Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Rektoskopie

Je to vyšetřovací metoda, pomocí které může lékař prohlédnout konečnou část trávicí trubice, rektum. Konkrétně se jedná o konečník a konec tlustého střeva. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
J.Kubík
1x

Na žádost uživatele byl tento diskusní příspěvek smazán

n.
4x

bohuzel musim souhlasit, myslela jsem si, ze vysetreni bude nebolestive... radeji se pripravte ze to bolet muze... zavadeni je pohoda, ale pokud vam odstranuje rovnou polyp, tak to bohuzel boli. Ja jecela na celou ordinaci, fakt neprijemne. Mozna to souvisi s tim, jak je clovek anatomicky vyformovany, netusim. Kazdopadne bych sla znovu, ani bolest neodradi, protoze mi pan doktor pomohl.... drzim palce vsem.

lu
5x

Preji krasny den vsem..rozhodla jsem se ze vam napisi,protoze vetsina z vas se boji,tak jako ja. Mam dlouhodobe problemy s hemeroidy,obcas krvaci...dnes jsem byla v brne na rektoskopii v urazove nemocnici. Lecim se s panikama,a to hl. Na paniky z lekaru a vysetreni,zazila jsem si s nimi sve..mela jsem strach,bala jsem se,bylo mi spatne,ale..rekla jsem to doktorovi ze se bojim..byl hrozne hodny,mily,chapajici. Vysetreni probehlo vleze na boku,nejdriv me promakal rukou,prsty a pak hadickou s kamerkou,to jsem temer necitila. Protivny bylo jen jak to nafukovali to trochu bolelo bricho,ale dalo se to vydrzet. Mluvil na me,uklidnoval,vse trvalo jen snad 5minut,myslim samotne vysetreni. Nasli mi hemeroidy a trhlinku,ale vse ok,budu to mit cely zivot,jsou male a neda se s tim nic delat,jen pokud se zvetsi tak pak podvazat gumickou ambulantne. Vse jsem zvladla uplne v klidu,temer jsem nic necitila. Nejhorsi na vsem byl jen ten strach pred tim,ale jinak vysetreni uplne v klidu,bezbolestne,beze studu. Timto chci podekovat panu doktorovi a sestrickam co tam pracuji,jejich pristup me moc pomohl. Takze kdyz jsem to zvladla ja,tak to zvladnete taky,tak se nebojte a nectite skarede veci co o tom lidi pisi,opravdu to vubec nic neni. Zjistite co vam opravdu je a hodne se vam ulevi. Drzim vam co toto ctete a mate jit na rektoskopii pesticky at to zvladnete,at se nebojite a verte mi opravdu to nic neni. Myslim si ze u zubare je to horsi..

Ondra

Jdu na rektoskopii 3.6 do NMB a doufám že to proběhne v pořádku jako u vás. Mám teď docela strach.

M

Dr mi r ze se to dela jen do 15 cm me to spis prislo jako anoskopie nic jsem necitila na proktol to asi delaji do vyce cm nevim vys do vyce cm jsem nasla ze se jmemuje jinak

Milda
1x

No, děkuji, že jste mně na to připravil!m Jestli budu mít taky psychické trauma z rektoskopie a ještě k tomu bolesti, tak jim umřu na stole. to jste mi teda dodal sklenku čistého vína. Už teď se klepu strachy. Milda (18)

Kamila
4x

Dobrý den!! Projížděla jsem několik www stránek na toto téma a myslím, že lidé si hlavně pletou pojmy rectoskopie a colonoskopie. Sama jsem podstoupila rectoskopii a musím říct, že ,,výškrab střeva" nebo ,,drátěný kartáč"- jak se píše nahoře- se doopravdy u RECTOSKOPIE nekonají !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Před vyšetřením jsem díky této debatě přepla z klidného režimu na stres a musím uznat, že zbytečně. Tak si ujasněte pojmy (máte pojem rectoskopie stručně popsaný i na začátku této str.) a nestrašte zbytečně.

Mirka
1x

Dobrý den, včera jsem podstoupila rektoskopii, mám tři uzly hemeroidů, přičemž mi byl jeden ošetřen metodou barron ( prý se uzlík přiškrtí gumičkou a po cca týdnu odpadne). Vyšetření bolelo, ovšem prodýchala jsem to a dalo se to vydržet. Je fakt, že mívám běžně křeče v břiše, takže to tomu asi nepřidalo. Samotné ošetření hemeroidu jsem skoro necítila. Můj dotaz ale směřuje jinam. Dnes jsem byla poprvé na záchodě a vyšly ze mně krvavé hleny. Můžete mi někdo napsat, zda jste toto taky zapsali nebo se mám vyptat lékaře, který mě připravil na možnost krvácení až za týden? Díky, Mirka 30 let.

Amálka
1x

Na colonoskopii jdu zítra do NMB v Brně, prý ji tam dělají šetrně a není se čeho bát. Zato na jediného lékaže provádějícího colonoskopie v Boskovicích jsem neslyšela nic než stížnosti, prý je velmi necitlivý a nešetrný, dokonce vím o pacientech,kteří vyšetření v jehu průběhu museli ukončit pro bolesti,které se nedaly vydržet. Myslím tedy,že to jestli vyšetření bolí či ne, záleží na přístupu lékaře. No... zítra budu vědět víc.

h

Nechci strašit ale pro mě byla KOLONOSKOPIE hrůza. Každý to má jinak. Rektoskopie sice velký tlak v břichu jinak se mi to zdálo snesitelný

Sabina
1x

I ja jsem dnes podstoupila toto vysetreni..sestricka po me chtela 200 kc za pouziti nakeho pristroje, ale musim rict, ze se to vyplatilo! Poloha na levem boku, mirne skrcene nohy samotny zakrok provadel doktor a trval max.10 minut...bylo to naprosto bezbolestne a pro me velice prijemne a rodinne prostredi! Kazdymu kdo je z Prahy a vsem komu nevadi dojizdet doporucuji polikliniku remedis v nuslich proktologie pavilon D.myslim, ze se pan doktor jmenoval duchacek...remedis provadi i kolonoskopii a ta tez byla bezbolestna podle mych pratel a znamych!

Iveta

Ano, pan dr.Duchac.Opravdu nejlepší lékař, chodím tam. Byla jsem operovana na Homolce ale tady se to nedá srovnat. Opravdu lékař co vysvětlí milý i sestřička hodná, můžu jen doporučit.

helena
1x

Dneska jsem byla na rectoskopii a mohu potvrdit, to co píše Milan.Vůbec to nebolelo ani trochu. Paní doktorka byla velmi milá a dokonce jsem dostala zástěrku, abych tam neležela od pasu nahá. Sama říkala, že v případě jakékoliv bolesti přeruší vyšetření a ani by ho při zánětu neprováděla. Tak ono hodně záleží na přístupu lékaře k pacientovi a je dobré se předem informovat, kdo to už prodělal a u jakého lékaře a tam pak jít. Vyplatí se to.Včera jsem četla tyto příspěvky a k smrti se vyděsila, ale dneska musím říct, že zbytečně. Klystýr jsem zvládla v pohodě a vyšetření se podařilo 70cm hluboko do střeva. Tak moje rada zní, zjištujte kdo a jak to vyšetření dělá. Zdravím a nebojte se.

Rektoskopie?
1x

Heleno, nebyla jste náhodou na kolonoskopii? U rektoskopie se neleží, a přístrojem se nemůže lékař dostat až do 70cm do střeva, protože délka je pouze 30cm.U kolonoskopie se naopak může dostat až do 120cm, což je kousek tenkého střeva.

Petr
1x

Kolonoskopie jako výkon není bolestivý, pouze příprava je složitější. Když jsem se na pokyn lékařky svlékl, podstoupi jsem ještě kontrolní vyšetření konečníku na všech čtyřech (kolenou s lokty opřenými ). Potom jsem byl krátce na levém boku a dále již na zádech, s pokrčenýma nohama od sebe. I když jsem byl prakticky nahý, paní doktorka i její asistentka se o mě pečlivě staraly a průběžně mě prohmatávaly břicho, aby přístroj se dostal až k slepému střevu. Nakonec vše dobře dopadlo a výsledek byl dobrý, další návštěva již nebyla nutná.

Le

Mě to taky bolelo. Lenka (28)

Evika

Tak já musím naprosto souhlasit s příspěvkem viz výše. Bolelo to - a moc. Pan doktor byl bohužel ještě ke všemu hulvát, buran, strašák pro pacienty. Nebýt toho, že jsem měla naproti Poliklinice vůz, kde jsem si potom mohla sednout a tiše čekat až se bolest utiší, tak nevím, jak odjedu domů. Vyšetření mě opravdu bolelo moc a přitom nález byl v normě. Nevím tedy do jaké míry může sehrávat umění lékaře vyšetřit pacienta. O psychické ujmě bych taktéž mohla vyprávět.. Chování lékaře by bylo na samostatnou diskusi ..

včelka
1x

Dnes jsem postoupila vyšetření rektoskopie potřetí.A musím konstatovat, že opravdu záleží na lékaři, s jakou opatrností a ohleduplností vyšetřuje.Poprve jsem byla u lékaře, který se včetně sestřičky choval arogantně a vůbec nebrali ohledy,jak pro pacienta je toto vyšetření nepříjemné,z hlediska vyšetřovací metody.Vyšetření bylo velice bolestivé.Na podruhé jsem se objednala do Městské nemocnici v Litoměřicích k prim.Svobodovi.Z předešlého vyšetření jsem měla velký strach,jak dalece bude vyšetření bolestivé, ale byla jsem mile překvapena, jak chováním sestřičky,tak i p.doktora.Přestože jsem měla nález (hemarhoidy), nemohu mluvit o bolestivém vyšetření. Možná je nepříjemná poloha při vyšetření, na kterou je těžké si zvyknout,ale stud a obavy z vyšetření z vás spadne ve chvíli, kdy vycítíte, že lékař i asistující sestřička s vámi soucítí.

h

REKTOSKOPIE VYŠ POD RENGENEM NEBOLÍ PAK VYŠ KONEČNÍKU DO DVACETI CENTIMETRŮ. VELKÝ TLAK V BŘIŠE DÁ SE TO SNÉST. JINAK TAKY REKTO IRIGO.

holka

Nevim zalezi asi do kolika cm se rektoskopie dela me delali v jedne nem do 15 cm kovovym pristrojem v klece na kolenou a to vubec neboli pokud teda nemate bolestive trh a pod a dr mi rekla ze se to hloubs nedelela Ale na proktol mi to meli delat do 70cm mela jsem papir s info tam to bylo jako rektoskopie a pripomelo mi to kolono kde jsem trpela tak jsem na to nesla poprve mi delali rek v pap mam ze do 20cm to jsem citila sylny tlak v cel brise myslela jsem ze po druhe to bude stejny a vubec jsem ani nevedela ze me vysetrujou bylo to do tech 15cm vys ktere se provadi do vyce cm az po es klicku se jmenuje jinak

Martin
2x

Tak ja mam uplne jinou skusenost. Mam za sebou uz 2. rektoskopii a jeste me cekaji min. 2 a musim rict, ze rektoskopie samotna me ani jednou nebolela, teda aspon zakrok samotny jsem ani moc necitil. Pan doktor pouziva nejaky umrtvujici gel, takze samotny zakrok neboli, ale prvni dva dny po zakroku jsou jak kdyz Vam upadlo mydlo v sprse plne cernochu zavrenych na dozivoti to jo. Kazdopadne mi ale rektoskopie odstranila travici potize, ktere jsem pred tim pocitoval.

Sethh
2x

dnes jsem na rektoskopii byl a p.doktorka byla velice příjemná a vůbec to nebolelo, záleží asi na tom jak a kdo ji provádí, nepříjemné je pouze pumpování vzduchu do střev ale to se dá přežít, opravdu se není čeho bát

Bira
1x

Shodou okolností jsem 13.3. rovněž byla na rektoskopii a moc jsem se bála vzhledem k tomu, že jsem si přečetla články shora o velkých bolestech. Musím říci, že paní doktorka postupovala velice jemně a trochu zabolela jen pumpování vzduchu, na které mě předtím upozornila, jinak to vůbec nebolelo - zákrok prováděli ve Fakultní nemocnici Plzeň-Bory.

barce
1x

23.5. jsem byla na rektoskopii. Vyšetření jsem se nebála (naštěstí jsem předtím nečetla tuto diskusi), spíš toho, co by mi mohli zjistit. Příjemné to určitě nebylo, ale musím uklidnit všechny, co se na toto vyšetření chystají, je to naprosto bezbolestné vyšetření. Horší bylo vypít 4 litry Fortransu den předtím.

1x

jste si jistá, že jste byla na rektoskopii, a ne na kolonoskopii?! projímadlo Fortrans se používá pro vyčištění celého střeva, které je nutné pro kolonoskopické vyšetření, kdy se kamera zavádí hluboko do střeva. při rektoskopii stačí provést klystýr cca 1-2 hod. před zákrokem.

Hanička
2x

Jsem nervák a před lékařským zákrokem se klepu patřičně dlouho předem,všechno prožívám. Za sebe však přesto musím říct, že rektoskopie mě vůbec nebolela, pohyby a posun trubice během vyšetření jsem cítila jen jako tlak, žádná krutá bolest. Jen při přifouknutí vzduchu (nejspíš kvůli roztažení střeva) mě na okamžik jakoby řízlo v podbřišku (asi jako když vás trápí větry :-) ) . To bylo vše, a nejhorší zážitek z celé rektoskopie byl ten, že si pan doktor (mladý) bez upozornění předem přizval "na čumendu" asi v rámci praxe medika (ještě mladšího) .... :-)) .

Duran
3x

Tak musím taky trochu přidat do mlýna. Na vyšetření rektoskopem jsem byl ve středu a když jsem uslyšel doktora jak sestře říká "sestro jedno vyšetření roktoskopii", tak mne oblel pot.Když mi to zasunul poprvé, bolesti jsem zaupěl, když mi to tam pak zasunull ještě jenou tak mne to opět zabolelo a opět jsem slabě zaúpěl. Asi to bylo tím, že mě už předtím bolel konečník od hemeroidů.Řekl mi, že tam objevil jeden hemeroid a poslal mne na vyšetření kolonoskopii tlusteho střeva do nemocnice.Už se nemohu dočkat :(. Konečník mne bolí už třetí den a snad to přežiji.

Milan
1x

Dnes jsem byl dopoledne na rektoskopii - tomuto zákroku musel předcházet klystýr, který byl nepřijemný, ale jen ve chvíli zavádění, po uplynutí 25 minut jsem byl zcela vyprázdněn a připraven na vyšetření. Když jsem dorazil do ordinace, tak jsem byl ujištěn, že vyšetření bude stejně ''bolestivé'' jako při zavádění klystýru do konečníku. A světe div se, byla to pravda, vyšetření nebolelo ani trochu a pumpování vzduchem nebylo ani citelné. Ale důvod, proč mě nic nebolelo byl ten, že jsem měl konečník zcela zdravý, klidný bez hemeroidů. Ale věřím, že pokud má někdo hemeroidy, či zánět, tak to musí bolet pekelně !

Evaa

Byla jsem předvčerem, nebolí a nenechejte se strašit! Hemeroidy mám a stejně to nebolelo.

Sko
1x

Dobrý den přeji všem, kteří mají či nemají tyto zdravotní problémy. Podstoupil jsem vyšetření, které se nazývá anoskopie, ve kterém mi podvazoval pan doktor uzlíky, toto vyšetření bylo bolestivé, jelikož se provádí o hodně silnějším nástrojem než je rektoskop. Nyní k tomu to vyšetření, prosím a žádám administrátory této stránky o smazání prvního článku, který je naprosto chybně napsaný, který jen lidi absolutně vystrestuje. Zákrok byl naprosto bezbolestný, lehce nepříjemné. Každý stres k tomuto vyšetření je naprosto zbytečný,jelikož je to oprabdu bez bolestné a věřte mi vážení, že jsem zažil tolik zákroků v konenčíku, kde mám konečník tak citilivý a bolestivý, že bych vám to sem uvedl. -Postup - lehnete si na levý bok, zavedou vám přístoj do konečníku, přístroj je naprosto tenká trubička, jako váš malíček, lehce to bude nepříjemné pocit, že se vám chce na stolici, následuje vpuštění vzduchu, které je též nepříjemná věc, ale ipravdu jen málo. vyšetření trvá opravdu chvili, ničeho se nebojte a vše dopadne v pořádku, lékař vám řekne hned jak si stojíte. -Pokud se opravdu hodně bojíte, po dohodně s lékařem lze píchnout uklidnujíci latku, ale je to zcela zbytecne. P.S. Bojím se jehel, jsem velmi citlivý a stresující člověk, ale upřímně vám říkám, že se obáváte zbytečně a poduk máte nějaké problémy, neváhejte toto podstoupit, jelikož je to dulezite vyšetření. Hodně štěstí přeji a opravdu se ničeho nemusíte obávat. Kdo píše, že to bolí je absolutní vsugerovaný stres. Podstoupil jsem vyšetření v Kolínské nemocnici. Sestřečky úžasné, hned bych tam šel znovu. :-)))))

Míla
2x

Četla jsi si váš příspěvek a myslím si, že druhé vyšetření, které zde popisujete se nazývá kolonoskopie, ne rektoskopie.Podstoupila jsem obě vyšetření, rektoskopie se provádí na čtyřech obou končetinách a nejedná se o ohebnou hadici,ale kovovou trubici. Toto vyšetření opravdu je bezbolestivé. Výškrab tlustého střeva( esovitá klička), při rektoskopii se opravdu provádí a to v případě zjištění nějakých anomálií. Kolonoskopii jsem také podstoupila, v analgosedaci a vyšetření bylo pro mě dost bolestivé,ale je to věc individuální a u každého probíhá jinak.

šárka

já byla na rektoskopii letos v lednu a bylo to velice hnusné a bolestivé,mám za sebou dva přirozené porody,ale toto bylo mnohem horší,výhoda je aspoň v tom,že to trvá chvilku.Nejsem žádná fňukna,vydržím dost,ale toto bylo i po psychické stránce náročné,protože už ta poloha na čtyřech je ponižující,aspoň by se mohlo dávat nějaké prádlo,kde bude jen dírka na zadeček,ostatní se může přece schovat..

Mila

Byla to vubec rektoskopie ta se dela do 15 cm kovovou trubici

Baty
2x

Dobry den Vcera jsem byl na rektoskopii a vubec,ale vuuuubec to neboli,Trvalo to asi 2 min,a jedine co bylo malilililinko neprijemny bylo,kdyz vam vrazi do zadku tu trubku,ale je to jen mirnej tlak,nic....Byl ve me 25 cm a uplne v pohode,opravdu se neni ceho bat.Mejte se

Patricie 35
1x

Bohužel jsem se přidala k těmto problémům-krev ve stolici a musím konstatovat, že některé příspěvky mě nejdříve patřičně vyděsily a díky za ty povzbudivé, myslím, že je důležité tam jít čeká mě to příští týden,pozice kočka a vystrčená zadnice,bohužel jiné cesty není a podporuji ty jenž se také obávají-jděte se vyšetřit a na nic nečekat, snad to nějak přežijeme,dám vědět,jaké zážitky budu mít, každopádně sounáležitost je zde důležitá ...

Alena

ahoj,všem jdu na rektoskopii do Jablonecké nem,dělaly me to pod celkovou narkozou byla jsem na konoloskopii,a 3.8 mam jit na restoskopii dam di to udělat pod narkozou,mam trach

petra31
4x

Ahoj, na rektoskopii jsem byla 3x. Od 16 let mi krvácí z konečníku a nemůžu se toho zbavit do dnes. Zjistili mi drobné hemoroidy a fisury nebo rhagády. Po prvé to bylo něco nepředstavitelně strašného bylo mi 16. znovu jsem vyšetření podstoupila ve 23, ale u jiného naštěstí doktora. Předem jsem se zase střásla strachy co mě čeká za bolest jako minule. Pan doktor byl velmi ohleduplný, že jsem vyšetření skoro necítila. Fakt nebe a dudy.Teď v 31 jsem šla opět na vyšetření (bála jsem se teď z důvodu, že mi před 5 lety při laperoskopii zjistili karcinoid slepého střeva). Nikdy mě neposlali na podrobnější vyšetření jako je koloskopie a z tý mám teda fakt hrůzu!!! Nic se z nálezu nezměnilo. ale 3 dny po vyšetření, kdy jsem si v noci zavedla čípek Dobexil H, tak ráno ze mě lítaly před stolicí hleny s větším množstvím krve. Volala jsem doktorovi a on řekl, že to může být tím vyšetřením. Jenže druhý den také po zavedení čípku, se stalo to samé. Mám strach, co mám dělat? Máte s tím někdo prosím zkušenost? Nikdy se mi to nestalo. díky Petra

Simona
2x

Ahoj rektoskopie je u mně provazena každy rok mam ulcerozni kolitydu již devět let a neni se čeho bat trva to chviličku da se to vydržet je to nepřijemne ale neboji to tak se ničeho nebojte jsou mnohem horši věci jako třeba kolonoskopie tu mi taky dělali a ta je mnohem horši bo my nezabrali leky ale jak zaberou leky tak pry to zas tak neboli holt sem mněla smulu.

Petra
2x

Ahoj, je mi 23 a po porodu jsem začala mít problémy ze stolicí,vždycky jsem našla jen kapku krve na papíře, ale včera jsem si myslela, že jsem to dostala, bylo té krve moc , mám strach a nevím co to může být, navíc mě to při stolici dost bolí.Chtěla jsem se zeptat, jestli když mě pošlou na kolonoskopii, tak se můžu nechat uspat?Jinak do toho nejdu.A co mám pro to udělat, aby mě dali pod narkózu?Stačí říct, nebo k tomu musí být pádný důvod?Díky za odpověď nejlépe na email [email protected] i sem díky

jana adam
4x

dobrý den. ničeho se nebojte, já na kolonoskopii byla a nic to není. Pan doktor řekl lehněte si na záda roztáhněte nohy a než jsem se nadála tak řekl hotovo. Tedˇ pro změnu musím jít na rektoskopii. hodně zdraví přeje jana

Iveta

Záleží jaká premedikace u kolonoskopie je. Byla jsem tento týden, dostala jsem injekci do žíly a ještě rajský plyn k tomu. Vyšetření bylo bezbolestné. Před tím anoskopie, která mě bolela, ale to asi tím, že mám v menší polyp. Teď jdu na rektoskopii,tak si říkám, jestli i toto vyšetření bude takové jako anoskopie, když jsem si přečetla do jaké vzdálenosti se zavadi. Záleží asi jaký má člověk problém, ale kolonoskopie opravdu bez bolesti.

Jitka (23)
2x

Ahoj, také jsem byla na rektoskopii a nebylo to zas tak nepříjemné. Ležela jsem na levém boku, zavedli mi hadičku 20 cm, což není tolik oproti kolonoskopii. Jestli jste si někdo zaváděli to rekta čípky, tak je to podobné. Trvalo to jen chviličku a oba doktoři byli velice příjemní.

Jara(31)
2x

Dobrý den, dnes jsem byla na rektoskopii a po včerejším čtení diskuzí a velkém stresu jsem se rozhodla možná pomoci nestresovat se někomu kdo se na vyšetření chystá a hledá nějaké informace. Problémy mi nastali asi měsíc po prorodu - krev na toaletním papíře a bolest při stolici - takže mě obvodní lékař dal doporučení na vyšetření rektoskopem. Vůbec to nebolí!!! spíš je to jen nepříjemné - a hlavně trvá to max. 10-15 min... takže pokud na vyšetření jdete určitě se nebojte - nestojí to za ty nery!! :)

Eva

Dobrý den, mohl by mi někdo prosím sdělit, jestli je opravdu možné provádět rektoskopii na boku a jestli je možné o tuto polohu lékaře požádat? Za 14 dní mě tento zákrok čeká a poloha na pejska mě děsí. Děkuji všem co píší pozitiva, dodávají mi odvahu. Těm co byli na kolonoskopii a tvrdí, že zákrok byl rychlý a bezbolestný závidím. Já na ní byla před 10 lety a mám z tohoto zákroku docela trauma. Moc jsem o tom nevěděla, měli mě uspat, ale já se při zákroku probrala, v břiše jakoby mi rejdili ostnáčem, tak mi sestřička chytala ruce a okřikovala, aby mohl doktor vyšetření dokončit. Bylo to dost ponižující. Snad budu mít teď větší štěstí.

Ondřej
7x

Zdravím Vás a chci všechny uklidnit ohledně vyšetření rektoskopem. Toto vyšetření není rozhodně bolestivé, snad jen malinko nepříjemné při zavádění do konečníku, což je ovšem velice individuální a také závislé na míře uvolnění každého pacienta. Co se týče polohy, tak poloha na boku by jistě neměla vadit (je to běžná poloha při koloskopii), ale častější je poloha na zádech s nohami pokrčenými a položenými na nožních podpěrkách (obdoba gynekologického křesla). Jinak s polohou tzv. na čtyřech jsem se zatím nesetkal, a to již ve zdravotnictví nějaký ten pátek pracuji. Přeji Vám i všem ostatním odvahu a hlavně sílu se neostýchat, opravdu se není čeho obávat.

Věra
15x

Dobrý den, tak já byla na rektoskopii 7.10. Taky jsem se bála, co mě čeká. Ale musím vás všechny ujistit, vyšetření opravdu není bolestivé...snad jen ,jak tu mnozí píšou, trošku nepříjemné. Poloha na všech čtyřech, zadek vystrčený...ale doktor byl skvělý, i sestra. O všem ,co mi "dělal", mě informoval...prostě se mnou během vyšetření komunikoval, a to je pro nás "pacienty" taky velice důležité. A nebojte, on pan doktor těch zadků už viděl....o:) Určitě se ničeho nebojte a jděte!! Dnes už vím, že krvácení mám způsobené hemeroidy...,a ne ničím závěžnějším...pro ten klid na duši to opravdu stojí!!!! Takže zahoďte ostych ...a s radostí vyšpulte zadky... Přeji všem pevné zdraví...P.S: jo a všechny ty negativní ohlasy hoďte za hlavu!!!

Lenka
5x

Ahoj, dneska jsem absolvovala rektoskopii. samotno vyšetřemí nebolí, jen je nepříjemné. Problémy s bolestí mám spíš teď. pořád mám pocit stolice a bolí mě konečník. Dr. mi zaváděl nějaké gumičky asi je to kvůli tomu. Reltoskopie samotné se nebojte.

Pavel

V pondělí mám jít na rektoskopii mám z toho vélké obavy po přečtení několika komentářů. Může mě někdo kdo už na ní byl napsat jaké to je a jestli je to bolestivé.

Zuzana
1x

Na rectoskopii mam jit za dva dny, a po precteni techto vsech vzkazu, se docela tesim, jaka to bude hruza!!! :-))) Jedine co si zpivam je You are not alone! Nemohu se dockat, az me bude vysetrovat mlady doktor, budu na ctyrek a bude nekdo dalsi nejlepe grupa mediku pozorovat jak se to vlastne dela.Ja si budu pripadat jak znasilnena a vse to ve me zanecha krasny nezapomenutelny zazitek!!! Precetla jsem si i desive horory na nemocnici kde mi to budou provadet, proste to je na knihu! :-)) Tak ted uz jen at uz to mam za s sebou.....

Ivan
1x

Mám k porovnání dvě vyšetření - rektoskopie co se týče bolestivosti tak to není nic hrozného. Ale první vyšetření proběhlo v lékaři zaužívané poloze na všech čtyřech a připadal jsem si jak prašivý pes na pranýři. hrozný zážitek, který dodnes nemůžu dostat z hlavy. Když jsem měl jít podruhé, zjistil jsem, že tato poloha vůbec není nutná. i když to dalo hodně pátrání, protože lékaři si tuto pro ně pohodlnou a zaužívanou metodu úporně brání, Svému lékaři jsem řekl, že chci provést rektoskopii v leže na boku ale on to odmítl, Našel jsem tedy jiného lékaře, který je také uznávaná kapacita a neměl s tí nejmenší problém. Vyšetření proběhlo úplně v pohodě, v leže na levém boku s pokrčenými koleny, Dokonce jsem se ani nemusel vyslékat úplně donaha jenoém jsem si stáhl trenky pod zadek. Je to pohodea, když vidite vstřícný přístup, který neřeší jenom fyzično ale i psychiku. která u tohoto typu vyšetření dostává pořádně zabrat. Přitom důvod trápení pacientů v tomto případě je jak jsem zjisti je pohodlí lékařů a zvyk. V poloze na boku se totiž běžně vyšetřují lidé. kteří mají třeba problémy s klouby. Jediná komplikace při této poloze je. že pan doktor musel provádět zákrok v přredklonu, musel do střeva foukat víc vzduchu a postupovat opatrněji. Ale už prý jsou i přístrije, které jsou místo pevných ohebné. Přeji všem aby narazili na vstřícné lékaře a v souladu s lékařskou etitikou upozorňuji na to, že lékař by měl volit vždy takový přístup, který co nejméně zatěžuje pacienta ať už psychicky nebo fyzicky. Z tohoto pohledu, kdyby se to dodržovalo, tak už by u nás nikdy nikdo na kolenou klečet nemusel. K lékařům jsem vždycky automaticky vzhlížel, ale po této zkušenosti si bude každý z nich. se kterým se ještě setkám moji důvěru a úctu nejprve zasloužit.

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce