Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Vysoký cholesterol

Pokud máte vyšší hladiny cholesterolu i triglyceridů, tak bychom měli správě hovořit o smíšené hyperlipoproteinémii (HLP). více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Ludvík Staněk
11x

Pokud se chcete opravdu uzdravit a odstranit příčinu vašeho problému diskutovaném na tomto fóru, nabízím Vám zcela nový a vysoce účinný přístroj pro úpravu špatných vlastností krve. Krev, která obsahuje nežádoucí složky není plně funkční, což způsobuje celou řadu vážných zdravotních problémů a komplikací. Přístroj má proto široký záběr na různé nemoci a problémy a proto toto upozornění najdete i v jiných diskusních tématech. Jedná se o nízkovýkonný kapesní laser kombinovaný s nízkofrekvenční pulsní masáží. Laserové ozařování krve je celosvětově uznávanou a velmi dobře vyzkoušenou metodou, avšak problém byl vždy ve způsobu použití (nemocnice, lékařský tým, vysoké náklady,atp.). Zcela nový způsob ozařování krevního řečiště přes nosní dutinu tyto problémy řeší a přístroj je nyní pro jednoduchou obsluhu a nízkou cenu přístupný všem, kdo jej potřebuje. KX LASER je zcela bezpečná registrovaná zdravotní pomůcka, se všeni potřebnými certifikáty. Bližšší Info : www.kxlaser.cz

krankl
6x

tenhle vychvalovaný kxlaser nemá ani zdravotní atestaci, způsobuje to zdravotní potíže, používání je velice nepříjemné, nefunguje to. pozor na to!

Karel
3x

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Lili

Ano, máte pravdu KX laser způsobuje krvácení z nosu, u dosti lidí, slyšela jsem dost referencí. Jinak nosní laser jako takový má velmi dobré účinky na krev a s tím i na spoustu zdravotních problémů. Jen je potřeba si, byť za vyšší cenu, opatřit kvalitní. Moje teta žije na Slovensku, tam mají Bioquant, co vím, tak ho používá asi rok a její lékař jí po vyšetřeních potvrdil účinky laboratorním vyšetřením krve. Sháněla jsem něco obdobného tady u nás a narazila pouze na zmiňovaný KX.

Dana

Jím zdravě fakt si to hlídám a nedaří se mi pořád snížit ten špatný cholesterol v krvi. Slyšela jsem o tom, že má být ten senzycol dobrý. Ještě jsem si ho nepořídila osobně, protože sháním někoho, kdo s ním má zkušenosti no.

Anna

Dvakrát ročně si nechávám udělat testy na cholesterol a užívám Tonerin. Jedná se o rostlinný doplněk stravy. Mám normální hladinu cholesterolu a nemám žádné problémy s krevním tlakem. Hlavní je nezapomenout si ji vzít.

Ramona Hanusová
15x

Dobrý den.Mám 8 letou dceru a má vysoký cholesterol,není obezní,ale dost hubená.Můžete mi napsat čím to může bejt?Předem děkuji.

petr

možná bude mít familiární hypercholesterolemii

Sabina
14x

Dobrý den, je mi 23 let(váha okolo 51 kg). Lečím se na štítnou žlázu (beru denně eutrhyrox 50 1tabletu), výsledky na štítnou žlázu mám v pořádku. Ale už dva roky mám velmi vysokou hladinu choleterolu v krvi. poslední výsledky: cholesterol 6,8, triglyceridy 4,38 a HDL 4,4. Jím velmi zdravě - snídaně (mysli s mlékem, nebo bebe oplatky), oběd - rýže se zeleninou, bezvaječné těstoviny, ryba, večer celozrné pečivo se salátem . Nic tučného nejím už několik let- vepřové nejím vůbec, celkově maso jím vyjímečně 1krát za měsíc (bílé maso), sladkosti kromě celozrných sušenek - bebe nejím. Vajíčka ani tučné sýry taky nejím. JOgurty si vybírám ty nízkotučné. Přesto však mám pořád velmi vysokou hladinu cholesterolu a nevím co mám dělat? :-(..můj endokrinolog mě docela straší, že to není možné,,,mít pořád tak vysoký cholesterol..Ale já nevím,co děláš špatně? co jíst?

karel

Vysoký cholesterol máte právě proto, že žádný v potravě nepřijímáte. Cholesterol je zcela nezbytný pro celou řadu metabolických procesů a když ho nepřijímáte v potravě v dostatečném množství, tak si ho Vaše tělo prostě vyrobí samo.

eva
2x

já jsem také hubená kg a vysoký cholesterol mám už léta a nikdo neví proč,ikdyž jím zdravě a jezdím na kole a cvičím.

INA
2x

Taky jsem hodně štíhlá, jsem kaktoovovegetariánka na 99 % ,denně ostrá chůze hodinu a více + rotoped 30 minut. Za celých 32 let, co si nechávám cholesterol kontrolovat, jsem se pod 6 nedostala, léčbu pokládá praktická lékařka za zbytečnou.

Petr
17x

Vlastně by se dalo reagovat na všechny připomínky zde v diskuzi! Paní doktorka se ve svém článku dívá na cholesterol poněkud postaru. Za prvé: hlavním regulátorem hladin cholesterolu je enzym HMG-CoA reduktáza. Tento enzym je zodpovědný za endogenní syntézu cholesterolu, která značně převyšuje příjem cholesterolu stravou. Dle studií se usuzuje, že plasmatické hladina cholesterolu jsou ovlivněny pouze 10% přímo příjmem cholesterolu ze stravy. Za druhé: enzym HMG-CoA je primárně stimulovám inzulínem. Není proto divu, že při výrazně sacharidové stravě dochází ke zvýšení cholesterolu (hlavně LDL) a dále triglyceridů. Omezení příjmu sacharidů je základním předpokladem k redukci cholesterolu na základě četných studií i mým vlastních zkušeností. Snižování tuku ve stavě může být a často je kontraproduktivní. Za třetí: Do dnešní doby bylo provedeno cca 15 studií, které zcela vyvracejí vztah příjem vajec a vysoký cholesterol. Díky vysokému obsahu fosfolipidů a dalších esenciálních mastných kyselin se naopak došlo ke zcela opačným výsledkům … příjem vajec snižuje cholesterol! Ovšem záleží také, co dalšího k tomu jíte. Za čtvrté: Svou genetickou výbavu sice neovlivníme, nicméně již v současnosti máme několik užitečných poznatků o interakcích polymorfismus vs. výživová intervence. Příkladem je gen pro ApoE, LIPC2 ale i např. PPARgama či ADBR2. Konkrétní genotypy reagují rozdílně na konkrétní množství tuku či složení mastných kyselin ve stravě. Za páté: Hodně se dnes mluví o esenciálních mastných kyselinách a je to jen dobře. Avšak pozor, věnujte pozornost omega-3 a nikoliv omega-6, těch má naše strava až příliš, spíše jejich příjem snižujte … Zdar lepším a zdravějším zítřkům!

ballpilot007
1x

Petre gratuluji, vynikajici rozbor!!!!! Jses doktor a nebo se zajimas alternativni medicinou? A napis taky margarinu..............o tom svinstvu co prodavaji v Marketech ........k0lem 50 let Amici tuto hmotu kterou dnes nazivame margarin vypiplali v laboratorich na vykrm morek a kdyz jim to dali tak pochcipali, aby neztratili penize co vrazili do vyzkumu tak tomu pridali chutove prisady a nazvali to MARGARIN........kdyby se tomu odebrala jedna slozka tak to je plasticka hmota...........LIDI nekupujte margarin...kupte si prave Ceske maslo at jste zdravi.........

Zuzana Bila
3x

Hladinu cholesterolu optimalizuji mimo jine nenasycene omega-3 mastne kyseliny - to je znama vec. Tatik s cholesterolem bojuje leta a co uziva MaxiCor tak se dost zlepsil.

josef Machacek
3x

Také mi omega 3 zlepšili cholesterol, ale užívám tekutý rybí olej. Je tam více omega 3 než v kapslích.

Verka
1x

Dekuji za tip, shanela jsem nejaky kvalitni pripravek s Omega3, takze vyzkousim Maxicor.

Zita
12x

Dobrý den, byla jsem na rozboru krve a naměřili mi zvýšenou hladinu cholesterolu, což mě dost překvapilo - aktivně sportuji (min. 4x týdně), nepoužívám máslo, nejím vejce a už vůbec ne vepřové maso. Nevím tedy, jak ho snížit. Poradíte? Ptala jsem se své matky, ta má též vyšší a přitom ve svém věku je velmi štíhlá, sportuje a rovněž neholduje tučné stravě. Děkuji.

Hana
2x

Vysoká hladina cholesterolu NENÁÍ sama o sobě porblém, ale naopak nějaký problém signalizuje!! Nesbižujte ho bez znalosti té příčiny. A nejísdt máslo taky není zrovna zdravé, margarín je svou podstatou blízký roztavenému kelímku. Používejte zdravý selský rozum a inspirujte se článkem na www.apostol.webnode.cz/Na-zdravi-

Marek Horváth
7x

Dobrý den,před půl rokem mi z vyšetřen krve zjistily vysoký cholesterol,ihned jsem omezil tuky,soly a ostatní nutné věci,začal jsem více sportovat.Po půl roce jsem zhubnul 7kg,měřím 185cm a nyní vážím 98-100kg,Z kontrolních odběrů krve, mi bylo zjištěno, že se cholesterol nesnížil a je stále stejný.Co dále bych měl dělat? Děkuji za odpověď

Karel Martínek

Co byste měl dále dělat? Shodit dalších 15-20kg.

karel

shoďte dalších cca 10kilo a změňte jídelníček. Aby Vám klesla hladina cholesterolu v krvi, musíte cholesterol přijímat v potravě a je nutné omezit sacharidy.

Terka
2x

Dobrý den, minulý týden jsem byla na vstupní prohlídce u nového praktického lékaře a v krevních testech mi naměřili vysokou hladinu cholesterolu. Je mi 19 let, má výška je 170cm a váha 61kg. Nekouřím, nemám ráda alkohol, co se týče stravy , tak myslím, že patřím mezi ty, kteří žijí zdravě. 3x týdně pravidelně sportuji. A tudíž nevím, co více kromě 3 měs. diety (kterou mi doktor nařídil) mám dělat. Vím, že dotaz výše je podobný tomu mému, ale v mém případě se asi o dědičnost nejedná. Mamka ani taťka vysoký LDL CH nemají .. Neexistuje něco, čím alespoň trochu tu hladinu snížit? Nebo to opravdu dopadne tak, že budu muset za ty 3 měsíce začít brát prášky? Protože můj životní styl je již nyní zdravý a bez tuků. Děkuji za odpověď.

Dana
3x

Dobrý den. Mám stejný problém jako Terka... Je mi 25 let, měřím 170cm a vážím 65kg, cholesterol mam 6,5 a spatný i zlý cholesterol nemám take dobry... jim zdrave, sportuji... poradte co mam delat? Z tohoto onemocneni mam opravdu strach. Moje matka má take vysokou hladinu cholestrolu ikdyz je stíhlá a jí zdravě. Možná je to dědičné...má na cholesterol také vliv stres? děkuji za radu.

Martin

Zdravím... mám ten samý problém, nemyslím že se jedná jen o genetickou vlohu matka/otec, je třeba se podívat ještě o generaci zpět (resp. provést celkovou rodinnou anamnézu) Je třeba vyloučit onemocnění jater, ledvin (=co jaterní enzymy??) a je nutno lékaři sdělit onemocnění v rodině. Chce to rozhodně zařadit do jídelníčku potraviny upravující rovnováhu mezi HDL a LDL (pomáhá lecitin, sója), je třeba jíst ve větší míře -hlavně mořské- ryby (nesolené, jen s bylinkami, pečené na pánvi bez tuku), čerstvou zeleninu (tu si polívat kvalitním olivovým extra virgin olejem). Naprosto se vyhnout tučnému, sladkému, smaženému, obecně omezit živočišné bílkoviny nevhodně připravované, zařadit místo nich zmíněnou sóju a zeleninu. Možná by to chtělo posílit funkci jater (Essentiale Forte N) a hlavně se hýbat s přihlédnutím na optimální tepovou frekvenci (cca 60 procent maxima); pěstujte spíše aerobní druhy sportu. Tato léčba je každopádně běh na dlouhou trať a máte-li v rodině podobná onemocnění, pak na celý život. @Terka: jíst zdravě a jíst zdravě může být rozdíl, nevím co to přesně ve Vašem případě znamená, nicméně jestli neholdujete tučnému, cukrovinkám a alkoholu, stravou to pravděpodobně nebude:) @Dana: stres má vliv na leccos, ohledně cholesterolu - zkuste si pročíst: http://www.ped.muni.cz/z21/2006/konference_2006/sbornik_2006/pdf/037.pdf Oběma vám každopádně doporučuju vyšetření kvůli možnosti poruchy metabolismu lipidů z různých důvodů (=jaterní testy, test ledvin a pod.) Hodně zdaru.

Terka
2x

Dobrý den, minulý týden jsem byla na vstupní prohlídce u nového praktického lékaře a v krevních testech mi naměřili vysokou hladinu cholesterolu. Je mi 19 let, má výška je 170cm a váha 61kg. Nekouřím, nemám ráda alkohol, co se týče stravy , tak myslím, že patřím mezi ty, kteří žijí zdravě. 3x týdně pravidelně sportuji. A tudíž nevím, co více kromě 3 měs. diety (kterou mi doktor nařídil) mám dělat. Vím, že dotaz výše je podobný tomu mému, ale v mém případě se asi o dědičnost nejedná. Mamka ani taťka vysoký LDL CH nemají .. Neexistuje něco, čím alespoň trochu tu hladinu snížit? Nebo to opravdu dopadne tak, že budu muset za ty 3 měsíce začít brát prášky? Protože můj životní styl je již nyní zdravý a bez tuků. Děkuji za odpověď.

Tereza
1x

Trápí- li vás vysoký cholesterol, doporučuji vyzkoušet na trhu nový přípravek Vitalbren. Jedná se o přírodní produkt, doplňěk stravy, který pomáhá snižovat hladinu cholesterolu v krvi,též upravuje hladinu glukozy,zlepšuje trávení a vyprazdňování. Dalším jeho účinkem je hubnutí.Zajímá-li vás více, čtěte na stránkách vitalbren.eu

Hana
6x

Trápí-li vás vysoký cholesterol, nepovažujte ho za hlavní problém. Jeho zvýšená hladina sama není problém, ale signalizuje problém. Než začnete hledat cesty ke snížení jeho hladiny, ověřte si příčinu a použijte zdravý selský rozum. Nechte se při tom inspirovat článkem na www.apostol.webnode.cz(na-zdravi-

Martin Reiter
7x

Dobrý den, mám problém s vysokým cholesterolem. Je mi 32 let a na preventivní prohlídce mi po odběru krve zjistili cholesterol 8,6. Po cca deseti dnech a dietě jsem měl 7. Začal jsem držet dietu, přestal jíst tučné maso, čokoládu, zákusky. Maso jen krůtí a drůběží, 2x-3x týdně rybí maso, bral jsem Omega369, denně 3-4litry tekutin, 1-2 piva týdně. Za 6 měsíců jsem zhubul 8kg, z 97kg na 89kg (při 190cm). K tomu 2x týdně 1,5 hodiny hraji basketbal, 1x týdně hokej, k tomu běhání a práce na chalupě. Po půl roce se mi hladina cholesterolu nezměnila. Moje maminka má hladinu 7 a to bere prášky, bez prášků má 10. Paní doktorka mi prášky nedala, kvůli věku je prý brzy, mám pokračovat v dietě a za půl roku znovu kontrola. Chtěl bych ale mít v pořádku, proto hledám možnosti, jak přírodně bez prášků tuto hladinu snížit? Co mám jíst, pít - jak v sobě vyvolat reakci na snížení hladiny cholesterolu? Děkuji za odpověd, případně další rady. Odpověď případně prosím i na [email protected]

Jitka Hutníková
8x

Dobrý den, je mi 26 let, už od 20 let mi neustále říkají, že mám hraniční tuky a zvýšené trigliceriny v krvi atd. Nechápu jak to a co s tím mám dělat. z 95% jím jen bílé maso, milui ryby, nesnáším tlusté a tučné maso, nepolknu salámy. Z toho mi bylo od mala špatně. Závodně od 10 let dělám bojové sporty a k tomu plavu, běhám a posiluji. Alkohol piju jen příležitostně a mým jediným hříchem je asi občasné mlsání. Trpím na čokoládu. Ale proč kvůli tomu mám pořád vysoké hodnoty? Co s tím? Souvisí s tím tukové bulky co se mi pořád různě dělají v podkoží? Mám poměrně vypracované tělo a přesto místy hrbolatou kůži. Poraďte prosím, má doktorka mi řekla, že játra i štítná žláza jsou OK. Děkuji

karolina
1x

Ahoj, dobry den, je mi 21 let, a uz nejaky 3 roky mi doktorka rika ze mam zvyseny cholesterol. Nejak nevim proc protoze sportuji, rozhodne nejsem obezni, nejim nezdrave, jim hlavne temer vse. tmave pecivo mam radeji, ovoce mam moc rada, masa jim vsechna a urcite ne tak ze bcyh se precpavala tlustym, solim malo, presto vsechno mam zvyseny cholesterol. (pry o malo, ale proc), cim to tedy muze byt? dekuji ,

petra

Na zvyseny cholesterol doporucuji predevsim jist zdrava, netucna, nesmazena jidla, pohyb, zadne koureni, nestresovat se (pokud to lze ;) a jako doplnek, ciste prirodni produkt hlivu ustricnou s rakytnikovym olejem. Me osobne pomohl. Da se koupit v lekarnach nebo pres internet: http://www.vegi.cz/cz/produkt/hliva_ustricna_s_rakytnikovym_olejem

Jana
1x

Prosim mam cholesterol S 6,41 a cholesterol LDL 4,39 kreatinkinasa S13,59 měla bych užívat na to nějaké léky děkuji Jana

Petra

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Pavel

Beru Lecitamin z lékárny, ten mi cholesterol snížil za půl roku z osmi na šest. Takže doporučuju

Gabča
1x

Moje hladina cholesterolu je 7,9 !Čerstvé vyšetření. Vážím 50kg,měřím 163cm,sportuju a vyš.vnitřního tuku mám pouze2,0. Nevím co s tím....Poradíte?

Feebee

V lékárně jsem dnes koupila přípravek Senzycol. Byl to asi záchvat nadšení, protože po pár hodinách si říkám, jestli to nebyla blbost. Nicméně, mám problémy s cholesterolem a prodavačka mě přesvědčila, že je tento výrobek na snížení cholesterolu vhodný. Víte o tom přípravku něco?

Terka

Feebee: sama jsem Senzycol brala před těhotenstvím. Obsahuje naštěpené enzymy serapterazu nebo tak nějak, měď, kurkumu, zinek. Já ho brala na cholesterol a pak na migrény a jakmile porodím, odkojím, vrátím se k němu znovu.

Vilma

Na snížení cholesterolu a spoustu dalších zdravotních potíží (ochrana před infarktem, mrtvicí atd.) je velmi vhodný nosní laser Bioquant. Používají ho i lékaři pro sebe, jen se o něm moc neví, malá reklama. Na youtube najdete video, kde ho doporučuje přímo kardiolog. Zkuste tam zadat Bioquant, měli byste to najít. Snad tam ještě je, viděla jsem ho asi před půl rokem. Mluvil tam i o problémech s hyperlipidémií.

Vilma

A je to mechanický, bez chemie z těch vašich léků do těla!

villa

Ahojky už jste někdo vyzkoušel MycoGastro? Já jsem z tohoto přípravku byla úplně paf, úžasně funguje!!

Pavel

Zlepšil se mi tlak po té, co jsem bral Coenzym Extra. Můžu doporučit, na lepší kondici, rozhodně dobrý i doktor to poznal.

jelenna

Jéé o Mycomedica jsem slyšela poprvé před rokem do kamarádky, kterou trápila strašně migréna a nakonec jí jejich přípravky moc pomohly, já jsem se do jejich užívání, také pustila a nemohu si stěžovat!

jirušš9

Ahojky, co užíváte proti cholesterolu..

velenna

Už jste někdo byl u Milana Schirla?

olggga

MycoMeno já jsem ho zkoušela a zkouším a fungujeto a pomohlo mi to na menopazu…určitě doporučuji

mikky

Ahojky já jsem se setkala poprvé s produkty z medicinálních hub u pana Schirla ;)

Měšek

Na hlídání cholesterolu (kromě omezování se v jídle a pohybu) mi doporučil dr. brát MaxiCor s obsahem Omega3 z mořských ryb. Těch my máme obecně ve stravě málo a jsou zdravé. Je to dobré i jako prevence onemocnění srdce.

Alina

Já beru MaxiCor také, protože u nás jsou problémy s cholesterolem dědičné, a to nejsme nikdo nijak zvlášť tlustí, ani nežijeme vyloženě nezdravě. Já mám sice sedavé zaměstnání a málo času na sport, ale aspoň o víkendech se snažím. Nestačí to, dědičnost je potvora. Ale co MaxiCor beru, je ten cholesterol při měření u dr. o hodně lepší.

Petr

Zdravím, já poslední dobou řešil zvýšený cholesterol a dost mi pomohli informace https://stoletesrdce.cz/ a mnoho toho jsem také konzultoval se svým lékaře. Jelikož po prvním vyšetření mi toho v ordinaci moc neřekli. Především jsem začal se více hýbat a trošku upravil stravu. Další vyšetření potvrdili moje doměnky, kdy jsem byl informován o tom, že se mi daří snižovat cholesterol, sice pomalu, ale jde to. Bohužel moje milované klobásky, už musí být minulostí nebo vyjímečností. Nedalo mi to a po dvou měsících jsem vyzkoušel https://stoletesrdce.cz/cholesten-recenze-zkusenosti/ a po druhé návštěvě, mi lékař nechtěl věřit, že mám téměř v normě hladinu cholesterolu. Nevím zda za to může doplněk stravy nebo aktivní pohyb a strava, ale byl jsem velice rád. Koupil jsem si další balení, tak snad už budu zanedlouho zdráv.

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce