Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Diabetická neuropatie

Diabetická neuropatie je postižení nervů. Příčinou je cukrovka čili onemocnění nazývané diabetes mellitus. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
mates
10x

Ahoj.Jsem obyčejnek kluk u kterýho v 11letech vypukla cukrovka typu 1....vše bylo v pořádku - až do te'd...po 10 letech jsem se dozvěděl,že mám diabet. polyneuropatii...můžu vám všem říct,že to není žádná sranda...nohy mě už bolí tak 1a půl roku.Nejhorší to je ve škole nebo doma,když sedíte a nemáte pohyb...doktori mě cpou samejma práškama,po kterejch mi není moc dobře,motá se mi hlava,mám sucho v puse,nic mě nebaví,pořád bych spal...nejúčinější na tuhle polyneuropatii je údajnš tkz.thioktacid - jsou to infůze,ale prorže dávka na 2 týdny stojí okolo 12 000,tak je jen tak nedostanezte...stejně jako já...jediná rada pro diabetiky - snažte se mít co nejvíc hladiny glykémie v normálu,bez zbytečnejch hypo/hyperglikemii.Diabetes je svinstvo - nejdřív nic a potom vám začne všechno v těle odcházet a zlobit...nestojíto za to ...za ty doktory,peníze,bolest...mějte se a hodně štěstí.

Miloslav
7x

Přeji hodně zdraví. Do ledna tohoto roku jsem byl relativně zdravý člověk.Respektive jsem nevěděl, že bych nemocný byl.Před čtyřmi roky jsem zničeho nic shodil 40 kg a to během půl roku. Hodně jsem pil až 6 l denně,což bylo provázeno logicky i nočním buzením a častým močením. Problémy byly i s dolníma končetinama,ale to vše dohromady mohlo mít i docela jiné vysvětlení, než diabetes . V době kdy jsem začal shazovat kila jsem začal jíst pravidelně jogurty (ráno 1/2 kg balení) což zahnalo hlad na celé dopoledne a hubnutí bylo celkem vítané protože jsem měl tehdy 102kg. Česté močení mohlo být důsledkem toho, že jsem hodně pil a tak mně to vysvětlil i lékař. Bolesti nohou mohly být důsledkem dlouhého stání. Jsem muzikant a při hraní stojím a to někdy i 12 hod. Poté se mně objevovaly červené skvrny, které však zmizely po koupeli v teplé vodě. Všechny problémy jsem před sebou omlouval věkem .Dnes je mně 59 let. Před třemi roky jsem měl autonehodu po které jsem byl hospitalizován na interně.Zde jsem hovořil s lékařem o svých problémech a ptal se, zdali nemám diabetes. Odpověděl,"to je vyloučeno." A tak jsem žil v klidu až do ledna tohoto roku, kdy jsem začal cítit silnou dušnost. Byl jsem hospitalizován na JIP díky zástavám srdce. Zde se mně ulevilo, až když byl diagnostikován diabetes a byl mně podán insulin. Hodnota cukru v krvi byla více než 30. Nyní již lékaři tvrdili, že jsem měl diabetes určitě nejméně tři či čtyři roky. Tak nevím? V červenci došlo k novým problémům se srdcem a urychleně byla provedena angiplastika. Stále jsem lékaře upozorňoval na potíže s nohama, které byly neustále silnější,ale lékař odpovídal, že s nohama se nyní nikdo zabývat nebude. Upozorňuji na nohy svého diabetologa a ten krčí rameny. Možný problém může být v tom, že na nohou nejsou viditelné žádné zmněny. Možné je, že je to tím, že si nechávám každý večer nohy masírovat a dávám si studené obklady. Díky tomu mohu usnout a spát celou noc.Bez toho je noc pouze na to, abych nohy neustále podkládal a přemisťoval. Možnou diagnozu jsem tedy neznal a poznal ji až zde, neboť problémy jsou shodné . Díky tomuto wbu tedy sám vyhledám neurologa a nechám se vyšetřit. V každém případě si myslím, že je trošku pozdě,ale myslím, že to zanedbání není mojí vinou. A tak vám děkuji za to, že jsem nebezpečí poznal alespoň díky tomuto webu. Snad se dá alespoň něco ještě zachránit.

Jiří
1x

Já Vám chci věřit,mám já i manželka dlouhou dobu cukrovku, ale při kontrolách u lékařů i preventivních prohlídkách jsou potíže lékaři řešeny včetně EMG a velice se podivuji,že Vám lékařu diabes neobjevili včas.

Miloslav
10x

Peohlídku u neurologa mám za sebou. Výsledek se rovná polyneuropatii. První nač se mně lékařka ptala, bylo, proč jsem nepřišel dříve, proč jsem to tak zanedbal. Když jsem jí vysvětlil postoj lékařů a jejich odpovědi na má slova popisující problémy s nohama i to, že jsem diagnozu poznal až díky internetu, pokrčila rameny a mávla rukou. Sklrátka lékař lékaři oči nevyklove. Viníkem zanedbání jsem tedy já ač nemám lékařeské znalosti a ani jsem nevěděl, že taková choroba existuje. Nasazen byl Gabapentin.Když jsem si našel informace o tomto léku,téměř jsem se vyděsil.Vedlejší účinky jsou pro mne čímsi hrozným. Jsem muzikant a vyjma textu hraji vše z paměti. Výpadek paměti by byl pro mne zničující. Ztráta koordinace pohybů rukou by mne zcela vyřadila, protože hraji na klávesy.Jinou možnost obživy nemám. Buďto hraji a mám, nebo nehraji a nemám ani groš. A tak nevím, co říci lékařce.Existuje na toto onemocnění lék, který nemá pro mne tak hrozné vedlejší účinky? Sám jsem si koupil vitamin B12 jako doplněk stravy a užívám jej pravidelně.Cukr se snažím držet pod 7mmol, jenže to je podmíněno měřením . Nárok na planžety do glukometru s tímto nepočítá a tak je zde další problém a výdaje.Jak to bude příští rok ,až se bude více platit, to již vůbec nevím.

Miloslav
13x

Jak se tak dívám, nejspíše toto forum nikdo nenavštěvuje.(vyjma mne) Přesto zde mohu ukázat svou skušenost s polyneuropatií. Snad to někomu pomůže jako to pomohlo mně. Předem říkám, že nebude řeč o jakémsi vyléčení, ale pouze o zbavení se potíží a hlavně bolesti, brnění a ztráty citlivosti končetin. Jak jistě víte, lékaři neurologové na tuto chorobu podávají hlavně bolest utišující léky, které potlačí bolest,ale na léčení choroby jako takové nemají vliv a navíc mají mnohdy negativní vedlejší účinky,jako ztrátu paměti a podobně. Proto jsem tyto léky odmítl a nezbylo mně než hledat cosi, co nemá ty vedlejší účinky a tu bolest odstraní. Skoušel jsem vše možné až jsem spíše z bezradnosti začal používat studené obklady. Poznal jsem, že skutečně dokáží bolest utišit a tak jsem je začal používat na noc, abych se vyspal a nemusel stále nohy přemisťovat a hledat polohy ve kterých to méně bolí. Abych nezamáčel povlečení, obalil jsem ty obklady starou dekou,takže vznikl vlastně Priznicův zábal a ejhle. Bolest ustala, já jsem spal celou noc a ke svému údivu se bolest nevrátila po celý další den. A tak jsem to každý večer opakoval. Je lépe spát s nohama zabalenýma, než díky bolesti nespat vůbec,či se bolestí budit. Po určitém čase však zmizely všechny příznaky neuropatie a dokonce se zvýšila i citlivost v nohách. Skrátka jsem zcela bez těchto problémů, jako bych byl zcela zdravý. V této době již ty obklady nepotřebuji a užívám je jen občas a spíše jen preventivně. Jak říkám. O vyléčení nemohu mluvit,ale o zmizení příznaků ano. Nestojí to nic a není k tomu třeba ničeho, kromě nějaké staré osušky na obklad a nějaké staré deky na zábal. U mne byl efekt stoprocentní a problémy díky tomu již nemám. Skusíte li to, můžete mně o tom informovat chcete li. Rád bych věděl, zda to někomu pomohlo jako mně.

petr
3x

Moc díky za zveřejnění dobré rady. Chci se jen zeptat zda-li má být noha ovázaná celá,myslím tím chodidla nebo jen lýtka. Mám diabetes II. přes 12 let a začaly mě trápit nohy (mravenčení,pocit studených nohou.a někdy i šlehavé bolesti do palce u nohy. Mám jít na zevrubnější vyšetření příčiny,ale vzhledem dlouhodobému diabetu si myslím,že se jedná o stejný problém co máte vy. Ještě jednou dík za radu a určitě se ozvu.

jméno a příjmení
2x

zpráva

Standa
1x

No vida, a pak že Priesnitz nefunguje. Funguje, skoro na vše.

Zdeňka

Dobrý den, se zájmem jsem si přečetla, co jste napsal a moc děkuji za cenné, odzkoušené informace.. My s mnželem v podstatě řešíme něco podobného ( jako většina lidí v našem věku ) manžel jako silný diabetik má také problémy s bolestí nohou, v lázních mu naordinovali parafin na záda s tím, že to pomůže. Na záda to pomohlo na nohy ne. Myslíte, že jde jdeo teplotu nebo změnuteplolty. Nedělal by stejně účinný výsledek třeba teplý, parafínový zábal přímo na nohy ? Dávám si je na ruce ( prý karpály zlobí ) a zdá se, že to pomáhá. Co si o tom myslíte?

Helena

MOJE MAMINKA TRPÍ NEUROPATIÍ,PO PŘEČTENÍ VAŠEHO ČLÁNKU JSEM SE ROZHODLA,ŽE JÍ PORADÍM STUDENÝ ZÁBAL,GABAPEKTIN,KTERÝ MĚLA UŽÍVAT NESNÁŠELA A TAK HO MUSELA VYSADIT.URČITĚ DÁM VĚDĚT JESTLI ZÁBAL POMOHL.

Helena

Mamince jsem to řekla,ale má strach,aby neměla zánět žil,bojí se už všeho,ničemu nevěří.Zítra se bude objednávat na cévní a tak jsem zvědavá jak dopadne.Má ochablé svaly na nohou a začínají jí brnět konečky prstu u rukou.gabapektin nesnáší a jiné léky,nevíme jaké jsou co by jí pomohly. Prosím napište jestli máte nějakou skušenost.

Miloslav
1x

Paní Helenko. Jak jistě víte, nejsem lékař a nerad bych svými radami někomu ublížil. Proto jsem se nejprve poradil s lékařem a teprve potom jsem se rozhodl odpovědět. Jinak řečeno"jak jsem koupil, tak prodávám" Jak jsem řekl, začal jsem zábal používat proto, že pomáhal od bolesti.Gabapentin neléčí,ale pouze potlačuje vnímání příznaků, bolesti, brnění a podobně.Má řadu vedlejších účinků včetně ohrožení paměti, zmatenost a podobně, protože působí přímo na centrální nervovou soustavu. Proto jsem tento lék odmítl, prostě si nemohu tyto vedlejší účinky dovolit.Jsem muzikant a paměť a soustředění je pro mne alfou i omegou. A tak jsem skusil ty zábaly a pokračoval v tom, protože bolest ustala a já jsem mohl celou noc klidně spát.Že by to dokázalo vyléčit polyneuropatii,či dokonce i lupenku jsem netušil.Faktem je,že dnes již nemám problém s jedním, ani druhým i když na nohy již zábaly neaplikuji,či spíše jen sporadicky. Když lékař poznal výsledek a bylo zjištěno, že se mně vrátil cit i do míst,která již byla témeř necitlivá a měření ukázalo téměř normální stav, byl lékař mírně řečeno udiven.Když jsme spolu hovořili o tom, co by mohlo být pžíčinou vyléčení,řekl, že ty zábaly vyvolávají rozšíření cév a lepší prokrvení těch míst a navíc prý tyto zábaly díky tomuto účinku působí i proti zánětům.I lupénka je spůsobená zánětem a proto při těch zábalech mizí. Ptal jsem se zda by to mohlo uškodit při eventuelním zánětu žil (abych vám mohl odpovědět) on říkal, že spíš by to mohlo ten zánět vyléčit, než uškodit,ale přesto se raději poraďte s lékařem.Myslím, že vám řekne totéž jako ten můj. Mluvíte o studeném zábalu a já mám obavu,že došlo k nedorozumění. Jde o studený zábal,ale zábal kterému se říká zapařovací,čili Priznicův zábal. Já jej aplikuji tak,že namočím starou frote osušku(je dost velká),přeložím ji po délce a obalím tím nohu, či ruku jako fáčem.Potom toto obalím starou dekou a převáži elastickým obvazem (jen tak aby se to v noci nerozbalilo a nezamáčel jsem povlečení) Ráno to vše sejmu a mohu říci,že je to téměř horké a jde s toho pára.Ono je to studené a nepříjemné jen chvilku a potom ustoupí bolest a brnění .Je to prostě blaho a co je důležité, Bolestivé příznaky se již od druhého dne neobjevily ani přes den, spíše někdy až k večeru a to již byl čas na nový zábal. Postupně veškeré příznaky mizely a jako poslední mizelo brnění a necitlivost palců u nohou. Musím však přiznat, že to není rychlé léčení a i po zmizení příznaků je dobré v tom nějaký čas pokračovat.To jsem poznal na vlastní kůži, když jsem začal lajdačit a zábaly vynechávat. Dnes již problémy nemám a dokonce se mně vrátila síla do nohou a rukou. K mému lékaři chodil s polyneuropatií starší muž (kolem 70let) o dvou francouzkých holích a v předklonu. Můj lékař mu doporučil aby skusil tuto metodu jen tak na skoušku a odvolával se na mne,jak to pomohlo mně. Potkal jsem jej nedávno a hole již neměl a chodí vzpřímeně. Co víc mohu říci?? Jak jsem řekl, jsem muzikant, je mně 60 let a dnes opět vydržím hrát a zpívat tři dny po sobě po osmi hodinách. S těmi problémy jsem vydržel s problémy a sebezapřením sotva jedno vystoupení. A navíc paní Helenko, je to úplně zadarmo,tak proč to neskusit?

jméno a příjmení
8x

zpráva

Miloslav
2x

Petře. Omlouvám se, že jsem tvůj příspěvek přehlédl a odpovídám až nyní. Tvoje otázka co a jak balit je zcela na místě, jak jsem sám zjistil. Poznal jsem, že není dobré balit nohu celou.Proč, to nevím,ale pokud jsem to udělal, výsledek byl slabý, nebo dokonce téměř žádný. Balil jsem si tedy pouze spodní část nohy . Začal jsem tím, že jsem si položil chodidlo na vlhkou osušku,cíp jsem přehnul přes prsty a potom obalil nohu jako fáčem,ale vždy jen po koleno.Na tom,zda dekou zabalíš celou nohu nezáleží,ale to studené by nemělo sahat nad koleno.Potom je účinek silnější. Snad je to tím, že velkou plochu tělo nedokáže tak dobře prokrvit. To si však jen domýšlím. A nyní tě asi trošku překvapím. Polyneuropatie mně dosahovala až do pasu. Balil jsem si nohy pouze po kolena a neuropatie zmizela v celém těle, dokonce i v rukách. Předtím jsem nahmatal v lýtku velmi bolestivé místo o kterém lékař říkal, že to jsou křečové žíly (vnitřní) I to zmizelo a již je nahmatat není možné. Prostě není. Byl jsem opět na měření na neurologii a nález odpovídá normálnímu stavu.Předtím byla měřením zjištěna polyneuropatie v pokročilém stavu. Lékaři nad tím kroutí nechápavě hlavou a prohlašují to za nemožné,či zázrak,protože jejich pravda říká, že nervy nemohou dorůst jsou li jednou zničeny.Jeden lékař vyslovil doměnku,že nejspíše při té neuropatii nedohází ke zničení samotných nervů,ale pouze jakési jejich izolace, takže jaksi probíjí a nevedou impulsy až na místo určení. Ale prý by se to muselo prozkoumat a ověřit. Prý se mohla těmi zábaly a rozšířením cév ta oblast lépe prokrvit a ta izolační vrstva kolem nervů obnovit. Já nevím, nejsem lékař,jen jsem poznal,že to funguje. Byl bych velmi rád,kdybys mně sdělil, jaké výsledky to mělo ve tvém případě. Zatím jsem ve spojení shruba s třiceti lidmi, kteří se zde sice diskuse nezůčastňují,ale spojili se se mnou prostřednictvím E mailu. Chtěl bych poznat, zda to pomáhá universálně, nebo jen v některých případech. E mail je/ Slavaba(zavináč)centrum.cz (Nevím proč,ale ten zavináč mně nejde napsat, ani když navolím anglickou klávesnici) Díky Miloslav.

Miloslav
4x

Petře. Ze skušenosti mohu ještě dodat,že není dobré přikládat zábal na obě nohy současně.Je výhodnější zabalit třeba jednu noc jednu a druhou noc druhou nohu.Účinek je potom silnější i když nevím proč. Můžeš to vyzkoušet sám. U mne tomu může být třeba jinak, než u tebe. Jinak večer zabalit a teprve ráno sejmout.Studené je to jen chvíli a ráno je to přímo horké.

Petr

Mílo! Řekni mi po jakém čase Ti problémy s těmi zábaly ustoupily. Pocítil jsi úlevu už druhý den? Já jsem to doposud zkusil jen jednou a musel jsem zábal brzy ráno sundat,protože pokud už není studený,tak už jsem to nevydržel. Nevím zdali ještě navštěvuješ tento web, zkusím Ti to samé raději napsat na email. Petr

alička

MILOSLAV,ISTO SKUSIM ZABALY A DAM VEDIET AKO SOM DOPADLA.PISALI SME SI MAIL,KONTAKT NA TEBA MI DAL NAVY.TVOJU SKUSENOST POSUVAM DALSIM LUDOM.VDAKA

Ivan

Zdravím, také by mne zajímalo, za jak dlouho Miroslavem popsané příznaky pálení nohou (neuroaptie) při aplikaci priznicových zábalů nohou ustoupily. Můžete někdo říci, jak dlouho to u vás trvalo? Zdraví Ivan

Miloslav
2x

Ivane. Ano to je otázka, která se stále opakuje.Odpovím asi takto.Užíval jsem zábal proto,že bolest ustoupila po chvilce a já jsem mohl díky tomu klidně spát.O faktu,že to neuropatii dokáže vyléčit jsem neměl ani potuchy. Kdyby to tedy nezabíralo brzy po přiložení, zřejmě bych to nadále nepoužíval.Otázka druhá je jak dlouho trvá než dojde k vyléčení,ale na tuto otázku neznám přesnou odpověď´, opět proto, že jsem nevěděl že jde o metodu, při které dochází k vyléčení a tak jsem nedělal žádné záznamy. V této době přítel lékař (primář) skouší tuto metodu na pacientech kteří si na takové problémy stěžují v nemocnici a provádí měření a záznamy o průběhu léčení. Zatím jsem se dozvěděl pouze to, že si to pacienti chválí a že to zlepšuje jejich celkový stav (jedná se o internu a jsou tam z jiného důvodu,přičemž jim ty bolesti neuropatie zhoršují celkový stav) .Až ty záznamy získám,což bude nějaký řas trvat,pak vám je zde ukáži. Ale stejně si myslím, že to bude individuální a u každého to bude trošku jiné dle stavu jeho oběhového systému a dle stavu jejich onemocnění. Něco jiného to bude u pacientů, kteří mají onemocnění v samém počátku a o něčem jiném u pacientů s rozvinutou chorobou. Je třeba si uvědomit, že ten zábal má jedinou funkci a tou je snaha organismu to místo chladu ohřát a to zvýšeným prokrvením.Dochází tedy k roztažení cév a právě díky tomu prokrvení dochází k regeneraci. Jiný léčebný smysl to nemá. Samozřejmě nejsem lékař a pokud o tomto mluivím, pak předávám dál informace které jsem získal konzultací s lékaři . Zatím bylo zjištěno,že to pomáhá všude tam, kde jde o špatné prokrvení tkání, tedy nejen u neuropatie,ale třeba následkem této metody mizí i lupénka a dozvěděl jsem se,že to zabírá i na křečové žíly. Dá se říci, že díky internetu se dozvídám stále další a další informace o tomto. Byl bych rád aby nedošlo k nedorozumění. Občas dostávám maily ve kterých je tato metoda označována jako nějaký můj objev. Zo je chyba a není tomu tak. Tato metoda má své jméno a nazývá se Prisnitzův zábal a je velmi stará. Já jsem pouze zjistil,že to zabírá na neuropatii a to je asi tak vše.Nejsem žádný vědec,ale obyčejný zámečník, nyní již v důchodu. S touto skušeností jsem vás seznámil proto, že vím co potíže neuropatie znamenají a jak se člověku uleví. Víc asi nelze ode mne očekávat.

vašesvědomí

Měl by sis Miloslave, či jak se vůbec jmenuješ, vzpomenout na moudrosti našich předků vtělené do rčení. Třeba o té lži s krátkýma nohama. Ono umět lhát je docela makačka na hlavu, hlavně na to v tom mezi ušima - paměť. Ďábel je jak známo skryt v detailu, kterým je u tebe zde zmíněná volba tvého zaměstnání. Na počátku muzikant profík, který se ničím jiným uživit neumí, se na konci tvých eskapád kouzlem změní v obyčejného zámečníka. A tak se kouzlem nechtěného vyjevila pravda pravdoucí, že v tom mezi ušima ti chybí nejen ta paměť, ale hlavně to co by tam mělo být zejména - SVĚDOMÍ.

nancy

prosim o radu pro svou 70tiletou ,maminku trpí neuropatii v ruce vsechno ji pada neudrzi lzicku stale place od bolesti leky nepomahaji zkusili jsme i marihuanu ale nepomaha nic muzete mi prosim poradit jak s temi zabaly dekuji moc

Miloslav

Nancy. To, že maminka neudrří v rukách předměty je spůsobeno nejspíše ztrátou citu,čili poškozením sensorických nervů. Pokud jsou postižené i nervy motorické,pak nejsou dostatečně ovládané svaly rukou a prostě v rukách nemá žádnou sílu. Pokud vím, léka na to neexistují,alespoň dle slov neurologů a jsou podávány pouze medikamenty omezující vnější příznaky jako bolest. Tyto medikamenty však neléčí. Jediné co mohu doporučit jsou ty zábaly a v tomto případě od prstů až těsně nad loket a opakovat toto alespoň obden,třeba střídat levou a pravou ruku.Ty zábaly aplikovat na noc a sejmout až ráno. Doporučuji vyšetření karpálních kanálů v zápěstí.Myslím, že tam bude problém,ale toto je možné chirurgicky dát do pořádku. Je mně divné,že došlo pouze k postižení horních končetin a nikoliv nohou. Většinou toto začíná právě postižením dolních končetin. U mne byly postižené dolní i horní končetiny a částečná necitlivost dosahovala téměř k pasu. Všechno zmizelo díky zábalům nohou.Proč, to nevím.

kačaba

Ahoj,neví někdo jak dělat půlročnímu miminku priznicůl zábal na vysokou teplotu?38,5 -39,2 Spíš chci poradit jak dlouho v tom má být zabaleno.A za jak dlouho to můžu opakovat.Měli jsme špatnou noc,a moc se to nelepší.Díky

Miloslav
1x

Kačabo. Nerad bych miminku nějak ublížil,ale jen jako rodič,který tímto také procházel vím,že je nutné tu teplotu co nejdříve srazit a Prisnitzův zábal je k tomu jednou z cest. Takže namočit látku do studené vody, třeba plenu (u dítěte by měla dostačovat.Zvihnout ruce a tou mokrou plenou obalit trup až k podpaždí a to celé obalit dekou. Následkem toho dojde nejen k poklesu teploty,ale i lepšímu prokrvení ,což poznáš s toho, že dojde k intenzivnímu pocení. Jenže u tak malého dítěte skutečně nevím a bylo by lépe domluvit se s lékařem. Sláva.

Jiřina
1x

Je mi 39 let,vychovala jsem tři děti a jsem dokonce už i babička.Moje děti taky měly vysoké horečky a je pravdou,že jsem se snažila čím jak nejdřív horečku srazit,ale jako zdravotník taky vím,že u půl ročního miminka není 38,5 ještě vysoká horečka.Navíc - horečka je i zdravá,protože tělíčko se něčemu brání a pracuje obranný systém.Každopádně u horečky dosahující skoro 39 stupňů úplně stačí zabalit mokrým ,studeným ručníkem nožičky kolem kotníků a na ručičkách zápěstí.Opravdu je to dostačující dávat jen na velké tepny a to i u dospělého.Zábaly na celé tělo se už nedávají,vždyť ono to je taky celkem šok.

Helena

Ahojky všem. Jen neztrácet odvahu.mám cukrovku už 6O let a jsem uplně OK, lékaře potřebuji jen pro napsání receptu na insulin. Mám 2 zdravé děti, 2 vnoučata a 1 zdravé pravnouče. Když jsem se ptala lékařky jak je to možné, svedla to na dobrou genetickou výbavu. Myslím,že když lékaři něco nevědí je pro ně "darem z nebe" objev genetiky. Faktem je,že nechodím do cukrárny, ale nijakou zvláštní dietu jsem nikdy nedržela. Jo a jsem kuřačka. Už 35 let jezdím autem /bez nehody/ a bez jakýchkoliv brýlí. Nijak se moc nekontroluji a hlavně se nelituji.Bodnu si včeličku a hned zapomínám slovo cukrovka. Laicky doporučuji jen mít stále dobrou náladu, smích je lékem /zcela přírodním/. Omlouvám se, všem kteří mají potíže, že nemohu jinak poradit, než "jen trochu legrace do toho umírání." Vím, že je to hodně těžké v této době, ale toto nikoho nic nestojí a může ji zkusit každý. Jo a je mi 65 let, no prostě "odrostlá dorostenka". Za nějaký čas se vrátím, snad můj příklad pomůže zlepšit náladu i diagnozu.Ahojky

eva
4x

pane miloslave,prosim ozvěte se zase jak na tom jste,vaše rady mně dodávaly sílu

Radimír Hübl
2x

Na internetu lze nalézt odkaz na střediska léčby diabetické polyneuropatie V Plzni, Příbrami a Praze netodou MDM. Klinické zkoušky se konaly na při i V hradci králové. Všeobecně jsou všec hny informace o úspěšnosti této léčby velice pozitivní. O co skutečně jde a proč tatp metoda. je-li tak vysoce účinná, není rozšířená do většího počtu zdravotnických zařézení v ČR? Proč tuto léčbu nehradí zdravotní pojitovny?

Petr

Měl jsem tu možnost vyzkoušet metodu MDM na výzkumu ve FN Plzni. Bohužel bez zjevných výsleků. Z osmi pacientů pociťovali úlevu pouze dva.Nevím možná by pomohlo více procedur než jedna.Přesto si myslím,že cena kterou vyžadují střediska s MDM jsou víc než předražená. Člověk hledá stále naději,že se jednou najde něco co diabetickou neuropatii zlomí.Rád bych se znovu spojil s panem Miroslavem.

Michal
1x

Všetkých DIABETIKOV pozdravujem a prajem veľa pekných dní.Som jeden z Vás ktory trpi touto spominanou POLYNEUROPATIOU , je opravdu tato nemoc roz- šírena tym,že pani DOKTORI ktori by mali pomoc tymto nemocným tak ich len tak odstrčia napiše pár viet a Ty pacient sa staraj ako vieš.Je mi to veľmi ľúto navštevujem Fakultnú nemocnicu,ale i tam je to take isté Pomôž si človeče aj Pán Boh Ti pomôže.Nebyť tých pridruženych ťažkosti hlavne bolesti nôh,klkbov ale aj celkovehoi svalstva,no a problem je zo zrakom,lekári davajú ruky preč a Ty trp.Po veľkých ťažkostiach som sa dostal na 10 dni do Diabetologického a Endokrinologického ústavu v Ľubochni,take dôkladne vyšetrenie mi Diabetó- log nepreviedol za vyše 20 rokov bolo to krátko ale som rád aj tomu.Lebo lekár ma liečiť a poisťovňa uzdravovať ...kedy to bude ??Je Diabetes veľm zákerná choroba ktora sa veľmi rozširila ,ale je aj veľke TABU mnohy ľudia nevedia čo to je a ani o jej nasledkoch, - je mala ineormovanosť tak ako o rakovine ( ktorú so tiež prekonal ) Srdečne Vás Všetkych pozdravujem z ORAVY .

Mirek
1x

Zdravím, atrofuje a tuhne mi levé lýtko a už jsem začal pajdat. Tuhle jsem šel s krkem na Bowenovu techniku (v Brně) a musím říct, že jsem se divil. Dělali mi celé tělo, tedy i tu nohu a chodilo se mi o moc líp a líp jsem i tu nohu cítil. Ještě tam párkrát zajdu, je mi totiž celkově o dost líp. Asi to stojí za to zkusit.

Rosta

taky mám problémy o kterých tady psal velmi podrobně Miloslav a začal jsem včera zkoušet ty zábaly. zatím můžu potvrdit to, že bolest(pálení a pod.) velmi rychle zmizí a nečjpodivnější na tom bylo, že jsem podle návodu obalil jednu nohu, tu horší, ale po chvilce přestala pálit i ta druhá a spánek byl úžasný. jenže ráno se ta "těžkost" nohou vrátila tam kde byla večer. dnes to zkusím znovu. stále přemýšlím nad tím zda jít do nemocnice, nebo to zkoušet sám. a ještě jedna věc o které Miloslav psal a to jsou léky, které člověk dostane. jsou opravdu velmi nebezpečné dělají z člověka úplně jiného člověka, který pak ani neodporuje lékařům a nechá se dál ničit...

Petr

Rád bych se spojil s panem Miroslavem,jak se mu daří.

Petr
1x

Koukám,že pan Miroslav už není k mání.Škoda.

Stanislav

Mám podobné problémy jako Miloslav.Začalo to před několika lety neklidem nohou před usnutím. Zkoušel jsem malou dávku alkoholu i silnější pivo. Pak začaly necitlivé prsty nohou a bolest levé pata /prý ostruha/. Nyní gabapentium, točí se mi hlava, špatně vidím po první tabletě. Uvítal jsem příspěvek do diskuse p. Miloslava.Díky

Václav

Neuropatií trpím cca 10 let. Postupně jsem se dostával do situace, kdy jsem se bál chodit spát, pocity strašné, bolesti opravdu velké. Zkoušel jsem vše, nic nepomáhalo, spoustu oblbováků, mě nezabíraly, no však víte co mě napadalo. Nakonec jsem zkusil Tramal. A náhle jako mávnutí proutku ... paráda. No a tak již 7 let beru dvakrát denně Tramadol retard jde to. Zas mě baví žít. Takže, přátelé, zkoušet a zkoušet. Na každého platí něco jiného, co u někoho zabere, u druhého ne. Na druhou stranu, zrovna Tramal může být velmi nebezpečný, návykový. Nedoporučoval bych u mladých lidí. Mě už je skoro 70, tak už jen mi pomáhá přežit v jakémsi stavu. A hlavně, dodržovat životosprávu a hlídat hladinky. A cvičit nohy a také je zase nepřetěžovat. Vitamíny, zejména Béčka a prostředky na prokrvení. Věrným průvodcem neuropatie jsou totiž křeče a ty při přetěžování jsou dost jisté. Takže, Vážení, bojujme, ono se něco najde. Každý musí svou metodu ve spolupráci s lékařem objevit sám. Proto je důležité číst zkušenosti ostatních, že. .

Luboš

Musím uznat ,že na tom něco je.I mne to pomáhá. Zejména v noci ,kdy mohu spát ,jako batole.Ale zatím jsem to uplně nezastavil,ale vývoj se mění.Snad k lepšímu.Z toho ,jak jsem si spočítal tak pan Miloslav ,se lečil od října do května což je asi 8 měsíců, takže musím vydržet. Jinak je Mi líto ,že se pan Miloslav odmlčel?Žije ještě?

ZBY
1x

Dobrý den pokud má někdo DM2 a polyneuropatii,mohu napsat svoje postřehy prosím pokud máte zájem pište na [email protected]

Kuba

Musí říct ,že je to pěkný hoax. Pana Miloslav Slavaba alias Miloslav Bažant je výborný fabulátor .Sám mám tuto nemoc 1 stupně 2 roky ,cukr srovnáný ,jak švýcarské hodinky a dělám ,zábaly dle návodu již 2 rok-výsledek žádný.Polyneuropatie si žije vlastní život.Takže na nějaké uplné ylečení zapomente.Je to nesmysl a je smutné co udělají někteří lidé ,aby se zviditelnili.

Jan

Dobrý den, Jsem tež nešťastník ,který má polyneurpoatii od diabetu.Je tu někdo ,kdo mám podobnou zkušenost ,jako pna Miloslav? Mohl by se ozvat?Nebo je to skutečně celé vymyšlené,jak mi potvrdil můj neurolog,který Mi logicky argumentoval ,že by se to dávno vědělo a používalo v každých lázní,a že ten chlap se normálně dělá z lidí blázny.Dík Jan

Petr

Na to je jednoduchá odpověď. Doposud za 10 let se neozval ani jeden člověk ,který by toto potvrdil. A vem si co nás je cca:500tisíc ,ani tuk .tak je to jasný ,jako facka.

Jirka
2x

Trpím tím jako zvíře. Mám DM2 , cukr v průměru 6-8 , obě nohy bolej úplně stejně. V noci skoro nespím. Zkusil jsem všechny masticky, nic nepomáhá od bolesti. Na promazani pokožky nohou je ok normální sádlo ale skvělý je í Allpresan diabetic s urinou. Je to pěna a skvěle se nanáší. Na jiných diskusích doporučovali aneurox 600 a tedy tablety s alfa lipollovou kyselinou. Hned druhý den jsem měl pocit že bolest je o 50% mensi a radoval se. Další dny byla ale asi o 50% vyšší než ta běžná bolest tak jsem to vysadil. Vlastně jsem nepřišel na nic co by pomahalo. Krátkodobé pomáhá teplá koupel nohy prokázat a pak jdu ven kde mám před virivkou vysypanej palec kačirkem, tzn kulaté kaminky oblazky o velikosti max vlasskeho ořechu. Po tom chodím naboso ale zezacatku to hodně bolí což je asi dobře. Když to bolí moc vezmu si slabé ponožky. Poté jdu opět do teplé vany. Spí se mi o něco málo lépe ale mám pocit že druhy den je to malinko lepší. Zkouším zkouším zkouším a nic moc je mi 55 a jestli to tak bude bolet nadále neboj nedej bože víc tak zesílim. Díky za event nové poznatky j.

Fičák

Mám to také ,vyzkoušel jsem vše co se dalo ,včetně odkyselení dle řízenému hladovění a výsledek?Čím dál tím horší.Zábaly nepomáhají ,léky taktéž,takže budouctnost žádná .Mám to od diabetu../A jelikož jsem poměrně obezní :170cm /118Kg napadla mě varianta :zhubnout pomocí operace a snad by se mohla i ta polyneuropatie zastavit?Neznáte nějaký případ?JInak již jsem v koncích..Je Mi 45 let.

Jirka
1x

Ficaku asi presne tak jak říká zbyněk, cukr nám sežral nervy a zilky v nohách. Já o cukru okolo 15 ti mohl věděl 5 let a nic jsem s tím nedělal. Úplně ale se zbynkem nesouhlasím s tím, že když úplně vylecis cukrovku tělo si pomůže a nohy přestanou bolet. Dle mého je při neuropatii poskozeni trvale. Svůj stav úplně nechápu, mám už 3 měsíce relativně dobře kompenzovany cukr , toujeo a victozou s dopichovanim humulinem mám okolo 7 mohl bez vykivu. Problem je ZE NOHY BOLÍ POŘÁD VÍC tzn za ty 3 měsíce kdy je cukr skoro ok bolest se stupňuje. Jsem lecen v IKEM doktor taky úplně neví proč je ta bolest tak velká. Byl jsem na tom vyšetření PODIATRIE takový to šimrani a brneni a měl jsem minimalni odchylku od zdravého člověka. ???? Dnes začínám s Lyrica 75 mg, strašně dryjak jak jsem se dočetl ale dam vše abych se vyspal. Uvidíme dam vedet, v IKEM rikali ze na 90% pomůže, ale je to oblbovàk jak prase.

Zbyněk

Najdi si na nettu články o bariatrických operací a myslím ,že to bezpečně vylečíš ,pokud se vylečíš z cukrovky ,což je asi jediná možnost v současné době.Jsou známi případy ,že vylečení bylo i u lidí silně postižených.Je to proste.Zastvíš devastaci těla cukrem a o ostní se postará příroda sama ,ale bude to trvat třebas 2- tři roky.ale stojí to za to.Zbyněk

Vladimír
1x

Bez vyřešení skutečné příčiny neuropatie končetin nepřináší užívání léků trvalé výsledky. Příčinou vzniku neuropatie jsou určité potraviny v naší stravě, způsobující zánětlivé autoimunitní reakce těla, které napadají a ničí naše vlastní tkáně, konkrétně u neuropatie jsou ničeny nervová spojení v nohou a rukou. Používám testy a měření, které určí, jaké konkrétní potraviny Vám tyto reakce v těle vyvolávají. Poradím, jak si upravit stravu, abyste si neuropatii sami trvale odstranili, a žádné léky jste nepotřebovali. Kontakt 608 155 338.

Honza

Tak jsem prostudoval celé vlákno a musím říct ,že Mi tam moc věcí nesedí.Třeba ,jak byl pan Miloslav v nemocnici po úraze v autě.Zde by Mu na 100% zjistili cukrovku ,protože si neumím představit ,že by ho příjmuli bez náběrů krve.To za prve.Dale jsem našel tohoto člověka na jiné doméně ,kde se přiznal ,že toto celé vyslechl v čekárně u doktora ,zejména u té lupenky. Tam to prezentoval nějaký zámečník. Jinak ,ale tato metoda je popsaná dávno u lázeńských procedur ,takže žádný nový objev ,ale stará záležitost .Bohužel tady trochu nadsazen p. Miloslavem.Ale doporučuji vyzkoušet. Další věc je názor na neuropatii a odstranění cukrovky bari operací.Ano pokud se odstraní příčina nastane prudká změna k lepšímu ,ale trvá to delší dobu.Ale musí se hlídat všechny vitamíny a mineraly. Pochopitelně ne u člověka ,který jí má 10 let a hodně rozjetou.Ale i zde dochází ke zlepšení. Honza.

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce