Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Žlučníkové kameny

Určitě si pamatujete scénu z filmu Jak básníkům chutná život, kde se říká: „A Štěpánku, neměla bych zavolat nějakýho opravdovýho doktora?“ Maminka začínajícího lékaře Dr.Šafránka se drží za pravý bok a sténá. Tak tahle může vypadat klasická žlučníková kolika nebo... více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Stanka
17x

Užívám antikoncepci a pravděpodobně mě čeká operace žlučníku,musí se před operací vysadit a nebo to nemá vliv na operaci?Děkuji

Anna Mikušová

Dobrý den mám žlučníkové kameny a zánět slinivky nejlepší je jít ke svému lékaři a poradí vám nebo když je to akutní zajet na pohotovost .

Peťka
6x

Dobrý den, prosím vás o radu, kam se objednat na vyšetření břicha, pravděpodobně se (podle popisu) jedná o problémy se žlučníkem. Děkuji.

Jájina
4x

Ahijky no zajdi si k obvodnimu lekari a on te posle na sono bricha. ME by spis zajimalo jaky vliv maji zlucnikove kameny na tehotenstvi...Byly mi zjisteny 3 kaminky a chceme mit s pritelem mimco...ale bojim se aby mi to neuskodilo nebo plodu.Byly mi zjisteny asi pre pul rokem ale neboli me,ani nevim ze je mam...

Klára Bártová
1x

Já si myslím, že spermie míří k jinému orgánu, než do žlučníku....

Blanka
1x

EMULIPS přispívá ke snížení vzniku žlučníkových kamenů,přispívá ke snížení rizika vzniku chorob srdce a cév,podporuje zažívání,odlehčuje trávicímu traktu,pomáhá tělo chránit před volnými radikály.Díky němu už žádné potíže se zažíváním,s kilogramy navíc,s vysokým tlakem a cholesterolem.Cena je 375 kč až na 100dní pište si na Blanka83@email.cz. Reg.č.03-000585

Beďa
1x

Po přečtení článku jsem nabyl dojmu, že ke vzniku kamínků dochází z toho důvodu, že žlučník nevypouští žluč a ta ve žlučníku ztvrdne. Dle selského rozumu bych právě opačně viděl jako jedinou prevenci před vznikem kamínků konzumaci přepalovaných jídel a donutil tak žluč k větší aktivitě, ale nejsem lékař.

martina
5x

prosim kdy mužu po laparoskopii žlužniku normalně sexualně žit

pipiš
2x

Martino .až uzří partner ty díry na břiše ,tak se bude jednat už jen o sexuální přežívání

maggi
1x

To je ale nesmysl! Já ležela 3 týdny po laparoskopii ve Španělsku na pláži, jen jsem si jizvičky mazala nejsilnějším ochranným faktorem proti slunci. Jinými slovy: jizviček by si nikdo ani nevšiml. A sexuální život už dávno běžel v normálním rytmu... :-)

Marek Šimon
4x

Vpravo v podžebří není žaludek, ale játra a žlučník. Je samozřejmě chyba jakékoli bolesti ignorovat a neřešit. Opakované bolesti v této oblasti mohou být žlučníkové koliky. Sám jsem je měl jednou za rok, vždy po nějaké dietní chybě (nemohl jsem sýr, později majonézové saláty, hlavně rybí, acidofilní mléko, a samozřejmě po přejedení, překvapivě mi nevadilo tučné maso), poté následovalo několika denní období, kdy jsem mohl jíst jen rohlíky a šunku, ostatní věci vyvolávaly bolesti (ale už ne novou koliku). Zprvu jen asi 2-3 dny (2003), pak i dvoutýdenní (2010). Rozhodl jsem se tedy jít na operaci. Operace proběhla laparoskopicky, žlučník byl ve stavu zánětu, lékař zvažoval konverzi (změnu operačního postupu z laporoskopického na klasický během operace), nakonec to nebylo potřeba, ale řekl mi, že kdybych přišel ještě o další rok později, tak by to mohlo být nutné. Žlučníkové kameny byly cholesterolové, dva byly opravdu velké (válcovité 4x1 cm a 3x1 cm) a několik menších. Po operaci mohu jíst věci, které jsem dříve nemohl (zejména sýry), má to ale určitá omezení - porce musí být malé, větší porce mi způsobují pocit plnosti třeba i do druhého dne. Často ho ukončí průjem, ale nebolestivý a spíše uvolňující. Přejedení způsobuje bolesti podžebří. Je nutné vyladit jídelníček a obecně jíst menší porce a méně tuku, bez žlučníku nemůže tělo žluč dávkovat podle právě snědeného jídla. Je mi 30 let.

Marek Šimon

Tak to není. Jizvy po laparoskopii jsou malé. A i holky s velkými jizvami po světě běhají a kluci se o ně perou. Problém budeš mít první dva tři týdny, kdy tě jizvy budou bolet, prudší pohyby, zvedání se z postele, jakékoli stahování břicha bude bolestivé. Ale principiálně to sexu nebrání.

fRANTA
1x

Dobry den Chci se zeptat zda mě poradite co mám udělat-Byl jsem na Sonu kde mězjistili žlučník je ostrých kontur stěna jemná,Slinivka ostrých kontur.bez známek ložiska vel.92x37. Zavěr chro.dif.jatra.leze nepřehledný pankreas. Je možné mě informovat na e-mailove adrese. etiketa.001@seznam.cz Děkuji Machaček

Martas
13x

Dobrý den, mám dotaz ohledně žlučníkových kamenů. Na ultrazvukovém vyšetření mi zjistili žlučnikový kámen 21mm. Paní doktorka mi doporučila laparoskopickou operaci. a právě to mě zajímá, chtěla bych si ji naplánovat na 10.3.2008. Chtěla bych vědět jestli nebude vadit, když v tom týdnu dostanu mentruaci asi kolem středy. taky jak dlouho bývá u laparoskopie hospitalizace. děkuji Nogová

kiki
3x

jsem rada ze uz to mam za sebou a ikdyz ted trpim bolestmi po operaci jsem presvedcena o tom ze jsem udelala to najlepsi co jsem mohla doktori rikaji ze do 4dnu na tom budu mnohem lepe dekuji Jablonecke nemocnici a pristupu k pacientum mela jsem dva 3cm kameny a pisek

Jarka
4x

Je to asi tak 20 let, kdy jsem silne zvracela, az zelenou penu, Bylo mi nekolik dnu velmi spatne,nemohla jsem ani vstat, motala se mi hlava. Kdyz jsem na tom byla lepe, poslal mne muj osetrujici lekar do nemocnice na prohlidku zlucniku. Tam po prohlidce, rentgenu pred spolknutim nejake latky dale pak po spolknuti a snedeni cokolady jsem byla informovana, ze mam zlucnikovy kamen, nebo kameny. Na operaci jsem doposud nebyla i kdyz vim, ze urcita jidla nemohu jist jako rajcata, papriky, mastne,hlavne sadlo. Kdyz si lehnu a rychle se otocim na levy bok, citim naraz jako-by kamene z praveho podzebri k zaludku. Hned se musim otocit zpet, je to neprijemne,neboli to.Muj pocit je,jako bych tam mela kamen, ktery se prekulil stejne se mnou. Neni to prave ted doba na operaci?Je mi 69 let a jinak se na nic nelecim. Dekuji.

Marie
14x

můj bratr se spadl během 14 dnů o 5 kg, po vyšetření mu bylo lékařem sděleno, že má polypy na žlučníku. Můžete mi prosím napsat, zda je toto onemocnění vážné a měl by jít na operaci? Jakým způsobem se tato "nemoc" odstraní? Děkuji.

ivanah
8x

jsem 6 dní po operaci žlučníku. Je mi dobře,ale přes den mívám mírně zvýšenou teplotu(37) je to normální?

Markéta
9x

Dobrý den. Jsem necelý měsíc po operaci žlučníku. Byla jsem samozřejmě na laparoskopické operaci. Těžko se to popisuje. Ale včera mě najednou začalo bodat do břicha. Nebo spíš do břišní stěny. Celkem mě to polekalo. Není to jako že by to šlo od žaludku, ale spíš jakoby bych se na něco napichovala. Napadlo mě jestli to třeba nejsou ty klipy, které mi po operaci zůstali. Tak jako tak půjdu k doktorce, ale ráda bych znala další názor. Od té doby co má doktorka nepoznala, že potíže s kterými za ní chodím je žlučník, poněkud jsem začala o ní pochybovat. Předem děkuji za odpověď.

radka
12x

Já jsem po operaci žlučníku dva roky a včera mě chytil žlučníkový záchvat.Tedy nevím co to bylo ,ale bolelo to stejně jako před dvěma lety

Janina
4x

Dobrý den v červnu mi byl ultrazvukem zjištěn jeden žlučníkový kámen o velikosti 1cm.v září jsem měla jít na operaci ale marodila jsem s nosohltanem a tak mi byla operace přeložena na prosinec když jsem šla do nemocnice v prosinci tak si lékař vyžádal nové ultrazvukové vyšetření a bylo mi zjištěno že už tam mám kamenů 5 a každý má 1cm vypadalo to jako řetízek.a také mě pobolívalo v krku tak mě anestezioložka poslala na krční a tam zjistili že se mi rozjíždí angina takže mám operaci odloženou na 16.února bojim se že jestli mi jí ted v únoru odloží že dostanu zánět.jsem vlasně od září každý měsíc na antibiotikách i v říjnu jsem brala antibiotika na nosohltan v prosinci ta angina která se mi v lednu vrátila a zase jsem měla antibiotika nemohli se mi ty kameny také zhoršit po těch nemocech?Obvodní lékařka mi povídala že by bylo v zhledem k tomu že takhle marodim lepší operaci odložit na jaro nebo léto ale já se obávám výrazného zhoršení stavu.Mám dvě malé dcery a tak mám strach aby to se mnou nakonec nedopadlo nějak špatně

janina
2x

pro odpovědˇ lékaře nebo odborníka píšu mejla janahorackova1983@seznam.cz

marian
3x

mému otci při operaci žlučníku v krnovské nemocnici doktor vyoperoval ledvinu pro svého známeho,ktery ji potřeboval-a tuto zpravu zatajil. otec se to dozvěděl až po roce od své obvodní lékařky.. toto fakt neni vtip!!!

Iva
2x

mám vícero žlučových kamenů, již několik roků, měla jsem jít na operaci,ale mezi tím jsem onemocněla - nádor na plících - teď jsem již na tom lépe, ale nevím jestli by mi operace neuškodila, nemám záchvaty jen tlak pod v podžebří vpravo - asi by mi museli udělat klasickou operaci - lékařka mi řekla, abych se zatím do operace nehrnula

petr (bengo bajo)
4x

zdravím chtěl bych dát příspěvek je mi 33let mám po operaci asi 24 dnu pustili mě za 3 dny domu moc dlouho jsem tam nepobyl nic mě nebolelo prostě v pohodě jím všechno ale v malém množství ale pokud se přejím kolem dne tak to nějak nevadí ale na večeři dávat pozor hlavně málo když hodně pokaždé po pul noci jsem se vzbudil tak to jde cítit malá bolest 10 kapek algifen a usl jsem jak špalek před operací to bylo o 90%horší prostě hnus zatím kromě smaženého jím vše ať si zvyká jen před operací kdo kouří píšou 24 hod nekouřit doporučím aspon 2-3 dny bez cigaret nebude se vám chtít jak se vzbudíte po nar.kašlat jako každé rano u kávy a bígu to je asi všechno laparoskopie zdar doufám že muj příspěvek někomu pomuže od strachu oddaloval jsem to 1 rok jsem rád že to je venku a hurá do lázní já si to teda pořádně užiju ahoj

Markéta
11x

Jsem pár dnů po operaci žlučníku a chtěla bych vědět, jestli teď bez něj budu mít sklony k tloustnutí nebo to bude v pohodě a beze změny...

jarmila
10x

před 30 lety oper.žlučníku,v r.1999 ERCP-stenotická papila,r.2007 ERCP-žluč.kameny, r.2009 znova ERCP-žl.kameny.Jak se mám vyvarovat dál? Doživotní dieta?užívám 3x denně Ursosan.Děkuji za radu.

richard
5x

milí surfujúci, s úsmevom čítam príspevky a vše.. kolem tady. Hm, je to až smiešne ako si alop. medicína neumí rady s obyčajným cholesterolom. V Homeopatií bz ste dostali odo mňa pár kapek na 2-3 mesiace a kamene sú preč.Poinformujte sa vo svojom okolí po skúsenejších homeopatoch a vzskúšajte. viac k veci: 00421948 520320

Blanka

EMULIPS přispívá ke snížení vzniku žlučníkových kamenů,přispívá ke snížení rizika vzniku chorob srdce a cév,podporuje zažívání,odlehčuje trávicímu traktu,pomáhá tělo chránit před volnými radikály.Díky němu už žádné potíže se zažíváním,s kilogramy navíc,s vysokým tlakem a cholesterolem.cena je 375Kč až na 100 dní. pište na Blanka83@email.cz 03-000585

Hanka

Dobrý den.Tak dnes jsem byla na vytahování stehů po laparoskopii žlučníku.Na operaci jsem musela,protože jsem po akutním zánětu slinivky,který byl způsoben zaklíněným kamínkem v žlučovodu.Aby se tak již nestalo,byl mi odstraněn žlučník,z kterého se kamínek uvolnil.Bohužel po operaci žlučníku jsem hned v nemocnici měla silné boleti v pravém podžebří,které vystřelovaly pod pravou lopatkou.Trpěla jsem i doma a musela brát léky na bolest.No a dnes mi řekli,že to vypadá,že se mi při operaci uvolnil kamínek a je ve žlučovodu.Za 3 týdny mám přijít na kontrolu.Děsím se,že vše začne od začátku:slinivka,ERCP atd.Čemu jsem chtěla předejít,tomu jsem šla vlastně naproti.

Anna Míšková
7x

Během půl roku(stres,stres,stres)se mi v žlučníku vytvořilo mnoho drobných kamínků do velikosti 1 cm.Prosím,kdo mi poradí,zda léčba UROSANEM mi je pomůže vyplavit?Měla jsem plánovanou laparoskop.operaci,ale chřipka mi zabránila na ní jít.Mezitím jsem četla mnoho článků o možnostech vyplavení drobných kamínků.Může mi někdo prosím poradit,pokud má zkušenosti s užíváním UROSANU?přijde mi nelogické nechat odstraňovat celý žlučník,pokud by byla jiná možnost.Za odpovědi předem děkuji.Miskmich@seznam.cz

Lenka Bertixová
4x

Dobrý den Anno, stejně jako Vy tu študuji něco k žlučníku. Také mám malinké kamínky, dva měsíce se léčím Ursofalkem, což bude asi něco podobného jako ten Váš Urosan :o)). A věřím, že se kamínky rozpustí, tedy pokud jsou cholesterolové! Pokud by totiž byly vápenné, tak na to prášky bohužel nepomohou. Mě je 32 let a před pěti měsíci jsem rodila, řekli mi, že zřejmě se mi kamínky udělali díky cukrovce v těhotenství a navíc mám bohužel i dědičné dispozice, takže smůla! Měla jsem dvě akutní koliky, bylo to hrozné, vezla mě záchranka, napíchali do mně Algifen a dlabu ještě Isochol. No a v lednu jdu na kontrolní sono, jestli kamínky mizejí. Tak Vám držím palečky a snad nám ty protivný kamínky zmizí. Nerada bych podstupovala vyndavání žlučníku :o((, obzvlášť s mimčem a tříletou dcerkou, která nějak špatně snáší každé odloučení ode mně. Kdyby jste něco chtěla vědět, nebo tak, tak mi můžete napsat na e-mail:bertix@seznam.cz. Hodně zdraví přeji Lenka

Lenka Bertixová

Dobrý den Anno, stejně jako Vy tu študuji něco k žlučníku. Také mám malinké kamínky, dva měsíce se léčím Ursofalkem, což bude asi něco podobného jako ten Váš Urosan :o)). A věřím, že se kamínky rozpustí, tedy pokud jsou cholesterolové! Pokud by totiž byly vápenné, tak na to prášky bohužel nepomohou. Mě je 32 let a před pěti měsíci jsem rodila, řekli mi, že zřejmě se mi kamínky udělali díky cukrovce v těhotenství a navíc mám bohužel i dědičné dispozice, takže smůla! Měla jsem dvě akutní koliky, bylo to hrozné, vezla mě záchranka, napíchali do mně Algifen a dlabu ještě Isochol. No a v lednu jdu na kontrolní sono, jestli kamínky mizejí. Tak Vám držím palečky a snad nám ty protivný kamínky zmizí. Nerada bych podstupovala vyndavání žlučníku :o((, obzvlášť s mimčem a tříletou dcerkou, která nějak špatně snáší každé odloučení ode mně. Kdyby jste něco chtěla vědět, nebo tak, tak mi můžete napsat na e-mail:bertix@seznam.cz. Hodně zdraví přeji Lenka

jana
1x

No, abych pravdu řekla, rozpouštění, či vyplavování kamínků mi nepříjde vhodné- po snížení průměru kamínků se lehce dostanou do žlučovodů, čímž pak způsobí nenesitelné koliky. Samozřejmě nejdůležitější je rada lékaře, ale mě zrovna lékaři říkali, že pokud je kámen, chce to vyndat operativně. Navíc kamínky ve žlučníku mohou působit nevratné změny ve sliznici a tím způsobit pozdější jiné onemocnění (např. zánět)

Anolinka
7x

Zdravím. Ráda bych přidala nějaké zkušenosti, které jsem měla ze žlučníkem já. Jako dítě jsem něchtěla moc jíst, nejedla jsem maso a nějaká životospráva jako se na ní dbá v současnosti u mě asi tenkrát nehrozila( babička která se o mě starala mi dávala jíst samý blafy, které jsem odmítala) Takže jsem v 15 měla 50 kg /cm173. Pak jsem začala tak trochu normálně jíst a nejradši jsem měla sladkosti, ale váhově jsem byla tak na 6Okg. Ve 20 jsem začala jíst dělenou stravu , zvlášť bílkoviny a zvlášt´ potraviny rostlinného původu.To jsem jedla do 30 let , ze smažených jídel jsem jedla ráda sm. sýr a květák, k to,mu tatarku, čokoládu jsem jedla snad denně, nadýmavé jídla mi nikdy moc nechutnala. Po 30. jsem se na hlídání kg nesoustředila a dostala jsem se na 86kg a oblíbila jsem si italskou kuchyni -smetanové omáčky- sýry,prostě samé prázdné kalorie. Hrůza.... a od té doby mi začali problémy, lidově řečeno zajídala jsem problémy v práci i v osobním životě(rozvod), stres a vůbec se nedivím, že mi z tohoto stylu života začal žlučník haprovat. Začala jsem si dělat rekvalifikaci a den před zkouškami mi chytl první žlučníkový záchvat, nedá se to popsat, doslova jsem se v noci doplazila na chirurgickou ambulanci, kde jsem se svíjela na WC z vydatným zvracením, dali mi na kapačky a ráno bylo po bolesti, pak jsem se cítila dobře, tak jsem podepsala revers s tím že musím dělat zkoušky( jsem nezaměstnaná ). Lékaři mě to rozmlouvali, ale já si nedala říct. Doporučili dietní režim. Do týdne další kolika a zase pobyt v nemocnici, nález na sonu 2 kamínky o velikosti 1,5 cm, krevní a jaterní testy signalizovali zánět (jaterní testy měli jednu z hodnot 11,6 normál je prý hodnota 2-3), takže mě nemohli operovat, byla jsem tam týden na kapačkách a o 4 denním hladu a pouštěli mě z hodnotou 6 s tím, že až to klesne na normál čeká mě operace. Bylo mi provedeno RCPE( opravdu chuťovka.....šlahoun do krku a vypití kontrastní látky,asi 10 min. vyšetření v trávící soustavě za účelem zprůchodnění žlučových cest). po propuštění dieta. Plánovaná operace, dokud nebudou testy v pořádku. Pak jsem za 14 dní relativního klidu za dodržování diety :-) snědla zleninový vývar z hráškem a rozmíchaným vejcem a ochutnala jsem prstem rybí pomazánku z tuňáka, kterou jsem dělala přítelovi k večeři a za dvě hodiny už mě vezl zase na chirurgii....stav: známá bolest a opět na kolenou a zvracení. Takže si mě tam nechali ale bohužel se mi do rána neudělalo dobře ani po kapačkách a tak jsem celou noc prochodila po chodbách nemocnice s ledovým obkladem a čas opravdu neutíkal....druhý den v devět se to zklidnilo a při vizitě mi naplánovali operaci, neboť hrozila performace(prasknutí) testy už ukázaly příznivé hodnoty.....Operace laparoskopicky nemocnice Strakonice- musím říct, že titul nejlepší nemocnice v ČR dostala oprávněně. Chování lékařů a personálu nemocnice bylo vynikající a to jsem si zasloužila za moje riskantní chování horší zacházení :-)stravu nekomentuji- většinu času jsem tam nejedla a pak jen dietu č.4 Spadla jsem se za 2 měsíce o 10 kg. Následek mé nezodpovědnosti se jmenuje nezhoubný nádor na pravé nadledvině, které ukázalo pooperační CT vyš. Teď musím čekat půl roku na kontrolní CT jestli to zmizí. Pokud ne asi mě čeká další operace, ale momentálně nikdo přesně neurčil jestli je to jen hematom nebo nějaká cysta. Takže jsem si opravdu užila a 22.12.2009 mě pouštěli domů a od té doby se hlídám. Jím rohlíky, zlusila jsem oloupané mandarinky, pomelo, banány, rýži s rozmixovanými rajčaty bez slupky, brambory, těstoviny a vše maximálně s podušenou kořenovou zeleninou dodatečně omaštěnou máslem, nebo s přidaným nízkotučným sýrem, maso moc nejim, jednou jsem měla kuřeci prsa. Takže jím jídla jak pro batolata.Zkusím se zeptat OL na nárok na lázeňský pobyt a trochu zabrzdim v mém životním stylu.Potíže po operaci nepociťuji. Ale asi to bude současným dodržováním životosprávy. V němčině mají pro mé chování vystihující výraz "SELBEŠULD"-sebevina nebo česky. "dobře mi tak." Přeji krásný den a mohu jen doporučit, nenechte to zajít tak daleko jako já. Doufám , že se nikoho nenamíchnu tak dlouhým příspěvkem. Hlavně zdraví.

janina

Ahoj, taky jsem měla problémy. Po jedné půlroční dietě, kdy jsem začala zase "normálně jíst" a dělala si řidičák a ještě začínala VOŠ mě začaly žlučníkové koliky. Na sonu na nic nepřišli!! A po půl roce, kdy jsem cca 3x do měsíce měla koliku, na vánoce jsem měla koliku, která trvala 16 hodin, na pohotovosti zjistili kameny a hydrops a už jsem měla termín na operaci. te´d jsem dva týdny po operaci, cítím se velmi dobře, jím skoro vše( krom řízků, bůčků , majonézových salátů a podobně :-) ) Takže kdo máte problémy se žlučníkem, operace se nebojte :-)

Katka

Moc děkuji za článek od Anolinka. Po jeho přečtení, několika dalších dost nepříjemných záchvatech a po touze dalšího potomka, jsem se rozhodla sjednat si termín operace. Jsem 4 dny po laparoskopii žlučníku. Dost mě překvapilo že nyní berou (teda alespoň mě) žlučník celý a to jsem měla jen jeden kámen. Ale jsem ráda, aspoň mě žlučník už nikdy nebude bolet :-) zatím jsem ještě tak trochu bolavá ale až vyndaj stehy, tak snad už to bude o.k. a my našemu dvouletému broučku pořídíme dalšího sourozence. Všem laparoskopii doporučuji. Sice jste nejdříve jak po pořádné nakládačce, ale ten pocit, že Vás nečeká žádná nečekaná nepříjemná několika hodinová žlučníková kolika, stojí určitě zato.

jana bulakova

Dobry den,mam pocit ze mam problem so zlcnikom,obcas ma chytia v noci bolesti.Chystam sa dat vysetrit,len by ma zaujimalo,v pripade ak by sa potvrdilo ze su to kamene a sla by som na operaciu,je nutne prestat dojcit?Mam 3mesacnu dcerku a velmi rada by som s dojcenim pokracovala.dakujem

Irena

Dobrý den, Jano, ze zkušenossti svého muže můžu říct, že než Vás objednají na operaci, trvá to min. půl roku, pokud Váš stav nebude extrémně akutní. A ze zkušenosti své a svých kamarádek zase mám zážitky se žlučníkovými kolikami během kojení, které budou nejspíš ovlivněny nějak hormonálně, protože časem mně i mým kamarádkám po skončení kojení přestaly. Je fakt, že člověk se taky začne záměrně vyhýbat spouštěcím potravinám. Takže syrovou brokolici si ještě nějaký čas nedám. Podotýkám, že jsem byla i na UV vyšetření a tam nic nebylo, Irena

Viera

Mne sa kamene v zlcniku vytvorili v priebehu tehotenstva a zacali mi robit problemy, az ked som skoncila s kojenim. Isla som radsej na operaciu (laparoskopicky), nestoji to za to byt v strese, kedy vas kolika naraz chyti a hlavne, ked ma clovek doma male dieta....

Jana K.
5x

Tento týden se mi už třikrát stalo, že mě začalo bolet z ničeho nic pod pravým podžebřím a potom se to dalo ve velmi silnou bolest až bodavou, velice intenzivní přesně na druhou stranu zad zezadu. Jednou se mi bolest rozlila do celého břicha a potom do oblasti kostrče. Kolem kostrče to potom bolelo lehce ještě dva dny. Dnes rovnou bolest v zadech napravo, jako tam, co končí žebra. Bylo mi lehounce na zvracení. Mohl by to být žlučník???? Trvalo to asi jen půl hodiny a nic tučného jsem nejedla, k snídani rohlík s marmeládou a kafe s mlékem, den před tím jsem měla olivový olej na zel. salátu... tak nevím. Před asi 5ti měs. jsem byla na sonu břicha a vše řekli, že je oka.

Lucie
3x

dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat, když má člověk zdravý žlučník tak jak je velký v cm. Předem děkuji za odpověd

jindriska
6x

dobry den,mam uz 10let po operaci zlucniku a poslednich 14dni me dost boli na tom samem miste,tedy pod pravym zebrem,jako pred operaci,je mozne mit opet koliky a zlucnik?

Ada A.
2x

Zdravím. mám žl. kámen - solitér - pravděpodobně ze stresů. Nikdo v rodině žlučníkové kameny nikdy neměl. Nechci si nechat odstranit žlučník. Měla jsem jít na operaci, ale nemám žádné potíže, celý život jím zdravě, nemám ráda tučné ani sladké. Takže tím to nebude. Jde vyjmout jenom kámen a žlučník ponechat? Nebo kámen rozbít? Prý je to veliká bolest. Díky za rady. Ada.

katka

ja mam to stejne, mam 2 kameny, stavuji se zdrave, a taky je zo ze stresu, ted cekam co bude, a asi to bude operace :-(

hana

Esenciální fosfolipidy FORTE z eshopu farmax.cz jsou dobré taky na žlučové kameny.

MONIKA NOVÁKOVÁ
2x

Jednou za měsíc jsem dostala hrozný bolesti v oblasti hrudníku někdo tomu říká trojuhelnik ,ale pokaždý jsem ty bolesti dostala večer mezi 18-21hod. a vždy bolest přetrvávala do druhýho dne .tak jsem si vždycky řekla asi jsem něco snědla co nesnesu a nijak jsem to neřešila .až do minulé soboty kdy se vše opakovalo jen stím že jsem i pocelou tu dobu zvracela ale trvalo to už celé 2dny a ponich následovala bolest kterou jsem nikdy neměla ,bolest řaludku (v pravo pod hrudní.) to už jsem šla k lékaři ta mě dnes poslala na krev. moč .a sono .výsledky moči a krve ještě neznám ale sono ukázalo plnej žlučník kamenů , ale to mě nikdy nebolelo nevím co mám dělat mám trvat na sondě celeho travicího ústrojí pořád mě to bolí tak se omlouvám za můj pravopis moc děkuji za odpověd

Marek Šimon
1x

Vpravo v podžebří není žaludek, ale játra a žlučník. Je samozřejmě chyba jakékoli bolesti ignorovat a neřešit. Opakované bolesti v této oblasti mohou být žlučníkové koliky. Sám jsem je měl jednou za rok, vždy po nějaké dietní chybě (nemohl jsem sýr, později majonézové saláty, hlavně rybí, acidofilní mléko, a samozřejmě po přejedení, překvapivě mi nevadilo tučné maso), poté následovalo několika denní období, kdy jsem mohl jíst jen rohlíky a šunku, ostatní věci vyvolávaly bolesti (ale už ne novou koliku). Zprvu jen asi 2-3 dny (2003), pak i dvoutýdenní (2010). Rozhodl jsem se tedy jít na operaci. Operace proběhla laparoskopicky, žlučník byl ve stavu zánětu, lékař zvažoval konverzi (změnu operačního postupu z laporoskopického na klasický během operace), nakonec to nebylo potřeba, ale řekl mi, že kdybych přišel ještě o další rok později, tak by to mohlo být nutné. Žlučníkové kameny byly cholesterolové, dva byly opravdu velké (válcovité 4x1 cm a 3x1 cm) a několik menších. Po operaci mohu jíst věci, které jsem dříve nemohl (zejména sýry), má to ale určitá omezení - porce musí být malé, větší porce mi způsobují pocit plnosti třeba i do druhého dne. Často ho ukončí průjem, ale nebolestivý a spíše uvolňující. Přejedení způsobuje bolesti podžebří. Je nutné vyladit jídelníček a obecně jíst menší porce a méně tuku, bez žlučníku nemůže tělo žluč dávkovat podle právě snědeného jídla. Je mi 30 let.

Štěrba
2x

Zdravím všechny, mám asi 2 měsíce po laparoskopické operaci žlučníku a po té operaci to je ještě horší. Ta operace mi způsobila tzv. duodenogastrický reflux a ten mi způsobuje návrat žluči do žaludku. Takže mě bodá břicho a navíc mám silné nadýmání. Lekaři mi doporučili Loseprazol a Ganaton, ale moc na to nevěřím. Než půjdete na operaci, opravdu zkuste různé alternativní metody, např. tzv. Benešovu metodu či např. na www.a-zzdravi.cz

Veronika
2x

Mm bolesti ve spodní čísti páteře.Zprvu mě jen bolely asi svaly.Asi po týdnu mě začalo při pohybech do stran na pravo silně v těchto místech bodat. Dostala jsem léky,které pomohli jen od bodání ale jinak nezabraly.Pak injekce na uvolnění,které také nemají větší účinek. Byl mi proveden RTG páteře a UZ břicha,při kterém mi našli žlučníkové kameny a lékařka mi řekla,že kameny mohou zapříčinit bolesti tohoto typu.Chce mě poslat na odstranění kamenu,ale já mám obavu,že to není nutné,pokud nemám ze žlučníkem problémy.Prosím o vyjádření.Děkuji Veronika Erbanová 33 let. UZ břicha:Pankeas nerozšířen,přiměřené struktury.Játra nezvětšena norm.echogenity,bez lož.změn.Žlučník obvyklé lokalizace,šíře 1mm,v náplni jsou 3 konkrementy,největší šíře 15mm.Žl.cesty jsou štíhlé.Břištní aorta fyziol.průběhu a lumina bez patol.uzlin v okolí.Slezina nezvětšena.Ledviny obvyklé velikosti,tvaru s přiměřeným parenchymem.KPS je štíhlí.MM vyprázdněn. Toto je UZ z 13.11.10 a byl proveden na základě RTG Th a LS páteře:Mírná sinitrorotace obratle těl Th 4-7 osová úchylka Lsp-doprava obratl.těla obvyklé výše,struktury,bez posunu.

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce