Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Anorexie (Mentální anorexie)

Ve světě, kde se šedesát procent mladých žen obává nadváhy a není spokojeno se svým tělem je potom obtížné rozhodnout, kde končí dieta a kde začíná mentální anorexie. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Beáta Šprýslová
6x

Včera zemřela moje kamarádka a spolužačka na mentální anorexii.... Nestačí Vám smrt, jako pádný důvod, pokud se vás to týká, vyhledat odbornou pomoc...?! Prosím zamyslete se nad tím!!! Bylo jí jen 18 let... Beáta :-(

h

jemy blbe

Ivusska
2x

Ahoj!!! Anorexie je strašná svině. Tak holky prosím neblbněte a neohlížejte se na vyzáblé modelky, které jsou úspěšné, ale za jakou cenu??? Vám by se chtělo snídat vatu, aby žaludek měl pocit plnosti, ale vy nesnědli ani kalorii!!! Já sama jsem anorexií trpělaa navždy jsem si poničila zdraví. Prosím buďte rozumní...

Mia

Ahoj,chtela bych jenom rict,ze u me anorexii neodstartovalo to,ze bych chtela byt hubenejsi,ale zacala jsem se trestat hladovenim za to ze mi neco nevyjde,nekdo mi ublizi,je to muj unik od problemu,proste utecu do vlastniho sveta a dela mi dobre kdyz vim ze mam alespon jidlo pod kontrolou.Bohuzel mi zatim nikdo nedokazal pomoct...

x.de

Ahoj, mam uplne stejny problem... a jsem uz tak daleko, ze s tim nedokazu prestat... nicim se, protoze me nici ostatni... neresim problem, ale padam do problemu - anorexie. A jsem ve stadiu, kdy uz z toho nechci ven... take mi nikdo nedokazal pomoct... P.

estrella33

Ahoj x.de, musí být strašně těžký být tak hluboko v problému, že už nechceš ven. Na druhou stranu, píšeš do diskuse, o problému mluvíš, v tom vidím jiskřičku naděje. Chápu, že Ty možná teď nevidíš důvody, proč se postavit na nohy. Ale co Tvoje okolí, kamarádky, rodiče, co by řekli o Tvém životě? Opravdu nestojí za to, abys se odhodlala a požádala o pomoc? Je pravda, že dostat se z anorexie je běh na dlouhou trať a vyžaduje Tvoje chtění. Píšeš, že Ti nikdo nedokázal pomoci. Je normální, že někdy musíš vystřídat pár terapeutů, než Ti někdo sedne a vybuduješ si k němu důvěru, aby Ti mohl pomáhat. A stojí to za to, protože jde o Tvůj život. Já sama s poruchou příjmu potravy zkušenost nemám, ale můj blízký člověk ano. Pokud bys nevěděla kam se obrátit, můžu Ti poslat i kontakty. Moc bych Ti přála, abys v sobě našla sílu a zkusila si říct o pomoc. Držím Ti moc palce!

F

Ahoj..i když si toto vše uvědomuju ale nic proti tomu dělat nechci,protože vím že se podobám čím dál víc k tý hnusný anorexii ale nezačnu zas jíst a tloustnout....NEchci být jen tlusťoch na kterýho by každý ukazoval apod....

N.
3x

Zdravím všechny prima lidi. Už 7 let mám mentální anorexii současně s bulimií. Budto nejím nebo jím moc a pak to končí v záchodové míse, ovšem jinou cestou než přirozenou. Myslela jsem, že jsem z této noční můry venku, když jsem otěhotněla a já chtěla pro své dětátko to nejlepší, proto jsem se hlídala, abych vůbec jedla. Zpočátku jsem měla problém, ale po pár týdnech jsem si na jídlo zvykla jako na součást života a nechápala jsem, jak jsem bez něj mohla celá ta léta žít. Po porodu jsem se hlídala dál, kvůli kojení, které trvalo bohužel jen 3měsíce. A co myslíte, že se stalo dál? Chtěla jsem být "normální" a jíst, ale cosi u mě v podvědomí křičelo a vyčítalo každý kousek sušenky, rohlíku, banánu.. Jsem rok a půl po porodu a jsem v tom až po uši :-( znovu! Víc mě trápí asi bulimie, ale jak jsem se zmínila už výše, nejím nebo se přejídám. Uvědomuji si, že mám problém a ráda bych se vyléčila. Měřím 170cm a vážím 48kg, myslíte, že bych měla hubnout? Já myslím, co myslím, já vím, že ne.. Ale nedokážu to změnit. Mám krásné dítě, pro které má smysl žít a které mi pomohlo být silná v těhotenství a krátce po něm. Moc mu za to děkuji. Ráda bych se ale vyléčila jednou pro vždy.. Na závěr jsem chtěla napsat vzkaz pro holky, které nic takového nezažily a vidí v tom cosi "zázračného, užitečného, vzrušujícího a hlavně nenávykového", aby s tím nezačínaly, ale ono je lehké radit někomu, kdo o tomhle pekle nemá ani potuchy, takže by to bylo zbytečné. Snad Vás můj příběh nepobavil.. Mějte se všichni moc fain. N.

Elunka
1x

Ahoj........ja něco jako anorexii mám a řeknu vám neni to nic lehkého......mohla jsem i umřít....ale neumřela jsem díky memu prříeli....pomáhal mi skoro furt a sem mu za to vděčná a vždycki budu.......holky serte na hubnuti...!!!!!!nechtějte dopadnout jako Já!!! ='(

Nikkíssek

Kdysi sem mela namale a spadla bych do toho taky..je to asi tak 2 roky zpatky (to mi bylo 14)--Presne jak to tu píšou sem byla nespokojena se svym vzhledem.. Chtela sem vypadat jako ty modelky v televizi a časopisech..Tehdy sem vazila asi 53kg..Hrozne sem si prala vypadat jako ony... A tak sem zacala s dietou..Za celej muj den sem mela jogurt (jako obed) a vecer treba rohlik,ale spis sem si davala jabko..Jo zhubla sem asi 5 kg,ale porad to nebylo ono..Mno a tkhle to pokracovalo asi půl roku..Byla sem hubená na kost,(mno v ty dobe sem mela asi 37kg a to mi bylo 14)..Nastesti ma mama kamaradku doktorku a ta mi z toho vytahla,ae trvalo to hodne dlouho nez sem mohla zase jist vsechno co mi chutnalo...Ted mi je 16 a vazim 54kg a sem spokojena...Nasla sem si kluka,kterej me miluju tkovou jaka sem ... a navic uz bych do toho nesla !!!kaslu na diety!!! OmG klukum se stejne vic libi plnostihli holciny nez vychrtly anorekticky!!!Taky mi trvalo nez sem na to prisla,ale prisla..!!§Takze vsem vzkazuju,kaslete na diety,je to na nic a mejte se radi takovy jaky ste XD !!!!

Nikkíssek

Kdysi sem mela namale a spadla bych do toho taky..je to asi tak 2 roky zpatky (to mi bylo 14)--Presne jak to tu píšou sem byla nespokojena se svym vzhledem.. Chtela sem vypadat jako ty modelky v televizi a časopisech..Tehdy sem vazila asi 53kg..Hrozne sem si prala vypadat jako ony... A tak sem zacala s dietou..Za celej muj den sem mela jogurt (jako obed) a vecer treba rohlik,ale spis sem si davala jabko..Jo zhubla sem asi 5 kg,ale porad to nebylo ono..Mno a tkhle to pokracovalo asi půl roku..Byla sem hubená na kost,(mno v ty dobe sem mela asi 37kg a to mi bylo 14)..Nastesti ma mama kamaradku doktorku a ta mi z toho vytahla,ae trvalo to hodne dlouho nez sem mohla zase jist vsechno co mi chutnalo...Ted mi je 16 a vazim 54kg a sem spokojena...Nasla sem si kluka,kterej me miluju tkovou jaka sem ... a navic uz bych do toho nesla !!!kaslu na diety!!! OmG klukum se stejne vic libi plnostihli holciny nez vychrtly anorekticky!!!Taky mi trvalo nez sem na to prisla,ale prisla..!!§Takze vsem vzkazuju,kaslete na diety,je to na nic a mejte se radi takovy jaky ste XD !!!!

Otakar
2x

Dobry den, muz, 27 let, 125 kg, 190 cm Minuli rok jsem byl na 8 liposukcich, nechal jsem si odsat tuk v oblasti bricha, stehen, zad a podbrady, ale presto nejsem spokojeny se svym designem. Za posledni mesic jsem zhubnul 15 kg, denne beham, bruslim a chodim do posilovny energeticky vydej si hlidam, ze nikdy nejde pod 6000kJ, energeticky prijem 800-1200kJ, da se rict, ze prakticky nejim respektive denne snim maximalne 1xbanan a 1xjablko, piji cca 4l tekutin denne, a denne konzumuji Carnitin 30ml (ackoliv je doporucena davka 15) a jeste jsem si sehnal Meridii 15mg ... kvuli vyrovnanym mineralum beru multivitaminy a K. Okoli me zacina obvinovat z anorexie... ale to je predpokladam nesmysl, protoze BMI mam bezpecne nad 17,5% a ackoliv se bojim pribrat jedine deko .. tak se domnivam ze je to akorat uvazena a spravna dieta. Predem dekuji za vyjadreni. S pozdravem Otakar

estrella33

Dobrý den Otakare, popisujete velmi striktní dietu, náročné cvičení a vysoký příjem tekutin. Jestli tomu dobře rozumím, ptáte se okolí, zda si myslí, že můžete mít anorexii. Takovou diagnózu Vám může udělit pouze psychiatr. Z Vašeho příspěvku nicméně vyplývá, že se potýkáte s velkou nespokojeností se svým tělem, ze které plyne Vaše omezení jídla, počítání kalorií a vysoká sportovní aktivita. Pojmenováváte tedy velmi zátěžovou situaci, o které by stálo za to se poradit s odborníkem. Určitě bych doporučila obrátit se na schopného nutričního terapeuta, aby Vám pomohl nastavit zdravý a vyvážený jídelníček, a také na psychoterapeuta, který by s Vámi mohl pracovat např. na Vaší nespokojenosti s tělem, ale i na dalších tématech. Pokud chcete, mám u sebe nějaké kontakty na odborníky a mohu Vám je poslat. Držím pěsti!

NN
2x

Anorexie... tou tak trpět. Konečně bych měla pokoj od všech těch blbých keců, že jsem tlustá, co furt slyším. Mám 155 cm a 70 kg. Už skoro půl roku jím 1 - 2x denně (suchý rohlík, jablko, malý talíř suché rýže, bílý jogur, cola light) za tu dobu mi zmizelo tak akorát 7 kg. K tomu samozřejmě ještě cvičím. Nicméně keci z okolí nemizí - naopak neustále poslouchám, že umřu jako moje matka, co váži 180 kg. Oblečení na sebe taky žádné normální nepořídím. IBM ukazuje obezitu. Hodně dlouho jsem věřila, že nezáleží na tom jak vypadáte - s přibývajícím věkem mě ale všichni vyvádí s omylu. Je mi 20 a ještě jsem nenarazila na nikoho, kdo mi řekl, že mu nevadí jak vypadám, ale že mě má rád takovou jaká jsem. Jako celý svět stojí na sexu tak stojí i na fyzické přitažlivosti a tělesný tuk v dnešní době není v módě.

jméno a příjmení

Pro NN, největší problém je ve vašem stravovacím návyku. Člověk musí jít 5x až 7x denně cca 2,5-3 hod. pokud jíte tak málo, váš metabolický systém se trochu více zpomalil, a to co tělu dáte si vlastně naprosto všechno uloží. Měla by jste v prvé řadě začít jíst. Budete ze začátku přibírat, je to daň za to, že jste se tak špatně ke svému tělu chovala, ale váš metabolismus se časem upraví a začně pracovat tak jak má. Všechno je to o stráné výživě, samozřejmě hraje roli i genetické zatížení, ale dá se to ovlivnit právě správnou a hlavně pravidelnou stravou. Člověk má jít naprosto všechno, ale určité míře. Doporučuji navštívit specializovanou obezitologickou poradnu, která vám s vašim problémem poradí. Pokud budete jít 1x-2x denně opravdu nikdy nezhubnete, ba právě naopak, Jednou vás to přestane bavit a začněte jít tak jako každý jiný a začněte rapidně přibývat na váze a potom opravdu skončíte jako vašem matka. Přeji hodně štěstí, snad se vám to podaří a zvítězíte nad obezitou.

Dora Toulcová
2x

Milá slečno, chcete-li zhubnout, není to problém, Pomohu Vám poměrně bez problémů, pokud máte opravdu zájem. Jsem výživový poradce a je to moje profese, kterou dělám ráda a s velkou chutí, protože se mi s klienty daří dosíci úspěchu a udržet si, či spíš získat, dobrý zdravotní stav. Jedná se o změnu celkové životosprávy a je možné pracovat přes internet, individuálně za spolupráce Vašeho ošetřujícího lékaře či v osobních individuálních konzultacích či v kurzech které pořádáme. S pozdravem, [email protected]

NN

Místo odpovědi smazání příspěvku. Ok, vidím, že mi asi není pomoci.

Petra
1x

Ahoj. Mám 15letou spolužačku Mirku, která trpí anorexií asi od loňských prázdnin. Při své výšce kolem155cm vážila tehdy 53 kg. Přes prázdniny zhubla 3 kg, Nestačilo jí to. Svěřila se mi tehdy, že by chtěla zhubnout víc, ale nechtěla dopadnout jako její starší sestra, která se prý z anorexie vzpamatovávala rok. Varovala jsem ji, aby na to dala pozor a i ona sama asi věděla, že by to neměla nechat zajít moc daleko. Ovšem zhubla daleko víc než by bylo zdrávo. Tehdy jsem tomu nevěnovala příliš velkou pozornost, protože sama jsem měla svých starostí dost jak se školou, tak i takové jaké má normální 15letá holka. S Mirkou jsem chodila denně na obědy a všimla jsem si toho asi až před Vánoci. O ničem se se mnou nebavila, ať jsem nadhodila jakékoli téma. Kvůli všemu se hned rozčílila, byla podrážděná apod. KDyž jsem s ní byla na pokoji na lyžáku skoro jsme se nebavily, ona stála u okna, vydržela tak třeba hodinu a koukala ven. Když jsem se s ní pokoušela bavit nereagovala. Asi zrovna počítala, kolik kalorií měl dnešní oběd, ke kterému snědla 1 knedlík za dobu, kdy já snědla 5. Jako velký jedlík jsem to fakt nedokázala pochopit. Na obědě jsem s ní vždy seděla takovou dobu, že bych se stihla najíst ještě 2x a to ona svou porci ani nedojedla, na to jsem fakt neměla nervy. Navíc ona po chaém obědě ve školní jídelně začala chodit běhat do parku!!! Každou přestávku si choí do šatny pro učebnici na další hodinu tím stylem, že dojde ze třídy ve které jsme byli do té, kde máme být další hodinu, tam položí tašku a oklikou, kterou oběhne celou školu si jde do té skříňky pro učebnici. Když už je ve třídě, nesedne si a u své lavice stojí.a nervy, ikdyž jim je jí líto. Nejhorší je, že si neuvědomuje, že není normální. Myslí si, že má úplně dokonalou postavu. Nevidí, že podprsenku už nepotřebuje ani to, že u kalhot si nemusí už hodně dlouho rozepínat, aby si je sundala. Nedávno si kamarádka zapomněla úbor na TV a Mirka jí akčně nabídla, že jí půjčí své kraťasy a když spolužačka namítla, že jí asi nebudou, Mirka odvětila, že když se do nich vešla v létě, tak zmíněná spolužačka nebude mít problém. A to jsem se ještě nezmínila, že se zhoršila ve známkách ve všech předmětech o jeden až dva stupně. s kamarádkou jsme byly za třídní, aby promluvila s jejími rodiči na rodičáku, který je pozítří. Ta nám sdělila, že s rodiči často telefonuje, ale, že ti ji odmítají dát na léčení do pražského Motola a její zdravotní stav berou na lehkou váhu. Zajímavé slovní spojení, protože Mirka váží podle mých odhadů možná méňe než 30kg. Vypadá příšerně. Včera jsem díky ní zjistila, že na loktě máme jakýsi výběžek, který já si musela nahmatat, kdežto u ní je patrný na první pohled. Jsem z Mirky zoufalá. Poslední 2 měsíce se u nás ve třídě nemluví o ničem jiném než o ní. My jí ale nemůžeme nijak pomoc. Bojíme se před ní cokoli říct, aby si to nevztáhla na sebe. S ní se nebaví prakticky nikdo, nedá se to. Navíc v poslední době začala i to málo co sní zvracet. Fakt už nevím co sní..,

Petr
3x

Dobrý den, Chěl bych se Vás zeptat, jak se chovat k člověku, u kterého mám pocit, že má mentální anorexii. Jedná se o mou přítelkyni, 26 let, (175 cm, 50 kg). Po přečtení článku o mentální anorexii, jsem zjistil, že se u ní projevují téměř všechny příznaky této nemoci. (sport, nízký příjem potravy, hubnutí, vlasy, menstruace...atd.) Potřeboval bych poradit, jak nejúčinněji se bavit o tomto problému. Nechat jí přečíst tento článek a bavit se s ní otevřeně, nebo spíše doporučujete jiný přístup (oklikou, psycholog). Chtěl bych vědět jak nejlépe odstranit psychický blok. Předem děkuji mockrát za radu. Petr

Pavel Šavrda,DiS
2x

Nemáte někdo prosím kontakt na odborníka v oboru špatných stravovacích návyků-anorexie...,případně kliniku zabývajících se těmito problémy?Velice děkuji,mám obavy o svou přítelkyni. ([email protected])

jana havelková

dobrý den,mohla bych touto cestou požádat o kontakt na muže,který se úspěšně léčí nebo je vyléčen z mentální anorexie?děkuji za pomoc,zpravu mi prosím pošlete na e-mail [email protected]

zuzana555

Prosím všechny kdo mají vlastní zkušenost s mentální anorexií o vyplnění krátkého anonymního dotazníku, na této adrese: http://www.kwiksurveys.com/online-survey.php?surveyID=IHJLIO_bbe78d3f

anorexinka

ahojky všichni lidi koukněte na muj blog snažime se hubnout spolu se svym pejsankem nelinkou, docela ji to de chceme být anorectic:-* :-* :-* http://anorexinka.nazory.cz/

llll

nevím jestli trpím anorexií ale jsem strašně hubená :(( ale není to proto že jsem si myslela že jsem tlustá ale prostě mi nic nechutná :/ a nevím co s tím mám dělat. je mi teprve 12 a bojím se toho... prosím poraďte :)

maryenn

Ahoj, nezkoušela jsi celou svou situaci probrat se svým lékařem? Zkusila bych se mu svěřit, věřím, že ten ti může velmi pomoci a společně můžete najít odpovědi na tvé otázky. Ten jako jediný ti může udělat určitá vyšetření a rozbor krve a vyloučit tak nějaká somatická onemocnění. Případně tě pak dále doporučit k dalším lékařům. Pokud jsi tak neudělala, svěřila bych se s tímto i svým rodičům i ti tě mohou dobře nasměrovat. Kamarádce, která si procházela něčím podobným, moc pomohlo sezení u nutriční terapeutky. Ta s ní probrala její jídelníček a společně jej sestavili tak, aby co nejvíce odpovídal jejímu dennímu režimu. I ty můžeš mít v jídelníčku potraviny, které ti neprospívají, nedělají dobře a z nich může pocházet ta nechuť k jídlu. Držím ti moc palce! 

Linda M.

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Petra
1x

Je mi 33, vážím 41 kg (původní váha 60 kg), měřím 161 cm... ne vždy je spouštěčem nějaká honba za tím být jako holky z časopisů nebo televize. Stačí občas jen hromada stresu a nevyřešené konflikty ukryté hluboko v sobě. Chodím do poradny nutriční i psychologické, ale vrátit se zpět je mnohem těžší, než jsem si sama myslela. Je to něco příšerného, vidět, že trpí i můj manžel, kterého miluji a jsem mu vděčná za to, že klidně sedí se mnou a drží mě za ruku, když hodinu sedím a řvu jak malé dítě, protože mám strach z toho přibrat. Jedno moje já to hrozně moc chce, uzdravit se, nebát se vzít si jeden hloupý malý perník teď o vánočních svátcích. Neměla jsem ani jeden. Neměla jsem ani kousek ničeho sladkého. Bojím se dotknout se jídla. Mám vypěstovanou fobii z jídla.... tak daleko to došlo po roce. Moje druhé já touží po dítěti a ví, že přibrat prostě musím. Je mi hrozně moc líto, kam jsem se dostala, kam až to všechno zašlo. Prosím vás, mějte se rádi jací jste, klidně i s kily navíc. Tohle za to vůbec nestojí. Aspoň trochu krásné Vánoce a všem bojovníkům jako jsem já do nového roku hodně pevné nervy, my to zvládneme!

Romana

Dobrý den Petro, článek jste sem přidala 26. prosince minulého roku. Zajímám se o poruchy příjmu potravy, mysltíte, že byste mi mohla věnovat pár minutek na pár otázek?

Pet

Souhlasím s Petrou, já začala hubnout z BMI 18,6, což není žádná tloušťka. Už před anorexií mi říkali, že jsem štíhlá, v žádných modelkách jsem se nezhlížela. Odstartoval to dlouhodobý velký stres a žádná podpora. Nejnižšího BMI jsem dosáhla 13,2.

Zuzana

Dobrý den, o letošních prázdninách jsem zhubla při své výšce 175 cm na 48 kg.Začaly se projevovat komplikace jako nevolnosti,nechuť k jídlu,když jsem se najedla tak mi bylo špatně,měla jsem plně scvrklý žaludek.Bohužel přišla i nespavost.Nyní jsem přibrala asi na 53 kg,je to pořád málo ale jde to ztěžka.Najím se už bez problémů,chuť k jídlu i hlad se mi vrátil.Problémy se spánkem ale přetrvávají.Může mi zde někdo,kdo si anorexií a následnými poruchami spánku poradit,jak můžu svůj problém řešit,nebo se mi svěřit se zkušeností?Všichni mě ujišťují,že se mi spánek vrátí,ale už tomu přestávám věřit ...

Mary

Ahoj Zuzko, spánek bych být tebou určitě nebrala na lehkou váhu. Řešila jsi už poruchu spánku se svým praktickým lékařem? Zkus se mu svěřit, věřím, že společně naleznete nějaké řešení nebo i on sám tě doporučí k nějakému dalšímu odborníkovi. Držím palce!!

Míša

Ahoj jmenuje se Michaela Langová a jsem studentka všeobecného gymnázia a píšu seminární práci, kterou budu obhajovat u maturity. Moje téma je Anorexie, bulimie a vliv médií na psychiku člověka a já vás teď prosím o pomoc. Pokud máte svůj příběh, se kterým se chcete svěřit, tak mi napište na email: [email protected]. Nemusí to být Váš příběh, ale příběh někoho z Vašeho okolí, nebo kamaráda/kamarádky. Už se mi jich několik ozvalo, tak Vás prosím o pomoc. Nebudu nikomu říkat, co je dobré a co ne, jenom Vás vyslechnu. Je to čistě anonymní a tak nemusíte udávat své jméno, nebo jméno ostatních, jde mi jenom čistě o příběh. Děkuji moc a budu se těšit na spolupráci! :)

Emjé
1x

Ty holky to nevidí, to je musí upozornit okolí,rodina - vzít je za límec a dovést je tam.Lékaři sami na to neupozorní!

Danka

ZDRAVÍM, CHCI SE ZEPTAT: MĚŘÍM 166 CM A VÁŽÍM 45 KG, JE TO TAK V POŘÁDKU, NEJSEM AŽ MOC HUBENÁ??

Mary

Ahoj, tvůj dotaz je velmi individuální. Někdo s těmito proporcemi může mít podváhu a zdravotní komplikace, někdo ne. Určitě bych se zkusila o všem pobavit s nutričním terapeutem. Společně můžete probrat tvůj jídelníček a doplnit do něj složky, které ti můžou chybět. S ním můžeš probrat také svůj zdravotní stav. I ten by bylo dobré probrat se svým lékařem a svěřit se mu, zda tě trápí něco ohledně tvé postavy. Držím moc palce! :-)

adéla

anorexii jsem trpěla 2 roky je to strašné by la jsem na umělé výživě jsem ráda že jsem se vyléčila

Klára

já anu mám, ale nechci přestat, oba moji rodiče trpí nadváhou a mají problémy, a já prostě nechci být jako oni a mít problémy, oba se snaží zhubnout ale už nejsou nejmladší a nedaří se jim to. proto jsem začala hubnout.

Mary

Ahoj, chápu tvé jednání, když vidíš co se děje tvým rodičům. Nechci rodiče omlouvat, ale někdy za to ty osoby nemohou. Ve tvém případě "ana" není nejlepší nápad pro hubnutí. Nechtěla by sis o všem promluvit s nějakým odborníkem na výživu a s ním třeba tvůj jídelníček probrat a společně jej sestavit tak, aby co nejvíce vyhovoval tvému režimu. Společně můžete přijít i na nějaké cviky, které by ti mohli pomoci. Obecně sport je velmi zdravý, nechtěla by sis nějaký najít, místo tvrdé redukce jídelníčku? Nějaký, který tě bude bavit a budeš jej dělat třeba s kamarádkou? Věřím, že určitě nějaký vymyslíš. Držím ti moc palce! :-)

Kristýna Václavíková

Ahoj je mi 17 let a mám mentální anorexii, byla jsem 15 let u Tatky a najednou jsem se rozhodla jít k máme protože mi slybovala hory doly a když jsem šla k ní tak najednou mi šli kila dolů a když jsem šla k doktorovi a řekli mi že mám mentální anorexii a když jsem to řekla tátovi tak vybouchl nevama a chci jít zpátky k němu, a když jim hodně tak mám hodně rychlé spalování ale předtím jsem to neměla chtěla bych pomoct 😔😔

estrella33

Ahoj, jsi moc statečná. Musí být těžké jít po tak dlouhé době bydlet ke druhému rodiči. A ještě být zklamaná z toho, že neplní, co slíbil. Je ale skvělé, že chceš pomoct! Píšeš, že doktor Ti řekl, že máš mentální anorexii. Doporučil Ti tedy nějakou léčbu? Napadá mě, že by bylo moc fajn obrátit se na nějakého odborníka, který má s touhle nemocí zkušenosti. Ségra měla taky anorexii a moc jí pomohla psychoterapie a nutriční poradna. Mám i nějaké kontakty, kdybys chtěla, klidně mi napiš. Anebo i jen kdybys chtěla povzbudit :) A podporují Tě rodiče v léčbě? A jak Ti vlastně je?? Musí to být náročný... Držím Ti palce!

nenívýchodisko

Ano, obraťte se na odborného lékaře.... od praktického doktora, kde dostanete doporučení na poradnu, kde vás odkáží na vaší pojišťovnu, kde vás posílají od čerta k ďáblu a východisko- žádné, perte se s tím i s vaším dítětem naprosto sami . Našemu zdravotnictví je úplně jedno, že tady umírají mladé holky, které by i vůli léčit se projeví, ale většinou, než se dostanou na ta správná místa... je pozdě. A pak si svět ukazuje na nešťastné rodiče.... že nic neudělali. Ale oni chtěli dělat, ale nikdo jim nepomohl. Našemu zdravotnictví je to úplně ale úplně jedno, hlavně ale plaťte zdravotní pojištění, protože jinak - bub ubu a exekutoři za dveřmi.

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce