Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Bronchitida

Bronchitida - zánět průdušek, může být akutní nebo chronická. Obě tyto nemoci mají zcela odlišnou příčinu, průběh a léčbu. Chronická bronchitida vede velmi často k CHOPN. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
John

Garlic-Thyme (Česnek s tymiánem). Výrobek arizonské firmy FLP. Ta je mj. pěstitelem a producentem nejkvalitnějších a nejúčinnějších šťáv a dalších výrobků z aloe vera. Česnek s tymiánem je kombinace dvou velmi silných a známých léčivek česneku a tymiánu. Účinky má antioxidační, antiseptické, protiplísňové, pomáhá při bronchitidě a poruchách zažívání. Konzumaci česneku a tymiánu lidstvo praktikuje již tisíce let. Egyptský papyrus z období roku 1500 před naším letopočtem obsahuje seznam 22 česnekových receptů proti bolestem hlavy, v krku a fyzické slabosti. První skutečný důkaz o síle a užitečných vlastnostech česneku přišel v roce 1858, kdy Louis Pasteur objevil, že česnek má sílu eliminovat růst škodlivých baktérií. V dnešní době konečně začínáme rozumět , jak tato bylina působí jako léčivý prostředek. Národní lekářská knihovna v Bethesda, stát Maryland, archivuje více než 100 vědeckých prací vztahujících se k česneku, publikovaných od roku 1983. Česnek je komplexní rostlinou. Hlavní účinná složka v čerstvém česneku je alliin. Když česnek krájíme nebo drtíme, alliin reaguje s enzymem allinázou, rovněž přítomným v této bylině, a vzniká allicin, který dává česneku jeho charakteristickou pichlavě dráždivou vůni. Allicin je silně antibakteriální, přechází do krevního oběhu a dezinfikuje plíce, střeva a pokožku, a je hlavní aktivní složkou přípravku Garlic-Thyme. Mezi další aktivní složky patří ajoen s protisráženlivými účinky a lecitin, který se podílí na odstraňování tukových usazenin, jako např. cholesterolu, a pomáhá metabolické přeměně tuků na energii. Sirnaté sloučeniny v česneku působí protiplísňově a antibakteriálně, takže je účinný v případě různých zdravotních těžkostí, včetně chřipky a kandidóz (Candida albicans). Tyto sloučeniny také pomáhají chránit organizmus před volnými radikály, česnek je tedy i silný antioxidant. A mimo jiné obsahuje i stopový prvek germanium, o kterém se předpokládá, že posiluje imunitní systém organizmu, a selenium, stopový minerální antioxidant. Tymián obsahuje tanin, fenol a tymol (saponiny), silné antioxidanty s antibakteriálními a protiplísňovými vlastnostmi, které mohou prospět při bronchitidách nebo utišit podrážděný trávicí systém. Dalšími prospěšnými živinami v přípravku Garlic-Thyme jsou draslík, vápník, hořčík, vitaminy B a vitamin C. Složení: Česnekový olej (ekvivalent 1000 mg čerstvého česneku), tymián 50 mg, lecitin. V balení je 100 kapslí. Za 516 korun si je objednávám na adrese [email protected]. John

Lucka
1x

Jen bych se chtěla zeptat,jestli se dá chronická bronchitida přenášet

Jindřich
3x

Ahojky Lucko. Tvůj dotaz je už starý,ale pokud jsis to ještě nezjistila jinde,tak bronchitida není nakažlivá.Měj se hezky.J.Surynek(surajz@seznam. cz)

Jiří šedý

Měl jsem akutní zánět plic můžu být očkovaní proti covidu

masena1
1x

Můj 4,5letý syn je astmatik a má bronchitídu,každou chvíli je nemocný,když to tak vemu 3týdny je ve školce a3týdny je doma pořád se to opakuje,je jak chodící lékárna,má můj syn nárok na nějaké ozdravné pobyty?předem děkuji

Dinamit

Sice už odpovídám na starý přízpěvek, ale možná to někomu pomůže. Jakožto astmatik má jakékoliv dítě nárok na ozdravné pobyty. Záleží hodně na pojišťovně. Já jsem u OZP a jako malá jsem jezdila do Vysokých Tater. Děti do 6 let musí jezdit s dospělým doprovodem (máma táta). Jezdili jsme vždycky na 14 dní. VZP měla (nevim jestli ještě má) projekt Mořský koník v Chorvatsku. Studený vysokohorský vzduch je ale pro astmatiky mnohem lepší, než teplý vlhký přímořský. Mě osobně se v horách dýchá mnohem lépe, než u moře.

Bibi

Měli jsme stejný problém sice se straším dítkem, ale každopádně zajděte na pojišťovnu záleží u jaké jste každá to má trochu jinak. Rovněž nám byl doporučen přípravek Senzycol, který jsem tedy ihned zakoupila a klepu na co můžu máme dojem, že se to zlepšuje....

Jirka
21x

Dobrý den, asi před rokem jsem měl bronchitidu a samozřejmě jsem navštívil různá vyšetření, podstoupil sem léčbu ve formě antibiotik a tak dále... Po poslední návštěve svého lékaře jsem byl ujištěn o mém zdraví a o tom, že jsem vyléčen a bronchitida je pyč... Ovšem často mám pocit jako by mi při hlubokém nádechu "chrčela" pravá plíce... tedy ne celá, jen na jednom místě v horní části pravé plíce ( asi 3 - 4 prsty pod klíční kostí blízko hrudní kosti). Cítím to pohmatem na tomto mistě při hlubokém nádechu, ale ne vždy, někdy toto chrčení necítím... Chci se proto zeptat, jestli je možné, že bronchitida u mě zanechala následky nebo je to něco jiného? Děkuji

HiPPOKRATiN
1x

www.hippokratin.sk - na tomto webe nájdete unikátny liek, ktorý vás vylieči. Treba vyskúšať a uvidíte skutočný účinok.

zorka janková

Na prevenci, záněty a imunitu je dobrý curenzym. Neuškodí, ale pomůže.

iva
2x

dobry den.uz od prosince me trapi dusnost sem kuracka 30let na plic.od.sembyla vysetrena spirometrie v poradku rentgen plic taky dostala sem erdomed a ihalator ventolin.Byla sem odeslana na alergo kde mi provedla pani doktorka vpichy vse v poradku.Problem mam stale snazim se prestat kourit zatim bez uspechu nepatrim mezi kuraky 20cig.denne vykourim 12cigaret a to uz je dost.Ma takovy divny pocit v krku jako bych tam neco mela pocit stazeni,skrceni ani nevim jak to popsat no a kratky dech pocit dusnosti nemuzu se poradne nadechnout.Bylo mi receno ze mam chronickou prudusky.Ventolin ihal.mi take nezabira ze by se mi ulevilo hned po aplikaci.Jinak trpim chronickym zanetem ucha mam nedoslychavost usi take ma rymu kterou mam celorocne ne uplnou rymu ale vodu no a ten zanet v uchu neustale muze to souviset.Nebo daji se udelat podrobnejsi testy na alergo.treba z krve?uz nevim kam se obratit pripadam si jak blazen ale dusim se porad.Jeste jedna vec mam vyhrez krcni plotenky mezi 3a4 obratlem muze to souviset i s krcni pateri?dekuji

jpd
2x

Dobrý den, jsem úplný laik, ale podle podobných osobních zkušenností si myslím, že byste měla zkusit i vyšetření štítné žlázy. Přeji hodně úspěchů a hlavně brzké uzdravení.

hari's son
9x

Vylecil jsem si chronickou bronchitidu. Tento snadny a levny postup odstranuje hleny podle ajurvedskeho principu. Do 1 l caje nebo vody pridat 1 cl pepre (lepe dlouhy, Piper longa), 1 cl skorice, 1 cl kurkumy, (popr. take zazvorovy prasek a kardamom), pred pitim dobre promichat.

mi ki
4x

Jak často se čaj pije,každý den? Miki

Lenka Staňková
36x

Dobrý den, mé šestileté dceři byla na RTg diagnostikována peribronchitida, můžete mi, prosím, vysvětlit, co znamená předložka peri... a zda se průběh a léčba onemocnění nějak liší od "klasické" bronchitidy? Děkuji předem za odpověď. Staňková

petr malik
4x

Dobrý den Mám dotaz.Spatne se me dejchá,pokud je zmena pocasi tak mam takovej svyravej pocit,v krku pocit uvyzleho bonbonu,a muj pan doktor me nechal udelat rengen plic a prej naznaky bronchytidi ale tot vse.Problem uvyzleho bonbonu a dychavicnost neresi.Jaka je pomoct pokud muj obvodni lekar je laxni. Dekuji za odpoved

Martin
1x

Dobrý den, chci se zeptat jestli se mam obavat kasle (nevim jestli uz kurackeho), ktery mam uz asi 3 mesice je to jako kdyz mam zanet prudusek ale trosicku jine kdyz kaslu je to jak jak kdybych mel zachvat kterej muzu ovladat ale dost spatne nekdy kaslu tak moc ze se div nepozvracim vetsinou to spusti kdyz e necemu smeju nebo kdyz kycham nebo kdyz zaklonim hlavu. Kourim asi rok a pul asi 5 cigaret denne. Je mi 15 let. Snazim se prestat ale cim vic se snazim tim je to horsi. Dekuju za odpoved. :-)

Magda

Mě na průdušky nejvíce pomohlo Psí sádlo s retrívrem na obalu. Udělala jsem si zábaly a bylo to ;-) jde vidět, že bylinky jsou nej.

Dagmar

Já jsem pro psí sádlo od Dr. Weisse. Je přírodní, nestojí moc a jíá i přítel jsme nadšení!

Monika

Přesně tak, psí sádlo je jednička, pomůže a hlavně rychle ;-)

Jitka

o víkendu jsem si na vás holky vzpomněla :) chytl mě šílený kašel a doma jsem měla jen nějaké kapky, které mě vůbec nepomohly. Poslala jsem manžela do lékárny a přinesl mi psí sádlo dr. weisse. Udělala jsem si zábaly a mám klid ;-)

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce