Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Anémie (chudokrevnost)

Anémie neboli chudokrevnost je soubor příznaků, při kterém je v krvi snížený počet červených krvinek (erytrocytů) a množství krevního barviva. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Blanka
7x

včera jsem obdržela anamnézu, těžká anémie. Je mi 34, obden sportuju, 2x týdně lezení, plavání, in-line, kolo, turistika.... Kromě dušnosti a bledosti jsem si nevšimla žádných příznaků! Po sportu nejsem unavená, naopak mě dobije. Vlastně jsem na nedostatek železa v krvi přišla náhodou, chtěla jsem darovat krev a dozvěděla jsem se, že jí mám špatnou. Pravda je, že mám silnou menzes. Tak zase ty rady neberte tak vážně, ono to bude hodně individuální. Přítel, když slyšel, že po železe budu míň unavená jen protočil oči, je zdráv a už teď mi někdy nestíhá:-)

Arabelka
1x

Dobrý večer, neslyšela některé z vás dámy o Senzycolu? Prý je to nějaký nový přípravek, který by mohl řešit i náš problém. Díky za případné informace. Docela mě zajímá, jestli by mohl pomoct.

Alexie

Kdybyste byla dušná tak nebudete zvládat běžné denní činnosti,natož sport. A o tom že zase tak nízkou hladinu hemoglobinu mít nebudete svědčí i to že vám na anemii přišli úplnou náhodou. Při těžké anemii jsou příznaky pociťovány už velmi zřetelně, jako motání a bolesti hlavy, zadychavani při chůzi, celková slabost těla jako třeba při chřipce, větší unavevenost a spavost.

Irena
4x

K vyjádření Blanky bych přece jen něco dodala. Na chudokrevnost se organizmus každého z nás nějak adaptuje, takže po určitou dobu to tělo zvládá, ale to co mu chybí, nahrazuje mobilizicí vnitřních rezerv. Zhoršení stavu přijde náhle a je tak silné, že dotyčný ani na chvíli nezapochybuje o tom, že se něco děje a vyhledá lékaře. Já přišla k lékaři až v době, kdy jsem měla krevní obraz tak špatný, že to bylo na transfúzi a jediným příznakem, kterého jsem si všimla bylo pískání v uších a závratě. Ze dne na den jsem se proměnial ve vyčerpanou , neustále podřimující mátohu. Naštěstí se celý problém dá řešit, ale je rozohodně lepší nenechat to dojít tak daleko.

ivina
1x

taky bych se chtela vyjadrit.byla mi zjistena taky lehka anemie. taky dost sportuju,mam energie dostatek, sama jen bledosti jsem si povsimla. .zacala jsem hubnout, aniz bych nejak zvysovala vydej a snizovala prijem energie, jen okoli si vsima.no a ze dne na den zavrate,slabost,ktere jsem nezazila driv.netusila jsem proc.nahodou sem byla na krevni obraz,kdy to doktorka zjistila.az ted vim,proc ty nahle zavrate.a taky se jdu lecit.doufam,ze jsem to zachytila zpocatku.lepsi je byt opatrnejsi, taky mam tendenci to hazet za hlavu a vubec jsem nevedela, ze to muze byt az tak nebezpecne.dekuju za informace.

host
3x

já jsem chudokrevná,dostávám každy měsíc 2 transfuze.moc bych chtěla poděkovat lidem kteří dávají krev právě díky nim žiju.

Karla

Prosím vás, nevíte jestli to nemůže být způsobeno třeba nedostatkem mědi? Dostala jsem tip na nějaký přípravek senzicol nebo tak něco přemýšlím, jestli by to mohlo pomoct. Neví o tom někdo?

tereza

Trošku bych oponovala s tím, že se železité víno nevyrábí. Vyrábí se a jmenuje se MALTOFEROCHIN, koupíte ho v obchodech se zdravou výživou a nebo přes internet. Já sama ho občas užívám protože jsem už šestým rokem chudokrevná a nic mi na to nezabírá..

Petra

Ano, právě to mě rozhořčilo, tvrzení, že se železité víno už nevyrábí je KLAMAVÉ. Vyrábí a opravdu se tak i jmenuje a je na něm napsáno přímo doplněk stravy. Sama jsem si ho objednala přes internet v jednom bioobchodě.

lea
2x

a ve kterem obchode jste koupila zelezite vino. Diky.odpoved prosim na email: leontynky zavinac seznam.c

Deniska
1x

Právě jsem se vrátila z nemocnice, kde mi zjistili těžkou anemii a pobyla jsem si zde týden.Lékaři nevěděli jak už do mě železo vpravit, protože tabletky jsem vždycky vyzvracela.A tak teď užívám 3 x denně 5 ml sirupu Maltofer.Takže kdo nestrávíte tabletky vřele doporučuji.

Denisa
2x

Jsem vegetariánka více jak deset let a pro zajímavost jsem si nechala udělat krevní obraz, i když jsem žádné potíže neregistrovala. Byl v pořádku. Myslím si, že při správném složení stravy se člověk nemusí ničeho obávat. Vstřebábání železa z potravin napomáhá souběžná konzumace citrusů a naopak brání mu pití kávy a černého čaje. Já mám ale kávu ráda, jednu denně piju, takže trochu " hřeším ". A tak jsem ráda, že všechno bylo v pořádku.

ANINA HHULOPEKVA

TA JA SEM MNELA SI 1 ROK PROBLEM S KRV. ALE PO RADE MOJEJ LEKARKY SOM ODSKUSALA HERBADENT BILINI VINO -MALTOFERROCHIN .NAKOLKO SOM MALA UZ ODPOR K LEKUM!MALTOFERROCHIN JE LAHODNE BILINI VINO DASE KUPIT V LEKARNI AMOHU HO ODPORUCIT VAZNE KAZDEMU PO 2 TYZDNOCH UZIVANIA SOM SI DALA UDELAT TAST A JE V POZADTU MOJA LEKARKA HO TAKE POUZIVA PRI OSLABENI ALEBO PREPRACOVANI ORGANIZMU JE TO BOMBA SKUSTE HO!

Marianna

Zdravím Vás, prosím, ak Vám príde oznámenie o mojom komentári, napíšete mi na cerna.marianna@centrum.cz? Chcela by som darovať krv, ale dlhodobo mám hladinu železa tesne pod akceptovateľnou hodnotou , a to 110-120, s touto hodnotou ma už odmietajú. Chcela by som zistiť, ako vyzerá Váš jedálniček, aby som sa vyhla chybám a hladinu si zvýšila a udržiavala. Ďakujem

Denisa

Asi jsem měla pro úplnost dodat, že mi je 25 let...

Matušková Renata

Jsem těhotná a lékařka mi zjistila ze jsem chudokrevna,nikdy predtím jsem tím netrpela,motá se mi hlava,omdlívám,jsem stále unavená. Mohu užívat nějaké preparáty nyní v těhotenství? Děkuji Matušková

mang

Autor článku je opravdu velký odborník:-)železo ze špenátu se nevstřebává, nejvíc je v mase:-) To se pozná znalec. Co třeba sojová mouka s 12 mg na 100g? Při současné konzumaci zdroje vit C nedostižný zdroj železa. Bzlo bz dobré, kdyby si autor doplnil vzdělání. Knihy z 60 let asi nejsou to pravé:-)

foxice
10x

..chci se zeptat..trpím dlouhodobou těžkou anémií. ..k tomu nízký tlak a tachykardie...už sedm let..lékař mi vždy předepíše železo...stav se nezlepšuje....existuje náké speciální pracoviště kde by mě mohli pomoci....děkuji..

RENATA

MYSLIM HEMATOLOGIE JE TO OBOR KTERÝ SE ZABÝVÁ NEMOCÍ KRVE

Petr
6x

Pres dva roky daruji krev a dnes mi zjistili na transfuzni ze mam mene cervenych krvinek v tele,proc to nezjistili drive.je faktem ze vloni jsem to musel ukoncit kvuli zelezu a pak mezitim uz to bylo zas v poradku daroval jsem krev.Proc jsem ted zacal mit problem s cervenymi krvinkami.Vsechny priznaky tomu nasvedcuji ze mam anemii neboli chudokrevnost a do ted jsem ji netrpel.

Tarorka

Praávě, ře já jsem byla v cca 5 lékárnách a buď neměli, nebo neznali, až v obchodě s přírodními léčivy jsem ho našla.

smerovacka@centrum.cz

DOBRÝ DEN PROSÍM VÁS CHTĚLA BYCH SE ZEPTAT MOJE PANMÁMA MĚLA ASI PŘED PŮL ROKEM SLABOU MRTVIČKU A NEVĚDĚLA OTOM PAK SE JI UDĚLALA BUKLA ZA UCHEM TAK S TÍM BYLA NA OPERACI A ASI PO 4 MĚSÍCÍCH ZAČALY PROBLÉMY ZEZAČÁTKU SE HROZNĚ SMÁLA ALE NEUSTÁLE V KUSE TAK JÍ SYN ODVEZL NA POHOTOVOST A TAM JÍ ŘEKLI ŽE NASEBE MÁ DÁVAT POZOR ABY NEVOCHRNULA ŽE MUSÍ BEJT HLÍDANÁ S TOHO SMÍCHU Z NIČEHO NIC ZAČALA ŠPATNĚ MLUVIT A JE TO ČÍM DÁL HORŠÍ BYLA V PRAZE A DĚLALI JI RŮZNÉ VYŠETŘENÍ A TVRDEJ JI ZE TO MÁ Z NERVOVEHO PŮVODU DALI JÍ NÁKÉ ŽELEZO NA PROKRVENÍ MOZKU A LÉKY JI ŘEKLI ŽE JI JE DAJÍ AŽ PO KONTROLE TA 3 MĚSÍCE ALE TEDKON UŽ SKORO VŮBEC NEMLUVÍ JE SLABÁ JE HROZNĚ ZPOMALENÁ POŘÁD PADÁ NIC NEUDRŽÍ ŠPATNĚ POLIKÁ VOCHRNULA JI POLOVINA PUSY NO JE TO ČÍM DÁL HORŠÍ LÉKAŘI JI TVRDÍ ŽE SE TO ZLEPŠÍ ALE JE TO OPAK JE JI 75 LET PROSÍM VÁS MOHL BY JSTE MĚ ŘÍCI CO A JAK CO JE TO ZA NEMOC A JESTLI JE TO HODNĚ SPATNÉ A JAKÉ NÁSLEDKY PONESE JESTLI TO BUDETE VEDET ALESPON TROCHU S TOHO CO VÁM PÍSU (PŘEDEM MOC DĚKUJI ZA ODPOVĚD MULLEROVÁ

verča

Taky posilovat imunitu curenzymem není na škodu, doplňovat minerály a vitamíny, železo atd.

Lucie Navrátilová
7x

Jsem 8 let vegetariánka z toho poslední 3 roky převážně čistá vegetariánka (veganka), můj krevní obraz je naprosto V POŘÁDKU a i chodím pravidelně darovat krev. Chci proto namítnout, že vegetariáni netrpí anémií, jen ti pseudovegetariáni, kteří jen přestanou jíst maso, ale nezmění svůj jídelníček na zdravé jídlo, ti většinou skončí skutečně na ambulancích a dělají ostatním vegetariánům jen ostudu. Mám hemoglobin 138 g/l a jsem naprosto zdravá, což se nedá říct o letech kdy jsem maso jedla. Pro srovnání moje mamka maso jí a často jí odmítají z odběrové místnosti pro málo hemoglobinu (kolem 110g/l). Pro ilustraci sojové boby mají 8x více železa a fazole 4x než maso, jeden žlutý meloun stačí muži pro získání DDD železa, sušené meruňky, mungo, kešu, mandle, dýňová semínka, mladý ječmen.... to vše má na porci více než maso, nepočítaje ostatní ovoce a zeleninu, které mají na porci třeba stejně nebo méně. A nevadí že, je to železo nehemové, i v mase je 60 % nehemového, tělo to sice zpracovává dýl, ale zpracuje, navíc zvířata si také z rostlinné stravy vyrobí zdravou krev ! :))) GO VEG

GoVeg
2x

Jsem vegetariánka a skoro veganka 3 roky a hemoglobin mám 152. Takže v mase ho opravdu nehledejte :o)

jaaa
1x

lucinko navrátilová..máš určitě pravdu..mohla by jsi napsat ,jak jsi se cítila v době konzumace masa a co se ti během vegetariánství zlepšilo?..jsem pořád unavená,nemám sílu už prakticky na nic,při sebemenší námaze se zadýchávám,jsem jak smrt bledá ..ale to jsem byla vždy..nevím co se mnou je...bojím se leukémie...:-((..muj email brucmelda@seznam.cz

Lucie Horáčková

Mam hemangiomatozu a často mám málo hemoglobinu teď mám 85.. Cítím se unaveně a bolí mě hlava ale už jsem na to zvyklá:) Beru železo:) A dříve když sem byla menší tak jsem jezdila na Transfuze a taky děkuju moc těm co darují krev dostala sem jí tolik, že se to ani nedá spočítat:)

ŽELEZITÉ VÍNO

Želežité víno se dnes stále vyrábí. http://www.lekarna.cz/maltoferrochin-750ml/

anickadol1

Dobrý den. Na internetu mi pomohli. Zkuste se zeptat taky. Nechci dělat reklamu , napište mi na mail - anickadol1@seznam.cz .

kalich

Jsem vegetarián 6 let (asi poslední 3 roky vegan), navyše pravidelní dárce krve a hemoglobin mám kolem 160. Nejím žádné umělé doplňky, nepočítám vitamíny ani minerály, jím co mi chutná... Když jsem se stravoval konvenčně měl jsem hemoglobin cca 140, jako vegetarián cca 150. Takže ať se na mě pani autorka MUDr. Sylva Šebková nezlobí, ale věta: "Jestliže jste třeba vegetariány, je velmi pravděpodobné, že máte anémii." je diplomaticky řečeno nepodložená...

Eva

DObrý den, již několik týdnů hledám. Podle lékařky jsem hodně chudokrevná - hemoglobin 78, paradoxně se cítím výborně jako v posledních měsících nikdy. V březnu hluboká žilní trombóza, následně v dubnu prokázaná oboustranná plicní embolie, pobyt v nemocnici, kde mi zistili anémii hem. 92, po propuštění jsem brala n aředění krve Xarelto a železo na doplnění, při kontrole KO stoupl na 99, potom jsem normálně dostala menzes a krvácela celý měsíc tak, jak jsem nikdy nezažila. Udělala jsem si na sobě experiment a místo xarelta jsem si píchla dva dny Clexane, vše ok, dokud jsem zase nevzala Xarelto. lékařku jsem požádla o trvalé převedení na injekce, s tím spojená kontrola Ko - hem. 88, po 10 dnech injekcí vůbec nekrvácím, ale kontolní krev vyšla 78. Přitom nejsem unavená, nebolí mě hlava, spím dobře, chodím normálně do práce. Čím se cítím líp, tím hůř mi vychází ten hemoglobín. Doplňuji, co se dá - pravidelně šťávu z červené řepy + mrkev, maltofer 3x denně, Floradix, Spirulinu, melasu, semínka, maso a nic.

RENATA

ZDRAVÍM VÁS JAK SE CÍTÍTE PO NEMOCI RENATA

Jarka

Zdravím, celý život bojuji s tím, že jsem chudokrevná. Mám taky problém s pigmentem vlasů, vypadají prostě hrozně. Napadá vás nějaký produkt s mědí? Teď by měla být nějaká novinka právně s mědí a kurkuminem nebo s něčím takovým.

RENATA

REAGUJI NA PŘÍBĚH PANÍ KTERÁ PÍŠE ŽE PRODĚLALA HLUBOKOU ŽILNÍ TROMBOZU S NÁSLEDNOU PLICNÍ EMBOLÍÍ .NEZÁVIDÍM ZNÁM TO MOC DOBŘE A VÍM CO TO JE.JAK SE PO NÍ CITÍTE?DĚKUJI A PŘEJI HODNĚ ZDRAVÍČKA

Ivana

Já měla jít na konizaci děložního čípku a operace odložena protože mi zjistili hemoglobin 82.Vůbec nemám ani jeden příznak a jsem velmi aktivní člověk.Tak to opravdu nechápu .Příští týden jdu na hematologii tak jsem zvědavá.Mám velmi bujné scénáře a psychiku nic moc.Asi si ty příznaky teď privolavam.

Radka

Dobry den chcu jse zeptat mam furt bolesti hlavy a jsem unavena furt.mohla bych mit chudokrevnost?

Můžu doporučit

zdravím hodně mi pomohl Mensicol mohu jenom doporučit :)

Tereza
1x

Ano, taky musím souhlasit s vyjádřením Ireny, kdy organizmus čerpá z vnitřních rezerv. Já jsem se o chudokrevnosti taky dozvěděla náhodou, kdy jsem šla na preventivní prohlídku kde mi brali krev. Ten den jsem měla telefonát od doktorky, že mám tak špatnou krev, že ten den musím jít do nemocnice. V nemocnici mi dělali vyšetření sono a rovněž vyšetření žaludku, zda náhodou nemám vředy. Bohudíky všechno bylo v pořádku a tak mi dali dvě transfúze krve. Teď už jsem třetí měsíc doma a moje hodnota železa se zvedla z 50 na 104. Závěrem bych chtěla říct, že pokud trpíte bledosti, točí se vám v hlavě a jste hrozně unavení, tak vyhledejte lékaře.

Katka
3x

Ahojte lidičky Už 1,5 rok chodím do fitness 4x týdně,stravu mám pestrou jím pravidelně 5x denně.Je mi 37 let měřím 175cm vážím 66 kg.Cvičením jsem zhubla 15 kg.Poslední měsíc mě začala trápit dušnost při cestě zobchodu s nákupem,do schodů i při vysávání.Neskutečná zima i v hrubých ponožkách a zapnutém radiátoru,pořád studené nohy a ruce,unava,slabost,točení hlavy.Tak jsem navštívila svou dr ta mě poslala na krev a moč a bylo mi zjištěno stráta červených krvinek,hemoglobin 113 g/l a nedostatek železa 7,4umol/l.Byla jsem odeslána na hematologii kde jsem obědnaná na 27.2 a budou zjištovat z čeho je nedostatek železa nebo kde v těle se strácí ( vyšetření žaludku a strev).

Jana

Mohla bych se zeptat, zda-li vám na hematologii něco zjistili? Popř. jakou léčbu nasadili? Děkuji.

Ing. Jiří Rohlena

no těch patnáct kil jste neztratila kvůli cvičení, ale bohužel jenom kvůli anémii. Ztráta této váhy v krátkém čase, je jeden z klíčových příznaků těžké anémie. Moje žena taky hodně cvičila a myslela si to samé co vy, měla z toho radost, až do té doby, než jí byla stanovena stejná diagnoza jako Vám. Když rychle zhubnete o 15 kg, tak je to vždy podezřelé. Tělo si svou váhu hodně hlídá a nechce ji jednoduše měnit a vždy se tomu hodně brání. Je to reakce vzhledem k dlouhodobé historii, kdy té potravy bylo málo a to je důvod, proč se to tělo pořád takhle chová, a myslím si, že se tak bude chovat stále. Bude to trvat dlouho než sit ělo uvědomí, že potravy je dost a přebytek potravy mu škodí. Přeji Vám, ať se to brzy vyřeší a budete brzy zdravá. S pozdravem Ing. Jiří Rohlena

Milena

Co přesně vám bylo od doktora doporučeno ? Mně napsal pouze doplněk ... železo, akorát co si pamatuju, když jsem ho jednu dobu brala, tak jsem po něm měla zácpu, takže znovu bych to absolvovat nechtěla. Nemáte zkušenost s něčím jiným ?

Alice

Mně konkrétně doporučil captafer, ten zácpu nezpůsobuje, jelikož neobsahuje železo, které tyhle problémy způsobuje.

Milena

A na jakém principu teda funguje, když neobsahuje železo ?

Alice

Funguje tak, že pomáhá vstřebávat železo z potravin :) za normálních okolností co sníš tak tělo to neumí moc dobře zpracovat a nevytáhne si toho tolik, kolik potřebuje, kdežto díky tomu captaferu ano

Vanesa Boková

Dobrý den, hemaglobin 98 anemie co to znamená? Lékař mi napsal železo bez dalších jiných vyšetření je tento postup normální děkuji

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce