Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Alergie

Alergie může vzniknout kdykoli v životě a také na cokoli. Nezáleží na tom, jak jste staří. Prostě jednou můžete přivonět ke své oblíbené květině a zjistit, že na její pyl začal váš imunitní systém reagoval přemrštěně, čili alergicky. Že máte oteklé oči, škrábe vás v krku a kýcháte. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Comodor W. Falkon
5x

Před mnoha lety jsem poprvé toho léta přijel na chalupu... ...a proběhl se v kukuřičném poli které bylo za plotem... ...o hodinu později jsem otekl tak, že jsem téměř neviděl a také jsem téměř nemohl dýchat... ...diagnóza byla jasná - pylová alergie... ...ostatně - dalo se to čekat - otec je alergický na pyly a bez inhalátoru a prášků se v létě neobejde, matka má problémy se slunečním ekzémem - to samé i mladší bratr (u toho navíc později zjistili i alergii na penicilin) ...přitom žijeme na malém městečku a naše rody měly vždy blíže k lesům / rolnickým statkům nežli městům... Inu zašel jsem si na testy a Flonidan se mi stal klíčem k vnějšímu světu... Nejdříve jedna tableta... Pak dvě... Pak jsem se dusil i po třech... Nikdy mě nenapadlo, že by příčina mohla být v jídelníčku... A přece... ...zbožňuji sójové koktejly, sójové řezy(též Margot) a sojové maso jsem si vzhledem k rychlé přípravě též dával často....a když jsem byl malý, babička u které jsem byl dost často dělala málokdy co jiného než tuto -tehdy- novinku... ...vždy jsem se v jednom specializovaném obchodě zásoboval koktejly, etc. na dlouho dopředu... ...ale předloni jsem se do toho obchodu prostě nedostal - nějak se mi do toho vpletla maturita - a ačkoliv se mi přihodilo, že mi došel Flonidan, alergická reakce nebyla tak silná jako obvykle... ...v tu dobu jsem si i nějak četl článek o GMO a byla tam zmínka o tom, že sója je přirozeně toxická vůči imunitní soustavě a je obava, že GM to ještě umocní... Tehdy mi to došlo... Pokusil jsem se vyřadit sóju ze svého jídelníčku... Vzhledem k tomu, že sója je dnes kvůli vlivu VegaZrůdnosti snad ve všem, tak se mi to nepovedlo úplně, ale vzdal jsem se koktejlů, drinků ze sojového mléka, sojových řezů... Loni jsem ještě zaznamenal několik silných reakcí - ale léky už jsem nebral... ...a letos jsem se poprvé proběhl po kukuřičném poli... ...žádná částečná slepota, téměř žádné problémy s dýcháním, žádné podráždění kůže v místě kontaktu s kukuřičnými listy... ...jen na pár hodin decentní kašel... ...po letech jsem víceméně opět volný... Tedy... Mám ve spíži stoh sojových řezů a tyčinek Margot... Čekám na zimu...

Mirek

Mohu jenom potvrdit, že jídlo má na alergické reakce velký vliv. Jsem alergický na pyl už přes 40 let, takže mám ledacos prozkoumané. Na jaře a v létě silně omezuji kyselá jídla, čerstvou cibuli a česnek, a ostrá kořeněná jídla. Na těchto stránkách jsem četl článek o pylové alergii a měl bych k němu několik připomínek. Zaprvé nevím, proč bych si kupoval drahé prášky, když je mohu mít zadarmo na recept. S pravidelným užíváním léků nemám dobré zkušenosti. Po delší době přestávají účinkovat. Je lepší počkat na první slabé příznaky, většinou to bývá svědění v nose po ránu, a pak rozlomím prášek na dvě poloviny, jednu spolknu a tu druhou rozkoušu na několik ještě menších kousků. To všechno na lačno. Většinou to zabere minimálně na dva dny. Ale mám ještě něco účinnějšího ! Asi před 30 lety jsem si koupil elektroakupunkturní přístroj. Když jsem ho používal podle návodu a odborné literatury, nemělo to žádné účinky. Loni jsem ho našel ve skříni a říkán si "přece to nějak fungovat musí". Tak jsem na to šel selským rozumem, nepoužíval sedativní body ale tonizační, ne na nízký výkon ale na plný. Podařilo se mi najít bod, kde je účinek okamžitý a zastaví i silnou reakci. Když jsem to vyzkoušel poprvé, byl jsem přímo ohromen výsledkem. Měl jsem naplánovaný výlet na kole. Bylo krásně, polovina června, pofukoval větřík, k večeru hlásili bouřky. Pylu bylo v ovzduší tolik, že nezabíral ani rozkousaný prášek, ani kapky do nosu, pořád mi teklo z nosu a kýchal jsem. Už to vypadalo, že z výletu nic nebude. Poslední možnost, elektroakupunktura. Zabralo to. Tři hodiny jsem jezdil na kole kolem rozkvetlých luk a až po návratu jsem si všiml, že jsem si nevzal kapesník, nepotřeboval jsem ho. Po čtyřiceti letech se můžu konečně projít loukou a užívat si jarní přírody jako zdravý člověk. Nádherný pocit.

zuzana
2x

Pro alergiky je dobré posilovat organismus. Pitný režim, kalcium a třeba curenzym. Alergie se sice zcela nezbavíme, ale můžeme ji zmírnit.

Albert
1x

http://ostatni.bazos.cz/inzerat/6484058/Pomoc-alergikum-Pristroj-novy-nepouzity.php

Zuzana Skoumalová

Dobrý den, tak já Vám všem, kteří trpíte lupenkou nebo ekzémem a různými alergiemi musím doporučit Alveo. Osobně znám paní, která měla lupenku a Alveo ji zcela lupenky zbavilo. Můj tříletý syn se zbavil ekzému, stejně tak dvouletý syn mé vzdálené příbuzné. A znám mnohem víc lidí, ale to by bylo na dlouho. Tímto se snažím naznačit, že Alveo funguje. Neléčí důsledek, ale příčinu, tím, že postupně pročistí každou buňku v těle od nežádoucích metabolitů. No a tělo se potom ozdraví samo. Alveo je kanadský produkt z 26 bylin bez chemizace. Ovšem uzdravení nenastane hned, chce to alespoň několik měsíců. Tak jak se tělo postupně zanáší, tak se i postupně čistí, není to ze dne na den. Nicméně kdyby mi někdo 100% zaručil, že se problému zbavím, tak ho zkusím. Pokud máte lupenku mnoho let, nemáte co ztratit, maximálně právě tu lupenku. Já jsem dost skeptická, přišlo mi, že to je zas nějaký zázračný výrobek, ale moje maminka mě přemluvila, ať to zkusím a můj syn je důkazem, že to funguje. Měl ošklivý ekém na tváři a různě po těle a teď je v pořádku. Heuréka! zuzkazm@email.cz

Hana

Alveo je možná dobré, ale zbytečně drahé. Ideální prevence a lék současně JE mnohem levnější a dostupnější!! Stačí používat zdravý selský rozum a nechat se inspirovat článkem na www.apostol.webnode.cz/Na-zdravi-

Hana
1x

Odkud máte tu populistickou fámu, že alergie se nezbavíme? Když se budete řídit radami "odborníků" zaprodaných komerčním zájmům farmaceutického průmyslu, tak budete do konce svého systematicky zkracovaného života dělat kšefty jim a pak ještě hrobařům. Efektivnější je používání zdravého selského rozumu a inspirace článkem na www.apostol.webnode.cz(Na-zdravi-

Jan

Dobrý den našel jsem stránku www.filtryostrava.cz kde prodávají pračku vzduchu za nejnižší cenu na netu,ideální volba pro alergiky,sám jsem si jí koupil a mohu jen doporučit

Květina

Mám alergii již 14 dnů a lékařka mi nasadila již 2.léky. Občas mám i zvýšenou teplotu a zimnici. Vůbec se to nelepší. Spíše naopak. Kožní lékaž mi říkal, že je to kopřipvka, po lécích se mi ztratilyy pupínky a vyběhnou jen, když se poškrábu na jakémkoliv místě na těle. Pak to hrozně svědí-na to mi dali kortikoid na mazání. Vypadá to pak, jako kdybych se "popálila" kopřivou-velké puchýře, které nejsou ani suché ani mokvavé. Do půl hodiny po namazání kortikoidem to přejde. Držím dietu. Před 6 lety jsem byla píchnutá sršněm. Asi tak půl roku mám problémy s očima-řezání a občas špatné zaostřování-může to být však z PC, který používám denně v práci. Použila jsem "umělé slzy"-stav očí se mnohem zlepšil. Prosím poraďte mi, co by to tak mohlo být a jak to vyléčit. Nebo poradit, co mám dělat. Díky

Kačka
1x

Taky jsem ten případ, co je nejspíš čerstvým alergikem. Ještě jsem tedy nezačala obíhat doktory, ale jak začalo být hezky a teplo, pořád mě pálí oči a mám rýmu. Je normální abych byla najednou po 12 letech života alergická na pyly?? Koukala jsem na nějaký info na internetu na projevy alergie. Ale nikde jsem nenašla info, zda je to je možné a nebo by to mohlo být něco jiného..

Kačka
2x

jinak mě to teď inspirovalo s vyhledáváním nějakých informací o projevech alergie a našla jsem slušné informace tady na tom webu http://www.oalergii.cz/projevy-alergie.html

Jiří

Alergie není příčina nemoci ,ale důsledek.Naprostá většina alergických reakcí organizmu, stejně jako ekzémy, má příčinu v kyselinami zaneseném a zahleněném organizmu a zaneseném tlustém střevě.Odstranit toto zanesení, není zase tak složité, ale moderní medicína se tím vůbec nezatěžuje, neřeší příčiny problému a naopak velice důkladně zkoumá důsledky celého problému. Pacient tím získává mylný pocit, že je o něj pečováno a složitými rozbory se zjišťuje, na co všechno je daný člověk alergický.Prášky,kapky,mastičky nic neřeší důležitá je změna jídeníčku s vyloučením cukru,mouky,mléčných výrobků,živočišných tuků a soli.A dále očista celého organizmu hlavně tlustého střeva a srovnání pH moče na správné hodnoty stejně jako udržovat perfektní trávení a pravidelnou stolici.Chce to ale pevnou vůli a taky to zabere nějaký čas,ale většina lidí nemá ten čas a vůli něco měnit už vůbec ne a tak budou raději trpět.

sprtebpc

xr9k1o , [url=http://gqxcmnrzyhbu.com/]gqxcmnrzyhbu[/url], [link=http://oypkfxepkbym.com/]oypkfxepkbym[/link], http://kwdmoubooypb.com/

xlanxbhkm

eTA47k stekoprginle

Sabina

Vždy jsem věřila, že mám natolik silný organismus, že mě alergie nepostihne. chyba lávky.... Jeden rok jsem se vůči svému tělu chovala nezodpovědně a v podstatě jsem kašlala na posilování imunitního systému. Byla to velká chyba, protože od té doby mám problémy. Beru wobenzym( posiluje imunitu) a sem tam nějaké kortikoidy ( ale těm se snažím vyhýbat). Jako první pomoc mám u sebe zyrtek a většinou mi zabere. Jaké ponaučení z toho plyne? Pečovat o naše zdraví jako kdyby bylo z porcelánu...

Sabina

Tedy je zajímavé, že v článku píšou, že alergie na ovoce je většinou u citrusů a měli bychom jíst regionální sezónní ovoce. Bohužel já to mám přesně naopak, vše co je z ovoce regionální a rostoucí na stromě nemůžu, díky bohu za ty citrusy a exotické plody, jinak bych nemohla ovoce vůbec:o)

Daniela

po operaci rozsáhlého zánětu vaječníků a vejcovodů jsem asi před 14ti lety prodělala první alergickou reakci . Proběhlo to v nemocničním pokoji a dostavil se velmi záhy anafylaktický šok...zřejmě to bylo i z psychického vypětí,daného strachem a stresem před operací.

Jana

Je mi 12 a nikdy sem neměla tak divnou rýmu když sem doma tak sem úplně v pořádku ale jak mám jít do školy nebo někam tak to nejde vydržet když sem v budově tak cájk ale jinak strašný, už ani ven na brusle nemůžu chodit protože mě stašně škrábe v krku nemůžu mluvit a ani moc dýchat je to příznak alergie?? děkuji :)

Martin

Měl jsem doma morče a od toho momentu co mi pošlo, tak kýchám a smrkám, občas zakašlu. Jenže stejné příznaky mají i mojí rodiče. Chtěl jsem se zeptat může to být alergie nebo nějaká reakce na pyly? Děkuji

Přidat nový komentář

Partner rubriky Alergie
Partner rubriky Alergie

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=square&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Anketní otázka

Podle čeho se rozhodujete při výběru matrace?

Zatím hlasovalo 58 lidí

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce