Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Rybí olej

Grónští Eskymáci jsou známí mimo jiné tím, že se u nich téměř nevyskytují srdeční choroby? A to i přestože jedí mnoho tučných ryb. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Zuzana Bila
1x

Ja si tedy myslim ze kazdy sveho stesti /v tomto pripade zdravi/ strujcem. Neni to zaruka na dlouhy a stastny zivot, ale zdrava a primerena strava, dostatek vitaminu a pohyb urcite neskodi! Me se osvedcilo doplnovani omega-3 mastnych kyselin (napr. Maxi Cor) a dlouhodobe se citim lepe.

Vít Zelenka
1x

Maxicor je dobrý, ale v jedné tabletě je ani ne 500 mg. Trochu se o problematiku zajímám a většina publikací a studií s pozitivním efektem byla provedena na vyšších dávkách např. prokazatelně nejlepší efekt na snížení tlaku nastal u skupiny s příjmem 3500 mg oproti pouze 500 a 1500 mg. Kdyby to mělo být v Maxicoru (7 tablet denně) tak už nemám na jídlo:-). Jsou určitě ekonomičtější formy podávání.

Torina

Ano, já jsem si také vybrala MaxiCor jako prevenci, protože máme v rodině dost velké dispozice ke kardiovaskulárním onemocněním a s cholesterolem třeba moje mamka bojuje už od pětatřiceti a to nebyla nikdy tlustá aní nežila nijak extra nezdravě. Přijde mi lepší dělat maximum pro prevenci než se pak divit, že mne potkalo něco, co jsem při svých dispozicích mohl očekávat.

Jana Nováková
4x

Jsem taktéž přesvědčena o léčivých účincích Omega-3. Dosud jsem užívala tekutý rybí olej, u něhož mi velmi vadila ta nepříjemná chuť, Kapsle nekupuji, protože jsou velmi drahé. Před časem jsem sehnala od slovenského výrobce Nutraceutica olej Omega-3 HP natural , který je za velice příznivou cenu a co je hlavní, Je bez zápachu po rybách, mají i ochucené ovocnými příchutěmi.

Jakub D.
1x

Nejen že kapsle, dražé a jiné další tablety jsou drahé, ale současně je to chemie (myslím tím právě způsob výroby), tekutý rybí tuk je nejlepší a v nějčistější formě, tedy pokud není ředěn s jiným olejem. Osobní zkušenost mám s výrobkem Opti Omega 3 Orange a nedám na něj dopustit.

Ingrid

My už roku kupujeme u slovenského výrobcu Nutraceutica a nedáme na ne dopustit, ja beriem s jodom, v zimnom období z trescej pečene, sestra tam objavila perfektný s pomarančovou príchuťou aj pre 4 ročného syna, ktory doteraz žiaden nechcel, bez problémov ho zje 😊 a majú super ceny, takže môžeme dlhodobo užívať. Majú teraz aj nový shop https://www.nutraceuticaeshop.sk/produkt/rybi-olej-s-vitaminom-d/omega-3-hpd-junior-orange/

Petr
3x

Já již rok beru rybí tuk OPTI OMEGA 3 ORANGE a mohu jen doporučit. Dá se to pít protože má příchuť pomeranče. Nemám rád tablety ;-) Našel jsem zde http://www.mega-zdravi.cz/

Zdeněk
1x

Dobrý den. zajímalo by mě. Jestli je rybí olej (dávkovaný v lahvičkách z lékárny) možno používat jako náhradu vyvážené stravy. Chtěl bych se stravovat vegetariánsky, ale rád bych alespoň lžící rybího oleje každé ráno zabránil negativním vlivům tohoto životního stylu. Lze to?

míla

Já si koupila kapsle s olejem z jater žraloka. Každá kapsle má 80 mg alkylglycerolů. V naší rodině dost lidí trpí na srdeční potíže a vysoký krevní tlak, tak se snažím těmto problémům trochu předejít, takže doufám, že to bude fungovat.Navíc jsem četla, že se tyhle doplňky podávají onkologickým pacientům a dají se snad použít i jako prevence proti rakovině. Prarodiče z obou stran umřeli na rakovinu, takže z ní mám trochu obavy

Jana
1x

Já i moje dcera užíváme rybí olej, ale ve formě kapslí. Tekutý olej by dceři dost vadil. Kapsle jsou od jedné islandské firmy Lýsi a jsou na ně opravdu kladné reference. Doma moc ryby nejíme a tak alespoň tímto způsobem můžeme do sebe dostat vitamín D. Zatím jsme s tabletami jen a jen spokojeni.

Klára

Za sebe mohu doporučit žraločí olej, ve formě kapslí. Tento je od islandské společnosti Lýsi. Tekutý bych mít nemohla. Určitě mi posiluje organismus a všimla jsem si, že se mi viditelně zlepšila pleť.

Lenka

Klárko, naprosto souhlasím. Taky to užíváme. ˇˇCetla jsem totiž i recenzi na tu firmu od nějaké americké společnosti, co porovnává čistotu těchto typů potravinových doplnků. To Lýsi bylo úplně někde jinde, než ty ostatní. Fakt to nejčistší a nejlépe hodnocené.

Petra
1x

Dobré ráno, já jsem začala dávat tedy výše trochu haněné kapsličky s rýbím olejem svým dětem a to předevší proto,že olej, nebo tuk jako tskový na lžičce by nepožili, to jsem skoušela, možná až budou strší a nachají si to vysvětlit. Každopádně já zatím dávám na doporučení lékařky a na názor, že je to lepší než nějací marťánci a podobné rádoby supe věci pro naše ratolesti!!! Kupuji olej od značky Lýsi a to právě proto jak píšete o Eskimácích, tak oleje v tomto pocházejí právě z islandských vod, které jsou jheště pořád nejčistší vody světa! Což je dneska asi taky dost problém, slovo pangasyus nemůžu ani slyšet!!!

Verča19

Dobrý večer, paní Petro, moje zlatíčko je také stále nemocné, až mi to přijde nemožné, ale v dnešní době a za takového počasí se ani nedivím. Ještě jsem velmi neuvažovala nad rybím tukem pro děti, přece jen se mi to zdá brzy, i když sama nevím. Malá Ema má 4 roky. Je brzo uvažovat nad něčím takovým? O LÝSI jsem slyšela u známé a velmi si pochvaluje. Minimálně to, že se její krásně zpevnily nehty a teď může chodit na plesy a nemusí si dělat genové nehty :D

Monika

Ahoj, já jsem teď koupila: http://www.islandcz.cz/omega3-rybi-oleje/omega3-rybi-olej pro dcerku, která má 5 let a je tam napsáno, že je to nevhodné pro děti do 3 let, takže myslím, že vy v pohodě můžete :) Nám už docela zabraly. Slyšela jsem na ně chválu, že jsou lepší než Marťánci. To bohužel nemohu posoudit, protože jsem nikdy dětem nekoupila Marťánků, zdají se mi dost drahé. Lýsi však mám na doporučení od kamaráda, který pracuje na Islandu a chválil tamní ryby. Je to takový rybář, který loví jen příležitostně, ale prý mají nejčistší vody, tak si myslím, že to přispívá ke kvalitě výrobku.

Verča19
1x

Děkuji Moniko za poslání linku :) Tak mrknu na Lýsi pravděpodobně i koupím. Nestojí to tak mnoho a pokud to má být ve prospěch malé Emy, tak proč ne :) Však teď je to počasí naprosto strašné, jednou teplo pak zima a střídání pak přijde foukání větru. Jsem celá nešťastná z toho počasí, neboť když mně bude zima, tak si řeknu, že jaká jsem stará tak jsem i hloupá, ale to dítě potřebuje být neustále v teple, pokud nemá být nemocné, resp. by mu mělo být teplo a ne zima. tak ještě dokoupíme i nějaké vitamíny na doporučení lékařky a Lýsi jdu rovnou objednat. Nebudu vymýšlet;)

Verča19

Zajímavé, tak to jsem se např. nedostal asi v žádném článku, že je to nepříznivé pro lidi, kteří mají nízký tlak. A působí to nějak extra špatně pro lidi, kteří mají takový problém s tlakem? Neboť jsem koupila tatínkovi teď Omega-3 od Lýsi, která nabízí výrobky z islandských vod, které patří mezi nejčistší na světě.

Andrea

Rybí olej je nejlepší! Bývala jsem hodně unavená, a imunita taky nic moc, věčně studené ruce...rybí olej užívám už delší dobu a hodně se to zlepšilo. Cítím se fakt lépe. Má to něco do sebe ;) jo a taky beru taky ten od Lýsi, ono jsem totiž zjistila že není olej jako olej... záleží odkud ty ryby ze kterých se ten olej dělá pochází a jestli žily v čistém prostředí ..v opačném případě postrádá smysl takový olej konzumovat...

Martina

Andrea to co opisuješ sedí na mne!!! únava, slabá imunita a nevím co s tím. Asi vyzkouším ten rybí olej co spomínáš. Tuhle značku vůbec neznám, nic mi to nehovoří, ale web vypadá dobře a popis, že je vyráběn z rýb islandských vod zní taky dobře, kvalitne. Zvažuji, že bych pořídíla něco i pro mou malou, začala chodit do školky a už je 3.krat nemocna :( :( kým se ji vybuduje imnutia, tak to chvíli potrvá, malá pomoc by byla vhod :)

Alina

Rybí olej/tuk je zdravý, ale ne každý ho ve formě "tuku" snese. Dá se to řešit dostatečným přísunem mořských ryb, jenže třeba já jsem na ryby alergická, takže to řeším tak, že beru jako doplněk stravy MaxiCor s obsahem Omega 3.

Radunka

Já si teď objednala rybí olej OmegaMarine Forte+ a jsem s ním spokojená. Rybi doma moc nejíme, no spíš tak max 1x do roka na Vánoce, takže omegu musím nějak doplňovat. Má hlavně i docela pozitivní účinky na můj trávící systém. Trpívala sem hodně na zácpu. Tobolky sou malinký a dobře se polykají a nesmrdí po rybách.

Ingrid
1x

My už roku kupujeme u slovenského výrobcu Nutraceutica a nedáme na ne dopustit, ja beriem s jodom, v zimnom období z trescej pečene, sestra tam objavila perfektný s pomarančovou príchuťou aj pre 4 ročného syna, ktory doteraz žiaden nechcel, bez problémov ho zje 😊 a majú super ceny, takže môžeme dlhodobo užívať.

Ingrid

Ešte link 😊https://www.nutraceuticaeshop.sk/produkt/rybi-olej-s-vitaminom-d/omega-3-hpd-junior-orange/

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=square&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Anketní otázka

Podle čeho se rozhodujete při výběru matrace?

Zatím hlasovalo 59 lidí

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce