Inzerce

chování po vyléčení

Dobrý den, mám přítele, který se před 5 lety vyléčil. Ten rok, co probíhala léčba, nebral žádné drogy ani nepil vůbec žádný alkohol. Po doléčení však začal pít pivo (žádný tvrdý alkohol, jen 3 piva skoro každý den a v pátek a sobotu více ) a občas (třeba jednou za půl roku, někdy častěji) si dá buď halucinogenní houby nebo nějakou z tvrdších drog a každý den kouří marihuanu, ale ta podle mě na játra nemá vliv. Stravuje se vegetariánsky. Chtěla bych se zeptat, jak jeho nemoc může ovlivnit délku jeho života. Může se tímto stylem dožít stejného věku, jako člověk, který tuto nemoc neprodělal? A kdyby pil jen to pivo, také by to mělo vliv? Díky moc za odpověď. A ještě jedna věc.. Letos byl zase na testech a dopadli velmi dobře. Lenka

Inzerce
Odpovědi
Petr

Játra mají pouze omezenou schopnost regenerace. Hepatitida C poškozuje játra, a i když byla nemoc vyléčena, játra přesto nejsou ve stavu v jakém byla před nakažením. Alkohol i drogy urychlují další poškozování jater. Obecně lze říci, že si váš přítel zkracuje život. Kromě poškozování jater (cirhóza, rakovina jater) je v tomto případě navíc zvýšené riziko úmrtí vlivem drog (tělo s poškozenými játry se s drogami nedokáže vypořádat tak, jako tělo zdravé). Petr ----- Informace o hepatitidě c : http://www.hepc.cz

Reagovatpoděkovatnahlásit

4. října 2006, 15:55:11

Přidat nový komentář

Neradi počítáte? Přihlášení uživatelé nemusí.

[ pravidla diskuse ]
Inzerce
loading...
Nové články emailem
Inzerce
banner_voucher_ordinace_3.jpg

Chcete zdravě spát? Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroom Magniflex, Šaldova 1, Praha-Karlín, nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.
Anketa
Měli jste někdy potíže s nespavostí?
Zatím hlasovalo 269 lidí.
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Jana Dvořáková (Citalec a Neurol-zkušenosti s užíváním) 23. března 2017, 13:07:39

Ahoj Jiří, tady to nejde,jak sám vidíš,nepřestane. Napadlo mě,napsala bych meil,který… Diskutovat

• Tiger (Prostata) 19. března 2017, 17:38:27

No a prosím kde ten Prostaxin nejlépe sehnat? Diskutovat

• velvetka (Citalec a Neurol-zkušenosti s užíváním) 22. března 2017, 09:54:24

neboj zase Bude dobře, jen to potřebuje více čase, já teda užívala před 8 lety citalon… Diskutovat

Napsali jste nám

Děkujeme Vám za všechny dotazy a připomínky.
Vaše redakce

Naši partneři
Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.