Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Ostruha patní kosti

Bolela Vás někdy pata? Víte, kde se vzalo rčení vytrhnout trn z paty? Sledujete závistivě 85% lidí, kteří si vykračují světem, jako by snad ani žádné paty neměli? Natož bolavé? více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Katka
1x

Dobrý den,já byla u dr.Kociána 6.1.2012,o aplikaci psát nebudu,co může být příjemné na propíchnutí paty a následných 1000 rázech???Nicméně s patní ostruhou jsem si za 4 roky užila tolik,že vydržím hodně!!nyní jsem třetí den po aplikaci a pata bolí,pan doktor říkal účinek za 1-3 měsíce,takže budu čekat a těšit se v naději na lepší zítřky :)protože když jsem četla diskuzi,tak dr.Kocián jako jediný má samé pozitivní ohlasy,děkuji a přeji bezbolestné kroky K.

Milada

Milá Katko, dej nám vědět, jak to dopadlo, doufám, že dobře. Já totiž byla na těch slabých opakovaných rázových vlnách 18x a nepomohly vůbec. Tak chci zkusit tu jednorázovou, nic jiného mi asi ani nezbývá a švagrové to před 3 lety pomohlo.

Katka

Milado,6.2.2012 to byl měsíc po ošetření rázovkou a pata bolí jako čert,ale něco se tam děje,bolest se stěhuje z jedné strany na druhou.Třeba v přeskáčích to nebolí vůbec,asi jak je pata a lýtko upnuté,zafixované.Ale většinou je to pekelná bolest!!!No vyčkávám,pan doktor říkal účinek za 1-3 měsíce,tak ještě budu trpělivá a věřit v lepší zítřky!!!Mažu patu a achilovku ibalgin krémem,na noc dám přes to teplou ponožku a ráno to není tak hrozný,jinak to určitě znáte,vstávání se promění v utrpení,než se to rozchodí.Je to strašná otrava,už bych chtěla chodit bez bolesti(po 4 letech....).Zdravím všechny a určitě dám vědět,jak to pokračuje.Katka

Franta
2x

Nechci nikomu brát iluze, ale moje zkušenost s rázovou vlnou od Dr. Kociána je následující: Po více, než čtyřech měsících, kdy jsem byl udržován v naději, že to bude dobré, mě Dr. Kocián poslal na ozařování. Ty čtyři měsíce pro mně znamenaly větší bolest, než před začátkem léčby. A bolí to pořád, jediný výsledek je, že jsem o 7000 Kč. lehčí. Tak zítra vyrážím na ozařování. To je prý alespoň zadarmo.

Pavel
1x

Jen se chci přidat k Frantovi, dokonce ani po roce žádné zlepšení. Jen chci zdůraznit, že je nás asi dost, kterým "zázrak" p. Kocána nepomohl, snad i zhoršil....

Alča
1x

Bohužel musím dát za oboum pánům pravdu. Byla jsem na rázové vlně u Mudr. Kociána a byla jsem ujištěna že 97% pacientům rázová vlna pomohla a těm zvývajícím 3% bolest zmírnila. Pominu hroznou bolest při umrtvujících obstřicích které vůbec nepomohly a ještě horší bolest při samotné aplikaci rázové vlny, to jsem se ještě upínala k naději že se konečně zbavím bolesti, takže jsem zatla zuby a přetrpěla to. Doktor mi řekl že nejdříve to bude horší, po týdnu se bolest zmírní a po třech měsících pomine. Bohužel se tak nestalo, když jsem po třech měsících doktorovi volala a sdělila jsem mu že veškerý efekt žádný, tak mi odbyl tím, že je to "hrozně" krátká doba. Jsou to 4. měsíce a bolí to pořád víc a víc, mám pocit, že rázová vlna to naopak ještě víc rozbouřila. Takže moje zkušenost je špatná, velké zklamání a všem doporučuji aby si to dobře rozmysleli. Jediný efekt je, že jsem vyhodila 4 tis.

Dědek
1x

nejlepší by bylo napsat email

Julie

Milá Alčo,už máte vylečené ostruhy?

vaclav
1x

jsem majitel ostruh na obou patách a zánětu v patách cca rok a půl.Léčba 15 x laser - zdarma-nic, 32x rázová vlna á 1000.-kč ošetření - zbytečné, ozařování v nemocnici 1x - vzp- zbytečné, 1x silná rázová vlna 100x silnější než předešlé-mvdr Kocián- 7 000.-kč zatím žádná úleva po cca 7dmi týdnech.Zde uvedu velmi nepříjemné injekce na umrtveni do obou pat a poté vlny které se dají i přes umrtvení vydržet jen se zatnutými zuby. Jelikož skoro nemohu pro záněty pat skoro chodit budu pokračovat a hledat léčbu.přeji vám štěstí v natrefení správné léčby,nebot jak se zde lze dočíst každému může pomoci něci jiného asi záleží na povaze zánětu a jeho citlivosti na léčbu.

Katka
1x

Dobrý den, připojuji se k negativním reakcím na rázovou vlnu u dr.Kociána. Jak jsem psala výše, také jsem byla na rázovce a je to ještě 100x horší než před ní. Bolest je nesnesitelná, bez prášku nechodím, 4 roky chodím po špičce, důsledkem toho mám zánět achilovky, zdeformované lýtko a další problémy včetně bolesti zad. Navštívila jsem chirurgii a pan doktor kouknul na nohu,RTG snímek a říkal, že mě bolesti zbaví, že udělá artroskopii paty.....tak snad nekecá...za týden jdu na to, budu Vás informovat. Zdravím všechny Katka

ozon
3x

ostruhy jsme ozařovali RTG přístroji . Nevím , zda ještě v dnešní době existují. Bolest se nejdříve nesnesitelně rozbouřila a teprve několik měsíců po ozařování se zklidnila . pacienti tvrdili , že pak byli bez problémů i několik let. A podpatěnku do bot s otvorem vám někdo poradil ? Nebo večer u TV bosou patou, silným tlakem válejte např. váleček na nudle

Katka

Ano, RTG záření mám za sebou, bolelo to po něm více, ale nepomohlo to. U mě je problém, že za ty 4 roky, co se trápím s ostruhou se mi udělal v patě a achillovce velký zánět. Pan doktor mi říkal, že ostruhu jako takovou má hodně lidí a ani o ni neví, ale jen u někoho se udělá zánět a ten je právě bolestivý.....uvidím, snad mi pomůže artroskopie paty.

zajíček8

Můj lékař rázovou vlnu aplikoval 3x, vždy po týdnu. Znatelná úleva byla ihned, potom začalo pomalu odeznívat. Te´D na stupnici bolesti od 1 do 10 jsem někde u 3.

Katka
3x

Dnes mě propustili z nemocnice, mám za sebou artroskopii paty. Za čtyři roky bolesti a různých způsobů léčby mi v patě narostlo hodně vazivové hmoty, která způsobovala čím dál větší bolest a omezení hybnosti. Na doléčení mám na 14 dní sádru a pak bych měla být bez bolesti, jak mi slíbil pan doktor...nechám se překvapit, ale je fakt že po strašně dlouhé době mě nyní pata nebolí!!!!!

Dáša
1x

Od března mám pekelné bolesti na levé patě,nemohu pomalu chodit,jen našlapuji,abych zmírnila bolest,ale stějně bolí až tak,že jsem chtěla se dozvědět otom něco více.Vaše reakce jsou stejné-stále bolí,a tak nevím jestly se to dá opravdu té bolesti zbavit. Čtu tu příspěvek od Katky,že Vás propustily z nemocnice,to jste tam byla delší dobu?napište mi jak se cítíte teď?je to lepší?či necítíte žádné zlepšení?děkuji moc.

Lenka 11
1x

Ahoj, zdravím vsechny spolutrpící.. Od dubna nemuzu chodit, mám ostruhu na levé pate. Dostala jsem speciální vlozky do bot a pokud se to do mesíce nezlepsí, tak mám jít na rázovou vlnu. Jak tak ctu, ne vzdy to pomuze. Pricina bude asi ve spadlé nozní klenbe a nadváze, celý zivot jsem mela 50 – 60 kg, ted o 20 kg víc, asi i díky snízené funkci stítné zlázy. Takze delám cviky na zpevnení nozní klenby a snazím se zhubnout. Na tu stítnou zlázu jsem dostala Jodid 200, ale zatím to moc nezabírá. Taky beru homeopatikum Hekla Lava. Pokud nemusím moc chodit, a leduju a delám si zábaly na noc, je to lepsí, ale tím neodstraním prícinu. Odstraní ultrazvuk, ozarování, elektrolécba, magnety, vírivka a rázová vlna tu ostruhu, nebo jen umrtví ten nerv, který ostruha drázdí? Pokud rázová vlna tu ostruhu rozdrtí, jaké je riziko, ze poskodí i okolní kosti? Díky za odpoved. Na notebooku nemám ceskou diakritiku, tak doufám, ze to je citelný a srozumitelný i tak. Lenka11

Greta
4x

Na ostruhu patní kosti pomůže jen ozařování . Je to zatím nejúspěšnější metoda. Ostruhy se nikdy nezbavíte , jedině operací a,tam pak hrozí i jiná rizika. Ostruha tlačí do okolní tkáně , způsobuje zánět a zánět způsobuje bolest. Zářením zlikvidujeme zánět , tím pádem i bolest. Dávají se 2 serie po 2 měsících . Je to záležitost asi na 4 měsíce ale úspěšná . V klidu pak pata přetrvává 5-10 roků.

Lenka 11

Díky moc za odpoved. Obvodák mi doporucil taky ozarování, ze se nemusí doplácet, a ÚDAJNE TO ODSTRANÍ TU OSTRUHU. Na netu jsem nasla, ze se tím odstraní jen ten zánet a bolest, ale ta kost züstane, a je tu riziko rakoviny??? Co je správne?

Alice
1x

Také jsem trpěla tímto neduhem.Je mi 42 let,mám mírnou nadváhu,slabší imunitu a několik let potíže s ostruhou.Ani nevím ,kdy se poprvé objevila.Po sérii ultrazvuku jsem měla na tři roky klid.Pak se ojevila znovu na obou nohách.Všichni víte co je to za prašivou bolest.Dvojitý ultrazvuk tentokrát nezabral.Zkusila jsem nějaké babské rady a došlo také na homeopatika.Hekla lava 15 opravdu zabrala,ale v kombinaci s kolem.Na kole se protáhnou všechny svaly,které mají co společného s patou.Brala jsem Heklu 6 měsíců,na kole jezdím stále a bolest je pryč.Jedno balení Hekly stojí kolem 80,- korun,na měsíc jsou třeba necelé tři balení,brala jsem 3 krát denně čtyři kuličky,které se nechají rozpustit v ústech.V lékárně si nechte ukázat,jak se to bere,těch kuliček se totiž nesmíte dotýkat rukama.Hodně zdaru.

Lenka
2x

Taky poděkuji za rady a cenné zkušenosti.Mořská sůl v horké vodě mi také přináší úlevu a přes den místo podpatěnek si do ponožek dávám molitan (houbičky na nádobí), který potřu mastí (sešlapu a vyhodím).Chtělo by to klid, ale znáte to.Výrazně mi pomáhá plavání v moři, což jsem poznala při ranním vstávání.Žel mám několik let zlomenou zdeformovanou kostrč, ale to jsem se dozvěděla, až když jsem šla na rentgen kvůli té patě.Píšete zde o rozklepání paty nějakým předmětem.Co na to lékaři?Slyšela jsem, že se ty výrůstky sami časem rozpadnou.Zatím jsem u obstřiků a před zahájením rehabilitace.Musím se přiznat, že se obtíže objevily poté, co jsem nabrala při třetím těhotenství nějaká kila a zůstala mi.Tak tam bude u mě zakopaný pes.No však shodit je tak snadné nebude.

Lenka
1x

.... doplním.Molitanové houbičky míním používat samozřejmě dočasně, abych zmírnila otok mastěmi, které zde doporučujete a zmizel zánět.Potom se budu shánět po kvalitních botách a vložkách do bot.Podpatěnky se mi neosvědčily, tak proto ten molitan na jedno použití.Ortopedickou vložku to nenahradí.Je mi s podivem, jak dřív mohli mořit nohy v dřevákách.Snad jiný práh bolestivosti.Záhada.

Rút
1x

Žel i mne bolest pravé paty donutila hledat na netu bližší informace a tím pádem jsem narazila i na toto forum. Přečetla jsem si všechny příspěvky a vzhledem k tomu, že jsem proti lékařským zákrokům ( do té doby, pokud to není nezbytně nutné), rozhodla jsem se koupit lék Hekla lava a začala jsem užívat 5 kuliček ráno a 5 večer. Kromě toho si do paty už po dva večery poťukávám paličkou na maso tou vroubkovanou stranou. Možna to někomu přijde poťouchlé řešení, ale vím, že po celé ploše nohy, včetně paty vedou jakési dráhy orgánů, co máme v těle a tím poťukáváním si myslím že nic nezkazím. Jo, a koupila jsem si taky podpatěnky. Díky všem za rady, zkušenosti i názory.

jarka s
1x

Zdravím všechny "pataře", bolesti na levé patě mám již několik let, před rokem po rtg mi zjistili ostruhu 4 mm a podstoupila jsem léčbu rázovou vlnou, úleva trvala asi 14 dnů po aplikaci té poslední...pro mě zkrátka vyhozené peníze. V lednu letošního roku mi na orthopedii udělali obstřik, dost to sice bolelo, ale na 8 měsíců jsem měla pokoj, jako by ani žádná ostruha nebyla. Jenže od září se potíže vrátily a to dost krutě!!! Nyní chodím na rehabilitace, učí mě cviky na mé ploché nohy a na ostruhu ultrazvuk, ale mám pocit, že se mi ty bolesti tím ještě zhoršují. Tak nevím, zda mám podstoupit opět ten obstřik, který mi na pár měsíců ulevil od bolesti, nebo co s tím dál dělat, pomohlo někomu něco opravdu trvale? Pa pa všem :-)

JANA
1x

UŽ JSEM VYZKOUŠELA ULTRAZVUK, 2X OBSTŘIKY, 3X OZAŘOVÁNÍ.3X RÁZOVOU VLNU. BOLEST NEUSTOUPILA. BĚHÁM UŽ DVA RUKY PO DOKTORECH A STÁLE NIC. PÍŠETE O CVIČENÍ, ALE NEVÍM JEK, TO MI LÉKAŘI NENABÍDLI.

Pavla
3x

Jak tu tak čtu, všichni řeší rozbití ostruh, a co dál? Napadlo Vás, co se stane s rozpadlými kousky ostruh? Ostruhy jsou hlavně záležitostí ledvin nestíhajících vylučování minerálních solí z těla, protože v této uspěchané době mají na práci mnohem důležitější věci - očistu od jedovatých látek. Dále to jde ruku v ruce s játry a se zapouzdřenými záněty v těle. Ostruha je jen posledním hřebem v rakvičce:o) Doslova:o) Zkuste na www.patentnimedicina.cz - lék se jmenuje Vyhlazení slonové kosti. Věnujte se očistě organismu, hlavně dostatečnému příjmu čisté vody a pak existují třeba i homeopatika, která dávají tělu příkazy k vylučování těchto "kalciových usazenin". Paradoxně můžete trpět nedostatkem vápníku. Vápník, který trávíte z vlastních kostí obsahuje i spoustu odpadních látek, které se následně usazují v ledvinách jako ledvinové kameny a v případě špatné funkce ledvin nejen tam. Jedině trpělivou očistou celého organismu zabráníte opětovnému objevování této nepříjemnosti. Poraďte se s homeopaty, lidmi zabývajícími se celostní medicínou. Jít na rázovou vlnu, či na ultrazvuk je prostě jen naše pohodlnost, která ale neřeší samotný problém.

Dědek

je potřeba posoudit všechny zdravotní potíže a pak teprve léčit kosti, nebude to tak jednoduché, ale jde to alternativně

Martina
1x

Pokud máte problém s ostruhama a bolavýma patama,znám někoho,kdo to perfektně ovládá na jednu až dvě terapie při reflexní tlakové masáži těchto postižených míst.Tento pán se jmenuje Štefan Sedláček- Je z Karviné 6-pracoviště ZIMNÍ STADION STaRS a telefonní číslo na něj je 733 113 401.Kdykoliv volejte a objednávejte se.Jedna terapie vás výjde na cca 400korun.Mám s ním já i moji blízcí perfektní zkušenosti

paní Rachae

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Petr
1x

Zdravím všechny pataře- ostruháře. Jsem 6 měsíců ve stejné situaci , kterou popisujete. Dosti jsem četl rúzné názory na léčbu.Při největší bolesti jsem použil metodu -Vole dupni si.Toto jsem prováděl v kvalitní pevné botě 2 dny a šílená bolest odešla .Konzultoval jsem metodu s lékařem a onříká , že jsem nahradil rázovou vlnu.

Aleš
2x

Ahoj. zatím v diskusích zněly různé rady jak ostruhu léčit, nikdo zatím přesně neřekl z čeho ostruha vzniká. To zvápenatění už mnohé začíná napovídat, uvnitř se začíná tvořit nějaké infekční ložisko. První co je v 80% příčinou našich problémů jsou paraziti, těch je u nás asi 300 druhů a 84% lidí v ČR nějakého má. na ty se testy vůbec nedělají a ty způsobují nejvíce problémů, včetně rakoviny, to je právě to zvápenatění, utvoření ložiska a k nim se ještě samozřejmě i vážou další bakterie. takže první se přeléčit na parazity, roupy, škrkavky, motolice, háďátka, vlasovce a další, ti všichni se tam můžou vyskytovat. U Doktora vzít VERMOX- 3 krabičky. Z těch rad je spousta, teď pořádáme bylinkový kurz s Vláďou Vytáskem z Litovle na Nivách a tam bude o téhle problematice řečeno více. 5-7, června 2013. Nivy u Vsetína. Z bylin je zajímavý šeřík a další z minerálů mám vlastnoručně těžený moravský zelený jíl (doma), použití s teplým obkladem na ostruhy. Předně ale řešit parazity. více informací mohu sdělit na [email protected]

Zdeněk Nygrýn
3x

dávkování Hekla Lava se liší podle indikace. Častou indikací je léčba ostruh ( bolestivých výrůstků kostí ). V tomto případě je dobré začít dávkováním 2x denně 3 granule a po týdnu užívání zvýšit dávkování na 2x denně 5 granulí. Z počátku léčby je možné krátkodobé zvýraznění bolesti, ale tato reakce by měla rychle ustoupit. 2 x denně 5 granulí dlouhodobě kofein ne,mentol ne,kafr ne,zubní pastu homeodent Využíval jsem asi osm balení Heky devítky...Jsem velmi spokojen.

Anna

Mám také patní ostruhy,již 15 let,léčené ozařováním,rázovou vlnou,elektroléčbou,ultrazvukem,obstřiky.Bouhužel,bolest se stále vrací.Ted mi lékař napsal leaser.Prosím poradte někdo,nevěřím už ničemu,tato léčba není hrazena pojištovnouDěkuji.

Dědek
2x

puvodce je složitá bakterie, nemůžu napst jaká, ale dlouhodobým užíváním bylinek se to zastaví

Olina

Prosím můžete alespoň naznačit o jaký druh bakterie se jedná a hlavně jaké bylinky na ně použít. Mám totiž pocit, že se jedná o složitější onemocnění, které vyústí bolestí paty. Roky jsem měla záhadné záněty očí. Pak pomohly po 25 letech kapky NAAXIA. Lékaři to nechápali. Objevily se však záhy bolesti na pravé straně břicha vyšetření negativní. Když po letech zmizely začaly po antibiotikách urogynekologické problémy. Zase lékaři nic nenašli. Ty jsem vyléčila přírodními léky, díky internetu. Následovaly však asi roční problémy s pravou nohou, které vyústily ostruhou na patě. Mám za sebou obstřik a 3 den jsem v posteli. Hrozně to stále bolí. Naše tělo je složitá chemička a tak si myslím, že až lékaři nás uvidí jako celek bude nám určitě lépe.

Martina
2x

mám už podruhé za život bolesti pat, porvé mi pomohl laser byla jsem na něm 10x po 50 koruně na každou nohu je to 8 let a mam znovu bolesti . Už jsem byla na laseru 10x na každou nohu a nic koupila jsem si do bot obloučky srdíčka mám ploché nohy příčně i podélně ale moc se mi zamlouvá HEKLA LAVA a proto to vyzkouším. na rázovou vlnu bych určitě nešla musí to dost bolet a těch peněz by mi bylo líto. Vím ,že na zdraví by se nemělo šetřit ale neslyšela jsem žádné úspěchy.

Dědek

:-)

Bruno
1x

Nejjednodušší léčba zní divně, ale je 100%. Nic jiného než si patu každý večer po koupání potřít vlastní močí odebranou zhruba z poloviny močení. Překonejte odpor a uzdravte se. Hodně štěstí.

Radka

Také všechny postižené tímto nešvarem zdravím. Díky, že zde uvádíte možnosti léčby, také jsem nyní před rozhodnutím - jít na rázovou vlnu, protože mám už za sebou ozařování 2x, a všechno ostatní předtím, už mě to nebaví. Je pravda, že tady nenacházím pozitivní reference na rázovou vlnu. Takže asi zkusím homeopatika. Uvítám další rady.

Dědek
1x

homeopatika není dobrá volba

mara
1x

Mam tenhle problem jakoby nad patou smerem ke kolenu (ale ze zadni strany nohy) btw - je mi teprv 18 .. strasne me boli jakykoliv pohyb s botama, bez bot me nic neboli. Najednou to prislo z niceho nic ... Bez priznaku predem Nosil jsme ten den kanady , ktery mi byli trosku mensi, ted mam na obou nohach vyrustky a strasne me to sere !! Poradi mi nekdo prosim, jak se ty sracky mam bezoperativne a nadobro zbavit ????????? diky moc za vase pripadne rady :(((((

Stanka
1x

Mám za sebou letité trápení s nohama . Různá bolest, různý původ. můj fakt zlatý ortopéd mi na všechno nejdřív ordinuje ortopedické vložky a tvrdí, že 90% všech potíží tyto ort.vložky odstraní. Jasně pokud nejde o úraz. A má pravdu, ráz.vlna - na chvilku, nutno opakovat a prachy. ozařování rovněž nutno opakovat a i příp.operativní zákrok není záruka úplného odstanění potíží. Individuální ortopedické vložky, teda přímo na Vaši nohu, stojí cca 400 Kč, pokud půjdete přímo, bez příspěvku pojiš´tovny, já to tak řeším z čas. důvodů, nebo´t pojišťovna přispívá cca 150 Kč, jak která.A po zhotovení Důsledně nosit ve všech botách a již po třech dnech až týdnu je po trápení a hlavně napořád - pokud ovšem ty vložky v botách zůstanou. Tak zkuste, dřív než se ve vás začnou vrtat doktoři. držím palce.

Martina

Zdravím všechny, máte někdo zkušenosti s užíváním VERMOXU, pomohl tu někomu ? Děkuji

Vladislava

Hezký den. Hledám pomoc-radu. Přečetla jsem mnoho článků pozitivních i negativních na rázové vlny. Sama jsem absolvovala zákrok na pat.ostruhu rázovými vlnami /ostruha 7mm/, před třemi měsíci. Bolest ustoupila jen tak o 10 %, pokud se zapomenu a udělám došlap na patu jako bych ji měla zdravou , vytvoří se mi modřina, tvrdý otok na patě přetrvává. Při chůzi uhýbám bolesti, proto raději používám hůl. Jsem už důchodkyně, ale osteoporozu nemám. Je možné ještě rázové vlny opakovat, nebo absolvovat ozařování? Klasickou operaci bych zatím nechtěla. Názor mého lékaře je, že mám čekat.??

Heduška
1x

Mám za sebou magnety,ultrazvuk,nyní koukám na boty od Hanáka a objednám se opět k orto,asi bych byla dál pro ozařování,chjo chjo

Petr
2x

Patní ostruhu už jsem měl jednou a po 4 letech se mi to opět vrátilo.Teď jsem prošel 10x vířivkou,10x ultrazvukem a 5x laserem,ale nepomohlo mi to.Kamarád byl na rázové vlně a má to opět.Ještě jsem se dozvěděl o cíleném rentgenovém záření,ale nevím.Také od rehabilitační sestry jsem se dozvěděl o vyhlazené slonové kosti jak v tobolkách,tak v masti.Ptal jsem se na to bratra,protože se zaobírá čínským léčitelstvím a on mi odepsal toto: Celá finta je v tom,že většinou výrústky tvoří anorganický vápník. My potřebujem na stavbu kostí i jako přepravní službu v krvi organický vápník. Ten máme a dokonce i vápník vyrobený nanotechnologií,ten se ještě lepší vstřebává jako normální.Ale další ti nepovím. Jinak jetli chceš být zdravý,tak změň stravování a začni cvičit podle Norbekova- Jak se zbavit brýlí / je na internetě v pdf / a k tomu si kup knížku od Norbekova Trénink těla a ducha. Do 60 až 100 dní bys měl být úplně vyléčen.Bez jakýchkoliv preparátú.Po všem co jsem absolvoval jsem se vrátil,protože to funguje. Nevím ,ale asi zkusím všechno,protože už opravdu v naše zdravotnictví moc nevěřím a nakonec se vracíme k léčitelství našich babiček,kde se léčilo různými mastičkami a čaji,tak proč nevyzkoušet i toto.

A.
1x

Ahoj,mám také ostruhy na obou patách,ale nebolí mě to,prostě vůbec.. Jen mi to dost esteticky vadí,jaké jsou tedy možnosti? Děkuji

peťule

zdravím všechny, jsem po dvou rehabkách (magnety a elektro), účinek žádnej, ostruhu mám v úponu paty, na obou nohách. Chystám se k ortopedovi vyzkoušet obstřiky a ráda bych se zeptala, zda po nich bezproblémů odejdu po svých? :)

Věra

Obstřiky mám za sebou.Obě. paty ale pomohlo to ny dva měsíce opět mě to bolí tak nevím na co půjdu teď.Laser jsem měla 7x po 90,- a nic.Nelituji peníze hlavně aby mě to pomohlo a mohla chodit bez problémů.

Anonym

Varují všechny ostruhare před obstriky do paty k achilovce oslabi to achilovku a ta pak praskne ten můj blby doktor mě na to neupozornil a tak to mám !!!

Věra

Já se trápím už rok.Nejdříve jsem byla na laseru 90,- (7x).to nemohlo.Pak jsem byla na injekcich 55,-obě paty.Po dvou měsících opět bolesti pat.Tak teď zkouším Homeopatiku Hekla lava 9Ch.Paní doktorka která se tomu věnuje mi doporučila 3x denně 5 kuliček.Tak sem zvědavá jestli mi to pomůže.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce