Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Beta karoten (provitamin vitaminu A)

Beta karoten je látkou ze skupiny karotenoidů, kterých je v přírodě několik stovek druhů. Má na svědomí žluté až červené zbarvení rostlin. Přeměnou beta karotenu vzniká v těle vitamín A. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
raknor
3x

Krásný článek o vitamínu A, ani na sekundu sem se u toho nenudil , Děkujůůůů !!!! Hned mám co napsat do seminární práce

Helena
17x

Dobrý den, četla jsem na internetu, že se po betakarotenu tloustne. Je to pravda?? Děkuji za odpověď Helena

v

a kolik máš kil a výšku :???

IdiodiaticK
3x

ItenlyMunty rpog

loser
2x

cituji : "Pokud se domníváte, že potřebujete užívat beta karoten, můžete si vybrat z množství nabízených potravních doplňků. Vaše obtíže doporučujeme konzultovat s lékařem. " Tak tímto ten článek uplně zabili :) Asi by stálo rozčlenit přírodní a synteticky beta-karoten ... Syntetický beta-karoten má jinou strukturu molekuly (all trans-konjugovaný systém dvojných vazeb)než přírodní. Je prokázáno, že syntetický beta-karoten působí jinak na lidský organismu než přírodní, a to spíše negativně. V jedné rozsáhlé studii o vlivu beta-karotenu na incidenci nádorů u kuřáků syntetický beta-karoten výskyt nádorů plic zvyšoval,[3] zatímco mnoho studií sledující vliv přírodního beta-karotenu na incidenci nádorů různých orgánu prokazovalo snížení incidence nádorů. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) syntetický beta-karoten také patří k látkám, které zvyšují riziko srdečně-cévních onemocnění. Proto se, prosím, pozorně dívejte na obaly výrobků a DÁVEJTE PŘEDNOST PŘÍRODNÍMU BETAKAROTENU, resp. směsi karotenoidů. Vaše tělo z toho bude mít jen prospěch.

ojojo

Já jsem dříve denně jedla 2 kg mrkví. Měla jsem oranžovožluté dlaně na rukou, kůži pod očima, myslela jsem si, že je to něco s játry,ale nakonec mi doktor oznámil, že jsem předávkovaná a že ten betakaroten se už nemá kde usazovat, tak se usazuje pod kůží. Nakonec jsem se této banální scéně už jen zasmála.

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce