Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Zánět středního ucha (Otitis media)

Zánět středního ucha může trvat jen pár dní, pak mluvíme o zánětu akutním. Nebo i podstatně delší dobu a pak se jedná o zánět chronický. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Andrea

Maminko, MĚ bolí ouško :))

Loyd

Chtěl bych se zeptat co dělat když mi bubínek praskl a moc na levé ucho neslyším děkuji :-)

anickaci
1x

ahoj zdravim vsechny asi pred ctyrmi dny mi kamaradka rikala neco o otejkani zvukovodu a me na to zacalo strasne bolet ucho,kdyz jsem rekla sestre at se mi tam podiva rekla,ze tam je nejaka boulicka. v noci nemuzu spat bolesti a pres den mi kolikrat tecou slzy ale obcas to ani necejtim. z ucha mi neco tece a pred uchem jakoby na tvari se minudelala otekla boule taky me boli strasne za uchem,prosim poradte, pomocte mi je to k nevydrzeni..

Bobina

Ahoj, mám problémy s častými záněty ucha. Bavila jsem se s kamarádkou a ta mi poradila, že se prý má brzy objevit něco s protizánětlivým účinkem, co by mi mohlo pomoci. Víte, o co se jedná? Začínalo to nějak na s, san, zen….

Kaleidoun
2x

Dobrý den, moje malá dcerka hodně trpí na záněty středního ucha. Bavila jsem se s paní v lékárně o novince, která jim před pár dny přišla, jedná se o nějaký Senzicol. Obsahuje to prý látky, které by mohly pomoct právě proti zánětům. Nemáte s tímto přípravkem někdo zkušenost?

Bozena

Záněty ucha dovedou člověka potrápit, od té doby co beru Senzycol nevím co zánět je.

marika novotná
1x

Senzycol 220 tablet pomáhá na uši, klouby i na bronchitidu. Mě se osvědčil, doporučuji.

Bibi

Bobino: nemyslíte Senzycol? Ten totiž doporučila známá pro mou dceru. Koupili jsme to tak uvidíme. Myslím,že by mohl pomoct. Četla jsem kladné reakce lidí.

Vladan

Má dcera měla problémy se záněty ucha. Neznámo proč je mívala fakt často. Nevědělil jsme si s tím vůbec rady. Manželka přišla jednou domů se Senzycolem. Tak ho teď dcerka baští a snad pomůže. Měl by jí toho konečně zbavit. Nepodporuju lidi, co vyrábí kdejaký "vitamin" aby to lidi "zobali jak slepice" ale když si člověk neví rady, umí překousnout kde co, hlavně když pomáhá.

thalia

Dobrý deň, beriem lieky na zníženie tlaku Tarka. Už dlhší čas mi mierne hučí v ušiach. Je to Tarkou ?

Rosťa

Zánět středního ucha jsem si už od dětství prožil mnohokrát. Bohužel ani v dospělosti jsem se zánětu nezbavil a objevil se jednou za čas i tak. Přítelkyně mi koupila Senzycol na doporučení kamarádky. Od té doby vůbec nevím co to zánět středního ucha je. Jsem naprosto spokojený!

Alžběta

už od dětství jsem trpěla záněty středního ucha nepřešlo to ani v dospělosti byla jsem z toho fakt strašně nešťastná. Nedávno jsem si koupila zde již zmiňovaný Senzycol a musím říct, že opravdu pomáhá. Od té doby co ho beru žádný zánět nemám. Paní v lékárně vám radila dobře.

Lenka

Na onemocneni usi jsem trpěla od mala, jsem nejaka precitlivela. Vždy jsem brala ATB kapky a lecila se dlouho a stacilo vlezt pod sprchu a natekla mi do nich voda a zanet byl tady znova. Od te doby co beru Senzycol jsme zanet nechytla.

Majka

Máte pravdu ten senzycol na to je dobrý naše známá pracuje v lékárně a donesla mi to domů protože mé děti od narození trpí na ouška.

Dušan

Koukam, ze ten Senzycol tu chvali hodne lidi, kde je mozny koupit a ucinkuje pouze jen na zanety ucha, nebo je i na neco jineho? Trpim na zanety korenovych kanalku u zubu, vetsinou se mi u toho rozjede zanet stredniho ucha a mam neustale atb a pichani usi:(

Anna

Myslím si, že by měl pomáhat na záněty obecně takže být váma Dušane zkusila bych ho. Mě mých věčných zánětů zbavil.

Pavel
1x

Achjo čtu všude o senzycolu, ale nevíte možů ho aj děcka? Náš prďoch tím dost trpí a rád bych pomohl. Jak je to případně s dávkováním pro prcky? Díky

Dominik

Já jsem byl po 1 na pícháni v kyjově kde vám do ucha strčí trychtyř a všude stříká krev. V brně vezmou tenkou jehlu a ani necítíte propíchnuti

Anděla

Senzycol nevím, jestli mohou i děti podle toho co jsem četla tak ani těhotné ani děti, ale dospělákům fakt pomáhá. Já jsem si ho koupila ač mě zarazila ta cena jsem tam malem nechala v te lekarně peněženku:( ale fakt mi to pomohlo doufam, že brzo vymysli neco i pro decka takeho nas malos byl pichat usi uz 3x :/

Hanka

No dětem bych Senzycol nedávala, je to i v příbalovém letáku. Jsem kojící matka, tak jsem se zajímala. Řekla mi o něm sousedka, když jsme si stěžovala, že mě od těhotenství trápí zánety uší. Tak budu muset počkat až dokojím..

Kamil

Senzycol mi teda nijak extra nepomohl, ale naše známá, která jej doporučila si jej nemůže vynachválit tak já nevím, možná ho chce brát déle.

barča
1x

Ahoj, chci se zeptat včera odpoledne mě začalo bolet ucho a kolem 1 hodiny v noci mi v něm začalo bublat ale aspon uz nebolelo, dnes jsem byla na orl kde mi rekli ze to je zanet stredniho ucha ale praskl(nechapu ze tak rychle), dostala jsem antibiotika ale chci se zeptat čím mám ucho čistit. Také mám blbé tušení že mé začíná bolet i to druhé. Je nějaká rada co bych mohla udělat abych tomu zabránila. K tomu všemu mám ještě angínu. Budu ráda za jakékoliv rady :)

Jarka

Záněty ucha jsem prožívala se synem. Vždycky mi ho bylo líto. Navštěvovali jsme ORL, dokonce nám i píchali ucho. Jednou přišla máma a donesla Bactoral. Ouško se uklidnilo, zánět odezněl a na ORL už jsme nebyli víc než půl roku.

Radka

Moje děti měly zánět uší docela často a na ORL jsme byli častými hosty. Od doby, co užívají Bactorlal, jsou jako rybičky a ORL se můžeme vyhýbat obloukem.

Bobina

Bactoral nám taky moc pomohl. Dávám ho malýmu i preventivně, když si stěžuje na bolest ucha a zánět se pak nerozjede.

Aleš

Mě doporučila kamarádka na zánět ucha nějaký Bactoral. Je sice dražší, ale zafungoval úžasně. Ani jsem nemusel k doktorce. A můžou ho děti od 3 let.

Záněty léčí chlad

Můj dlouholetuý chronický zánět středního ucha překvapivě zmizel, když jsem si, cca 3 hodiny, přikládal kostku ledu do místa, kde mne "pod uchem" bolel zub.

Alena V.

Zdravím a potřebovala bych informaci , která se týká ucha s implantátem třmínku, zdali se může provádět výplach ucha , když je ucpané mazem nebo je jiná metoda čištění. Máte někdo podobný problém. Stalo se mi již dvakrát a poprvé mi lékařka tahala maz z ucha nějakými drátky a po druhé mi jiná lékařka maz čímsi vysávala, tak se ptám co je vhodnější pokud máte někdo podobnou zkušenost. Děkuji za info a zdravím.

lada
1x

zvonění v hlavě

Stela

máte s vaxolem zkušenosti?

jindra

ano, syn dlouhodobě užívá. Ale předtím se jmenoval eye q. Dneska je to equazen.

Hanka J.

S přípravkem jsme velice spokojeni

Vivi

Jsem ráda, že jsme se o přípravku vaxol dozvěděli a vyzkoušeli ho, jsme velice spokojeni

Laura

přesně, taky je u nás dlouhodobě v oblibě

Renda

ano, ten vaxol je vážně super

Eva T.

Jojo, Equazen je velice dobrý přípravek, rozdíly jsme viděli poměrně rychle

Valerie

Vyzkoušejte, budete spokojeni, rozdíly jsou znatelné

Hannaj

Kde se to prosím dá koupit? Nebyla jsem teda v lékarně a nepídila se nijak detailně, ale kde bych mohla sehnat?

Denča

jasně, každá máma chce pro své dítě to nejlepší

Stela

Ano, u nás se Equazen velice osvědčil

Andrea

Dobrý den,už od malička trpím chronickým zánětem ucha,došlo to tak daleko až jsem přišla o bubinek,chci se zeptat byla by v tomhle případě lepší operace ucha

Tereza

Prosím pěkně, ten vaxol je vhodný i pro děti?

Mirka

Ano, je určený pro děti od narození. My jsme s ním spokojení moc, protože dcerku pořád zlobilo ouško a co jsem jí ucho začala čistit sprejem, tak se ouško dalo dopořádku.

Stela

díky za tipy, určitě se na přípravek vaxol blíže.

Klaudia

No ono to ucho správně a dostatečně vyčistit není jentak. Ale tím sprejem je to jednodušší

Iva

jj, vyzkoušejte. Nestojí moc a funguje perfektně.

Barka

A to používáte ten uvedený vaxol výše?

Pavla

Konečně něco co funguje. Díky za něj

Nelly230

Taky jsme se doma naučili používat ušní sprej a je to teda super. Neznala jsem vůbec dřív tuto možnost, ale teď bych se teda k tyčkám rozhodně nevracela

Stela

A jaký používáte? Nebo střídáte více produktů?

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce