Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Zápal plic - Pneumonie

Jedná se o zánětlivé onemocnění plic nejčastěji infekčního původu. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Sára
44x

Dobrý den, už 2 týdny mám silný kašel avšak bez vykašlávání. Teplota je kolem 37,5-37,8. Když zvýším svou tělesnou aktivitu, tak začnu hodně kašlat, kdy to někdy přechází do zad a pociťují v nich bodání. A před týdnem jsem se začala uvnitř těla třást. Můžete mi poradit, co s tím mám dělat? Byla jsem u lékaře, ale předepsal mi jenom prášky na uvolnění hlenu a ambroxol, děkuji za odpověď

Lucie
52x

Dobrý den, prosím poradíte mi... 6-letá dcera onemocněla zápalem plic. Včerejší RTG potvrdil diagnozu. Teploty už nemá měla je pouze 4 dny, vykašlává pěkně, cítí se unavená ale je veselá a celkem v pohodě. Za 14 dnů máme jet autem na dovolenou k moři. Je to reálné že se vyléčí nebo dovolenou máme zrušit? Děkuji Lucie

Dáša
19x

Dobrý den, už 4 dny mám 39 teplotu v krku nic nevidím, nejsem expert, ale v krku mě nebolí. Bolí mě klouby ba i celé nohy jako bych na nich stála od rána do večera, k tomu se přidali záda. Nevím co dál, protože je sobota no a já se nemám jak dostavit aspon na pohotovost. Děkuji Dáša.

Mája
17x

Dobrý den chci se zeptat jestli je zápal plic nakažliví?V rozmezí jednoho měsíce už onemocněli tři členové rodiny.U dvou zjistili že jde o odeznívající zápal plic a jeden měl dokonce oboustraný z vykašláváním krve.Tak by mě zajímalo jestli to má nějakou souvislost.Děkuji Marie

Eva
13x

Dobrý den, u mého čtyřletého syna má doktorka podezření na zápal plic. Předepsala antibiotika, teplotu nemá, ale každou noc ze spaní zvrací. není to z kašlání, ale z ničeho nic ze spaní začne zvracet. Je to normální? Díky EVA

J.V.
3x

Vyskytla se u žákyně naší školy a její matky TBC, jsme uklidňováni, že nám nic nehrozí, máme se obávat? Na vyšetření je poslána pouze třída s učitelkou, třída se nachází na odloučeném pracovišti. Přímo v naší škole jsou sourozenci nakažené žákyně. Můžete mi poslat odpověď ma můj mail?: [email protected]

Hanka
24x

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaká jsou omezení při zápalu plic. Mám dítě na JIP po punkci, obsah výpotku byl okolo půl litru při mém odchodu z nemocnice asi 4 h.po zákroku. Prý má rozsáhlý zánět, zasáhlo to levou plíci. Podle výsledků další léčby by mohlo dojít k operaci plíce. (snad k odstanění části plíce). Chci se zeptat, jestli tkáň plíce dorůstá, jaké omezení by to pro dítě mělo a jaké by to mělo omezení pro další život. Také mě zajímá přibližná délka léčby, případná rizika. děkuji za odpověď Hanka

Mirek Zemek
19x

Dobrý den.Mám dotaz.Byl jsem u doktora s tím,že mne bolí až palí na prsou a zádech.Cítím se slabý a nemohu se pořádně nadechnout.Mám k tomu kašel s bílými hleny.Avšak teplotu nemám,ale polévá mě horkost.Doktor mi předepsal antibiotika (Fromilid)Po pěti dnech sice kašel je mírnější,ale bolest na prsou a zádech neustává.Když jsem sezeptal doktora na rentgen plic,bylo mi řečeno,že není potřeba jen vezme krev. Co je asi příčinou mého problému?Nemůže se jednat o zápal plic? Děkui za odpověď.

Kája
4x

Zápal plic je velmi zákeřný, můj syn trpí na virózy a záněty dýchacích cest. Dvakrát jsme se dopracovali k zápalu plic. Protože máme strach z opakujících se viróz , které by možná mohly dojít až ke kataru průdušek, nasadili jsme imunokúru. První jsme nasadili bronchowaxon, a po třech měsících jeho užívání jsme přešli na šetrnější curenzym (báze enzymů). Je to prevence a je to opravdu znát.

Aleš Ondráček
31x

Dobrý den, 15-letý syn aktivně sportuje - žákovská liga ve fotbale - 3x týdně trénink, o víkendu zápas. Z´účastnil se 4-denního soustředění, poté ještě odjel na trénink ve špatném počasí.V noci teplota, zvracel, stěžoval si na bolest hlavy.U paní doktorky mu bylo sděleno, že je přetažený a dehydratovaný.Po týdnu klidu doma, začal kašlat a stěžoval si bolest hlavy.požádal jsem o rentgen plic a teprve ten ukázal na zápal plic.Týden nasazena antibiotika a doplněk stravy.Syn je v pořádku, chci se zeptat, jak a kdy může pokračovat v tréninku a jak prověřit, že nemá žádné následky a je 100% zdravý. Děkuji za odpověď.

Jana Brajána
5x

Jsem astmatik. V březnu jsem měla záchvat,a skončila jsem na plicním v nemocnici,přidal se k tomu zánět plic.Méla jsem různé kapačky a antibiotika Ciplox 500. V nemocnici jsem byla 14 dnů a přešla jsem na domácí léčbu,K lékům které běžně na astma užívám jsem ještě dostala ,5 balení Ciploxu. Po celou dobu co jsem došla z nemocnice, mně trápí kašel. A opět jsem začala vykašlávat hleny a začala bolest na plicích. lékařka mně dala 2 balení Azitromicinu-6 tablet a Erdomed. Vše mám už využívané,sedimentace je v pořádku,kašel a bolest na prsou a pod pravou lopatkou přetrvává. Co mám dělat. Moc děkuji za radu.Jana

Jana Brajána
2x

Jsem astmatik. V březnu jsem měla záchvat,a skončila jsem na plicním v nemocnici,přidal se k tomu zánět plic.Méla jsem různé kapačky a antibiotika Ciplox 500. V nemocnici jsem byla 14 dnů a přešla jsem na domácí léčbu,K lékům které běžně na astma užívám jsem ještě dostala ,5 balení Ciploxu. Po celou dobu co jsem došla z nemocnice, mně trápí kašel. A opět jsem začala vykašlávat hleny a začala bolest na plicích. lékařka mně dala 2 balení Azitromicinu-6 tablet a Erdomed. Vše mám už využívané,sedimentace je v pořádku,kašel a bolest na prsou a pod pravou lopatkou přetrvává. Co mám dělat. Moc děkuji za radu.Jana

Jana Brajána
1x

Jsem astmatik. V březnu jsem měla záchvat,a skončila jsem na plicním v nemocnici,přidal se k tomu zánět plic.Méla jsem různé kapačky a antibiotika Ciplox 500. V nemocnici jsem byla 14 dnů a přešla jsem na domácí léčbu,K lékům které běžně na astma užívám jsem ještě dostala ,5 balení Ciploxu. Po celou dobu co jsem došla z nemocnice, mně trápí kašel. A opět jsem začala vykašlávat hleny a začala bolest na plicích. lékařka mně dala 2 balení Azitromicinu-6 tablet a Erdomed. Vše mám už využívané,sedimentace je v pořádku,kašel a bolest na prsou a pod pravou lopatkou přetrvává. Co mám dělat. Moc děkuji za radu.Jana

Iveta Pochmanová
34x

Dobrý den, měl bych dotaz manžel je pracovní neschopnosti již druhý měsíc ze začTKU MU DALI ANTIBIOTIKA kLACID 500, které mu nezabraly, Po týdnu dostal opět další antibiotika ofloxin 200 a k tomu erdomed 300. Občas má zvýšenou teplotu, a zánět v těle pořát přetrvává. Prosím jestli by jste nám nemohla poratit co dělat dále děkuji.

jana.w.
28x

Dobrý den. Měla jsem několik dní teploty kolem 39st.,lékařka mi dala Ciprinol 2balení, i v průběhu užívání ATB jsem mívala i několikrát za den zimnici,třesavku,pak se přidružil kašel.Lékařka mi nasadila Dalacin,který užívám doposud po 8mi hodinách.Teploty sice nemám,ale zimnice i třesavka se občas ještě objeví.Včera jsem byla na snímku plic,kde se popisuje "infiltrace vpravo basálně parakardiálně",proto se chci zeptat,zda-li je léčba těmito ATB dostatečná.Děkuji

jana
5x

dobry den už 2 tydny kašlu a vykašlavam hleny a začalo mě bolet na žebrech muže to byt zapal plic

Tereza

Dobrý den, jak dlouho trvají horečky u zápalu plic a co můžu udělat pro člověka. který v tomto stavu není schopný spát? Děkuji

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce