Inzerce

Léčba akné a chemický peeling

S pojmem chemický peeling se v poslední době setkáváme poměrně často. Co vlastně chemický peeling znamená? V první řadě musíme odlišit dříve oblíbený peeling kosmetický. [ více ]

Inzerce
Odpovědi
Simona1 poděkování

Zdravím všechny, které si stále nejsou jisté, zda chem. peeling podstoupit nebo ne. Je mi 18 let a akné mám už asi od 12. Nikdy mi nic nepomáhalo. Trápily mě kromě akné pupínků také rozšířené póry, velmi mastná pleť, T - zóna. Před rokem jsem začala používat Zineryt. Ten mi velmi pomohl, opravdu doporučuji. Předtím žádné masti jako Acnex nebo Acnemycin neměly žádný výsledek. Pleť i po Zinerytu stále byla problematická a procházela různými obdobími, kdy byla lepší a kdy horší (ale pořád tam byl viditelný výsledek používání Zinerytu). Letos v dubnu jsem nakonec podstoupila chem. peeling. Doktorka mi ho udělala jen lehce, myslím si. A natřela pouze tváře. Pak se mi to asi týden hojilo, nevypadalo to zle ani to nehnisalo, vypadalo to spíš jako trochu popálené a občas jsem to také tak cítila. Vše bylo OK, ale myslela jsem si, že chem. peeling se mnou nic neudělal... Nyní je červenec a moje pleť je tak od června velmi čistá.. Stále se mastí a má rozšířené póry, ale akné nikde... Je sice stále se zanešenými póry atd, ale to hlavní - akné pupínky - se momentálně vůbec nevyskytují. Zlepšení u mě přišlo až později (cca po měsíci), ale myslím si, že to byl právě chem. peeling, přestože jsem si myslela, že to se mnou nic neudělalo. Samozřejmě by za to také mohly moci hormonální změny... Ale myslím si, že tím to nebylo. Určitě doporučuji tedy... Chem. peeling mi také doktorka natřela na hruď, tam mám až ty "zazádkované pupínky", které nejdou vyléčit ani mastí nebo vodičkou, ani vymačkáním... je to asi ta těžší nebo těžká forma akné, vyléčí se to tedy nejspíš jen hormonální změnou, nebo, jak řekla doktorka, také až mírně operačním zákrokem (a na to kašlu :-)). Ještě jsem také užívala antikoncepci Belaru, která má mít na pleť také velmi pozitivní účinky, ale výsledky se nedostavily... Neztloustla jsem, jen mi lehce narostla stehna - pravděpodobně to je zadržování vody, které je u Belary možné... A tím se i lehce objevila celulitida. Belaru bych tedy chtěla vyměnit za jinou antikoncepci.

Reagovatpoděkovatnahlásit

24. července 2007, 11:27:14

Helena1 poděkování

Ahoj. Já jsem chemický peeling absolvovala na akné a to sice chemický peeling Renophase v jednom salonu na Praze 3, nemohu si vzpomenout na jméno salonu. Absolvovala jsem kůru 5ti ošetření, nic se mi neolupovalo, zarudlá jsem byla minimálně a po těch 5ti aplikacích mám akné prakticky téměř uplně pryč. Taky jsem váhala, ale fakt toho nelituju, má to být nějak šetrnější než klasické chemické peelingy a ještě to má vyživovat pleť do hloubky jak mi bylo vysvětleno. Pro víc informací mi klidně napište na seherezadka@seznam.cz

14. května 2014, 17:55:31

michala1

Zdravím.Před časem jsem měla podobný problém a nemohla jsem se ho zbavit.Nedávno kamarád dovezl novou technologii na léčení kož.problémů.Mě to pomohlo a zatím jsem v klidu.Jestli chcete vědět víc tak mu napište na mirunka22@gmail.com.Vladis

15. února 2009, 12:29:12

Lenka1 poděkování

Zdravím, taky jsem vyzkoušela a můžu doporučit. Narazila jsem na skvělou nabídku chemického peelingu se slevou 45%. Kdo chce tuhle metodu zkusit, najdete ji nyní na www.slevopoly.cz

3. března 2011, 18:26:02

agica

ahoj, chtěla bych se zeptat, hodně o chem.p. přemýšlím, nejvíc by mě ale zajímalo jak dlouho trvá, než se plet vrátí do původního stavu, na konci září mě čeká důležitá událost, chtěla bych na peeling jíž už ted, ale bojím se zda do konce září budu uplně ok. díky moc

26. srpna 2011, 19:08:02

PetraMaukina

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

24. února 2013, 16:38:09

Petra

Zdravím,ten Zineryt je ale antibiotikum a nedá se užívat dlouhodobě....takže chemický peeling...:-)

25. července 2013, 13:20:54

Janča

Chemický peeling je jednička, zkoušela jsem něco takového na doma, ale to nemělo účinek a bylo to, jak jsem se později dozvěděla i dost nebezpečný, ale to co mají ve studiích funguje mnohem lépe a je to hned vidět. Ví totiž, podle toho jak vás zkouknou, co vám k typu vaší pokožky mohou aplikovat a co pro vás bude to nej. Doporučuju BodyFactory v Praze, hrozně příjemní lidi a fakt to má účinek, používají něco z Francie.

22. září 2013, 21:08:41

Aguska

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

8. října 2013, 12:10:09

Petra

Já chemický peeling podstoupila nedávno u své kožařky jelikož mě akné trápí už asi od 13ti let a nic na něj nezabíralo, zkoušela jsem snad opravdu všechno a žádné zlepšení se nedostavilo. Dala jsem za chem. peeling 600Kč zrudla jsem téměř okamžitě jak rajče, pálelo to jak čert, druhý den jsem se začala loupat a to trvalo asi tak 5 dní dalších. Plet se mi nezlepšila a pupínky se mi dělají dál, takže si myslím, že je to uplná ztráta peněz. Nebo na to nemám jednoduše plet a nic už mi prostě nepomůže :(

17. září 2014, 22:15:54

pleť

zdravím mně hodně mi pomohlo kolidní stříbro .)

24. března 2016, 18:34:15

Laura

Může mi tu někdo poradit, kde je vhodné chemický peeling podstoupit ?

27. března 2017, 21:18:16

Miluna

já jezdím na veškeré kosmetické zákroky do Mladé B. do vypadat lépe a vím, že tu chemický peeling dělají

9. dubna 2017, 20:30:10

Kristýna

Dobrý den, mohu poprosit také o doporučení nějakého salónu, kde tento zákrok provádějí ? Nejlépe Mladá Boleslav a okolí

15. dubna 2017, 16:51:40

Lenka

Dobrý den, chtěla bych se zeptat ohledně chemického peelingu, zda se jedná o bolestivý zákrok a jestli je možné ho podstoupit, když mám v oblasti krku ekzém ? Také jestli mi můžete doporučit místo, kde je vhodné toto ošetření podstoupit ?

16. května 2017, 20:46:04

Přidat nový komentář

Neradi počítáte? Přihlášení uživatelé nemusí.

[ pravidla diskuse ]
Nové články emailem
Anketa
Měl by stát a zdravotní pojišťovny podle vás více přispívat na léčbu celiakie?
Zatím hlasovalo 64 lidí.
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Majka Čermáková (Stolica) 17. května 2017, 15:50:35

Pokud hledáte šetrné projímadlo, tak mohu osobně doporučit dietlax :) Diskutovat

• Karel (rady) 17. května 2017, 16:16:59

poslední dva roky se u me projevila alergie na pyly - senná rýma...jak na ni? co vám pomáhá? Diskutovat

• JiB (Klasická léčba (chirurgická operace, ozařování, chemoterapie)) 20. května 2017, 00:47:54

Tento týden byl manžel na MR a PET .... výsledek .... má už to v celé hlavě .... celá hlava… Diskutovat

Napsali jste nám

Děkujeme Vám za všechny dotazy a připomínky.
Vaše redakce

Naši partneři
Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.