Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Odchlípení sítnice (Amotio retinae)

Sítnice je světločivná vrstva, která vystýlá vnitřní stěnu oční koule. Má deset vrstev, ale nám postačí rozdělení na vrstvu s buňkami, které vnímají světlo, a na vrstvu pigmentovou. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Eva

Tak se ozývám znovu skoro po 3 měsících. Před měsícem opět nakrváceno v oper. oku. Laserová baráž, po 14 dnech opět ošetření laserem. Dnešní kontrola - opětovné odchlípení sítnice. Zítra odběry a čtvrtek operace sítnice cerkláží.

Eva
2x

Tak se zase ozývám, těsně před vánoci se mi sítnice na LO opět odchlípla, tentokrát to vzalo i makulu. Mezi svátky jsem podstoupila už 4 operaci. Napuštěn opět SO, ale ten těžší. Tak snad nebudu mít nějakou reakci s vysokým nitroočním tlakem a problémy s uzavřením vény retine. Ale co je pozitivní, že vidím sice velice špatně, ale na celé oko. Což před operací jsem neviděla skoro nic. Dokonce se mi vrátily docela barvy. Rozmazané barevné fleky. Díky aspoň za to. S korekcí jsem četla polovinu optotypu. Tak jakmile to půjde se sklíčkem, hnedle bude život veselejší. Vím, že je to těžké. Berte každou šanci, která přijde.Nezáleží co z toho vyjde, jestli dobrá nebo špatná zkušenost, ale posouvá Vás to dál. A protože začíná další rok, přeji všem,kteří čelí problémům s amocí, spoustu zářivých okamžiků v roce 2016.Dále co nejvíce zdraví, pohodu a spoustu optimismu.

Radek

Dobrý den, můžu se zeptat kde Vás operovali? Předem moc děkuji za odpověď.

Eva

Omlouvám se, že odpovídám až po čtyřech měsících. První tři operace u Sv. Anny v Brně a tu poslední ve FN Bohunice, protože u Anny zrušili na podzim lůžkovou část a provádí jen ambulantní výkony.

Luko8

Dobrý den vážně uvažují o laserové operaci oči. Dělám závodně kontaktní sport a nemužu si v něm dovolit nosit brýle a čočky už mi začínají pomalu vadit a snesu je v oku jen krátkou dobu. Mám dvě a tři dioptrie ustálene už dva roky bez zhoršení. Doporučili byste mi nějakou kliniku? Jsem z Brna ale jsem ochotná za kvalitnim doktorem i cestovat.

andy
1x

operaciu laserom neodporucam vobec,je to biznis obrovsky a velky zasah do rohovky!!!!! samozrejme to Vam nikde nepovedia,nasledky pridu o 10,15 a viac rokov,kedy nastupi aj presbyopia a potom sa najskor zblaznite a to nehovorim o bolesti ,ale finta je taka,ze sa to prejavi o desiatky rokov neskor a potom budete lutovat ten den ,ked ste operaciu absolvovali,ale uz bude neskoro!!!!!! Vazte si rohovku,jej hrubku a noste len okuliare,ani sosovky nie,okuliare naj naj!!!!!!!!

Katerka

Ahoj já se chystám na vyšetření teď v pondělí do Gemini tak pak dám taky vědět ale slyšela jsem a četla jenom pochvalu tak snad se mi to potvrdí :)

Petr

V jednu listopadovou sobotu roku 2014 se mi v levé dolní části levého oka udělala šedivá clona, která se postupem času změnila v clonu neprůhlednou, fialovo-černou. Hned v neděli ráno jsem jel zde v Ústí n/L na oční pohotovost, kde mi mi byla diagnostikována odchlípnutá sítnice z důsledku trhliny vinou myopicky prořídlé sítnice a paní doktorka mi hned na úterý objednávala sál + mi byly objeveny dvě trhlinky v periferii sítnice i na pravém oku. V pondělí jsem již neviděl na celé oko, takže se mi sítnice odhlípla i v centu nejostřejšího vidění. V úterý dopoledne operace PPV v CA + napuštění silikonového oleje a ve středu jsem ještě podstoupil laserové ošetření sítnice v pravém oku, aby se předešlo jejímu odchlípnutí. Zádrhely - po cca 14 dní mi byl naměřen šílený vysoký nitrooční tlak (50 torr), za kterou mohla má vysoká senzitivita ke kortikosteroidům - po kompenzaci už byl tlak v pořádku. Vidění se silikonovým olejem nic moc, vzhledem k mé vysoké krátkozrakosti mi udělalo těch 4-5 plusových dioptrií s okem takovou paseku, že jsem sice s korekcí viděl dobře do dálky, ale na blízko jsem nepřečetl ani obrovská písmena na letáku.Další problém mám takový, že mám mírně pokřivené vidění, respektive dívám li se vodorovně na čáru, tak vidím uprostřed vždy menší vlnku - prý se jedná o důsledek odchlípnutí sítnice v místě nejostřejšího vidění a nedá se s tím již nic dělat. Korekci jsem se rozhodl bojkotovat a ten rok se SO fungovat jen pouze s pravým okem. Co se týče pravého oka, tak tam se mi po laseru objevilo ve sklivci docela dost zákalků, přičemž jeden z nich je velice výrazný a vcelku obtěžující, zvláště díváte-li se na monitor a v případě, kdy je venku šero. Nicméně po tom roce jsem si na ty zákalky už tak nějak zvykl a beru je jako to nejmenší zlo, které mne potkalo. Všechny preventivní kontroly od operace dopadaly vždy pozitivně, sítnice drží, v pravém oku se už žádná další trhlinka nevytvořila. Začátkem prosince jsem byl na vypuštění SO z oka a od té doby bohužel vidím naprosto mizerně - je to srovnatelné s tím, jako když se koukaté ven z okna přes zamlžené sklo. Vidím lépe pouze v případě, kdy je ostré světlo. Zítra jdu na kontrolu, tak se třeba dozvím nějakou prognozu do budoucna

Hana
1x

moje babicka trpela na ubytek karotenoidů v oku, coz bylo pochypitelne vekem, dostala na to doporuceni od lekarny na Avilut Ginkgo Recordati, maji ruzne produkty na ruzne problemy. pozeptala bych se kdyztak na vic info lekarne

Jan Honzík
2x

Dobrý den, zajímalo by mě jestli mohu po operaci odchlípnuté sítnice pít alkohol a používat drogy. Děkuji za odpověď.

Karel

Já zasebe doporučuju jak výživu tak oční kapky. Osobně používám Avilut oční kapky a Avilut Gingko, který občas střídám za Avilut s luteinem. Myslím že tato kombinace je nejvýhodnější.

Petra

Ty Avilut oční kapky obšahuji kyselinu hyalurovnovou, myslím že mají skvělý hojivý účinek.

Magda

Ahoj ráda bych začala brát lutein na oči. Mohly byste mi někdo pradit něco ozkoušeného?

Eva
2x

Dobrý den, jsem po operaci sítnice a mám v oku silikonový olej a ten asi zapříčiňuje rozmazané vidění. Prosím, mohl by mi někdo napsat jak dlouho bude to vidění rozmazané? Nebo už to tak zůstane na pořád? Po operaci jsem jeden něsíc. Děkuji za odpověd

Eva

Dokud tam bude olej, tak vidění bude špatné. Je to, jako by jste tam měla navíc 10 dioptrií.

Helena

A na kolik tě tak ty doplňky od AVilut výjdou? Mají nějaké webovky? ráda bych si o nich přečetla

jana
2x

Ahoj jsem po operaci sitnice 7 tydnu oko mam podlozene paskem a vyplnene plynem.Plyn je uz skoro vtrebany ale vidim jako pres celofan.Opet se me objevily cerne tecky obcas zablesk podle lekare je vse v poradku a sitnice drzi.Chce me to korigovat brylemy jdu na kontrolu tak se uvidi nemam z toho dobry pocit ma nekdo stejne skusenosti napiste prosim.Dik

Sabi

Ahoj, já jsem měsíc po operaci odchlípené sítnice. Do oka mi byl aplikován plyn, který se mi do 2 týdnů vstřebal. Jak uvádíš černé tečky, tak ty se mi na operovaném oku začali taky objevovat. Je jich sice pár, ale taky mě to vyděsilo. Očařka mi řekla, že je to normální, že je důležité že se zachránil zrak. Dnes jsem byla poslední týden před konečnou kontrolou v nemocnici u své očařky, a ta mi na operovaném oku zjistila další odchlípení (měsíc po operaci). S tím, že žádnou trhlinu nevidí a budeme za pár dní pozorovat jak se to vyvíjí. Nedělám si naděje, že bych se vyhnula další operaci:/

jana
1x

Ahoj ja mam za sebou nekolik vysetreni vse ok.Ale tlak me stale vyskakuje jak na houpacce.oko znovu olejzrovane je to lepsi tak snad uz to bude v poradku napis jak jsi dopadla taky se ozvu jak to ze seti tak brzo vstrebal plyn me rekl doktor ,ze to trva i 2 mesice .Stale ho tam trochu mam .Uz jsi uschopena.Bryle zatim nemam nove az se ustaly tlak.

Sabi

ahoj:) ja mam nastesti NOT v poradku, i videni mam 100% jako pred operaci, za coz jsem hodne rada. jsem stale na neschopence-uz mesic a pul ale pristi tyden budu snad uschopnena a pak hura zpet do normalniho zivota:) teda doufam, jak jsem psala, v operovanem oku se mi udelalo nove odchlipeni, ale pry je bez trhliny a melo by se to vstrebat, ze se jedna o jakousi tekutinu. Jen me desi navrat do normalniho zivota, ocarka mi zakazala zvedani tezkych veci, a moc nevim co si pod tim pojmem predstavit. Jestli i taska s nakupem je riziko?

jana

Ahoj tak jsem po dalsi kontrole NOTuz asi ok.Dostala jsem nove bryle.U delal se me sedy zakal ale pry se musi s operaci pockat az si sitnice sedne.odchlipeni ani trhlinu zatim nenasel lChce me uz uschopnit ale take nic nenosit nezohybat v praci ale musim.Tak nevin jak na to. Az dnes me rekl ze operace byla dost tezka a bude to trvat nez se to da do poradku.Jak se to odchlipeni projevuje?Napis zda uz jsi v praci a jak to zvladas. Ja mam s toho vseho hruzu stale se sleduji asi az moc.Ale dokud nebudu zas dobre videt tak se tach obav nezbavim.Taska s nakupem asi riziko je ocar rekl jen velmi lehke veci ale nakoupit se musi.Kdo to ale donese vid.

Sabi

Ahoj:) jak se ti projevil šedý zákal? Já už jsem od začátku měsíce v práci, mám výhodu že pracuji v kanceláři, tudíž fyzická zátěž téměř žádná. Mně se sítnice odchlípila na tom operovaném oku, ale dole v periferii, kde to prý není tak nebezpečné. Trhlinka tam nebyla žádná, tak čekáme až se pod sítnicí tekutina vstřebá, ale vzhledem k tomu že jsem těžká myopka, tak to prý u tohoto oka trvá déle. Odchlípení se mi neprojevilo nijak, ostatně jako i to první odchlípení s trhlinkou, žádná clonka, barevný proužek nebo cokoliv co by ukazovalo na odchlípení. Narovinu, já k doktorovi chodila prakticky s každým prdem, něco se mi nezdálo a už jsem letěla, trpěla jsem díky té operaci těžkými úzkostmi, nejedla a v noci nespala, ale musím říct, že návrat do práce mi hodně psychicky pomohl, jsem na sebe opatrná, ale už se tak nehlídám a v noci i spím. Navíc jsem na doporučení kamarádky začala chodit na akupunkturu, jak na mé oči, tak i právě co se týká psychiky a jsem náramně spokojená. Uvidíme, snad oči dokážeme alespoň stabilizovat v tom stavu v jakém jsou:) Dej vědět jak se ti daří:)

jana

Ahoj promin pisu az ted byla jsem na dovolene.S edy zakal se projevil tak ze vidim rozmazane a nic neprectu.Bryle mam ale moc to nepomohlo.Rozdil mei ocima je 3 diptrie a tudis to nejde korigovat.Mam pockat az se odoperuje ten zakal zatim mam jeste dovolenou pak se uvidi.Na dalsi kontrolu jdu koncem srpna tak se rozhodne.Do prace jdu v puly srpna pak napisu .

Sabi

Určitě pak dej vědět co v práci, a jak vše zvládáš:)

jana
1x

A hoj jsem v praci zvladam to tak na pul.Stava se me ze slapnu do prazdna.Musim se kontrolvat.Pujdu na operaci s tim zakalem snad to bude dobre.

Sabi

Přeji ať máš vše v pořádku:) teď už to bude jen a jen lepší:)

Marek

Tak jdu právě z lékarny a zjistil jse že tam stáhly vitammíny které jsem pral, Ouvite lutein z toho důvodu že neobsahovaly žádný lutein.

Mirka

No to je teda pěkný, tak to už si je nikdy nekoupím když takhle šídí

Mata
1x

Ahojte. Dost by ma zaujimalo ako sa dari zakladatelovi tejto diskusie. Ja som momentalne druhy den po operacii. Vcera som išla na kontrolu k ocnej lebo som zacala vidiet čierny flak vlavo dole. Poslala ma do nemocnice a hned v ten den ma operovali s diagnozou odlupnuta sietnica s natrhnutim. Bolo to v lokalnej anesteze - ihly do oka a daco do nosa na dychanie. Ja som nenormalny strachoprd ale akosi sa mi to nezdalo take hrozne ( a to mi pride zle aj ked beru krv). Videla som len svetlo a ako do neho sem tam prenika akoby klinec a dake zablesky ale dalo sa to vydržať. Bolest ziadna. Dali mi plyn a tiez ze sa mam setrit a min.10 dni lezat doma. Som na materskej a mam rocneho chlapca takze si to vobec neviem predstavit. Hravala som volejbal a s tým je tiez koniec. Ake mate skusenosti s tou namahou. Mozem po vstrebani plynu aspon dako fungovat? Nakupy, varenie,dvihanie dietata.. s ten zakal sa objavi vzdy? dakujem a vsetkym pevne nervy.

jana

Ahoj nic tezkeho zvedat nemuzes tak 2 mesice.Plyn se vtreba tak za 6 tydnu .Nemuzes se moc zohybat radsi do podrepu je nebezpeci znovu odchlipnuti fakt to dodrzuj.Ja jsem po operaci 4 mesice a stale funguju tak na 50 procent.Jestli hces jeste neco vedet tak napis.

Sabi
1x

Ahoj, mě operovali v květnu, oko mě stále trošku pobolívá, ale už v něm nosím čočku. Pro vše se zohýbám do podřepu, už to mám docela zautomatizované. Nic z předklonu. Jinak funguju už docela normálně. Jen mi stále blýská v tom operovaném oku, ale vše začalo až tak měsíc po operaci. Prý je to tím, jak je sítnice ještě nestálá, s tím že mě se stále vstřebává odchlípení (bez trhliny), které se mi udělalo až po operaci. Ráda bych odletěla na dovču, ale trošku se bojím co bude. Letadlo je prý bezpečné, snad se tomu dá věřit.

andy

hlavne si vaz zdrave druhe oko!! a davaj pozor na otrasy ,nerob nic adrenalinove.vsade velky pozor a setri kukanie na blizko!! Je to dlha cesta ,hlavne na to nemysli

Jiří

Ahoj, je mi 16 let, měl jsem komplikované odtržení sítnice. 2 operace a na oko vidím jen napůl + nevidím na to, na co se dívám, prostě centrum. K tomu mam v oku občas mžitky. hodně jsem posiloval(asi 3 roky) , pak se mi stal tento úraz. Už je to půl roku od první operace a zase pořádně posiluju(zvedám těžké věci a tak...) a nehodlám s tím přestat, nic jiného mě nebaví, jaký na to máte názor ?

Juráš
4x

Jiříku,to posilování si přeber!Mně je 60,ale fyzicky je mi 30.Zádná cukrovka,tlak,úraz,dědičnost ap.Každoročně,celoročně,denně jsem jezdil na kole,v Alpách i ke 3 tisícům n.m. Letos po návratu z TdF se mi"zatáhlo"oko=odchlípená sítnice s trhlinami v ní.1 operace plyn,2 operace olej a teď čekám,jezdím na kontroly a (ač ateista) modlím se,abych zase mohl na kolo.A vůbec nevím,co mám očekávat.Opatruj sa

Gigi

Ahoj všem, chtěla bych se zeptat, jak vnímáte jizvu na sítnici po operaci/laseru? Mám operované jedno oko, a v jednom místě vidím jako bych se koukala přes horký vzduch, doktor mi řekl že je to pravděpodobně místo zjizvení. Tak mě zajímá jak to máte vy. díky moc.

jana
1x

Je to jako pres igelit zrejme se ti zacina delat sedy zakal mam to same,

Gigi

Ahoj Jano, děkuji moc za informaci, ale tohle je spíš jen na jednom malém místě v zorném poli. Mám to u vnitřního koutku, zbytek zorného pole je v pořádku. Je to jakoby se obraz v tom místě mihotal, klepal se, jako když koukáš přes horký vzduch.

jana

Ahoj mě to děla taky mihotani ale .i rozmazaný obraz je to prý šedý zákal

Petr

Ano, je to tak - také to mám podobné. Je to podobné, jako když vidíte těsně nad rozpálenou silnicí kmitající vzduch

Josef

Dobrý den. Chci se zeptat jestli tu je někdo kdo podstoupil operaci sítnice a vrátil se plně do fyzicky náročného pracovního procesu. V polovině září jsem byl operován. (odchlípnutá sítnice s trhlinami a krvácením). V oku mám plyn který se postupně vstřebává. Na operované oko začínám vidět čím dál tím lépe. Doktoři tvrdí že to vypadá dobře(taky doufám).Na další kontrolu jdu až začátkem prosince. Mám jen dotaz jestli někdo nemá zkušenost s dobou pracovní neschopnosti. Pracuji v lese jako dřevorubec a potřebuji se co nejrychleji vrátit. Doufám že to od ledna půjde. Za info děkuji.

Bugi

Prošel jsem celou diskusi a děkuji za ni všem. 25.10.2016 jsem po probuzení zjistil zhoršené vidění v dolní části pravého oka. Jako bych se díval přes kapku vody, tak to začalo. Ještě téhož večera jsem si šel ještě zahrát fotbal a bylo evidentní, že je velice omezené periferní vidění. Ještě večer jsem si zjišťoval, jestli můj lékař ráno ordinuje a chystal jsem se k němu zajít. Ráno se zhoršené vidění posunulo opět výše a přirovnal bych to už k tmavé olejové skvrně. Jakmile jsem okem hnul, skvrna se přesouvala a při rychlém pohybu oka se na okraji skvrny objevoval duhový záblesk. Sešlo se to nakonec tak, že po dopoledním pracovním programu jsem vyrazil do nemocnice, i když jsem ještě ani v nejmenším netušil, co mi vlastně je. Během hodiny jsem diagnózu věděl a včasný příchod je důležitý. Tři hodiny poté už ležím v nemocnici a druhý den mě čeká laparoskopická operace sitnice s lokálním umrtvením a aplikovat mi budou údajně do oka plyn. Zdůrazňovali všichni polohování (po operaci), celkem mě vyšetřili během té jedné hodiny 3 doktoři a dospěli vždy ke stejnému výsledku. Šéf oddělení mě bude operovat a jsem přesvědčen, že jsem ve správných rukách. Poté, co jsem si přečetl předchozí příspěvky mám pocit, že v mém případě byla hlavní příčinou prasklé sitnice velká fyzická námaha předchozí víkend, zvedání těžkých špalků, trámů, štípání dříví atd. A taky jsem přesvědčen, že největší vliv na rekonvalescenci má psychický stav pacienta. Sám jsem zvědav, jak to se mnou zacvičí a budu sem psát další příspěvky, aby i ostatní, kterým se podobná nepříjemnost přihodí věděli jak se k tomu postavit. Každý postřeh je dobrý. Budu se ptát i doktorů, zajímavé informace sem připíšu. Všem přeju úspěšné zotavení.

Josef

Já nejprve pozoroval v oku jednu černou poletující tečku. Do týdne jich bylo víc, ale menších. Za čtyři dny jsem měl jít k oční lékařce na pravidelnou kontrolu tak jsem to moc neřešil. Po příjezdu z práce sednu na stoličku a vidím že se tečky jakoby začínají rozpouštět a v oku mi začaly padat černé saze. Trvalo to asi minutu a až pak jsem uviděl černou clonu. Mám po operaci šedého zákalu na obou očích. S tímto jedním okem mám neustále problémy (tlak,vidím šedou skvrnu,,atd) proto brouzdám po netu a hledám informace. Jak jsem uviděl to černé chumelení bylo mi jasný že je to velký prů..r. Taky jsem se ptal doktorů jak to mohu ovlivnit a čím to asi bylo. Dozvěděl jsem se že s tím nic neudělám. Prý jsou to degenerativní pochody v organismu. V oku je sklivec(rosol) který je přichycen k sítnici a jak věkem sesychá tak v místě uchycení utrhne sítnici. Snad to dobře dopadne a budu moci normálně pracovat a hlavně vidět. Přeji brzké uzdravení.

Sabi
1x

Ahoj:) já byla v pracovní neschopnosti dval měsíce a byla bych možná i déle, doslova jsem si konec neschopenky vyprosila, jelikož jsem doma už šílela. Podle mě dost záleží na tom, v jakém stavu máš sítnici, já jsem těžká myopka (-10 a -9 dioptrií) a sítnici nemám v úplně nejlepším stavu, takže já si hlídám předklony a nenosím nic těžkého a ani nic nezvedám. Pokud máš v tomto směru oči v pořádku, tak si myslím, že nebude nic bránit tomu, aby si se vrátil v lednu do práce. Bohužel tohle jsou jen mé domněnky, určitě vyzpovídej vyšetřujícího doktora, já jsem se již naučila, že na co se nezeptáš, to ti sami nepoví:) na dost věcí jsem se musela doptávat. Přeji úspěšné uzdravení:)

Josef
1x

Děkuji za info i za přání k uzdravení. To je právě to , pracuji v předklonu a taky musím sem tam něco zvednout. Uvidím co na to v prosinci doktor. I Vám přeji dobrý zrak.

Tomas
1x

Prodelal jsem opetaci zacatkem zari. Od rijna plne pracuji.😉 Sice prd vidim ale makat se musi.

Bugi

Mám tedy po operaci, šel jsem na sál jako první, tak aspoň odpadlo to dlouhé čekání, kdy tedy přijdu na řadu. Samotná operace byla v mém případě brnkačka, jediná nepříjemnost je vpíchnutí umrtvovací injekce pod oko, 3 minuty tupé bolesti se však dají vydržet, pak se vám můžou hrabat v oku, jak chtějí a necítíte nic. Kdybych nebyl zvědavý, o čem se to doktoři baví, byl bych tam schopen i usnout, to však nedoporučuji, můžete sebou nevědomky cuknout a to ve chvíli operace oka není dobrý nápad. Do hodiny i s různýma čekačkama je člověk zpátky na lůžku, samotný zákrok trvá asi 30 minut. Jíst můžete normálně, spát jen na břiše, aby bylo oko v poloze směrem k zemi a plyn, který napustili do oka tlačil ve správném směru na sítnici a ta se dobře prichytila. Takto oko polohovat neustále i při chůzi, prostě dívat se do země. Do nemocnice si rovnou vezměte něco, čím si čelo podepřete, já už nevím, jak složit pod čelo ty ruce, aby mě nebrněly. Můžete si odpočinout i u stolu v poloze "spícího opilce". Čekal jsem, že po odeznění anestetik nastoupí bolest, ale 10 hodin po operaci je stále vše úplně v klidu. Propuštěn budu možná už zítra a věřím, že vše bude v pořádku. Teď mi oznámila sestra, že ráno obvaz sundá, rozkape oko a změří v něm tlak, pak se uvidí, co dál. Díky všem za šíření poznatků a hlavně přeju ostatním co nejlepší hojení.

jana

Cau sabi jsem po operaci sedeho zakalu zatim je to dobre.A co ty jak se mas .

Sabi

Ahoj Jani, jsem ráda že to máš již za sebou, snad už bude teď vše dobré, jak dlouho budeš doma na neschopence? Mně se daří celkem fajn, snažím se normálně žít, pracuju, cestuju, i když není den abych si na svoji sítnici nevzpomněla, pořád mě trápí blikání (blesky) v operovaném oku, je to téměř xkrát za den, někdy i každou hodinu. Dle lékaře mám sítnici zřejmě ještě dost nestálou a nemám se bát, ale pokaždé když se mi to stane, tak mnou projede takový divný pocit. Kontroly mám nyní naplánované až za 3 měsíce, tak doufám, že se do té doby nic nepřihodí a ani po tom.

jana

Ahoj Sabi,budu doma asi měsíc,To bliskaní v oku mám také ale prý se to zpravi.Mám jit na kontrolu za dva týdny.Znovu mě budou kontrolovat sítnici jsem z toho dost nervni.Ale podle doktora to bude v pořádku pak se ozvu. Sem tam se mě objevi i černá tečka. Ale konečně už aspon trochu vidím.Musí se to ustát aby mě mohly dát nové brýle. Tak zas napíšu.

Sabi

Ahoj Jani, určitě napiš a držím moc palce, určitě to dobře dopadne a nenervuj se:)

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce