Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Kyselina fosforečná

Čtvrtina z celkové hmotnosti všech kyselin, které se používají v potravinách, připadá na kyselinu fosforečnou, E 338. Tato nejlevnější a zároveň nejsilnější okyselující látka má i jiná využití: umocňuje účinek antioxidantů v rostlinných tucích, zabraňuje nežádoucím reakcím... více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Nikol
4x

Moc dekuju pomohl mi tento článek!!!!!§Je dopbrej fakt!!!!

Stuky
8x

To psala lékařka...k smíchu,kyselina fosforečná je pro nás nejdůležitější kyselina na této planetě drží totiž genetický kod DNA a ta jediná je schopná tvořit esterické můstky,které drží šroubovici DNA,aby se nerozpadla.Mohly bych pokračovat dále,ale stejně to nemá smysl,dodal bych k tomu,že coca-cola je nejzdravější nápoj u nás,O řídnutí kostí a pití coly.....tomu se můžu akorát tak zasmát.....se zbytkem textu se dá taky polemizovat..

Petr
2x

Co je v článku k smíchu? Co jsi napsal na prvních 2 řádcích je sice pravda (opsáno asi z Wikipedie), ale to neznamená, že nadměrná konzumace kyseliny fosforečné nemůže škodit. Po deseti tisíce let se Homo sapiens sapiens živil tím, co mu poskytla příroda, nic si nevyráběl a lidské tělo si z jeho stravy vzalo přesně to, co potřebuje k jeho bezvadnému fungování. Pochybuji, že by lidé v minulosti degenerovali rozpadající se DNA. Člověk se fosforem normálně předávkovat nemohl, kdežto dnes je tomu naopak - přírodní stravy je v jídelníčku průměrného člověka v tzv. "moderním" světě zastoupeno velmi málo a člověk do sebe cpe různé "vyrobené potraviny" prosycené chemií - většinou nezdravou. Člověk bez Coca-Coly žít může (osobně jsem ji už neměl 5 let a nepociťuji na sobě žádné negativní účinky, naopak, jsem od doby, co jsem výrazně změnil jídelníček a piji v podstatě jen čistou vodu a bylinkové čaje, mnohem zdravější), přemírou konzumace Coca-Coly si ale naopak ublížit může - a pokud ne nadspotřebou kyseliny fosforečné tak minimálně kvůli množství rafinovaného cukru, kterého jsou tyto nápoje plné a o jehož negativních účincích na zdraví byly napsány hory článků.

Lenka

Pokud vím z jiných materiálů. tak řídnutí kostí nezpůsobuje v případě coca coly fosfor, ale CO2, kterým jsou limonády sycené a na jehož odbourání tělo spotřebovává vápník, při nadměrné konzumaci sycených nápojů a sníženém přísunu vápníku si ho tělo bere ze zásob - kostí a jiných tkání... takže nejde o colu, ale o sycené vody obecně...

Petr

No ono mozna taky by stacilo se podivat na stitek Calgonu jakou ze to vlastne pouziva ucinnou latku k odstraneni vodniho kamene (= usazenin vapniku), zeby kyselinu fosforecnou? Selsky rozum mi neco rika o podobnosti ciste nahodne a chtic se nedozit operace krcku stehenni kosti Colu tedy odmitam pit i davat detem.

kamil

Tak nejdůležitější kyselinou by měla být deoxyribonukleova kyselina a ribonukleová,ne ?(DNA a RNA).citovaný Doktor Lukeš má mnoho zajímavých postřehů,nicméně ten s kyselinou fosforečnou je hooodne diskutabilní, stejně tak i propagace jednoduchych cukru

Parachutes

Stuky!- ty chytrá kopírko,ty jsi k smíchu...

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce