Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Laparoskopie

Diagnostická laparoskopie je operační zákrok, který lékař provádí v případě, že z výsledků ostatních vyšetřovacích metod neurčí Vaše onemocnění břišních nebo pánevních orgánů. Laparoskopie se stala v posledních letech běžnou diagnostickou i léčebnou metodou. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
pe.tr
3x

tak nevím,v roce 2000 jsem ve vojenské nemocnici v Brně podstoupil operaci varikokély (laparoskopicky), před operaci jsem absolvoval klystyr,po operaci jsem teprve až třetí den zmohl na to abych se na posteli posadil,měl jsem tři díry v břiše 10cm napravo od pupiku pak 10cm pod tou dirou a po 10cm pod ni i tu třetí.sešité jsem to měl nějakými kovovými sponami ,přišlo mi to jak sešité kancelářskou sešívačkou.pustily mě po 8 osmi dnech do dom. léčení kde jsem byl ještě měsíc a pak měl ještě pul roku nějaké omezení ve sportu.Jen chci říct , že i po těch letech(dnes je 10.3.2007) mi ty jizvy nezmizely,možná jen ta nejspodnější není tak vidět,ale je.doktoři se vzdycky ptaj kdy mi vzali slepaka.:-) aja jim řeknu že je to po te laparoskopii a oni kroutí hlavou.

M.P.
8x

Tento rok v březnu2007 jsem podstoupila laparoskopii,měla jsem opakované bolesti břicha,ale všechna vyšetření byla negativní-vyšetření gynekologické,chyrurgické,ur ologie, sono břicha,neurologie vše bylo negativní.Proto mi byla navrhnuta na ginekologickém oddělení laparoskopie na kterou jsem tedy přistoupila.Lapsroskopie proběhla v pořádku,byly přerušeny srůsty,které prý mohly nastat po operaci slepého střeva vroce 2001,bolesti v břiše povolily,ale po provedení laparoskopie jsem necítila stehno od třísel až ke koleni,pořád cítím brnění abolest v třísle už tomu jsou tedy dva měsíce a bolesti se nemohu zbavit ,stehno vůbec necítím ,takže mi ani nikdo nevysvětlil co se mohlo stát jestly byl napíchnut nějáký nerv ?..... Tak nevím na koho se mám obrátit o radu,akorád se každý doktor zeptá kde byla laparoskopie provedená a kdo ji dělal...........

Leňule
16x

Ahoj 20.5.07 jsem také podstoupila laparoskopii, měla jsem cystu na veječníku asi 4cm. Pokud se bojíte, nemáte čeho.19.5. jsem nastoupila do nemocnice a 23.5. jsem byla propuštěná do domácího léčení. je fakt, že pokud nevíte o co jde,bojíte se. I já se bála ale den po laparo, jsem se cítila dobře. Sem tam mě píchlo u vaječníku, ale žádné strašné bolesti a ani žádné komplikace nebyli. Jizvy které mám, už teď nejdou skoro vidět.

Alina
13x

Ahoj, chtela bych se zeptat jak dlouho si te laparoskopii nemohla delat to co normlane? byla si v necem omezena? a po jak dlouhe dobe se ty jizvy zlepsili? ja mam ted jit na laparoskopii, bohuzel mam nejake problrmy an ikdo nevi co mi je..

Adéla
3x

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Ta laparoskopie se dělá v celkové narkóze nebo jen v lokálním znecitlivění? Moc děkuji

magdealena grygarikova
5x

dobry den, chtela bych se zeptat kde operujou triselnou kylu laparoskopicky , prosim o kontakty,dekuji

anna sedlackova
5x

dobry vecer,musi byt pacient pred zakrokem depilovan v trislech?

Kašpar N.

Ani ne tak v tříslech jakko depil. břicha a hrudník až pod prsa. Laparo vpichy jsou kolem pupku v pase.:-)

Martina
1x

Ahoj, já jsem už podstoupila dvě laparoskopie, jedu před 5 lety - cysta u vaječníku-po operaci jsem měla ještě asi 3 dny vývod a v nemocnici jsem byla asi 7 dní, jizvy skoro žádné, druhou (také cysta-srostlá s vaječníkem) jsem podstoupila letos, před 12 dny..neměla jsem žádné problémy, druhý den po operaci mě chtěli pustit domů..nakonec jsem tam zůstala 4 dny... ale je pravda, že mi nikdo nedal žádné instrukce ohledně pohzbu a tak..prý můžu všechno na co se cítím (ale v rámci možností)

Pe

Vidím tu jen komentáře z roku 2007, tak sem přidám nějaký aktuálnější názor. Laparoskopii jsem podstoupila dvakrát, jednou v roce 2006 a jednu mám právě za sebou (2012). Obě operace se výborně podařily (cysta na vaječníku). Před operací nesmíte den jíst a pít a někdy dostanete nálev na vyprázdnění střev. Vpichy jsou velmi malé a rychle se hojí. Záleží samozřejmě na lékaři, který vše provedl, ale můj dojem je ten, že laparoskopie se stává velmi běžnou technikou a je to velmi efektivní a minimálně bolestivý zákrok. Nebojte se tohoto zákroku. Je mi velmi líto těch, kterým nějaký neschopný doktor učinil víc škody než užitku, ale doufám, že po těch letech, kdy je laparoskopie používaná, už se s ní sžili snad i ti nejméně schopní lékaři. Tato technika umožňuje provést kdysi velmi bolestivé operace (jako odstranění dělohy) velmi rychle a bezbolestně. Kéž by všechny typy vyšetření a zákroků byly tak málo bolestivé a přesto s velikým efektem. Ještě jednou říkám: nebojte se!

Apls

Ahojky jednu laparoskopii jsem měla již před 10 lety,tu si moc nepamatuji.Ted jsem měla myom v děloze,velký a 24.2.2014 jsem nastoupila do FN PLZEN na laparoskopii.Zákrok provedli v úterý v poledne a večer už jsem vstala ze sestřičkama a šla na wc.Ve čtvrtek mi vyndali vývod.V pátek ráno stehy a domů.Jasně,že člověk ty jizvy a břicho cítí,ale není to nic hrozného.Jizvy jsem koupala v řepíku,aby se stáhly a v pohodě.Na dporučení lékaře 14 dní neschopenka.Jinak není čeho se bát.Opravdu

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce