Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Infekční mononukleóza

Lidé s normálně fungujícím imunitním systémem zůstávají v čase reaktivace bez příznaků nemoci. Virus ale může najít zalíbení u líbajícího partnera a nemoc u něj vyvolat. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
JanaL
29x

Prosím o vysvětelní v jedné věci: v dětství jsem infek. mononukleo. prodělala s operativním odstraněním uzliny. Mohu tedy manžela nebo své 3měsíční dítě infikovat polibky?

LICKDICK
23x

MUZU SE ZEPTAT JAK DLOUHO PO NEMOCI SE NESMIM LIBAT S MIM PRITELEM ABY TO NECHYTIL??UZ JSEM DOMA Z NEMOCNICE 3 TYDNY!!!

feuer
17x

nikdy

Vojtech
2x

no hele nikdy co se tyce stoprocentni nenakazlivosti ale ta nakazlivost je stejne minimalni takze byt tebou nedelam si starosti jestli to chyti tak si to prodela a pak bude v pohode a muzete se libat do sytosti:)

Peťa H
1x

Dobrý den chtěla jsem se zeptat proč když mám blbé jaterní testy (mononukleóza) tak mám být jen na lůžku . Unavená nejsem. Dietu chápu ale jak mi pomůže absolutní klid na játra??

betynka
3x

Játra při mononukleoze můžou trochu otéct, takže je možné, že nebudou skrytá pod žebry a tím pádem tu je riziko mechanického poškození, např při ohýbání, tahání těžkých věcí atd.

Anyes
2x

To je hnusné říct, že nikdy :D Takže první měsíc je mononukleóza nejvíce infekční.. a víc než 6 měsíců nakažliví určitě nebudete, to je maximální hranice.. :)

Hans

lel

NAKAZENEC
1x

tohle by mě taky zajímalo :)

An

opravdu by jste nesměla nikdy, ale nebojte. Já přítele líbala normálně a vlastně dost často i v akutním průběhu a nechytil

An

opravdu by jste nesměla nikdy, ale nebojte. Já přítele líbala normálně a vlastně dost často i v akutním průběhu a nechytil nic, imunitu měl docela průměrnou - jednou za dva roky nějaká angína.

BRITNEY
3x

Dobrý den, infekční mononukleozu jsem měla před rokem, ted před měsícem jsem byla na odběrech a doktor zjistil, že virus v sobě stále mám a to už uběhl rok! Ale s přítelem mám zcela normální život a připadá mi divné, že po celou tu domu se o de mě nenakazil!Nechápu to=(

VlaĎka
4x

Ahoj, virus budeš mít v sobě celý život a nikdy se ho nezbavíš. Ale není to nic nenormálního má ho kolem 90% populace. Já sem po mon. tři roky a taky ho pořád mám v sobě:-) Myslím, že přítel je vcelku odolný, nebo nemoc prodělal jako dítě a ani o tom neví. Jen bych radši neriskovala přílišný fyzický kontakt, když je někdo z vás nemocný (má třeba chřipku atp.), to se pak může nakazit snadno. A neznamená to, že je to jen z líbání, stačí, když se po tobě napije z flašky, nebo mu dáš kousnout sušenky. Ale zase to nepřehánějte, zabránit se tomu nedá, když to má v sobě skoro celá republika. Hodně zdaru a zdraví.

Beny
5x

Dobrý den,mám dotaz: Moje přítelkyně má mononukleozu. Měl bych se i já nějak obávat? A nehrozí třeba nějaký přenos líbáním, popřípadě jak dlouho musím počkat než se vytratí?? Děkuji s přáním hezkého dne Martin Beneš

Patrik
3x

no 95% dospělích lidí to mělo a 50% dětí :) buď v klidu neměl by si ji nakazit :) spíš ona by se měla chránit protože při mononukleoze se snižuje imunita a je velmi náchylná k nemocem :) a musí se šetřit prostě fyzický klid :)

jana
5x

dobrý den chtěla jsem se jen zeptat , moje dcera má trochu zvětšení krční ulizny ale horečku , kašel nemá . Jen je má větší . Co to je?

Cameron

Zdravím, pravé mám mononukleózu a nemám ŽÁDNÉ příznaky, doktoři z toho byli v šoku a až jak mi vyšli testy na krev se zjistilo ze to je mononukleóza. Takže být vámi raději zajdu proste na testy 😉

Elsuska

Dobrý den, mám mon. A chci se zeptat jaké mohu sušenky, jestli jsou vhodná bebe a nebo typ na nějaké vhodné a potom ještě jak je to s máslem, někde píšou že ano a jinde ne. Nevím jak se v tom vyznat

hb-g
1x

Dobrý den, asi před týdnem jsem prodělala zánět horních dýchacích cest a měla jsem zvětšené uzliny,teĎ mně bolí v místě,kde je žlučník a játra...je možné,že mám mononukleózu?

jana

mě řekla doktorka že když jsem už jednou měla infe. mononukleozu tak už bych to neměla podruhé dostat...takže podle mě nemůžete nakazit už nikoho...:)

klara
1x

na toto musim reagovat. To ze Vam doktorka rekla, ze uz mono nemuzete chytit neznamena, ze nikoho nemuzete nekazit. Mono uz budete mit cely zivot v tele a ani o tom nebudete vedet. Je stale obsazena ve Vasich slinach takze muzete kdykoli kohokoli nakazit, ale je to zdrejme mala pravdepodobnost, jelikoz mono melo uz velka cast populace. preji hezky den

DEVIANT
2x

.....je to pouho pouhých 26 let a 10 měsíců...... ROFL

Katuska
1x

Zdrawim..Mam 16 a prekonala som mononukleozu asi pred 3 tyzdnami..chcela by som sa opytat aka ina moznost nakazy je okrem bozkawania.. Lebo sice mam priatela ale jemu na zaklade krwnych tesow nezistili pritomnost wirusu.. A chcem sa este opytat ako dlho budem potencialnym zdrojom nakazy..

Patrik

budeš celý život protože EB virus ti zůstane v krvi slinách no prostě v těle čas od času ho zase azčneš vylučovat ale nakazit bys nikoho neměla nebo spíš je to malá pravděpodobnost protože to už většina lidí měla :)

Michaela
2x

Právě prodělávám akutní fázi infekční mononukleozy...Beru antikoncepci a chci se zeptat, nevite, nebylo by lepsi nebo je nutne ji uplne vysadit? Precijen se u ni delaji take jaterni testy...

Veronika

Rozhodně okamžitě vysadit. Já s tím byla před týdnem 2 týdny v nemocnici a musela jsem ji na příkaz lékaře ihned vysadit, dost zatěžuje játra a znova nasadit až budou testy ok.

Ifa007
3x

ahojky muj pritel ma monokloozu mužu to chitit když jsem za nim byla na navšteve v nemocnici??

Lenka
2x

Döbrý den, chtěla bych se zeptat.Můj nynější přítel měl v minulosti přítelkyni,která měla mononukleozu s kterou se léčila na infekčním oddělení.Mě by zajímalo jestli se touto nemocí nenakazil i přítel a jestli se to na něm neprojeví třeba až v pozdějším věku nebo jestli bych to mohla nějak chytnout popřípadě já.Děkuji za odpověd.

Leontiiinka
1x

Dobry den, je mi 16 a v prosinci sem dostala teploty, které dosahovaly až k 40,7. Měla sem zvětšenou uzlinu a bolesti v krku. Stanovili mi diagnozu priusnice. Jenomže teď v lednu sem dostala opět 40 teploty a velke bolesti v krku. Doktorka řekla, že to je hnisavá angina. Napsala mi penicilin, a byla sem týden doma. Když sem penicilin dobrala, tak mě 2 dny nebolelo v krku ani sem neměla teploty, ale 3 den se mi teploty vrátili a bolest v krku taky....Tak mi předepsala ...opět další antibiotika....Augmentin..mysl íte že mám mononukleozu??? diky za odpoved

An

může

An
2x

Chtěla jsem před monou varovat - je to dva roky od prodělání, dodnes šílení komplikace, sedlo to na klouby, nemohu se skoro hýbat, mám osteroporozu, únavu, stálý výpadek minerálů, protože jsem při mon. nemohla jíst, takže dodneška hapruje železo a hořčík. Dávejte bacha!

Filoid
2x

Dobrý den, již 14 dní mám mononukleózu a potřeboval bych za týden odehrát fotbalový turnaj. Můžu se Vás tedy prosím zeptat, jestli mi hrozí nějaká rizika? (Lékař mi doporučil sport za 6 neděl od začátku mononukleózy) Předem děkuji za odpověd

G.
1x

Určitě se poraďte se evým lékařem, který zná Vaše konkrétní výsledky. Literatura doporučuje vyhnout se fyzické námaze i u vrcholových sportovců minimálně v trvání 3 kalendářních měsíců po upravení hodnot jaterních a jiných testů do normálu. Mnoho zdraví!

růža
1x

Dobrý den,chci se zeptat vydatný jídelníček při Mononukleoze,hodně jsem zhubla.Co pvesný vločky?Jsem teprve 2dny doma,ještě mě bolí v krku tak spíš něco řidšího.Prosím poraďte,děkuji. Je mi 30let.

Jana

Dobrý den, je to už asi tři roky, můj bývalý přítel měl mononulkleózu a já o ní nic nevěděla. Samozřejmě jsme se v tédobě líbali :(. Teď jsem četla že virus se nemusí projevit a přetrvá v těle celý život a že má spojitost s rakovinou, hlavně Burkittovým lymfomem. Chtěla bych se zeptat jak moc je pravděpodobné že jsem monon. tenkrát chytla a jak je to s tou rakovinou. Mám se pokoušet zjistit krevní testy? Děkuji!

Petul
2x

Dobrý den, chtela bych se zeptat. Mam monenukleozu, ale pride mi ze mi nic neni. Nejsem vubec unavena a podle testu(krevnich) nemam napadene jatra. Mela jsem asi pred tydnem bolest v krku a ty zlute povlaky ale to je vse. Chtela bych vedet jestli musim byt i nadale doma a nebo muzu do skoly a ven? Predem dekuju za odpoved

lamin1
1x

kdykoli

tralala
3x

Dobrý den, chtěla bych vědět názor na moji situaci: V dubnu jsem byla darovat plasmu, praskla mi zila a ja ztratila asi pul litru krve, asi mesic na to jsem byla takova malatna, mela jsme pocit zvetsenych uzlin, sem tam zvysena teplota ale pres 37,5 to neslo. Doktorka to zhodnotila jako pravdepodobne oslabeni organismu ztartou krve a take moznost reaktivace mononukleozy- na zaklade toho,ze mi vzala krev a zjitila IgG EBV v takovm mnozstvi ze pravdepodobne prodelani mononukleozy stanovila na obdobi unora-brezna(soubezna vysetreni-jaterni testy i sono jater zcela v poradku, sono uzlin-zcela negativni)... pro me to byla novinka, byla jsem sice v zime sem tam nachlazena, ale kvuli studia jsem se k lekari nedostala ,jediny vaznejsi stav, na ktery jsem si vzpomela byly asi tridenni horecky provazene prujmy a nauseou, a pak asi jeste tyden nato snizena chut k jidlu, kasel a ryma, bez horecky...mohl byt toto projev mnou prodelavane mononukleozy?Jak ruzne akutne muze mononukleoza probehnout?jsou nejake lehci a tezsi formy?muze probehnout treba i bez citelnych priznaku? Jaktoze mi v obdobi pomerne kratkem po pravdepodobnem prodelani teto nemoci neprisli pri testech pred darcovstvim plasmy?mam ted darcovske centrum kontaktovat kvuli samovylouceni? predem velice dekuji za odpoved

MaryKateinka

Asi tak pred dvemi mesici jsem byla na krevnich testech a mela jsem trochu horsi jaterni testy, myslim, ze vyssi hladina bilirubinu. Tak pred mesicem mi delali testy na zloutenku a na mononukleozu. Ted mi prisli vysledky. Bilirubin uz mam v norme, ale vysledky na mononukleozu byli pozitvni. Jenze jsem ted v trosku blbym veku a libam se se spoustou kluku... Tak me zajima, jestli jsem nekoho z nich mohla nakazit, jestli lez nejak zjistit, kdy jsem mononukleozu prodelala a taim padem do kdy mam drzet dietu. A jestli vubec. Silene totiz miluju cokoladu.

petilistek

prosim je mozne ze se nakazi i denne nejvic pusinkovaci milaččí pejsek,stara fenka 14let..je delsi dobu divna,zdrawotne nenormalni..dik

Jaja

psi by tuto nemoc chytit nemeli a ani by ji neměli přenašet

Katka

Máme kokrspanela a ten ji bohuzel od naši vnučky chytil

blééé
2x

Dobrý den. Na začátku září jsem prodělala mononukleozu a teď sem si našla bezva kluka, ale bojim se, že ho nakazím. Po jak dlouhé době už nemoc není nakažlivá?

Madrid
3x

Dobry den kamos mel anginu a dostal antibiotika a hned po 3 dnech dobrani antibiotiku pil alkohol a boji se jestli nemuze chytit mononukleozu? Predem diky za odpoved

achristinka
1x

Dobrý den.Lékařka mi oznámila že mi špatě vyšly testy tak mi opět udělala nové a když jsem si přišla pro výsledky tak mi řekla že to mám "šmrncnuté mononuklézou",takže musím dodržovat přísnou dietu,která trvá od začátku prosince.Za týden jsem opět šla na testy a paní doktorka mi zdělila že jaterní testy vyšly v pořádku,ale nicméně dietu mám dodržovat pořád.Tak jsem se chtěla zeptat kdy už mužu začít normálně jist a jak je to stím alkoholem,když už mi vlastně testy vyšly v pořádku a dietu dosud pořád dodržuji.Děkuji

Betačka
2x

jen bych chtěla vědět co má člověk při mononukleoze jíst za dietu?děkuji

Martin
1x

Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda se dá nemoc přenést i přes pot vylučováný tělem a zda se přenáší i přes sperma, dočetl jsem se jen že se přenáší orálním stykem, moc jsem to nepochopil. Předem děkuji za odpověď

Anusha1
2x

Ahoj můj kamarád měl bolest paží a pocit unavených rukouch. Šel k lékaři, ten mu odebral krev a po 14 dnech mu řekl, že prodělal infekční mononukleozu. ( to mu řekl do telefonu) není prý potřeba, aby tam chodil a doporučil mu držení diety ( což třeba chápu ale) Ničím ho neléčí a pozval si ho za 1 měsíc na jaterní testy. Nejsem lékař, ale zdá se mi to špatný postup, navíc kamarádovi se bolesti stále projevují. Chtěla bych slyšet názor jiných, kdo třeba takovou nemoc prodělal.

Mamina
1x

V prosinci 08 syn opakovaně navštívil laboratoř Kde konstatovali nález na játrech. Lékař mu sdělil, že se jedná o virovou záležitot- nevím jestli mononukleozu. Jedná se o 40letého jedince a já se jako matka dozvěděla o této záležitosti až teď samozřejmě, že mám obavy. Žádné bolesti neměl jen pokašlával a měl mírnou rýmu. Teď se ovšem přidala chřipka skutečná a já nevím co kromě čaje s citronem dát když mu lékař řekl, že Paralen nemůže. Zatím tedy vařím čaj a lovím na internetu diety. Prosím poraďte. Děkuji. Marie

gina30
1x

Ahojky všem co nechtějí mít mononukleozu příznaky mononukleozy teploty poměrně vysoké, natekle lymfatický uzliny, unava,bolest v krku přípomínajíci se křipku atd.. POKUD MÁTE NĚCO TAKOVÉHO TAK SE OBRAŤTE NA VAŠEHO OŠETŘUJÍCÍHO LÉKAŘE NEBO NA AMBULANCI tak ahojky

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce