Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Alzheimerova choroba

Nemoc poprvé popsal již na počátku 20. století německý lékař Alois Alzheimer. Tehdy to byla nemoc vzácná a neobvyklá. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
btw
1x

je možné onemocnět alzheimerovou chorobou ještě ve školním věku (třeba v 14 nebo 15)?

Milan
8x

Dobrý den Mozek je ze 60 % tvořen tukem. Pro svojí činost potřebuje olej s obsahem nenasycených mastných kyselin. Lidé tento tuk konzumují čím dál méně. Nenasycené mastné kyseliny obsahují: ryby - čím tučnější tim lepší, ořechy a hlavně LNĚNÝ OLEJ. Pijte lněný olej a nebudete mít problém. Alzheimerová choroba=ubytek mozkových buněk a spojení. Nenasycené mastné kyseliny=budují mozkové buňky a jejich spojení. U kojenců se to vyloženě doporučuje, pro zdravý vývoj mozku. Alzhemerová nemoc není nemoc, je to jen nedostatek nenasycených mastných kyselin. Nechápu proč to nikdo narovinu neřekne: PIJTE LNĚNÝ OLEJ

flax

hihi

Radka

Chybí nám rybí tuk, co jsme povinně dotávali ve škole!!! To bylo v padesátých letech.

Milan
1x

Alzheimer - není choroba, je to jen nedostatek NENASYCENÝCH mastných kyselin. Pokud jich má dítě nedostatek, tak se tato "choroba" klidně může vyskytovat. Jakýkoli ztužený tuk- margaríny,... NEMOHOU obsahovat NENASYCENÉ mastné kyseliny. Jakékoli smažené jídlo NEMŮŽE obsahovat nenasycené mastné kyseliny. Pijte Lněný olej, jezte ryby a ořechy a vše se zlepší. Nenasycené kyseliny obnovují neuronové spoje v mozku. Oleje používejte pouze za studena lisované. Nikdy RAFINOVANÉ rafinované oleje. Nesmažte, a nemažte si na chleba margaríny. Dělali to snad naší předkové, kteří netrpěli Alzheimerem?? Pijte lněný olej měsíc, a změní se vám život. Milan Kubaczka

flax

Před touto chorobou (bez uvozovek) bych se neschovával za nějaký olej a kdovíco ještě. Místo toho půjdu radši do sebe a začnu používat a trénovat to, co mám v hlavě. Jenomže to už není tak pohodlné, jako popíjet len, že.

Hana Pešková

Na druhou stranu děláte snad to co vám zde pan radí? Zkuste to, moc to nestojí a určitě tím nic nezkazíte. Pro své zdraví tím uděláte určitě mnoho dobrého.

Hana Pešková
1x

Tato choroba je strašná především pro příbuzné. Nám velmi pomohli v Domě domácí péče v Samopších u Sázavy, kde se nám postarali o babičku. Jejich přístup je velmi profesionální jak po zdravotní tak po sociální stránce. Překrásné prostředí u řeky Sázavy. Musím říct, že se nám velmi ulevilo, když převzali za nás péči o babičku. Je to hrozná nemoc ....

Standa
1x

Stránky odkazované v textu www.stari.cz nefungují :-(

Přemysl Michálka
1x

Na žádost uživatele byl tento diskusní příspěvek smazán

Denisa
5x

Dobrý den, mám babička má althziemerovu chorubu, už nevím co mám dělat. Je strašně agresivní, vykládá o mě samé nesmysly, prostě mám pocit, že mě nenávidí a tento dojem s ní sdílí i celá rodina. Jak se mám v takovém případě chovat, jak se mám chovat k ní?? Prosím o radu. Je strašně majetnická, myslí jen na sebe vše její, všechno jí dělám naschvál, už to opravdu nezvládám. Děkuji.

Iveta
7x

Slyšela jsem že na zmírnění příznaků alzheimera se dá používat přípravek Tanakan - www.tanakan.cz. Dokonce by měl být i volně prodejný.

radek
5x

Dobrý den, začínám trpět výpadky paměti, špatně se mi učí, mám horší pamět, nechut něčemu rozumět, zažívám stavy euforie, bojím se, že opravdu nejsem v pořádku. Jsem pomatený i pro své okolí, nedokážu se o sebe postarat tak jako dřív, a to je mi pouze 23 let. Děkuji za odpověd

Jana
1x

to Radek: nemůže se jednat o příznaky deprese?

Jitka Pourová

Právě vyšla nová kniha o Alzheimerově chorobě od Mathildy Regnault. Obsahuje důležité informace pro blízké nemocných a je doplněna také o české kontakty. Více lze zjistit zde: http://obchod.portal.cz/produkt/alzheimerova-choroba/

Michal Medik

S tim lnenym olejem bych to neprehanel zas tolik ..nic se nema prehanet...aby nemel clovek problemy ne v mozku ale v brise .... pankretitida ? Zlunik ?

Kniholapka

Kdo byste měli zájem - Albatros vydal moc hezkou knížku Ivony Březinové "Lentilka pro dědu Edu" (http://www.albatrosmedia.cz/lentilka-pro-dedu-edu-d2.html), která pro děti, ale nejen pro ně, popisuje vtipně a zároveň citlivě problémy spojené s tímto onemocněním, které se netýkají jen nemocného, ale celé rodiny..

jouan

Oděvy pro seniory, nemocné www.4-care.cz

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce