Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Lupénka, psoriaza.

Já mám lupénku už dvacet let, a stále jsem pátral, po příčině. A zjistil jsem, že glutaman sodný je asi hlavní příčinou, protože po měsíci budu asi bez lupenky. Tak se na to zaměřte. Ale upozornuju vás, že problém je v tom, že všechny polélévky v sášku, všechny slané přípravky obsahují glutaman sodný a většina jiných potravin.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
noneno

Souhlasím s Tebou, že tyto chemikálie zhoršují lupénku. Vtip je asi v tom, že reagují v našem těle s jinými "sajrajty" a pak se projeví na kůži. Jenže celý problém spočívá v tom, že každý lupénkář má jiný "sajrajt" v sobě a tak každému lupénkáři spustí reakci na kůži zase jiný sajrajt. Základní příčina je jinde - já se domnívám - společně mají lupénkáři jedno: Poškozenou základní ochranou bioenergetickou vrstvu, která je 1 mm pod a 1 mm nad kůží (A dá se obnovit dýcháním -viz Bioenergetika člověka, od Genadije Malachova, strana 152 -jógové dýchání sat-nam). Já už na tom pracuji, alepřesto se domnívám, že nejprve je třeba "vyléčit" důsledky našeho špatného dýchání a současně ale začít "správně dýchat" . To vyléčení důsledků (zharmonizování disfunkce orgánů v důsledku předchozích nemocí a stressů) se domnívám lze u paní doktorky v Olomouci - ht tp://www.psoriasis-cure.eu/a dresa.html Kdo bude chtít, tak ho mohu naučit správné dýchání tak, aby lupénka se už opravdu neobjevila. Ale základem je : Nekouřit, alkohol pít jen víno a to tak max. 1x týdně max. 2 deci.; dále posilovat svou odolnost psychickou (meditace a nejlépe cviky z čchi-kung, tai-čchi atd..) Ráda bych také použila nejúčinější metodu na změny (tedy i stavu zdraví) a to je Kruh energie (je třeba minimálně 8 lidí) ..Takže kdo chce se mnou se podílet na uzdravování pomocí dechu a kruhu energie, pak mi pište na : [email protected]

Irena

Slyšela jsem o Keradermu, je velmi dobrý. Vybrala jsem si Keramin pro sebe. Má také přírodní složení. Při každodenním používání se pokožka rychle regeneruje. Několikrát ročně používám Keramin a moje lupénka je v remisi, na kůži nemám žádné projevy nemoci. Zkuste to!

vaanilla
2x

Pokud chcet lupenku zmírnit musíte nejprve vyřešit problém, který je uvnitř Vašeho těla. Vím jak na to pokud máte zájem o informace pište na [email protected]

petr

Tyto buňky jsou nápadné svým tvarem – mají množství dlou- hých výběžků (dendritů), a proto se jim říká dendritické epidermální T-buňky. Také ty- to buňky mají T-receptory, s jejichž pomocí zřejmě rozeznávají antigen objevující se na kožních buňkách poškozených mechanic- ky nebo stresem. Ukazuje se, že dendritic- ké epidermální buňky T-buňky zřejmě vůbec nemají „opravdovou“ imunitní funkci, ale že pomáhají opravovat poranění kůže. Na pora- nění kůže ve svém okolí totiž reagují vylučo- váním růstových faktorů, které povzbuzují růst nových kožních buněk. Je pravděpodob- né, že nadměrná aktivita těchto velmi specia- lizovaných kožních T-lymfocytů hraje roli při vzniku nepříjemného onemocnění – lupénky (p

Petr

Dobrý den, nedávno jsem byl na plavečáku v Liberci. Mají tam kabinu s mořským klimatem. Pouštějí tam sůl a upravený vzduch (ionizovaný nebo co). Byl jsem tam už 5x a musím říct, že mi to dost pomohlo. Nevím, jak to funguje, ale zabírá to. Mohu jen doporučit.

Karci
1x

Dobry den, tuto zakernu chorobu mam od 16 r. Zacalo to malymi supinami vo vlasoch, dnes mam 24 a mam tak 30 - 40% lozisk po celom tele. Niesom clovek ktory sa vzdava, preto som sa snazil si co najviac o tejto koznej motanici nastudovat a naucit sa s nou zit. Presiel som liecbou lokalnimi kortikoidmi, bol som pri mrtvom mori - co neskutocne pomohlo, a skusal som aj rybicky Dr. Gularasa vo wiedni , co mne osobne pomohlo najviac. Docasne. Potom som skusal uplnu zmenu zivotospravy, pocnuc kazdodennymi treningami ako /plavananie, beh, fitness, solarium, uplna uprava stravy/... A na moje pocudovanie psoriaza sama mizla.... Avsak vsetko nieco stoji... A to nehovorim o rovine financnej, ale aj casovej. Dnes mam naspat svoju "stalu frajerku" a opat sa snazim o zmenu zivotospravy , ktora mi zvacsa vydrzi pol roka... Ako vsak pribudaju roky , aj medicina ide dopredu. Momentalne su dostupne na trhu nove lieciva - biologika, ktore maju za robotu potlacit imunitny system - geny ktore prispievaju k nadmernej obnove koze T bunky, alebo nieco podobne. Co ma vsak vzdy odradzalo pri systemovej liecbe, su VEDLAJSIE UCINKY, takychto liekov. Na nete som vsak objavil pomerne nove liecivo - biologikum s nazvom STELARA , / kde su tieto vedlajsie ucinky /podla info z pribalovych letakov/ v porovnami s ostatnymi biologikami najmensie. Chcem sa Vas preto opytat a poradit, ci uz niekto mate skusenosti s tymto liecivom. Presiel som na internete dost vela for, kde si to ludia pochvalovali.. /cena je vysoka cca 5000 dolarov za jednu injekciu. :( / Jedna sa o 2 injekcie rocne... Ako mam postupovat , kde to mam ist zohnat ?? Dakujem, Karci

Ilona
3x

S touto nemocí se trápím s malými přestávkami 40 let.už mě z toho začíná tzv. hrabat.Strašně mě to deptá. V poslední době mě to nejvíc zlobí na nohou a tak v létě trpím jěště víc.Už jsem vyzkoušela kdejaké preparáty,ale to moje tělo už se nechce s mastičkama vůbec kamarádit.už fakt nevím co dělat.Mějte se všichni moc pěkně a přeji nám všem abychom se té lupenice zbavili.

Aleš Pekárek

Na akutní průšvihy na těle mi pomáhá sprey Blue cap.Je to pouze kosmetické řešení ale odebere to stres,můžete po týdnu bez studu obnažit nohy.Cítíte se zas jak normální člověk,což je u této nemoci základ.S touto věrnou kamarádkou žiji již 20 let s různými úspěchy i naopak.Chce to vyházet všechny problémy z hlavy.Vím,že se to hezky říká ale psychika je základ úspěchu.Držím palce i u nohou.

Marokanec
1x

Zdravím. Tak já jsem asi 3 měsíce v léčbě Stelarou a zatím spokojenost. Max. účinek Stelary je po cca. 7 měsících léčby, tak jsem zvědav, ale postupně se to lepší. Na injekci se chodí každé 4 měsíce a cena jedné injekce je cca. 50000kč, ale hradí to zdravotní pojišťovna. K léčbě se můžete dostat jen ve Fakulních specializovaných nemocnicích např. FN Bohunice Brno. Navíc musíte splňovat řadu kriterií ( dobrý zdravotní stav, vhodnou formu lupenky atd. ). Tento přípravek ještě u nás není registrován, tak zatím ho nemocnice dostává zdarma. Zatím ho dostvám já a ještě jeden pacient, takže jsem takový pokusný králík. Jak jsi psal je to absolutní novinka a žádné nežádoucí příznaky jsem zatím nezaznamenal. Oproti jiným biologickým přípravkům je nastup účinku pomalý, ale měl by naopak mít dlouhodobý efekt. Tak snad jsem poskytnul pár užitečných informací. Postupně budu dávat info na chat doktorka.cz.

Balhy

Zdravím Vás.Co člověk to jiný názor.Kdysi jsem byl s kamarádem na několika přednáškách lékařů k de se věnovali problamatice lupénky.Názorů a vědeckých studií hoooodně.V jednom se shodli.Psoriásis je autoimunitní onemocnění kde imunitní systém pracuje víc než by měl.Hledal jsem produkty na podporu imunity ale tak aby byli imunomodulativní.Kde je nadměrný výkon IS aby ho utlumily a kde je podprůměrný aby povzbudily.Našel jsem a mohu říci že produkt užívám stále a žádná ložiska již 4tým rokem nemám.Nevím zda jsem zvítězil na dobro nebo jestli musím užívat produkt do konce života ale takto jsem spokojený.Pokud bych měl vše rozepsat tak je to na A4 a tak kdo by měl zájem o více informací tak písněte na [email protected]

Petra

Ráda bych doporučila kosmetiku Premier. Děda ji používá na lupénku a je s ní moc spokojený. Jedná se o kosmetiku z Mrtvého moře, kterou si děda přivezl právě přímo odsud.. Tady ji mají třeba v obchodě www.kosmetikapremier.cz

Kropáč

Někdy, t.j. ne vždy, pomáhá potírat postižená místa "kastelánkou". Celý název je Solutio Castellani sine fuchsino. Škoda, že toto léčivo je mnohými lékárnami opomíjeno a nemají je v nabídce e-shop.

Pavel

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Dědek

I za lupénkou stojí chlamydie pnemoniae, užívejte bylinky !

Lucie

Chtěla jsem zeptat zda je možný si zažádat o částečný invalidní důchod,mám lupénku od 13let a před pár lety mi zjistily i psoriatickou artropatii.Teď je mi 36 let a je to stále horší některé klouby mám zdeformovány hlavně na levé půlce těla a ložiska lupenky mám hlavně v obličeji.Jsem ve stresu už z toho jak na mě každej kouká.Snad někdo odpovíte.

Novis

Výborná je mast z konopí mne zmizela úplně

Silví

Heh, já ani nevím jak začít. Lupenka se mi objevila nějak ve dvanácti ve třinácti a můj už tak vcelku špatný společenský status klesl kamsi k hlubinám Titanicu. Pro mě to znamenalo seknout se vším, co jsem v podstatě milovala. Musela jsem přestat závodně plavat, většinu svého mladistvého života jsem trávila zakrytá od hlavy až k patě a později zavřená doma. Moje deprese dosahovaly enormních rozměrů. Tenkrát bych nic nenamítala proti řezání nebo vypalování. Byla jsem schopná si to vydrbat až do živého masa. I teď po šesti letech na to mám občas chuť. Nenaučila jsem se s tím žít. Stále mám pochyby o tom, že někdy toho budu schopná. Vím moc dobře že právě tohle je asi největší jádro problémů. Navzdory tomu, že si to plně uvědomuji, že nejsem schopná se s tím smířit a naučit se s tím žít. Přece jen tenkrát jsem proklínala všechno a všechny ale nejvíc sebe a svoje geny. Zahořkla jsem ještě víc a v podstatě jsem od sebe odkopla většinu lidí. Zhnusila jsem si sama sebe nehorázným a téměř nepopsatelným způsobem. Rodiče mě tahali po doktorech a po všech jinejch možnejch čertech a vždycky to bylo jenom tak hezké přechodné růžové uklidnění, když jsem měla štěstí. K moři jsem se nedostala. Nevydržela bych tam sama se sebou, i když vím, že přeci jen bych se tam jela léčit. Ne, má pýcha mi v tomhle budiž možná překážkou, ale přeci jen je to to poslední, co mi pravděpodobně zbude. Když nad tím teď tak přemýšlím, kolik fóbií, času a mě mi to vlastně vzalo. Strašná představa. Trochu sebestředná, připouštím, že jsem taky nebyla zrovna doma zlatíčko. Mohla bych se vymluvit na pubertu spolu s touhle nemocí, ale neudělám to. Fototerapie mi to sice pomáhaly udržovat v klidu, ale kdo na ně měl mít čas? Každou chvíli zase za doktorem, pro další kortikoidové mastičky, po kterých mi občas vážně bylo i zle. Pak přišla celková léčba ve formě děsivejch tablet, která mi ani zdaleka nepomohla. Tím jsem skoro na rok zamávala všem svým doktorům a zůstala jsem jenom na bambuckém másle s konopím. Udržovat by se to dalo, kdybych se půlku noci neprodrbala a neměla ráno všechno plný bordelu, což je vcelku bolestivá záležitost. Navíc se to rovnalo konci mého osobního života. V tomhle stavu bych nikoho nechtěla, i kdyby se náhodou našel nějakej co by se nelekl a neutekl by. Zkoušela jsem změnit svůj styl života, ale už na to není ani energie a ani čas. Ten jeden jediný měsíc, kdy jsem pravidelně zase cvičila a měla nějaký režim, byl zlatý. Vypadalo to nadějně, ale udržet to v maturitním ročníku nešlo. Zrovna včera už jsem na popud sebe i těch několika lidí, kteří mi zbyli zašla za svojí doktorkou. Došlo na téma "biologická léčba". Zítra tam jdu. A ano, má spoustu vedlejších účinků ale...Ta myšlenka, že bych mohla zase dělat všechno co mě baví a opět fungovat jako normální lidský tvor je tak zvláštní a zároveň těžká, že jsem se z toho normálně rozbrečela. Poprvé za ty roky jsem brečela kvůli téhle nemoci. Pevně doufám, že to bylo snad i naposledy.

Marta007

Mast z konopí jsem také zkoušela, ale pak se stav pokožky opět zhoršil. Už několik měsíců používám krém a gel od dr. michaels, a musím zaklepat, že zatím vidím opravdu zlepšení (zvlášť před létem, což je super!)

Marie Tichá

zdravím vás. Chtěla bych se zeptat jaké krémy používáte na lupénku? Nějak bych už tak potřebovala vychytat lepší mastičky, páč se mi rozjíždí víc a víc… :/

adinka01

a co všechno máte vyzkoušené? Podlet oho bych pak klidně ráda pomohla... mám s tím nějaké zkušenosti, tak kdyžtak můžu helpnout ;)

marie ticha

no v podstatě se začíná lupénka projevovat víc a víc… takže bych ráda ocenila uplně každou radu co se dává a nedává, co je vhodné a nevhodné na lupenku…

Adéla Spurná

no a zkoušeli jste mastičky nebo gely vyrobené s pštrosího tuku? Ty jsou docela dobré, tak se zkuste po nich pokouknout a uvidíte třeba by mohly zabrat...

Ann F

Krém Keraderm+ používám už několik let. Má bezpečné přírodní složení, dobrý účinek. Rychle zklidňuje pokožku, urychluje regeneraci. A to vše za přijatelnou cenu a bez vedlejších účinků.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce