Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Foniatrické vyšetření

Foniatrie je lékařský obor zabývající se poruchami a vadami hlasu, řeči a sluchu všech druhů a stupňů. Hlas je periodický zvuk vznikající kmitáním hlasivek. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Vojtěch
4x

Mám od mala vadu řeči (šišlání, ráčkování) mám LMD a všichni doktoři říkají že je to právě tím že blbě mluvím ale chci se zeptat jestli to nemůže být vadou hlasivek??

Dragon

Vojtěchu, mám podobný problém. Také trpím LMD. Mám hlas spíše do bassbarytonu. Nepravidelně mi přeskakuje hlas, zasekávám se a některá slova nejsem schopný vyslovit ani na potřetí. Hodně mi přijde, že mluvím tvz. přes nos (skoro mi drnčí v hlavě). Byl jsem na logopedii a tam mi tvrdili, že mluvím normálně o čemž tedy nejsem ani trochu přesvědčen. O zpěvu ani řeč - neudržím tón a tak divně začnu rezonovat. Nejhorší je asi, že já se slyším vcelku normálně, ale když si pustím nahrávku, tak mi to trhá uši. Jak jsi pohodil? Byl jsi někde? Nemáš i problémy, co se týkají poslechu? Třeba v tichém prostředí slyšíš naprosto normálně až výjimečně dobře a jakmile zajdeš do trochu hlučného prostředí, tak jako bys neslyšel přes ten hluk nic, zatímco si kolegové povídají úplně normálně, ani na sebe nemusejí řvát? Co poslech hudby? Upravuješ si v equalizéru frekvence, aby ti muzika "lépe" seděla? Děkuji za odpověď...

Aneta

Dobrý den, mám prosbu ohledně logopeda u kterého jste byla?

Ivana

Vojtěchu, myslím, že se zbytečně obáváte poškození hlasivek. Jak píšete, máte diagnostikováno LMD (dnes ADHD nebo ADD) To, že nesprávně vyslovujete R a sykavky je pravděpodobně způsobeno horší motorikou mluvidel, která souvisí s vaší diagnózou. Pokud se rozhodnete navštívit logopeda, jistě vám pomůže potíže alespoň částečně kompenzovat.

Sykora

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Jan

Dobrý den, mám problém se zadrháváním v řeči. Je lepší navštívit logopeda, či foniatra? Jak jsem již kolikrát četl, logoped v tomto prý moc nepomůže. Díky

Zuzana

Dobry den. Jdu jiz po treti se svym nyni jiz 5ti mesicnim synem na foniatrii. Tentokrat nam to nejak casove nevyslo.. Muzu mu dat prestim najist? Nebo vydrzet az po vysetreni?

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce