Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Ostruha patní kosti

Bolela Vás někdy pata? Víte, kde se vzalo rčení vytrhnout trn z paty? Sledujete závistivě 85% lidí, kteří si vykračují světem, jako by snad ani žádné paty neměli? Natož bolavé? více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Jindra Hamplová
2x

Dobrý den už si nevím rady před 3 roky jsem mněla ostruhu na levé noze po ozařkách nebolelo.Ted jsem mněla bolesti na obou nohách v práci už jsem nevydržela a šla marodit rengen ostruhy na obou nohách,ozařování nepomohlo,pichání medrolu do paty jsem vydržela 6 krat apak mi pichal doktor injekce přimo do bodu na noze 8krat pak akupunkturu do uší taky mi to nepomohlo.Včera mi řekl že se po mně ptal z komise,že mně pošle do práce,jak budu chodit v práci to fakt nevím pracuji jako obsluha CNCto je 8hodin na nohách.nikdy jsem tak dlouho nemarodila a ted nevím jak dal.Marodím 3měsíce a nohy mně bolí jak na začatku poradte prosím.JINDRA

EVA
3x

A BYLA JSTE NA RÁZOVÉ VLNĚ?

Marcela
1x

Dobrý den já byla a rázová vlna je vyhození peněz. Chvilka a vše je zpět.

Jenka K.
4x

Paní Jindro, já bych řekla, že proděláváte zánět Achillovky, asi bysta měla užívat a mazat, také tejpování trošku uleví, Poraďte se znovu s lékařem. Někdy se to vyřeší samo, jako to bylo u mě, že po všem tom martýriu Achillovka rupla, 7 týdnů na vysokých berlích, pak 1 měsíc s franc . hol. rehabka, ale běhám jak srnka. Je mi 65 let a jsem stále akční. Problém s ostruhami mi trval 2 roky,byla to hrůza, ozařování, obstřiky, nakonec rázová vlna za 4000 Kč ,další bolesti, antibiotika, masti, a pak rup! Letos v březnu. Radím léčit dál, samo a už vůbec ne v práci na nohách -to nepřejde! Jsem bývalá prodavačka, a vím, o čem mluvím. Nyní prodělává toto můj muž- 70 let- stále pracující. Pozor na nevhodnou obuv, přetěžování nohou. Přeji Vám mnoho trpělivosti a ubývajících bolestí! Jana K.

elpe,16.1O.2O1O
3x

Zkuste před operací moji vyzkoušenou léčbu, tel.6O68537O9

Šarka B.
5x

Dobry den,Chtěla bych se jen popsat ,jak jsem z pulročni bolesti paty nakonec skonšila na dvou operacich.Po zjištěni rentgenem patni ostruhy ,3x absolvovane rehabilitaci a pulročnich bolestech,kdy jsem v praci už jen kulhala,mi byla konečně ostruha operativně odseknuta .Vše by mělo byt v pořadku,ale za toho pulroku jsem si zadělala na zanět prstu a velmi bolestivy otok plochy od prstu.nakonec jsem po vyhledani jineho lekaře musela na operaci ,kde zjistili ,žě při ulevovani bolave paty jsem codila po špičce a zanět ,ktery se mi vytvořil mi za dalšiho pulroku bolesti uplně zeslabil kosti prstu.Bylo jen otazkou času ,kdy se mi některy z prstu zlomi.Dnes mam prsty zpevněny kovovymi destičkami,patu sice širši ,ale nebolavou a to vše trvalo přes rok.Opět chodim do prace a začina mi otekat a bolet druha pata,ne ktere byla opět zjištěna ostruha.A musim podotknout,že chodim ve zdravotni obuvi již delši dobu.Takže muj nazor je ,že uspěch lečby zavisi na přistupu ortopeda k vami ,jako jedinci a ne zaškatulkovani mezi ostatni se stejnym problemem,jak jsem se sama přesvědčila .

fleek
1x

Dobrý večer, už jsem to nekam psal, ale mně ta nízkotlaká RV, UZ, LASER nepomohly. Když mi nepomohlo ani ozáření RTG tak mne poslal ten doktor, co paty ozařuje na vysokotlakou RV. Po 14 dnech zlepšení, ještě napíšu. Kde to mají se dá najít na www.grane.cz. Držím palce i ostatním spolutrpitelům.

goldie

absolvovala jsem rázovou vlnu obstřiky a nakonec.jsem 5 týdnů po operaci artroskopem. . někdy bolí někdy ne , připravuji se na operaci druhé. Je tu někdo kdo mi poví za jak dlouho po operaci je noha bez bolesti? děkuji

Magda Zajvarova
7x

Dobry den take trpím jako kun dnes jsem dostala babsky recept uvarit bramboru i s supkou a do toho rozmichat kostku drozdi dat na patu a do igelitoveho sacku oblect ponosku a delat tak deset dnu dnes zacnu auvidim Zajvarova

Jája

A pomohlo to??? Já jsem byla u obvodního, ten mě poslal k ortopedce, je mě 37, prý to bude sice ostruha, ale ne zvětšená, prý jsem na to mladá, mají to až starší pacienti. Na rentgen mě neposlala, jen na rehabilitace, protáhnout zkrácené šlachy, které prý při styku s ostruhou, kterou má mimochodem prý každý, jen někomu se zvětší...., tak při kontaktu s touto ostruhou se šlachy překrvují, a proto to bolí. Na regabilitaci mě fyzioterapeutka řekla, že se jí nezdá, že bych měla zkrácené šlachy, a dává mě laser. Už jsem byly 3x, ještě mám jít 3x. Žádnou změnu nepozoruju, chodit můžu jen v teniskách (super věc, když je teď kolem sněhu....), Koupila jsem si gelové podpatěnky, ale ty mě v botě kloužou vpřed, A navíc mě pata bolí asi víc s podpatěnkou než bez. TAkže CO MĚ VLASTNĚ POMŮŽE??? Mě už totiž bolí pata i v klidu, když sedím. Moje vzdálenost, kterou jsem schopná ujít v kuse, je max 200 metrů.....takže tak je to s mojí ostruhou...

V.Rys
2x

Dobrý den, trápí se s ostruhami již několik let. Prošel jsem postupně všemi terapiemi od gelů, injekcí, ultrazvuku až po rázovou vlnu, která měla dle informycí soukromého lékaře v Brně vše vyřešit. A tak jsem uhradil za poměrně silné dávky (řečeno doktorem) zhruba 7500.-Kč (1500.-Kč/dávku). Když stále bolelo, dal mi zaručené "americké" injekce, které prý pomohou, výsledkem byly potrhané vazy a nesmírná bolest, kdy jsem chodil o berlích. Výsledek je, že mi další ortopéd, kterého jsem pak vyhledal, zakázal na rázovou vlnu chodit, žádné podobné injekce, protože jsem nyní v situaci, kdy mě bolí obě paty a ostruhy i v klidu. Takže po nějakém namahavějším pohybu se nemohu cca 1 den pohnout bez bolesti, pak trošku bolest ustoupí, ale ne zcela. Co bude dále, to nevím. Buďte opatrní a nevěřte všem slibům privátu, kteří Vám za peníze slíbí a bohužel i provedou cokoliv. Budu hledat další možnosti, protože takto se to nedá. Druhý ortopéd mi slíbil pomoc, takže uvidíme. Chybí mi ještě možná laser a pak rentgen, i když si nejsem jist podle informací lepším výsledkem. Operace nic neřeší, před ní mě varoval "starý praktik", který se touto problematikou zabýval celý život v Brně v Bohunicíh v nemocnici. Přeji všem alespoň úlevu a varuji před slepým užíváním všeho, kdy Vám doktor slíbí, že právě to co nabízí, je to pravé a jedinečné, i když to něco stojí. Ale neudělejte něco pro zdraví, i když to něco stojí a údajně i pomůže... VR

Tereza
2x

Absolutně souhlasí s příspěvkem pana V.Ryse, abyste slepě nevěřili všemu co hlavně soukromá zařízení nabízejí s 95% účinností, nabízejí jako je např. vysokofr. rázová vlna. Já mám obě ostruhy na patách 2 roky a to víte, že už jse také lecos zkusila, aby to pomohlo, takže nějaký ultrazvuk a laser úplně k ničemu, je ztráta času, možná dobré pro Ty kteří cítí jen začáteční bolesti. Pak už jsem musela na ozařování, je tam moc fajn doktorka a dobře ví,kolik ozářek vám může dát, aby vám to na tělo neuškodilo, takže žádný strach , dala mi však jen dvoje sezení,/za celý život smíte 3/ protože jsem ještě relativně mladá do 40let. Pak to bylo několik měsíců hodně dobré, chtěla jsem si to ale vylepšit úplně - já blebec, uvěřila jsem rázové vlně a příspěvku především p.Zdeňka, co vše stále vychvaloval a jak to nebolí a že za ty peníze to stojí atd.Po velmi bolestivých znecitlivujíchj injekcích do tvrdé paty a po 1000jenotkách rázové vlny na kadždé patě už jsem viděla hvězdičky a dodnes se paty nevzpamatovaly a bolí bohužel ještě více, než předtí, jen jsem o 2x4tis.lehčí a pan doktor bohatší. Lituji toho!

Monika
2x

Absolvovala jsem také vysokotlakou rázovou vlnu a mohu jen potvrdit, že kromě toho, že je zákrok hodně bolestivý, vůbec to nepomohlo, spíše naopak. Dva dny jsem lezla po kolenou a zhruba 4 měsíce bolela pata ještě podstatně víc, než před rázovou vlnou. Pak se to dostalo zhruba do stejného stavu jako předtím, takže zlepšení opravdu vůbec žádné. Rázovou vlnu nedoporučuji, vyhozené peníze.

Ludmila Markvartová
3x

Milá Mileno, je mi tě líto. Já si s ostruhami užila taky svoje. Ultrazvuk, laser, obstřiky, potom ozáření rentgenem. To trochu pomohlo, ale nohy bolely dál. Na operaci se mi nechtělo. Vysokotlaká rázová vlna u nás v Českých Budějovicích není, tak jsem musela vloni v létě do Prahy. Umrtvení bolelo asi jako obstřik u ortopeda. Samotný zákrok mě nebolel. /Je to trochu cítit, ale spíš nad patou, někde u kotníků/. Co je ale důležité, pomohlo to. Sice to trvalo asi 2 měsíce, ale od té doby už zase mohu chodit bez bolesti. Tak nevím, asi to někomu pomůže a někomu ne. Jako všechno.

Nadezda
1x

Pani Terez,razova vlna nekdy pomuze,nekdy ne,me nic nepomahalo az razova vlna mi pomohla,uz je to tri roky a na leve noze mam klid,i calcar se vstrebal,,po trech letech mam calcar zase na prave noze,tady uz razova vlna nepomohla uplne jen od bolesti tak na 75 procent,ale calcar zustal,ted zkousim hekla lava

Helena
1x

me se to nezda ,dat 5000, jit jednou na razovou vlnu a myslet si ze se stane zazrak a bude vse v pohode? tomu neverim, trapi me to 3roky.nejdriv ultrazvuk, laser, radiologie karlak a nic! pak opichy 3x to zabralo na pul roku, pak to zaclo zas nejdriv jedna noha pak uz obe. zase opichy , zdravotni boty gel.vlozky do bot. tak ted mam za sebou radiologii karlak, nic se nedelo boli to jeste vic! zacala jsem s razovou vlnou, pali me v pate jako cert, boli to, jeste pujdu 4X, a co bude potom? platim pokazde 1000, korun. pokud to nezabere nevim co bude dal! doktor rekl ze je to ze spatnych bot. jedine zdravotni,ale to mi v praci nedovoli. tak co ted babo rad! jedine nejaky zazrak a to uz vazne nevim co by se muselo stat.lituju vsecky "ostruhaky!

Nanka
1x

Ani zdravotnické obuvi, nepomáhají, maminka ma na levé noze ostruhu ve velmi katastrofální stavu a to díky zdravotnické obuvi Prestige, jelikož ale bohužel osm hodin chodí a chodí, ne-li běhá, tak pak se nelze divit. Noha je spocená a namáhaná.

Vlaďka
1x

Milá Nanko. Léta jsem chodila (spíše jsem se plazila) po špičce levé nohy, jak mě pata bolela a nic nepomáhalo. Loni v listopadu jsem si koupila 2x stélky do bot od pana Hanáka (cca 2x400Kč), doma chodím ve velmi pohodlných teniskách s touto stélkou, ven mám stélku rovněž v botách a mrzí mě, že jsem se o tyto stélky nezajímala už před léty, jak mi úžasně pomohly (o ušetřených částkách za všelijaké procedury nemluvě). Na léto jsem si objednala letní sandály, snad budou. Doporučuji a děkuji panu Hanákovi.

Iveta P.
1x

Můžete mi dát kontakt na pana Hanáka,kde je možné si objednat a koupit jeho stélky do botů?Je to měsíc,co mě p.doktor podle rentgenu diagnostikoval odtruhy patní kosti na obou nohách.Mám již velké bolesti,zakoupila jsem si zdravotní obuv i gelové podpatěnky,čeká mě další vyšetření a léčba.Celý večer tady pročítám všechny příspěvky a nevím,čeho se chytnout.Ke všemu mám 20kg nadváhu a v práci makám na dílně 10hod.na nohou.Děkuji za kontakt na p.Hanáka.

Vlaďka
6x

Na stránkách se dočtete mnoho zajímavého a v mém případě po letech bolestí to začalo fungovat. Hlavní je mít ty stélky jak doma, tak při "sportu", v práci, takže nejméně dvoje. Držím pěstičky. http://www.botyhanak.cz/faq-/

Božule
1x

Ostruha mne trápí od srpna 2010. Nepomohl obstřik. Byla mi doporučena rázová vlna. Prodělala jsem 6 dávek . Bohužel teď po měsíci po poslední dávce, nevidím žádné zlepšení. Naopak poměrně výrazné zhoršení. Po 6 týdnech se mám lékaři ozvat. Pokud bolest neodezní bude mi aplikovany ještě dvě dávky. Ale jsem skeptická. Momentálně mám větší bolesti než před začátkem léčby.

Vlaďka
27x

Boženko, mám dlouholetou bolavou osobní zkušenost a opravdu to funguje ne hned, ale během 1/4 roku už téměř nevím nic o bolesti: http://www.botyhanak.cz/faq-/

Božula

Všem koho trápí patní ostruha mohu doporučit ozáření. Do té doby mi nepomohl obstřík ani tolik doporučovaná rázoová vlna. Nic z toho mi nepomohla až to ozáření, které se ale projevuje tak za 2 až 3 měsíce. Ale dnes mám konečn+ě pokoj.Uf to je úleva !!

Helena
1x

Mohu potvrdit, po neúspěšných léčbách UZ, elektroléčbou a mastmi jsem absolvovala 3 serie ozářek - víc nejde- a mám už dva roky pokoj. Teď se mi ale objevila ostruha i na druhé noze, ozářku už zřejmě nemůžu, tak nevím. Chci zkusit magnety a laser, taky konopnou mast. Uvidíme. Po první serii UZ mě to rozbolelo tak, že po ránu hopsám jak chocholouš a tím, jak blbě chodím mi začaly i křece v lýtku. Teď jsem po UZ, chci ještě zkusit magnety a pak laser. Tak uvidíme.

Božule

Helenko, nebojte se jít na další ozáření s patní ostruhou u druhé nohy. To by\l můj případ také, první ozařování paty levé nohy jsem prodělala asi před 10 lety a mám pokoj dodnes. S pravou nohou, cca před rokem jserm nejdříve prodělala lečení rázovou vlnou, platila se ji a nic, bylo to ještě horší. Tak jsem se objednala na ozáření, kde jsem oznámila, že už jsem ozařování s druhou nohou prodělala. Ale byla jsem ujištěna, že to nevadí. Patu ozářili a fajn, - do dnes je to ok.

Petr Polakovič

Já jsem kulhal tři roky dávali mi injekce vselijaky koupele i vložky do bot ty byli nejhorší až jednou vojenský lékař v Praze rozhodl že půjdu na ozařování 10× a po měsíci znova desetkrát bolest přestala a mám klik do teď to ozařování jsem měl ve dvaceti a teď mi je 57 od té doby mám klid

Tony
20x

Zdravím vsechny, mam zacinajici bolest paty cca 2 tydny.Vidim jasny vyrustek na prave pate.Kdyz se rano probudim a obuju si boty (pohorky, vyska mirne nad kotnik, podotykam tyto boty mam 8 let a nikdy sem nemel problem) citim bolest.Zhruba po 100 metrech chuze bolest odezni.Podle toho co tu procitam zacinam verit, ze jde o patni ostruhu.Mam jeden zasadni problem.Jsem na Novem Zelandu a lecba je tu draha a ja nemam tolik penez.Zpet v ČR budu v červenci.Praci mam v ovocnem sadu, tudiz cely den na nohou.Mam vazne obavy, ze 1. dne nevstanu.Co mi poradite?Prvni co chci udelat, tak koupit orotpedicke vlozky do bot.a prubezne nekolikrat denne masirovat nohu.budu vdecen za kazdou radu.diky moc

Tereza
2x

Pro Tonyho: moc zdravím až a N. Zélad, tedy to Vám fakt závidím v dobrém. Léčení patní éstruhy je na dlouhou trať a každému zabýrá něco jiného. Důležitý je rentgen, kdy se ostruha potvrdí, protože výrůstkem na pětě pouhý okem ostruha viditelná nebývá! Poté je nejlepší, dle mého soudu, pro urychlení léčby, ozařování paty, sama lékařka nejlépe ví, kolik ozáření Vám vzhledem k věku může doporučit. V Praze to dělají na Krlově nám.odd.onkologie, primařka je výborná s velkou praxí. Jinak je to opravdu běh na dlouhou trať, byla jse i na drcení ultrazvukem-jednorázovou vlnou, velmi bolestivé, drahé a pomůe to e na 100% procen každému, mě asi 75%, už jsem ani nedošlo prodítě do družiny, ale pompže to až po čase tak za 3-4 měsíce, prstě zdlouhavé léčení. Držím palce!

zdenka
2x

Orosím o informaci léčby patní ostruhy.Před 14 dny jsem dokončila léčbu patní ostruhy ozářením .Bolest je ale stále větší.Mohu pokračovat s léčbou laserem po těchto 14 dnech?Nebo rázovou vlnou?Děkuji za odpověd.Zdena

ema
3x

v Brně je mají na Orlí dole - vyrábí je Protetika Bratislava, cena údajně kolem 400,- koukla jsem se a nestačila divit nad moudrostí slováků... a mají tam i skoro společenské vzory s tou nastavenou správnou podložkou pod nohu, aby nohy nešmajdaly..Jo asi to máme z těch čín ských šmejdu, protože dřív byly boty posuzovány i dle ergonomie... aby zdraví neškodily. Ty dnešní ztratí tvar hned a pak se nám kroutí kdeco...Je pravd, že máma si jen málokdy při práci mohla sednout a já jakbysmet...nebo dědičný .. kdo ví, rozhodně by se zdejší doktoři nad tím měli zamyslet.....uvidíme, holt raděj kupovat tyhle, než mraky peněz a prášků .. opravdu když se to ozve, tak mi ty sandály uleví... nelžu a mažu pro další...

ema

oprava ... ne na Orlí ale na Pánské dole skoro u centrumu.. malý obchůdek

Božule

Léčba ozářením se projeví tak za 2 až 3 měsíce. Rázová vlna, kterou jsem prodělala před ozařením mi nepomohla. Doporučuji trpělivě čekat. Výsledek za to stojí. Alespoň u mne to tak bylo.

ema
3x

no, mojí maminku v mém věku taky fest bolívala... ale to byla jiná doba a taky na to našla lék...Bulharsko - její písek , slunce a moře. Chodívaly jsme každoročně 14 dnů poránu a navečer krajem moře, a přes den teplým pískem, který jemně masíroval nohy a pak byl celý rok pokoj. a když jsme 1 rok vynechali tak byl podzim a zima do příští dovolené pekelná, nepomáhalo nic...nevím, jestli za to mohla neexistence nadmořské výšky nebo jód..či slunce, ale pomáhalo to. Já jsem objevila ještě jednu pomůcku.. a to NAŠE KORKOVÉ PANTOFLE...prodávali je v drogerií za 500,-, je to pravý korek správně vytvarovaný a pomáhají i při klesající klenbě. Prostě a jednoduše nohu drží - TAK JAK MÁ BÝT....bohužel nedají se nosit v zimě, takže v zimě jen doma... ale už se budu muset ohlížet po dalších protože jak to vypadá, než pojedeme do Bulharska, v něčem chodit musím a ty stávající moc parády nedělají, i když stále stačí ráno do nich vklouznout a nějak- nevím jak se to srovná......

pája
1x

Dobrý den, nemůžu se zbavit tupé bolesti zadní části paty, kterou mám od té doby, co jsem nosila půl roku zřejmě nevhodný typ běžeckých bot. Vždy je bolest největší bezprostředně po tréninku a sundání bot. Už uběhl další půlrok, kdy jsem měla již jinou obuv, ale bolest stále přetrvává a navíc je po sundání jakékoli uzavřené boty (nejenom po tréninku). Bolest sice odezní po pár hodinách, ale prvních pár kroků mám problém s došlapováním. Děkuji moc za rady =)

Petr
10x

Dobry den, patni ostruhy mam na obou nohou 6 let. Zkusil jsme vsechno co se dalo. Trochu pomahal lecitel - akupunktura a akupresurni masaz. Posledni dobou me vyrazne pomahaji homeopatika!!! Beru Hekla Lava s redenim 15. Uzivam denne 3x po 5 zrncich. Cena cca 80 Kč - baleni ve velikosti male rtenky vystaci na vice jak tyden uzivani. Po mesici trpeliveho uzivani jsme byl schopen bolesti doslapnout. Zlepsovani pri PRAVIDELNEM uzivani pokracuje. UPOZORNUJI, ze nastup je velmi pomaly. V zasobe mam a s velkou nadeji jeste ucinejsi lecbu HEKLA LAVA redeni 30... PS: lecbu kombinuji s jizdou na kole a lyzovanim, SAUNA, prilezitostne chuzi v pisku ci po nerovnem povrchu, a take pri chuzi do kopce - vse pomaha. Kupuji boty SALAMON, ktere maji odpruzenou patu!

Luďka
2x

Mám ostruhu cca asi 3 měsíce, chodím na ultrazvuk a nic. Dnes jsem byla na ortopedii a dostala obstřik. Bolelo to dost, ale když by to pomohlo, vydrží se hodně, že??? Doufám, že pomůže. A když ne, budu muset na rázovou vlnu, doufám,že pomůže. Já to nechci mít léta, jako to mají někteří přispěvovatelé. Už vím, co je to trn v patě.....Přeji všem zdravé paty, to radši ať se nám zapalují lýtka, že???

Jirka
3x

Ahoj, také mě poslední dobou pobolívá pata na pravé noze a tak také hledám. Mám pro změnu jiný tip. Začal jsem si patu masírovat. Tisknu nehty palců do míst, kde mě to nejvíc bolí. Den ode dne to bolí čím dál tím méně a bolest přestává. Jsem také věřící, tak se modlím o Kristovo pomoc, které v tom hraje určitě také značný podíl. Přeji Vám brzké uzdravení

Standa
1x

Byl jsem na vysokoenergetické rázové vlně (podobná mašina jako Evotron) a nepomohlo to ani po druhé, poměrně drahé a bolestivé terapii (třeba to ještě přejde - pak to napíšu). Nechci vám, které bolí pata, brát naději, asi je tato metoda účinná, ale NEPOMÁHÁ VŠEM.

jana
3x

neuvěřitelné, ale prošla jsem se letos o dovolené v mineralní vodě v pamukkale a druhý den rano po bolesti,dodnes nevěřím

Marcela
1x

Letos jsem se procházela tamtéž cca 2hodiny a koupala se v Kleopatřiných lázních a nestalo se vůbec nic. Nyní po čtvrt roce chodím na ultrazvuk, ale také žádné zjevné zlepšení.

danuška.štěpánka
3x

Vím dobře, co jsou ostruhy a taky nic nezabíralo (UZ, laser, akupunktura ....) až investice do 2 párů bot a 2 párů vložek do bot Hanák. Během 2 měsíců téměř ! vše přešlo a nedá se srovnat s chůzí bez Hanáka. www boty hanak.cz

Daniela
14x

Dobrý den.Jsem masérka a tak se často setkávám s tímto problémem u svých klientů.Jsou dva druhy patní ostruhy.Na spodní části patní kosti se vytvoří kostní výrustek,který bodá do kůže na chodidle a nedovoluje došlápnout na patu.Dá se odstranit ultrazvukem a než se výrustek odstraní vyrobím klientovy pod patu polštářek s otvorem v místě kde výrustek je.Druhý tip ostruhy je výrustek tvořený zbytnělímy a zatvrdlímy úpony šlach na patní kosti..Prvotní příčinou vytvoření ostruhy je celkové špatné držení těla v důsledku špatné obuvy protože se snažíme vyrovnat špatnou stabilitu a přetěžujeme paty místo toho aby jsme stály na celém chodidle.Takže žádné pantofle a volné nekvalitní boty,ale botu,která pevně obepne chodidlo,hlavně v nártu. Když už k vytvoření ostruhy dojde je zcela jisté že se v okolních šlachách vytváří z přetížení zánět,v tom případě nedoporučuju použít teplé obklady.Používám kostivalovou mast"TRAUMAPLANT"Stojí asi 60kčPoužívat podle návodu.Pro odstranění bloků v páteři a kloubech provádím Dornovu metodu a pro uvolnění svalů v lýtkach používam elektroakupunktúrní přístroj.Nejdůležitější jsou pravidelné masáže a uvolňovací cviky lýtek,proto své klienty v první řadě učím jak je provádět doma.Rázové vlny,obstřiky,ozařování vás na nějaký čas zbavý bolesti,ale neřeší příčinu.Učím své klienty že musí změnit styl své chůze.Pokud můžou tak chodit pomalu a začínat menšími procházkami..Třeba v nákupním centru,kde se můžou opírat o nákupní vozík nebo v přírodě s nordwalk holemi..Je důležité před vycházkou uvolnit a rozmasírovat lýtka a při chůzy prošlapávat celé chodidlo od paty až po špičku. Podobným postupem léčím tenisové lokty i karpálni tunely

Vašek

A jaká je na Vás kontakt? Děkuji

Zdenka , Praha
3x

Přesně popsaný druhý typ ostruhy mě trápil. Absolvovala jsem ultrazvuk a ten mi to rozbouřil natolik, že jsem nemohla ani chodit. Ale je faktem, že postupně se to začalo lepšit, denně 3x jsem si mazala patu konopnou mastí Dololr-end a teď třetí měsíc po léčbě už můžu téměř normálně chodit, bez bolesti, Dokonce podnikám i půldenní túry, převážně v lese, kde se přece jenom jde líp než po tvrdém chodníku. Koupila jsem si taky podpatěnky, bez nich ani ránu. Občas patu cítím, ale to se dá už vydržet, můžu vést normální život. O masti jsem se dozvěděla tady na této diskuzi a jsem přesvědčená, že mi opravdu pomáhá. Mažu se s ní, teď už jen jednou denně. Po mých zkušenostech si myslím, že to chce začít s léčbou ihned, jakmile se projeví první potíže a vydržet, nečekat zázrak ihned. Před několika lety jsem začala s léčbou druhé nohy asi pozdě a pomohly mi až ozářky.

Marta

Dobrý den, mám přesně ty problémy, o kterých píšete. Mohu poprosit o kontakt na Vás ? Předem moc děkuji. Marta

Eliška

Mohla bych se s vámi zkontaktovat ? Děkuji

Eva
1x

Je ještě možné na Vás dostat kontakt? Mám přesně stejné problémy jak popisujete. Dle ortopedů mám v patě již zánět, se kterým prý nejde nic dělat. Již 2,5 roku se trápím bolestí. Děkuji

Sveto
1x

Rád se podělím o mou zkušenost s ostruhou. Bolesti začali v létě loňského roku při sportu (běhání, tenis) a pořád se stupňovali. Na podzim jsem vyhledal lékáře, který mi diagnostikoval ostruhu a navrhl ozařování, na které jsem musel čekat asi 3 měsíce. Mezitím jsem navštevoval fizioterapeuta, který mě naučil několik cvičení nejen na nohu. Počas čekání jsem přestal úplne sportovat, ale noha pořád (i když méně) pobolívala. Na ozářování se mně paní doktorka snažila přesvedčit, že jsem na tenhle typ léčby ješte moc mladý (je mi přes 35). Po týdnu ozařování mi bylo doporučeno počkat alespoň 2 týdny, kdy by pata měla přestat bolet. Druhé kolo ozařování (dle informací paní doktorky nutné ve zhruba 50% prípadů) mi již deporučila a navrhovala prípadnou méně „invazívní“ metodu. Situace s patou se stabilizovala, ale pořád nedovolovala sportovat. Známy fizioterapeut mi doporučil začít používat speciální na miru zhotovené vložky do bot. Od té doby bolest již necítím, dokonce si jdu jednou týdně opět zabehat a pata nebolí. Každopádne se snažím nosit boty s vložkami co nejvíce a prakticky nechodím bos, doma nosím ‚kroksy“, občas si zopakuji cvičení, které jsem se naučil.

klara
3x

dobry vecer.problem s patni ostruhou ,oboustrane,mam 4 roky.Nic nepomahalo.Mazani arnikovou masti a chlazeni pat trochu zlepsilo zanet. Letos na jare jsem si koupila sportovni boty s podrazkou,ktera vypada jako kolebka,prakticky jsem nenosila nic jineho.Bolesti zmyzeli.Ale ted v zime,kdy je snih(bydlim na horach)nemohu nosit moje zazracne boty.V zimnich botach zacali paty opet bolet.Musim sehnat podobne,ale zimni. Tato nemoc je velice zdlouhava a kazdy lekar doporuci neco jineho,ale ne kazdemu pomuze stejna metoda.Vsem postizenym,preji velkou trpelivost a brzske uzdraveni.Pozor na zlodeje a podvodniky,kteri chteji ulehcit jen vasi penezence...

sokol
5x

Na RTG patní ostruha, na druhé noze také, ale nebolestivá. Já už skoro nechodil. Pak vysokotlaká jednorázová vlna EvoTron / ESWT/ v Praze, za 3 týdny mírně lepší, za 6 týdnů o mnoho lepší, chodil jsem již 5 km bez potíží, za další 3 týdny zcela bez potíží. Už se to nevrátilo. A to jsem tam byl jen jednou. Našel jsem to na www.ibolest.cz.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce