Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Ostruha patní kosti

Bolela Vás někdy pata? Víte, kde se vzalo rčení vytrhnout trn z paty? Sledujete závistivě 85% lidí, kteří si vykračují světem, jako by snad ani žádné paty neměli? Natož bolavé? více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Jitka

Dobrý den , přečetla jsem si váš příspěvek a zajímalo by mě podrobně vaše vyléčení. Je mi 39 a už 2 roky se tak nějak snažím o léčbu patních ostruh a není to nic moc.Podstoupila jsem leaser , ale nějak to nepomáhá. Děkuji Jitka

Jana
1x

Prosím, čím Vám to drtili? Děkuji.

Alžběta O.
1x

Trpěla jsem 3 roky, střídavě laser, obstřiky Kenalogem, magnety, UZ, nakonec letos v dubnu elektrohydraulická (vysokotkaká) rázová vlna, bolesti ustaly po jednom sezení po 4 týdnech a já od té doby nevím,že patu mám kontakt: MUDr. Kocián, Rehabilitace, Stamicova, Praha 6 (jsou i levnější než jinde)

Petr
1x

Dobrý den, měl bych prosbu, mohla byste mi dát přesnou adresu na MUDr. Kociána ve Stamicový ulici? Nenapsala jste tam číslo ani spojení a nevím zda je to v poliklinice nebo v zadním vchodu do Střešovické nemocnice. Děkuji mockrát

Jana Roz.
1x

pro pořádek tedy číslo tel. na Dr Kociána: 233 018 215, mají i záznamník. Jana

Jana

Prosím, bolelo to, když Vám to dělali? Děkuji.

Tamara
2x

Tak také přispívám, od jara šílené bolesti paty, na rentgenu mám dvě ostruhy, na patě a na Achilovce. Ultrazvuk nepomohl. Byla jsem na 6 ti dávkách rentgenového záření. Prý po 4 měsících lze absolvovat ještě jednou a pak ještě jednou. Prostě třikrát a dost..Jenže mi řekli, že pak mám být v klidu. To moc nešlo, ale rozbolavělo se mě to ještě víc, prý je to normální a mám čekat do Vánoc. Tak pak kdyžtak zkusím tady z příspěvků ten citrón.

Irena
3x

Sama mám ostruhu patní kosti již podruhé,ale tentokrát na druhé noze.Poprvé jsem absolovala nějaké masáže a ultrazvuk,ale nic nezabíralo až mi pani primářka doporučila laser a poté scener.Tu hle metodu sice pojišťvna nehradí,ale jedna celá aplikace stojí 60 Kč.Měla jsem jich 6.Zhruba po měsíci ,co jsem ukončila léčbu jsem zjistila,že je po bolesti.Takže mije rada je ptejte se na rehabilitaci po laserové léčbě.ZAbírá to na 100 %.

alena
1x

Dobrý den,mám několik měsíců bolavou patu,jako když jdu po hřebíkách a rozbitém skle.Patní ostruhu nemám,jdu na laser za 70,--Kč 10x tak jsem velmi zvědavá zda to pomůže jak tady píše Irena.Hezký den a zdravé nožičky.

Věra

No já bych neřekla na 100%měla jsem laser 7x po 90,- a nepomohlo mí to od bolesti.Tak jsem šla na obstřiky obou pat.Pomohlo to na dva měsíce opět mě to trápí.Tak se musím opět objednat kam mě pošlou nevím..Ještě jsem neměla rázovou vlnu a ultrazvuk pak už jen operace.:-)

JANA
1x

Moje maminka take trpi bolesti paty.Za sesou ma bezuspesnou lecbu laserem..Proto prosim nachazi se razova vlna ve Zline nebo v Kromerizi Mockrat dekuji za odpoved. Ma nekdo i zkusenost z lecbou tenisoveho loktu razovou vlnou.Dekuji

Miluš

Rázovou vlnu má paní Židlíková v Kroměříži

Václav
4x

Když mi bylo 15 tam mi odoperovali tzv.ostruhu vzadu na patě. Asi před 15 lety dnes mi je 50 jsem dostal strašlivé bolesti a to ve spodní části paty na obou nohách vůbec jsem nemohl chodit. To bylo mastí , ultrazvuků a nic nepomohlo. Až na to ,že při rahabilitaci zaskakoval lékař v důchodu a řekl Vážený pane jste doživotně odkázán na vložky do bot ty stou dírou v patě. Operace ta moc nepomáhá a narůstá to znovu. Ale pokud chcete vyzkoušíme jeden lék do každé paty jsem dostal 3 injekce zhruba po 3-4 dnech sice si myslíš že s injekční stříkačkou tam dělají jak se sbíječkou ačkoliv ta už dávno leží v koši ale za 20 minut nic necítíš. a tak po 14 dnech /kdy předtím 6 měsíců nic / jsem byl vyléčen. Je pravda nosil jsem ty vložky další 4 roky ale dnes už je nenosím tak 12 let. akorát si vybírám pantofle a boty s velmi měkkou vložkou-stélkou , ne tvrdou.Tenkrát říkaž , že ho nikdo nechce předepisovat a že prů má ůdajně vedlejší účinky. Ale nic jsem zatím nezjistil. Byly bílé jako mléko a jmenovalo se to /EGILOK/ od té doby mne to nikdy již nebolelo a neznám ostruhy.I když momentálně jsem na vážkách i přesto , že jsem to měl napsáné. Lék s tímto samým názvem již užívám cca 5 let kvůli tlaku./ je to betablokátor/. Píši to proto , že mně to pomohlo.

Václav

Ctěl bych se ještě jednou připomenout a hlavně opravit lék v injekcích jež jsem na tyto ostruhy dostal a jež mi pomohly nebyl egilok ale opravdu jsem už starší člověk a spletl jsem se a proto opravuji pravdivě dle výpisu zdr. dokumentace. byl to lék / KENALOG / . s pozdravem a omluvou pan. Václav.

Milan
4x

Prosím o preventivní radu. Několik měsíců mě bolí pata a ještě jsem s tím nebyl u doktora. Pročetl jsem Vaše příspěvky, kde popisujete jaké je to bolestivé. Zatím mě pata bolí ráno když vstanu, ale přes den to není tak zlé, ale večer je to horší. Dá se to však vydržet. Možná se to bude zhoršovat. Má-li někdo nějaké zkušenosti, jak preventivně zpomalit či zcela zlikvidovat ostruhu patní kosti, byl bych vděčen. Děkuji

Kreuzerová Hana
3x

Přesně jak popisujete mám stejné potíže i já.Navštívila jsem 3 různé lékaře a po prozkoumání a všech konzultacích se nakonec domnivám, že pomůže jedině rázová vlna.Budu nyní absolvovat ultrazvuk, ale osobně se domnívám, že to bude málo účinné a tak léčbu vlnou podstoupím, i když si ji budu muset hradit sama bez pojiš%tovny. Jedna věc je ale jistá, jít zavčas k lékaři. Nenechte si tento problém zhoršit, pak se potíže podle mne vracejí, jsou vleklé a hůře léčitelné. Patu chlaďte a ledujte, třeba 5x denně na krátkou chvilku.

marie
1x

já už rok chodím po doktorech s obema nohama a zatím bez uspěchu mám za sebou rázové vlny stálo to 3000.- tisíce obstřik i ozařování v brně a pořád bolesti ted mám možnost poslední ozáření a když to nepomuže tak prý mě čeká operace ale ta taky není 100/ tak doufám že to poslední ozáření pomuže ještě bych vyzkoušela evotron v praze

Jana
1x

Rok a půl bojuji s patní ostruhou a prozatím neúspěšně. Připadám si, jak malá mořská víla, která chodila po střepech.Rehabilitace, ozářky, kostivalová mast, homeopatika, akupunktura ,podpatěnkanic nefunguje. Zabírají pouze injekce,tak asi na 3 měsíce, ale jsou prý dost škodlivé. Mě moc pomohly, aspoň jsem si odpočinula od bolesti. Ale s nimi to asi donekonečna nepůjde.Teď hledám něco jiného.Chci zkusit rázovou vlnu. Doufám, že mi to pomůže. No a nyní , když jsem si četla to o té citronové vodě, tak to zkusím taky. Za to nic nedám. Ta rázová vlna stojí 700 Kč na jedno sezení, prý jich má být 6. Tak to se prohnu. Budu šetřit už i na to , abych mohla chodit. Je mi ale 39 a na to , abych seděla doma na peci se cítím ještě mladá.

baba
5x

rázová vlna stojí všude jinak - např. v Ústí. l. kde bydlím 500,-. Kč, v Praze 150 Kč.

Jana

A ty Milane si honem utíkej koupit vložky do bot a zajdi, co nejdřív k ortopedovi, dokud se ti to nerozjede v plné síle. Vím o čem mluvím.

Marie
2x

Na ulttrazvuk jsem chodila 10x, bolest se sice zmírnila, ale nic moc, trápí pořád, dávala jsem obklady z octa /také rada/, občas cítím úlevu, ale octem jsem si patu spálila a pak léčila sádlem. Také občas použiji kostival. mast, účinek je na čas, jsem rozhodnutá koupit podpatěnku, ale co s páteří při jednotraném vyvýšení nohy??? Jsou to problémy, zvláště, když se člověk rád toulá přírodou ! Zkoušejte různé rady, možná jsou lepší než nějaké ozařování, ať se vám léčba daří, dám vědět, jak pokračuji, zdravím

Ivana
10x

Patní ostruhy mne trápí už 16let. Nejdříve jedna noha, byla jsem na ultrazvuku, již si nepamatuji kolikrát, pak ozařování, které pomohlo. Před pěti lety začala bolet druhá pata, na rtg byly velké ostruhy na obou patách. Celých pět let zkouším bolest, nepomáhá leiser,ultrazvuk,ozařování, obstřiky. Mezitím znova bolít ta první pata, která začala před 16-ti lety.Užívám Coxtral ale už nepomáhá.Je to vážení trpící na mašly. Na rázovou vlnu , která ještě zbývá bohužel stále nejsou finance, protože k tomu mám ještě oba tenisové lokty a bolavý ramenní kloub. Je mi 55 let a děsím se vyššího věku. Poradí mi někdo co s mými bolavými údy?

Jožka
6x

Zdravím všechny kteří hledají radu a nebo pomoc na téma paty. Trpím hodně. Mám nadváhu . Vy taky ? Nebo tato nemoc postihuje i lidi štíhlé.

Vladimíra Schmausová
12x

Dobrý den, již několik týdnů mám ráno problémy vstát a rozejít ty bolesti!Do včerejšího dne se mi to ještě dařilo,ale dnes jsem se ráno probudila a chtěla vstát z postele a v lévé patě začala šílená bolest a nedařilo se mi to ani rozchodit.je večer a já sotva lezu,bolest sice trochu ustoupila,ale pobolívá to a když si palcem zmáčknu bok paty,tak opět to bolí.Manžel problém s ostruhou měl a léčili ho ozařováním,ale slyšela jsem na tuto léčbu negativní názor.Je mi 35let a bohužel mám problém s nadváhou,tak zřejmě je to ten problém.

Jarka
14x

Dobrý den,poraĎte prosím,bolí mě pata při chůzi,ale někdy i v klidu,Dle ortopeda nemám ostruhu,jen příčně plochou nohu,Dnes si jdu pro gelovou podpatěnku,aby byl došlap měkší a taky ortopedické vložky.Dejte babskou radu,jak zmírnit bolest,abych nemusela pořád brát nějaký Brufen.Patu mastím Kostivalem a různými gely z lékárny a bolest moc neustupuje.Děkuji za příspěvky a rady pěkný den přeje Jarka z Moravy

Ola
17x

Zdravím ty co mají problém s patní ostruhou.Před pár měsíci jsem byla objednaná u ortopeda na kontrolu kyčlí mého syna a zároven jsem se nechala také vyšetřit pravou patu.Na rengénu mi bohužel zjistili 0,5 cm PATNÍ OSTRUHU,vím že jsou lidi co mají daleko větší problém než já,ale musím říct,že i ta 0,5 cmetrová ostruha bolí šíleně.Když nohu více namáhám,tak bolí i v klidu!!Byla jsem taky na léčbě ultrazvukem a NIC,používala i kostivalovou mast a taky NIC!!!!!Co dál?Poradte...možná tlakové vlny?Mám malé děcko a rodinu při které jsem věčně v pohybu a každý krok mě bolí!!!!!!!!!!!!

oliva
14x

Zdravím ty co mají problém s patní ostruhou.Před pár měsíci jsem byla objednaná u ortopeda na kontrolu kyčlí mého syna a zároven jsem se nechala také vyšetřit pravou patu.Na rengénu mi bohužel zjistili 0,5 cm PATNÍ OSTRUHU,vím že jsou lidi co mají daleko větší problém než já,ale musím říct,že i ta 0,5 cmetrová ostruha bolí šíleně.Když nohu více namáhám,tak bolí i v klidu!!Byla jsem taky na léčbě ultrazvukem a NIC,používala i kostivalovou mast a taky NIC!!!!!Co dál?Poradte...možná tlakové vlny?Mám malé děcko a rodinu při které jsem věčně v pohybu a každý krok mě bolí!!!!!!!!!!!!

Pavel
4x

Mám dobré zkušenosti s léčbopu rázovou vlnou, objednej se podle Tvéhop regionu k léčbě, pracoviště si vyber na webu. doporučuji ne jednorázovou vlnu, ale opakované sezení.

hanka
5x

Pomáhá také desetiminutová koupel v horkém nasyceném roztoku slané vody

Iveta
5x

Prosim kdo by poradil kde se ve Vychodnich cechach leci patni ostruha razovou vlnou .Dekuji

Eva
1x

Tak u mě pred 5 lety na ostruhu platilo nespočet ulrazvuku a ozařování. Ale bolest přestala až po několika měsících. Ted se mi udělala ostruha na druhé noze. Bolest je daleko horší než dřív.Noha bolí i v klidu, bolest vystřeluje až ke kolenu. Tak znovu ultrazvuk, tablety na bolest. Na ozařování se mi zatím nechce. Je to dojízdeni do nemocnice 25 km. Tak zkouším homeopatikum hekla lava. Ráno a večer na lačno 5 kuliček.Mám zatim za sebou týden ale zdá se mi že to je lepší.Tak jesti to opravdu funguje dám pak vědet.

Hanička
5x

Evo, prosím můžete napsat jak pomáhá hekla, kterou jste začala užívat před dvěma měsíci? Děkuji

Jindra
4x

Dobrý den, tak ve čtvrtek vyrážím na rázovou vlnu, je prý jen jednu za 4000kč, ale je prý úspěšná. Tak dám vědět jak jsem dopadla :) naštěstí mám dobrýho lékaře, který mně neprohání po nějakých laserech a ozařování, řekl mi že jedině tohle pomůže.

Rosta Čubok

Prosim o informaci pokud to dopadne dobře a ke komu jde te na tu rázovou vlnu.Děkuji za info. muj email [email protected]

Aleš
3x

Zdravím všechny, je mi 24 let a dneska jsem zjistil u ortopeda ostruhu na patě.Po přečtění vašich přízpěvků vidím, že se mám na co " těšit"!!! Na jakém principu je lečba-nárazová vlna?jinak kladivo doma mám taky...

map
3x

Také trpím již podruhé s ostruhou, před 10 lety mi laser pomohl až po 3 měsících.Teď mi poradila zdravotní sestra rozmíchat 250 g glauberovy soli s 250 g sádla a zabalit na noc do igelitu, tak zkouším. Sůl se dá běžně koupit v lékárně.

roman
9x

No a co, pomohlo to ?

map
1x

Absolvovala jsem 10 laserů a dydinamiků, pak jsem na doporučení přítelkyně šla na přístroj zvaný REBOX a pomalu bolest odeznívá. Je dobré také sržet nohu v teple a masírovat úpony šlach. REBOX v Českém Těšíně stojí 50,- Kč jedno sezení, ale prý v Praze až 150,- Kč, takže jsem ráda, že nebydlím v lukrativní oblasti. Ale proti bolesti je člověk ochoten i připlatit.

MIUNA
4x

www.polar.cz-NOVÝ JIČÍN-Starší reportáž -Rázové vlny

tony

O mých předchozích problémech se nebudu rozepisovat, lékař mi naordinoval 10 ultrazvuků, praxe je taková, že si to pacient aplikuje sám, ale je problém v tom, aby směroval ultrazvukovou vlnu přímo na centrum bolesti, ne někam vedle. Je třeba volit nejrůznější směry, z leva, z prava atd.. Po 10 aplikacích jsem byl bez bolesti a jsem fit, již 20let. Tak se mějte.

Lenka
1x

Má rehabilitace ultrazvukem a poté laesrem vůbec nezabrala. Bohužel rehabilitační sestry nedaly přístroj z ruky a často směřovaly úplně mimo bolestivé místo - úplně vyhozené peníze. Dle zkušeností pacientů bych volila rázovou vlnu, má někdo zkušenost o této možnosti v okolí Karlových Varů ?

Dáša
1x

Dnes mi ortoped řekl,že mám ostruhu,myslím si to už dlouho...Rovnou mi doporučil léčbu Rázovou vlnou!Prý nic jinýho nezabere!!Tak to asi podstoupím!Ale ta cena co tu píšete je šílená....!

Jana

V Benešově u Prahy RV je za 400 Kč.

Dana

Dobry den ,muzete mi sdelit jde v Benesove je ti za tuto cenu?jiz 2 mesice se lecim s ostruhou a nevim kam dal,magnet nezabral,uvazuji o te razove vlne ale ta cena je silena proto me zaujala vase odpoved.dekuji

Lenny

Paní Dano poradím Vám. Vím co je to za bolest. Před rokem měla dvě ostruhy na pravé noze a od bolesti mi moc pomohly vložky MEDICOVI. Cena je tedy strašná, ale po deseti dnech už jsem mohla normálně chodit. Pak mi kamarádka dcery poradila homeopatické kapky na očistu ledvin a druhé na očistu jater a žlučníku. Po využívání bolest slábla až úplně zmizela😉

Nadezda

taky jsem mela tenhle problem,,ozarovani,rehabilitace,nic nepomahalo,az mi pomohla razova vlna..ted po par letech problem na druhe noze,takze jdu zase na razovku,,vPlzni Lochotin jsem platila za 4 sezeni 700kc,,cena je rozdilna napr.na Borechcena 4 sezeni stala 2000kc

Dáša

Podstoupila jsem tu Rázovou vlnu,je to trochu bolestivé,ale dá se to vydržet..!Stálo to400kč:jedno sezení.Tady to dělá Věra češková v Bruntále,te:554 725 141.Už dnes po jedné aplikaci cítím ulevu,tak dofám,že to zabere.Většinou se prý musí jít 5krát.Tak hodně štěstí"

Dáša

Dobrý den,já nakonec byla na Rázové vlně nakonec jen 3krát,cítím se dobře...O tom,že ostruha zůstane nic nevím,myslím si,že se tou vlnou rozbíjí...!V nejbližší době půjdu na rentgen,tak jsem teda zvědavá!Rovněž mi byly doporučeny ortopedické vložky přímo na míru,nechám si je udělat.

Jana

Každému prý pomůže něco jiného, záleží na chem. složení ostruhy.

Michala
1x

S bolavou patou žiju už 3 roky, nezabral UZ, magnet, obstřik ani rentgenové záření. Ani různé babské rady. Zkusil někdo rázovou vlnu poté, co ostatní léčbu prodělal a nezabrala mu, bohužel jsem vždy těch 5% neúspěšnosti léčby. Ostruha asi nepůjde rozbít, mám ji na rentgenu pořád, údajně je to zánět, jak výrůstek dráždí nervy v patě. Opravdu moc mi pomohly ortopedické vložky na míru, mají v patě prohlubeň a vysoko pod nártem, takže se noha opírá o nárt a ne patu. Vybírám boty na klínku, s měkkým došlapem, také Adidasky, které mají pod patou "podkovu" nebo "špunty", prostě ne celistvou patu, to hodně uleví noze. Pokud se k rázové vlně rozhodnu, dám vědět.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce