistá, jestli je tohle únavový syndrom, když to tak spočítám, tak spíš v podstatě 9 hodin......já sem ten prvni rok s CFS (únavovým syndromem) rano vstala do školy, přetrpěla tam těch pět-šest hodin a pak zase zapadla a usnula.......v průměru sem spala tak 16 hodin denně a stejně sem byla pořád vyčerpaná........:)) a mě rozhodně není schopný vzbudit budík:)))))

Petra B.
7x

Ahoj všem, kdysi jsem prodělala infekční mononukléozu. A od té doby se to se mnou všechno táhne. Už tehdy po půl roce diety zjistili, že mé jaterní testy nejsou v pořádku, tím pádem jsem dostala půl roku diet a krevních testů navíc. Nesměla jsem nic, jezdit na kole, plavat apod. Celkem jsem se držela, ale pak jsem chtěla sportovat a bylo zle. Skončila jsem pro úplné vyčerpání v nemocnici a měla jsem jen malé teploty. Pak objevili v krvi aktivní EB virus. V dnešní době jsem opět v podobné situaci, unavená a hned se zadýchávám jak když jedu nebo chodím maratony a přitom vyjdu tak 6.schodů atd. Připadá mi jako když mám na rukou a nohou závaží.. Zatím tedy čekám na vyšetření z infekčního. Jediné co je špatné jsou jaterní testy. Kdo tohle nezažil tak tomu ani neuvěří

monak
1x

Už jen z názvu vyplývá, že to není nemoc, ale důsledek nemoci. Příčinou může být spousta viróz, či bakteriálních onemocnění, o kterých se Vám ani v nejmenším nezdá. Doktoři Vám na nic nepřijdou, většinou jsou to líní "dělníci", kteří nic nechtějí řešit. V těchto případech opravdu nechápu poplatky 30kč do jejich kapes a ne do zdravotnictví. Vždy si nechte udělat kompletní bakteriologicko-imunitní vyšetření, ale nejlépe přímo v nějakém centru, protože lékař Vám nechá udělat testy na max. LB, chlamydie a mononukleozu.

aeriu

Přesně tak, monak má pravdu. Je následek nikoliv nemoc jako taková. Nejdříve bych se zaměřil na bakteriální a virové znečištění, rovněž parazity a nezapomenout ani na plísně (candida) zda nejsou v organismu přemnožené. Bohužel drtivá většina doktorů se těmito věcmi vůbec netrápí. Asi na to nejsou dostatečně vzdělaní nebo to ignorují úmyslně (ano, je v tom obchod-farmaceutické společnosti-jeden člověk-jedna položka). Každopádně nějaká krátkodobá detoxikace organismu nepomůže. Musí se to podpořit i omezením nevhodné stravy (kyselinotvorné) a nasadit vhodné doplňky a to alespoň několik měsíců ale většinou i déle.

karolka
1x

Někdy mohou pomoci alternativní produkty, zázvor a nejen on jsou zázračné. Někdo hledá alternativu v přírodě, jiný v lékárně. Střední cestu nabízí curenzym, čistě rostlinný enzymoterapeutický prostředek. Nezpůsobuje závislost a může se kombinovat se zázvorem a vitamíny.

nadine
3x

Na unavu doporucuju Q-Max s koenzymem Q-10, uzivam uz mesic a citim se celkem fajn. Shanela jsem se po nejakem pripravku co by me trochu vzpruzil, na materske se citim dost vycerpane a tohle mi bylo doporuceno doktorkou - a nelituji.

Že bych to měl taky?
2x

Někdy sem tak unavenej,že se absolutně nemůžu probudit,budík ani telefon nemají šanci. A to spím třeba 17 hodin... Nejradši bych s postele ani nevylezl,ale musím ven s pejskem. Ale i při té chůzi pak usínám,málem s m spadl :( Než se proberu,tak mi to trvá několik hodin. Je to ten sindrom? A co s tim dělat,nemám na nějaký drahý léky. Docela mě to v životě omezuje,kvůli tomu se mi taky nechce ani chodit do práce..... Je mi 33 ale pozoruju to na sobě už od mala. A nebo sem prostě jenom línej ? ? ?

Sona
2x

Vyloženě ti radím,mazej k doktorovi a nechej si udělat vyšetření na štítnou žlázu!!! Jestli to máš od malička - tak to unavovej nebude,spíš nějaké potíže se štítkou atd...a dá se to léčit,pomůže ti to

Milan

Souhlasím se všemi kapitolami jak jsou popsané. Až když člověk opravdu má přiznaný únavový chronický syndrom , tak se teprve může vyjadřovat k této zrádné nemoci. Já s touto nemocí bojuji již 3 rok a začalo to nenápadně výpadkem vlasů a poté veškerého ochlupení na mém těle. Komplikace jsou o to horší ,že mám před operací kyčelního kloubu a na bederní páteři mám taky nález. Takže by se to rádo přisoudilo k těmto onemocněním, avšak k tomuto tvrzení se žádný lékař neodvážil , protože příznaky únavy se u mne projevují přesně podle těchto sedmi kapitol

Zuzanka
1x

Tomu se říká hypochondrie :D. Normálně zalez do postele a spi a spi, dokud nebudeš úplně přespalý. Já taky naspím třeba 16 hodin a nechce se mi vstávat. Uvidíš, zlepší se to. Anebo si dej párátka do očí a tak už neusneš :D. To je nejlepší způsob, jak s tímto skoncovat :D, s takovým lenošením to v životě nikam moc nedotáhneš hošánku. :) Myslím to dobře, zase bude lépe uvidíš :P:).

Zdeňka
4x

Tedy Vy máte ale pěkně blbý názor......Já se s únavovým syndromem potýkám už 23 let. Ztráta imunitního systému po thyreopatii pro toxický andenom na levé štítnici. O této nemoci tenkrát se u nás vůbec nic nevědělo. Přesně asi jako Vy. Měla byste si si něco o únavovém syndromu něco přečíst a potom psát takovéto blbosti. Raději bych neměla třeba nohy, než mít tuto nemoc s dg: G 93,3, tato diagnoza byla u nás udělana v loňském roce. ME/CFS/PVFS je srovnatelný s roztroušenou sklerózou, konečnou fází ledvinového selhání, nebo s obstrukční plicní nemocí. Šance na úplné uzdravení je velmi malá. Možná když se to zachytí včas, ale po 23 letech - nulové vyléčení. Všem přeji pevné zdraví !

čak

nechte si vyhledat ÚNAVOVÝ SYNDROM A HOMOCYSTEIN

Mirka

Můj děda, kterému je 60 let stále spí.. V noci se občas dusí, nemůže dýchat a hrozně chrápe.. Když se díváme na televizi, chvíli se dívá, ale pak najednou začne usínat a ani nevnímá...Chtěli jsme ho přihlásit na nějaké léčení v nějaké soukromé nemocnici.. o kterém jsem slyšela, ale nemůžu to na internetu najít... Mohli by jste mi prosím vás poradit??? Děkuji :-D

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce