Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Ostruha patní kosti

Bolela Vás někdy pata? Víte, kde se vzalo rčení vytrhnout trn z paty? Sledujete závistivě 85% lidí, kteří si vykračují světem, jako by snad ani žádné paty neměli? Natož bolavé? více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Zdeněk
2x

Zdravím všechny trpící patní ostruhou. Rád přidám několik svých zkušeností. Asi před 9 lety jsem měl velké problémy s pat.ostr.na pravé noze.Nemohl jsem téměř chodit.Tak jsem se začal léčit na ortopedii.Nejprve mě byla pata několikrát opichávána injekcemi-je to ohromně příjemné. Potom jsem zase nějaký čas pajdal a trpěl-prý to zabere až za čas.Když to nepomohlo,tak jsem byl odeslán na ultrzvuk a laser-zase týdny jsem trpěl.Potom jsem byl odeslán do Brna na ozařování paprskami gama.Byl jsem tam 4x po asi 15minutách.To bylo v srpnu. Do prosince pořád bolest. Pak jak když utne-po bolesti,až do dnešního dne. Asi před rokem jsem začal mít ty samé problémy na levé patě. Neměl jsem už vůbec chuť nechat si zase opichávat nohu,tak jsem zajel rovnou do Brna,že se tam objednám,ale nechtěli mě vzít-prý musím mít doporučení od ortopeda. Domluvil jsem se se známou a absolvoval jsem 10x ultrazvuk,10x laser.To bylo loni v září. Noha bolela stále. V dubnu t.r.jsem na internetu našel léčení rázovou vlnou.Po pročtení různých diskusí jsem se pro to rozhodl.Po různých konzultacích jsem dospěl k závěru,že nepůjdu na tutu terapii na několik sezení,ale zkusím to najednou. Nejblizší jednorázová léčba je pro mne ve Zlíně,vzdáleném 80 km. V Brně bych musel jít na více terapií u Mudr Mostera,protože má prý slabší přístroj. Tak jsem byl včera ve Zlíně u Mudr Krejčíře.Pomocí ultrazvuku lokalizoval ostruhu a pustili jsme se do toho. Nejprve mě patu injekcí lokálně znecitlivěl-zase dosti nepříjemné. Po asi dvou minutách přistoupil na aplikaci rázových vln. Absolvoval jsem 1000 rázů. Trvalo to asi 15 min.Chvílemi to nebylo nic příjemného,ale opichávání injekcemi je určitě horší. Normálně jsem potom odjel autem,i když mě doktor doporučil,aby mě někdo odvezl. Ale cítil jse se dobře. Dnes polehávám-na doporučení-pata nebolí, pouze mě trochu mravenčí-chvílemi. Mám se za 5-6 týdnů ozvat,jak to vypadá. Zatím jsem maximálně spokojen-doufám,že to tak půjde dál. Určitě se ještě časem napíšu,jak to pokračuje. Zatím můžu jen doporučit jednorázově. Ušetříte fůru času a zkrátíte bolest.

MIUNA
3x

ZDRAVÍM.Prosím pana ZDENKA kolík zaplatil za tento zákrok.Dík.

Zdeněk
2x

Zdravím, zaplatil jsem 4000 kč ,ale zatím nelituji-jsem v pohodě

miki

MUDr.Krejčí,už nikdy,rázové vlny jenom vyhozené peníze,pan doktor je spíš jenom teoretik než praktik,přečtěte si recenze a sami posoudíte.

Zdeněk
3x

Dobrý den, Tak dnes je to týden,co jsem byl na terapii rázovou vlnou. Asi 3 dny po zákroku jsem se snažil co nejméně chodit. Pata mě vůbec neopuchla a ani žádná modřina se neobjevila. Po třech dnech jsem začal patu více zatěžovat. Pořád jsem měl a ještě mám obavu,že jak se o patu opřu,tak se objeví ta ostrá bolest. Zatím bolest žádná-v pohodě chodím-doufám,že to tak půjde dál. Po nějaké době napíšu,jak to postupuje.

jaja

Nevíte někdo o léčbě rázovou vlnou v Plzni, našla jsem pouze VS Lasera na Lochotíně a cena 4000-4500,-Kč se mi zdá poněkud příliš. Prosím o radu, ultrazvuk i injekce už mám za sebou a pata bolí znovu.

Simona
1x

Dobrý den,můžu se zeptat jestli už jste našla kontakt na rázovou vlnu v Plzni?Simona

Bibina
1x

Rázovou vlnu v Plzni provádí MUDr. Sergej Jacenko - má své stránky

Jana

Před 7lety jsem s ostruhou chodila na Rtg ozařování,4x15 minut,do14 dní po posledních ozářkách to bylo utrpení,protože se potíže ještě zhoršily,ale pak jako když utne a 7 let byl klid.Letos v zimě se mi bolest ozvala na druhé noze a hned mi bylo jasné o co jde.Snímek potvrdil 1cm ostruhu.Lékař mě nyní poslal na sérii 8ultrazvuků.Včera jsem byla porvé a bolesti jsou intenzivnější.Doufám,že až sérii dochodím,že mi to pomůže.Z různých diskuzí jsem vyčetla,že ultrazvuk není moc účinný,ale třeba budu mít štěstí.Také jsem začala užívat homeopatikum Hekla Lava 9 ,5 kuliček denně.Pokud jste někdo z Ústí nad Labem,v lékárně naStřekově vedle restaurace Lípa mají velice širokou nabídku a magistra ochotně poradí. A rázovou vlnu dělají na klinice Tornero veVšebořicích,byl jste tam někdo?Pokud mi nepomůže ultrazvuk hodně uvažuju,že se na rázovou vlnu poptám osobně.Přeji všem život bez bolesti pat.

Eva

Také mám bolesti paty a myslím si ,že je to ostruha,jsou to bodavé bolesti při chůzi a hlavně po ránu se nemůžu postavit na nohu,je to moc nepříjemné,tak jsem se rozhodla,že si zajdu k lékaři a budu také chodit na tu léčbu,jen jsem se chtěla zeptat jestli se to náhodou neplatí ještě kromě poplatků 30 TI KORUN.

Zdeněk

Když jsem se léčil pomocí laseru a ultrazvuku,tak jsem zaplatil,kromě 30 kč ještě 300kč. Ale stejně mě to nepomohlo a šel jsem na rázovou vlnu za 4000 kč,jak už jsem psal asi před měsícem. Dnes už jsem v pohodě.

Jana

Pane Zdeňku, byla jsem na rázové vlně za 4000 kč u dr, Krejčího už 11.2. 09, vše proběhlo stejně jako u Vás, 6 následujících týdnů jsem byla jako znovu na světě, ale po 6 týdnech bolesti začaly znovu, je to snad horší , než před tím, asi jsem to přechválila, Znovu jsem byla ve Zlíně, dostala jsem Emoxen gel a 600 Ibalgin, bolesti jsou příšerné, příští týden mám dr. Krejčího zase informovat. Je to prý tím, že už nejsem nejmladší, že mám být trpělivá. U mladého člověka to rychle odezní.Zajímal by mě Váš věk, pokud budete ochotný jej sdělit. Mě je 64 let, ale jsem aktivní, moc mě to omezuje. Vlastně je to už 17 měsíců, co se trápím s ostruhami. Před RV jsem dlouhodobě jezdila ozařovat do Holešova. Přeji Vám ze srdce, ať Vás pata nebolí! Jana

Zdeněk

Dobrý den, já jsem byl u Mudr. Krejčího 21.4.letos. Takže je o něco více,jak 6 týdnů. Zatím jsem bez problémů. Doufám,že to tak bude dále. Jinak,taky nejsem nejmladší-je mě 50 let. Trochu jste mě vystrašila,ale já si vůbec nepřipouštím,že by mě to ještě mělo začít bolet. Přeji vám,ať vám bolest co nejdříve zmizí.

janca
1x

dobry vecer! zdenku,chtela bych se vas zeptat,vy jste byl u dr.krejciho ve zline?ptam se z toho duvodu,ze jsem k nemu take objednana,se stejnym problemem jako vy,patni ostruhy..rano nemuzu vstat z postel,cely den trpim,jak kun,tak si tedy od razove vlny hodne slibuji,ze snad konecne budu vedet co je to chodit bez bolesti..clovek by za to dal cokoli..nehlede nato,mam teprve 33 let..chtela bych se vas zeptat,vsude se docitam,i ma lekarka mi rikala,ze je to velmi bolestivy zakrok,je to opravdu tak bolestive?musel jste byt po zakroku i na neschopencce?dekuji! mejte se pekne a hlavne,at vam nozky dobre slapou...

Zdeněk
1x

Zdravím vás,já jsem rázovou vlnu,jak jsem absolvoval,už zde popisoval,ale rád to doplním. Pani doktorka vám říká,že je to velmi bolestivý zákrok.Jo bolí to,ale pouze asi 15 minut při aplikaci. Určitě více bolí,když se pata opichává.Samotný zákrok probíhá tak,že doktor nejprve ultrazvukem zaměří místo na patě.Potom vám píchne umrtvovací injekci do paty.To bylo dost nepříjemné.Je to asi minutu,taková tupá bolest.Po chvilce začne aplikovat rázovou vlnu.Jezdí po patě něčím podobným,jak ultrazvuk (např.podobně se používá při kontrole plodu v těhotenství-tak mě to připadalo) Když s tím jezdí po patě,tak to tak cvaká a přitom to jakoby píchalo do paty.Doktor Krejčí mě říkal,že pokud mě to bude moc bolet,tak to klidně na chvílu přeruší a potom bude zase pokračovat.Přitom ty ráze počítá.Když bylo 500 tak jsem přemýšlel,že mu řeknu,ať na chvílu přestane,ale potom jsem si to rozmyslel.Došel jsem k závěru,že to není tak hrozné,raději ať to mám za sebou.Ten ráz bolí pouze,když se pohyboval na okraji umrtvení-ale jděte do toho-ty bolesti při chůzi,které jsem předtím prožíval byly horší. A ženy prý mají nižší práh bolesti,takže pro vás to bude určitě lepší. Já bolest nemám vůbec v lásce Jinak na neschopence jsem nebyl.Bylo mě doktorem doporučeno-prý mě to možná opuchne a zmodrá,abych si jeden den na patu dával ledové obklady a ze dva dny aby noha byla v klidu. Vzhledem k tomu,že jsem od doktora normálně odešel,noha ani neopuchla,ani nezmodrala,tak jsem nic neledoval. V pohodě jsem odjel autem 80 km dom,přesto že mě doporučoval,ať si vezmu řidiče.Asi dva dny jsem pouze polehával,třetí už jsem dost chodil.Já jsem dost neposlušný pacient. Od té doby nevím,že mám patu a to je k nezaplacení.Bez váhání bych šel znovu. Tak jsem vám to vyčerpávajícím způsobem popsal. Kdy na to jdete,nebo už to máte za sebou ? Napište mě případně váš názor-nejlépe na můj email:[email protected] J á už na tyto stránky nechodím a dnes jsem je chtěl vymazat ze záložek. Přeji vám,ať vám to proběhne minimálně tak dobře,jak mě

Jana
1x

Pane Zdeňku, byla jsem na rázové vlně za 4000 kč u dr, Krejčího už 11.2. 09, vše proběhlo stejně jako u Vás, 6 následujících týdnů jsem byla jako znovu na světě, ale po 6 týdnech bolesti začaly znovu, je to snad horší , než před tím, asi jsem to přechválila, Znovu jsem byla ve Zlíně, dostala jsem Emoxen gel a 600 Ibalgin, bolesti jsou příšerné, příští týden mám dr. Krejčího zase informovat. Je to prý tím, že už nejsem nejmladší, že mám být trpělivá. U mladého člověka to rychle odezní.Zajímal by mě Váš věk, pokud budete ochotný jej sdělit. Mě je 64 let, ale jsem aktivní, moc mě to omezuje. Vlastně je to už 17 měsíců, co se trápím s ostruhami. Před RV jsem dlouhodobě jezdila ozařovat do Holešova. Přeji Vám ze srdce, ať Vás pata nebolí! Jana

Jana

Omlouvám se, klikla jsem to dvakrát. Jana

Eva

Mam předepsané od ortopeda 7krat ultrazvuk,ale bojím se že to nepomuže mam ostruhu 3krát 2mm a při chuzi to moc bolí,mám práci,kde pořád chodím nebo stojím.Nemocenskou si brát nechci,nevím jestli při léčbě mužu tak patu zatěžovat.Rázová vlna je moc drahá a musela bych si na ni našetřit.

Eva
1x

Ještě se chci prosím vas zeptat jestli nevíte kolik by stala ta léčba laisrem,prý je to ta rázová vlna nebo ne?Děkuji předem za odpověd.

Zdeněk

Laser není rázová vlna. Laser vůbec při aplikaci necítíte. Léčbu rázovou vlnou budete určitě cítit. Nevím tedy,jak moc je bolestivá léčba rázovou vlnou rozloženou na více návštěv,ale při jednorázové aplikaci jsem vstal z lůžka pěkně zmáchaný. Je fakt, že jsem chtěl těch 1000 rázů absolvovat bez přestávky,abych to měl co nejdříve za sebou. Dnes jsem tomu rád.

mila
2x

Patní ostruhu mám přes rok.Byla jsem na rázové vlně,vyhodila 2 000,.Kč a nic,dnes jsem byla na obstřiku,už nevím co je chodit bez bolesti mila

Eva
1x

Děkuji za odpověd.Také bych byla ráda,kdybych jsem se té bolesti co nejdříve zbavila,ale chtěla bych zkusit ten leisr,přece je to levnější,tu rázovou vlnu bych řešila jako poslední pokus..Bojím se,že by to byly zbytečně vyhozené peníze,pokud by se mi bolest vrátila.Nemám ještě s tím zkušenosti.Na ozářky bych měla strach,to prý je nebezpečné.Tak snad se také dočkám,také nejsem nejmladší je mi 46 let a na nohách jsem stále,mimo noci,když spím.

Jana
1x

Dobrý večer, včera jsem byla na kontrole u mudr. Krejčího ve Zlíně: verdikt zněl: nezbytná operace na podzim- pravé paty. Rázová vlna pomohla jen odstranit bolest v patní kosti, znovu do toho jít nemá cenu, byly by to vyhozené peníze. Takže jsem se zařadila do těch 5% neúspěšnosti aplikace rázové vlny. Mám po stranách patní kosti váčky, které se musí odstranit operativně. Teď si to mám nechat projít hlavou a na podzim- hurá na to! Jsem pacientkou na klinice v Olomouci již asi 17 let, takže jedu 30. 6. na konzultaci. Čekám ještě na zázrak, jestli to nepřestane tak strašně bolet: Naději nemám žádnou. Mějte se všichni dobře! Zdraví Jana

Horáčková Andrea
1x

Dobrý den, píšete operace patni ostruhy. Pomohlo vám to? Doktor si semnou neví rady, ani magnety, ultrazvuk, ani razova, ani ozarovani nepomohlo. Řekl mi, operace, jenže se bojim, že se na tu nohu už nepostavim. Ještě bych chtěla vyzkoušet ten laser. Děkuji Horáčková

Eva
6x

Dobrý den,slyšela jsem ,že jsou také dobré homeopatika tablety hekla lava 15CH,chci se zeptat,jestli s tím tady měl někdo zkušenosti a jestli to pomůže odstranit ostruhu uplně,jestli to není jen vydělávaní peněz na lidech.Děkuji Eva.

ludmila

mě ty tablety nepomohly a to jsem snědla dvě dávky. Teď mažu patu kostivalem, koupila jsem si jakousi patěnku na to , ale nevím , bolí to stále.

Revmacentrum
2x

Od 1.7.2009 je otevřeno v Revmacentru specializované pracoviště : Centrum ESWT - léčba rázovou vlnou. Nyní jsou k dispozici, jako na prvním pracovišti nejen na Moravě, ale i v ČR, všechny typy rázové vlny - nízko, střdně a vysokoenergetické (RSWT, ESWT) i planární rázové vlny (PSWT), pro všechny typy onemocnění pohybového ústrojí vhodných k ošetření rázovou vlnou. Tedy k jednorázovému i opakovanému ošetření, dle diagnózy a dohody s pacientem. V Centru ESWT - rázová vlna, je nepřetržitý provoz i během letních měsíců. www.razo vavlna.eu w ww.revmacentrum.cz

Věrka

Také se již druhý rok trápím s patní ostruhou a jsem z toho zoufalá, že nic nepomáhá, ozař.,laser, ani opichy a tak jak čtu tyto příspěvky, asi nic jiného mi nezbývá než ráz.vlna ale je to o to horší, že to potřebuji na obě nohy,nevíte někdo jak je učinná rázová vlna v Hradci Králové, případně z vlastní nebo rodinné zkušenosti, jak to dopadne, dám vědět, díky Věrka

Marie
3x

Ode dneška jsem čerstvou "majitelkou"ostruhy. Bohužel. Bolí to jak je popsáno dříve, šíleně. Od kolegyň, které s ní měly už tu čest, jsem se dověděla různé věci, něco jsem si přečetla na netu a nejsem moc nadšená. Obzvláště je nejhorší, že každému zabírá jiná léčba, někdo má smůlu a trápí se s tím dlouho. Jsem zvědavá, jakou léčbu zvolí moje lékařka, zítra ji nesu zprávu z RTG. Po zkušenostech z loňska, kdy jsem si vymkla kotník , zkusila od babských rad, Voltarenu gelu a dalších, které zaručeně fungují, ale ne na skutečnou bolest,až po Wobenzym, vím, že nemá cenu na toto všechno plýtvat energií, ale udělat něco se sebou. Kotník jsem si vymkla na pravé a tak jsem váhu přenášela na levou a tak to mám. Takže zároveň s léčbou, jestli to bude elektroléčba-prý je dobrá, lepší než ozařování nebo ultrazvuk, které postižené místo silně "rozhasí" a bolí to ještě více, je dobré snížit váhu. Skutečně, myslím, hubení lidé asi nemají tak často tyto problémy, to je jak s kloubama. Viděli jste někdy někoho hubeného, žeby měl takové problémy? Myslím, že ne a protože často v MHD nadávám na lidi, co sotva lezou, protože jsou tlustí, tak taky přijmu takové opatření. Jedna kolegyně dokonce říkala, že její lékařka ji tenkrát jen předepsala nějaké tablety proti bolesti a řekla ji, ať zhubne. Žeby měla pravdu?

Jenka
2x

Milá paní nebo slečno Marie! Přijmněte mou soustrast k vaší patní ostruze! Bude záležet na vaší lékařce, co Vám nabídne jako první alternativu. Pro mladší ročníky je vhodná rázová vlna, ta se ovšem platí, jinak obstřiky, v poslední etapě teprve ozařování na radioterapii. Ovšem lékaři u nás začínají raději právě tím ozařováním, což by nemělo být. Jak jsem vyrozuměla, je to Vaše první zkušenost, tak Vám přeji rychlou úlevu a hlavně dobré rozhodnutí o léčbě vaší doktorky.Někdy se zase ozvěte, jak Vám co zabírá, ráda si to přečtu. Často zde nahlížím a i přispěji svou zkušeností Co se týká hubených, nevěřte tomu, setkávala jsem se na klinice v OL i s hubenými, kteří už měli vyměněná kolena i kyčle. To byste se divila! Hodně je genetické. Samozřejmě , po výměně třeba kyčelního kloubu, je pak každé kilo navíc ,jako zátěž 7 kil. Ono se to mluví, ale je dost těžké to uhlídat! Moje zkušenost!!Je mi 64 let, ale stále bojuji!!Zdraví Vás Jenka

ella

ostruhu mají i hubení lidé, vážím 65kg a též mě dnes zjistili ostruhu , tak budu chodit na ultrazvuk uvidím jak to pomůže , ale jak si čtu diskue ,tak nejsem moc optimistická , zdravím všechny co mají tyto problémy

Jarka K.
4x

Ahoj lidi, dotaz na všechny, co byli u MUDr. Kociána v Praze. Musí být k němu nějaké doporučení (obvoďák, ortoped apod.) a jaké mají asi objednací lhůty ? Mám s ostruhou problémy už cca 15 let, vždy jsem abslovovala ultrazvuk, RTG apod., trochu to pomohlo, ale vždy cca po 5 letech se bolest zase objevila a teď zrovna je to k uzoufání.

Eva
3x

dobrý den.Mám problémy s ostruhou teprve tři měsíce,byla jsem se objednat k ortopedovi a napsal mi na to 7Krát ultrazvuk,ten mi nepomohl,dal mi i injekci po té mě to bolelo více dávám si na noc zábaly s kostivalem masti proti bolesti,v lékarně jsem si koupila homeopatika beru 2krát denně 5 granulí rano a večer.Prý to pomáhá ,ale musím brát jednu kuru tři měsíce ta stojí v těch granulích 106 Kč.Musí prý tomu člověk věřit že to pomuže i když je to na dlouhé lokty,ale já mám práci,kde jsem jen na nohách a moc to bolí.Je tu někdo,kdo má s těmi homeopatiky zkušenosti?napište prosím.Děkuji.Eva.

Jana
4x

Dobrý večer, před 25 lety jsem byla s ostruhou na injekci, odcházela jsem -spíše se sotva vlekla. Asi tak dva dny jsem brečela zase bolestí,ale po tom bolest začala ustupovat a já nevěděla jestli mě bolí pata nebo svaly v lítku, které jsem při chůzi s bolavou patou úplně přetočila,nicméně to týdnu srovnání svalu na noze, kdy jsem zase začala chodit správně, bolest úplně ustala. Nyní po 25 letech , neboli až, to začalo znovu. Sice jsem byla V Praze, zatím dvakrát na rázové vlně, ale bolest je stále stejná, i větší. Doktor mě ji aplikuje tak tři minutky a už zase běží jinam. Zaplatím 500 Kč za jednu, ale ta péče za tu hodnotu nestojí. Zkusím ještě jednou a pak se rozhodnu, pravd. pro doktora Kociána s jednorázovkou. Toť moje zkušenosti, jen se chci zeptat, pokud máte zkušenosti s rázovou vlnou na několik sezení, jak jedna aplikace trvá minut, tři minuty mě připadají krátké a na přístroji, který je nízko až středně funkční asi vyhození peněz. Děkuji Jana

Milena
6x

Dobrý den, Jano, byla jsem 21.8. u Dr. Kociána na rázové vlně, patní ostruhu mně diagnostikovali 2.7., podstoupila jsem 5 ultrazvuků a po přečtení diskuzí na netu jsem již na další nečekala. U Dr. Kociána jsem se objednala telefonicky a týden po telefonátu jsem šla na zákrok. Injekce - lokální anestézie - opravdu bolí, samotný zákrok byl proti ní bezboletstný. Pan doktor příjemný, 4000,- jsou pryč, ted čekám. Pata bolí (ostatně jsem do ní dostala 1000 ran, že?) a já čekám na svůj první bezbolestný krok. Ozvu se, až se ho dočkám.

JANA V.

Dobrý večer,prosím, jak efektivní byla léčba u Mudr. Kociana?Jedná se o lékaře v Praze? Děkuji!!!

Zuzka
2x

Také přidám pár svých zkušeností před2roky první drcení v Brně doktorka Janská je o 500 levnejší tedy za 3500kc první drcení nepomohlo tak se provedlo ještě jedno tentokrát bez placení, podle rtg to první jen narušilo tkáň a asi po 4 měsících jsem to opakovala a to opravdu pomohlo ,proto jsem nyni šla znovu i na pravou nohu ,jina léčba me nepomohla podstoupila jsem všechny možné metody a tak chci se svámi podělit o informaci že je zbytečné vyhazovat peníze za jiné neúčinné metody stejně nakonec dojdete k léčbě RV vždytˇ je zde účinnost 95% a to už zaručuje nějaký výsledek kontakt na doktorku Janskou je 545175363Brno Budova IBC Příkop 6 ,3patro

Elo

Tak jsem si vás tady přečetl, není mi z toho moc dobře. 14 dní mám problémy z "achylovkou", v pátek u lékaře po rtg jsem se dovědel, že mám ostruhu. Následoval obstřik a nechodící dlaha do 25.9. Tak teď čekám a je to ...dlouhé již nyní, ale bolest povolila. Všichni soutrpitěle zdravím

bohunka
2x

Taky jsem se po půlroce léčení dnes dověděla,že mám ostruhy na obou patách,je to opravdu bolest která se nedá ani popat.Po ránu mi dlouho trvá než ty nohy vůbec rozhýbu.Ťeď mi ortoped předepsal 10krát ultrazvuk,tak uvidím jestli to pomůže ale pro jistotu vyzkouším ten citron.Pomohl tady někomu ten ultrazvuk,nebo je to zase k ničemu jako sposta dalších věcí.

Míla

přeji hezký den, tak já mám za sebou všechny dostupné metody, které existují, včetně rázové vlny v Prazu u p. doktora Kociána, teď jsem po třech aplikacích ozařování a stále ukrutná bolest a nic mi na to nezabírá, čekám stále na zázrak, ale nepřichází... Přeji všem, komu něco z aplikovaných metod pomohlo,aby jim to co nejdéle vydrželo a já budu stále čekat a doufat, že se mi někdy uleví, ale někdy se to nedá vydržet

jarouš
1x

Citrony ,cibule,masi a podobné blbosti kterými jsem si prošel i já jsou k ničemu je to ztráta času a bolet která Vás trápí víc a víc.MUDr Krejčí ve Zlíně mi rázovou vlnou a hlavně jednou návštěvou pomohl a já dnes nevím, že nějaká ostruha byla.

jarouš
2x

Citrony ,cibule,masi a podobné blbosti kterými jsem si prošel i já jsou k ničemu je to ztráta času a bolet která Vás trápí víc a víc.MUDr Krejčí ve Zlíně mi rázovou vlnou a hlavně jednou návštěvou pomohl a já dnes nevím, že nějaká ostruha byla.

Jana Kupcová
3x

Paní Mílo! Problém patní ostruhy je běh na delší trať. Já jsem byla 11. 2. 09 na rázové vlně u dr Krejčího, vše zde popsal pan Zdeněk, vše přesně stejně pokračovalo i u mě. To už jsem byla na 2 seriích ozařování předtím. Také jsem to našla na webu a objednala se. V domnění, že konečně ty strašné bolesti pominou. Nepominuly, bolelo dál, tak jsem jela 3 x na kontrolu do Zlína, hlavně mě zajímalo, je-li to normální. Po třetí se se mnou pan doktor rozloučil s tím, že se tou vlnou podařilo odstranit jen část mého problému a ať se objednám na ortopedii, asi tak na září a pata se musí operovat. To nevydržel můj muž, další den mě objednal do Olomouce k mému ortopedovi ,dostala jsem do té paty obstřik, byla to procházka růžovým sadem proti té bolesti při umrtvení před RV. Pár dní trošku ještě pobolívalo a pak jako zázrakem, jsem začala chodit. Troufla jsem si po roce a půl i na tůru a byla jsem zase šťastná. Denně děkuji Bohu za ten zázrak, ale největší podíl na něm má můj ortoped. Zkuste se také zeptat na ten obstřik, třeba Vám to také pomůže. Je mi 64 let, ale jsem pořád aktivní, a moc mě to omezovalo život. Přeji Vám hodně štěstíí! Jana K.

Zdeněk

Zdravím paní Janu.Asi jste bohužel na té rázové vlně patřila mezi těch pár procent,kterým to nepomohlo. Je dobré vědět,že existuje ještě další možnost,jak se té bolesti zbavit,kterou jste absolvovala vy. Tak ať vám to stále šlape

Míla
2x

Paní Jano, moc děkuji za reakci na moje stesky, obstřiků jsem měla několi v každé noze, s těmi jsem dokonce zdolala i týden v Krkonoších v létě, byla to nádhera, ale jak bolest ustoupila, tak se také po 6 týdnech vrátila v plné síle a nepřestává....

Jana K.
1x

Paní Mílo, moc je mi líto, že tak trpíte, ale je to problém opravdu dlouhodobý, nic ,než trpělivost, asi nepomůže. Co tak zkusit tu slivovici- jako zábaly, aby vytáhla tu horkost? Pokud v patě probíhá zánět, chtělo by jej přeléčit. Nevzdávejte se a zkoušejte, co se dá!!Jednou to musí skončit!Moc Vám přeji úlevu od bolesti.Jana K.

Jarmila Štiasná
2x

Prosím,o jakou injekci do patní ostruhy šlo,která vám pomohla?Já také absolvovala za 4000 Kč jednorázovou vlnu,byla jsem 6 týdnů bez bolestí a pak se bolest začala pomalu vracet a teď jsem na tom jako před zákrokem,dál velké bolesti:Trápím se už tři roky !!!! Moc děkuji.Jarmila.

Jana K.
1x

Zdravím pana Zdeňka! K tomu mému problému bych ještě dodala, že jsem před RV jezdila ozařovat levou patu ato 2 série ozař. a k tomu se přidala i pravá pata, jenže nikdo po mě nechtěl ani rentgen a jiné vyšetření a ozařovala se pravá současně s levou. Pak jsem myslela. že si pan doktor udělá nějaké vyšetření ve Zlíně, vše bylo pohmatem, proto se nepřišlo na to , že probíhá i zánět. Mohla jsem peníze ušetřit a kdybych si dala říct, tak jsem měla jet do Olomouce rovnou na obstřik. Hlavně, že je zatím zažehnána operace paty- tzv. Dickinsonova operace. Pokud by nastaly problémy, mám hned přijet na ortopedii. Je mi jasné, že mě RV pomohla jen maličko, ale aspoň jsem o něco chytřejší. Každý jsme jiný a vše by se mělo nejprve řádně vyšetřit. Moc Vám pane Zdeňku přeji další život bez bolestí, neboť kdo nezkusí, nepochopí!!! Jana K.

Daniela
2x

Jsou dve rano a ja se prave procetla forem. Zjistila jsem zajimave veci, az z toho jde strach. Omlouvam se za hacky a carky, ale pisu na nemecke klavesnici, tak at jsme mezinarodni, sedim u stolu v Nemecku a vypada to, ze se budu muset vypravit za lecbou do Prahy. V zari me zniceho nis zacala bolet leva pata, kdyz jsem rano vstala, nemohla jsem se na levo nohu vubec postavit, hlavne tedy doslapnout na patu. Nejdrive jsem par dni cekala a doufala, ze bolest polevi a zmizi, ale opak byl pravdou. Pak jsem se objednala k ortopedovi a predtim jsem musela ke svemu normalnimu lekari, ktery musi vystavit poukazku k specialistovi. Byla jsem u nej 1.10., rekl ze to asi bude ostruha a hned mi dal neschopenku na tri tydny, den nato jsem byla u ortopeda, potvrdil diagnozu a poslal me na rentgen, kdyz jsem za nim za pul hodiny zase pribelhala, rekl, mate ji tam a je dost velka, ta uz tam nejakou dobu bude. Fakt je ten, ze ja uz i bez ostruhy jsem postizena dost, mam v oblasti krcni patere absolutni spinalni stenozu, na to se prislo nahodou pred 7 lety, kdyz mi v tom miste vyhrezla plotynka. Ta stenoza ma mimo jine za nasledek, ze skoro nemam cit v chodidlech, to znamena, ze casto doslapuji do prazdna a podvrkavam si potniky - nejvic levy, tam uz jsem mela 6x potrhana vaziva, poprve v 18 letech. A v leve pate mam i tu moji posledni "zabavu". Ortoped mi napsal silikonove vlozky pod patu, zrjme specielni pro ostruhu, ale jedna mi vyvysily obe paty ve sportovnich botach o vic jak 0,5 cm a tlacily pri chuzi do obou pat - moc meke nebyly a taky jsem si kulhanim namohla jiz predtim uvolnena vaziva a slachy, takze jsem jen cekala, kdy bude zase nejaky pekny drzkopad a gyps. Ale jsem dobra, zatim jsem to zvladla bez vazneho zraneni. Taky mi orthoped predepsal 6x ozarovani hloubkovym rentgenem, jedno sezeni trva 1 minutu, neboli to. pokud budou nutna dalsi, smi se na ne za 6 mesicu, na dalsi sestku za 9 mes. a ctvrta, posledni sestka je mozna za dalsich 12 mesicu. Kazda cast tela se za zivot smi timhle druhem zareni ozarovat jen 4x. Kdyz jsem nasla radiologa, ktery to v nasem meste dela, dela to jen jeden, ostatni to zarizeni nemaji, tak jsem zacala, je to 2x tydne, musi se dodrzovat stejny rytmus, utery-patek. ted jdu po pate, musela jsem tam podepsat seznameni s rizikem a ze to muze behem ozarovani zacit bolet jeste vic, coz je pry dobre - telo reaguje. Dale jsem se dozvedela, ze ucinek se muze dostavit az po 3 mesicich anebo vubec. Na nemeckem internetu jsem nasle forum, kde si ostruznici patni tez vymenuji zkusenosti, ovsem ne tak informativne jako zde. Jedina vec, ktera me zaujala, byly specielni vlozky do bot, vyvinute lekarem, ktery se venuje i prirodnimu lecitelstvi. Jeden z ostruzniku si je totiz pred lety zakoupil, od te doby je ma ve vsech botach a bolesti je zbaven. Ostatni ve foru informovali o podobnych a stejnych zkusenostech. Dokonce postupem casu vyvinuli 4 druhy tehto vlozek, jedny z nich jsou specielne udelane, aby pasovaly do damskych lodicek. Lodicky nenosim, zatim nevyzkousim. Me se stalo neco jineho, od 1.7. jsem nezamestnana, firma se polozila a bylo. Hledam praci , ale je mi 48 let a jsem postizena, to se v dobe krize nabidky zrovna nehrnou. A ted sotva jsem se zacala trapit s ostruhou a vsichni vime, jaka je to chuze, tak mi prisla nabidka od pracovniho uradu, zprostredkovani mista do Prahy a Brna, jako asistentka Jednatele spolecnosti. Takze kostymky, lodicky, nebot mezinarodni publikum. A co ja? Tak jsem si jeste ten den, co ta nabidka prisla objednala jedny ty vlozky, do sportovnich bot. Posta je dorucila v sobotu rano a od te doby, kdyz jdu ven, tak je nosim a musim rict, ze je to mnohem lepsi. Doufam, ze mi to ozarovani a ty vlozky pomohuo, kdyz ne a se zamestnanim by to vyslo, tak budu u pana doktora Kociana jako na koni. Jinak ty opichy se delaji vetsinou kortizonem a to neni nic zdraveho, takze opich a operaci bych nechtela, tady tu operaci moc nenbizeji, jako posledni reseni, ona ta ostruha totiz roste dal, potvora a po operaci je nebezpeci trombozy. Takze zdravim vsechny spolutrpitele-ostruzniky a doufam, ze nam kazdemu neco zabere. Na zanety zabira sipek, pozor ne sipkovy caj! Drcene sipkove plody, daji se koupit v Cechach v lekarne, kazdy den kavovou lzicku do bileho jogurtu a necha tak 30 minut nabobtnat, neni pak tak tvrda slupka, chutna prijemne ovocne a kdyz de to takhle denne ji 3 mesice, zacne pusobit protizanetlive. Tuhle metodu pouziveli jiz stari rekove a nedavno byla nove objevena vyzkoumana. Jedna se o to, ze sipek ( bereme suseny) ma v sobe vysoce koncentrovane mnozstvi vitaminu C, ktery pusobi mimo jine protizanetlive a jeste jine rostline latky v sipku obsazene, umosnuji ucinnost vitamin C. Ja jsem si to overila pred dvema lety, kdyz jsem upadla a uhodila se do leveho kolena, 14 dni nebylo nic, pak oteklo lytko a nemohla jsem skoro chodit. Nez prisli inteligentni lekari na to, co se mnou je, tak mi dokonce jeden tvrdil, ze simuluju. Kazdemu jsem pri prvnim vysetreni rekla, ze jsem na to koleno upadla. Nic nevadilo, vyloucili trombozu i jine choroby, zahado zahad, nic nemohli najit a ja bolestmi lezla po zdi. Pak koncne me poslal muj lekar k ortopedovi, ten kdyz to slysel a videl, tak se zachechtal a povida, aby ne mate vodu v kolene a taky pekny zanet, o artroze se dnes ani bavit nebudeme. Byla jsem u nej nekolikrat, tahal mi vodu z kolena, pak jsem byla mesic v tatrach, tam magnet, ultrazvuk. Kdyz jssem se vratila, voda v kolene uz nebyla, zato pekny zanet, takze orteza, magnet, akupunktura a nic. Pak 3 mesice sipek, a po trech mesicich behem asi 10 dnu bolesti zmizela aje dobre. Asi ten sipek ted taky nasadim, jestli je ta ostruha zanicena, tak pomuze. A je vhodny i jako prophylaxe proti chorobam z nachlazeni, takze nejvyssi cas s tim zacit, lidi uz chrchlaj. Zdravim vas vsechny a nadeje umira posledni. Ahoj Daniela

Marcela
2x

Od února mám problémy a nesnesitelné bolesti patní ostruhy, už jsem vyzkoušela vše i jednorázovou vlnu/ 5x návštěva/ nepomohlo mi to , nyní chodím na akupunkturu, každý týden 20 minut a pan doktor mi ještě k tomu dal dvoje homeopatické léky, zatím jsem strašně spokojená, bolest už mám jen zanedbatelně jen ten den po aplikaci. Doporučuji ji, není to finančně náročné jako jednorázová vlna.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce