Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Vláknina

Prospěšné účinky celozrnného chleba, pšeničných otrub nebo semínka jitrocele znali léčitelé již ve starověku a středověku. Používali je k podpoře trávení a proti zácpě. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Martin Staněk

Dovolil bych si Vás upozornit na obsah vlákniny ve všech pekárenských výrobcích. Nejen celozrného ale i bílého a tmavého pečiva.Vláknina je obsažena v endospermu semen z nichž se dále vyrábí mouka a záleží jen na stupni vymýlání jak velkou procentuelní část zabírá.

Kely

Škodlivá vláknina..? Gut, 11.4.01 - Na možná přehnanou popularizaci konzumace vlákniny upozorňuje v úvodníku časopisu Gut dr. Robert Goodlad. Podle jeho názoru je totiž možné, že dieta bohatá na vlákninu není až tolik zdraví prospěšná, jak se dnes leckdo domnívá. Tvrzení o „zdravé vláknině“ je založeno na výzkumu Dennise Burkitta, ktery v 70. létech zjistil, že u afrických černochů, pojídajících převážně ovoce a zeleninu, je mnohem menší výskyt kolorektálního karcinomu než u bílé populace. Podle Goodlada je ale možné, že prospěch přinášejí v mnohem větší míře vitamíny a minerály, obsažené v této potravě, než vláknina sama o sobě. Naopak, poslední údaje ukazují, že vláknina nejen že váže mnohé škodlivé látky, ale též stimuluje buněčné dělení, tedy proces, který je součástí vývoje karcinomu. Navíc je vláknina, obsažená v potravinových doplňcích, rychle enzymaticky rozkládána. To vede k masivnímu množení mnoha potenciálně nebezpečných bakteriálních kmenů ve střevě. Zjednodušování je vždy nebezpečné, říká dr. Goodlad. Nesmíme zapomínat, pokračuje, že působení vlákniny ve střevě je komplexním procesem. Je sice vhodné konzumovat dostatek vlákniny. měli bychom však dávat přednost ovoci a zelenině před dnes tak popularizovanými obilninami. Komerčním potravinovým doplňkům, obsahujícím vlákninu, bychom se pak měli raději vyhýbat. bližší info:Gut 2001;48:587-9 zdroj http://www.eurekalert.org

Krása

Zkuste Colonix

Jana

Já se také přikláním k fakticky dobrým výsledkům,které má na svědomí Colonix.Strašně rychle mi pomohl a to jsem měla strach,jestli jsem nevyhodila tolik peněz do luftu.

TATOO

Máte někdo zkušenosti s tím,jak se tělo chová po dobrání toho Colonixu?Přetrvávaljí účinky alespoň půl roku?Nechám si poradit..

jarek

Pravou příčinou všech nemocí jsou fyzicky přítomné toxiny a infekce v lidském organismu. Ty pak spolu s nesprávně fungujícím imunitním systémem vedou k trvalému poškození tělesných tkání, k chronickým nemocem, zrychlenému stárnutí organismu, bolestivým stavům, únavě a nevýkonnosti. Díky Colonixu vnitřním očišťováním lze dosáhnout toho, že se organismus vrátí do stavu přirozeného bezchybného fungování

Jan

Očistná kůra musí být také vždy zaměřena na všechny orgány, které mají na starost pročišťováni organismu od škodlivých látek. Těmito orgány jsou hlavně játra se žlučníkem, ledviny, střeva, plíce a kůže. Jedovaté látky, které se hromadí v našem těle, pocházejí hlavně z našeho špatného životního stylu ( časté přejídání, kouření ), znečištěného prostředí kolem nás a z buněčného katabolismu. Všechny tyto faktory narušují metabolismus a přirozenou rovnováhu organismu a snižují jeho obranyschopnost, což má za následek vznik nemocí a předčasné stárnutí našeho těla. Zhoršuje se funkce jater a ledvin, kde dochází k poruchám v udržování zásob různých látek ( vitamíny, minerály ) a ke zhoršenému vstřebávání nutričních látek. To se projevuje nechutenstvím, svalovou ochablostí, únavou a po psychické stránce nechutí do života.Proto je tak důležité aspoň jednou za rok se pročistit.Vřele doporučuji Colonix mám s ním 100% výsledky.

Jana

A ještě je důležité říct,že Colonix program je složený z tří produktů a to vlákniny Colonix ,Paranil kapslí,které zničí parazity atasemnice aCleri čaje,který upraví pravidelnost stolice.A nejnovějším hitem je Flora protect,to jsou probiotika,ale taková,která obsahují až 8 druhů (koukala jsem dneska ráno v lékárnách,ale všechny přípravky mají max.2-3 druhy)těchto prospěšných bakterií.Právě jsem si ji objednala.

FRANTIŠKA

ANO,PRÁVĚ JSEM SE I JÁ ROZHODLAZA KOUPIT TU FLORU PROTECT,VYPADÁ TO VELICWE SLIBNĚ!

PETR

JÁ SI UŽ FLORU KOUPIL ZHRUBA PŘED DVĚMA TÝDNY A JE PRAVDOU,ŽE JE JAKSI ÚČINNĚJŠÍ,NEŽ OSTATNÍ PŘÍPRAVKY TOHOHLE RANGU

Jaruška

Přeji dobrý den,mám zájem o tu Floru,kolik stojí?

Zdenda

Jukni na ty stránečky drnatura,tam to jistě bude,kolik co stooojí.Jinak ta Flora je fakt fajnovej matroš.

Jaruška

Díky za nasměrování,ty stránky o Colonixu jsou neuvěřitelný ,to fakt mám v sobě?vypadá to,že vyskouším i Colonix.

mamkala

jooo joo,to je v nas,nedivte se,samý svinstva,jíme,co naše tělo není schopno ani strávit ani se toho zbavit.Tak tomu musíme jednoduše pomoct.Proto ten Colonix,je totiž čistš přííírodní.

Karolína

já taky mám doma Colonix a jsem s ním spokojená.Nejdřív jsem něla obavy,jak to vůbec bude fungovat,ale je to v pohodě,probíhá to normálka a bez nějakých větších potíží.Já se naopak cítím mnohem lépe.

Lentilka

Colonix program je v pohodě s ničím tak efektním jsem se ještě nesetkala.!

Karolína

To je svatá pravda já taky nejdřív jsem se bála ,jestli fakt ale Colonix se nedá porovnat s ničím na našem trhu.Dokonce nemám ani náznaky alergie,,běěžné v téhle roční době-doktorka řekla,že je to tím ,že se pročistilo hrubé střevo,které je zodpovědné za imunitu.

Zdeňka
1x

Colonix můžu vřele doporučit, vše co je napsáno je pravda, žádná vláknina Vám tak nepomůže jako colonix, budete se cítit skvěle a opravdu se Vám uleví a to co vyjde vej....hrůza. Nevěřila jsem tomu ale je to tak.

Dášena

Nebojte se Colonixu, můžu doporučit, opravdu funguje, nedá se to srovnat s žádnou vlákninou. Vyčistíte se skvěle a cítíte se úžasně.

kolonix pr

Povidas si tady sam se sebou co voe :))

kolonixxxx

no taky mi to trak pripada, kdo vi jestli to neni naky svinstvo a nekdo si jeste k tomu masti kapsu!!!!!

karolina

ahojte, chcla by som reagovať na Vaše postrehy o Colonixe. V prvom rade to nie je žiadne svinstvo. Ja aj moja rodina sme ho používali a výsledky sa dostavili už po pár dňoch. Moje problémy s nadúvaním úplne zmyzli a nemám ani problémy s bolesťou hlavy. Je to perfektná detoxikácia s príjemnými vedlajšími účinkami ako pekná pleť a ploché brucho. Vrelo odporúam vyskúšať. A čo sa týka ceny, my sme si objednali viac balení naraz, lebo sme to v rodine brali traja a vtedy je to lacnejšie. A uprimne, peniaze, ktoré sme na to obetovali by sme aj tak minuli na iné hlúposti takto sme aspoň spravili nieo pre seba.

kolonixxxx

no taky mi to trak pripada, kdo vi jestli to neni naky svinstvo a nekdo si jeste k tomu masti kapsu!!!!!

Miroslav
1x

Colonix-to je přímo cenová bomba! To si normální smrtelník snad ani nemůže dovolit. Převážnou část problémů se stolicí lze řešit pravidelnou r a n n í stolicí, mohu potvrdit mojí vlastní, nejméně 40ti letou zkušeností. Doporučuji také sníst 2 jablka denně, zejména navečer, případně s jemně nastrouhanou mrkví, citr. šťávou, rozinkami, oříšky, lněným semínkem, zakápnout oliv. olejem. Zbavíte se problémů jednou provždy ! Zkuste to, stojí to za toi !

Jana Zelenková

Výborný přípravek pro detoxikaci je OKG Alfa, nastartuje nejen činnost ledvin a jater, ale dokáže i zvýšit imunitu. Je čistě přírodní, nezatěžuje organismus. Výborná zkušenost při různých problémech i jako pomocník při hubnutí (odplaví z těla toxické látky a nastartuje správný metabolismus). Složení čistě z bylinek, český výrobek. Pro více informací http://www.prirodnilecba.deg.cz/

Petra

Dobry den chtela by jsem se zeptat ohledně tojo ze mam větší příjem vlakniny .Nejim maso a mam alergii na ml.bilkovinu a proto většinou nahrazuji sojou. .konzumuji take hodne zeleniny i ovoce . většinou je to okolo 35-40 g.nedrzim zadnou dietu ale snazim se zhubnout. Muj prijem je nizky je to okolo 1300 kcal denne (přitom jsem po dohledem lékaře.) Ale te vlakniny je hodne mela bych mit okolo 28 g.pokud vynecham soju z jídelníčku snizi se mi celkovy příjem na nejaky 850 kcal denne co je málo . Děkuji za odpověď Petra

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce