Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Endoskopická retrográdní cholangiopankreatografie, ERCP

Je vyšetřovací a zároveň léčebná metoda pro choroby žlučových cest a slinivky břišní. Žlučové cesty vedou žluč z jater do tenkého střeva. Jejich průchodnost je pro dobrou funkci jater i celého organismu nesmírně důležitá. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Jaroslava Šteflová
1x

byla jsem na ERCP den před vánocema a bylo to pěkně hnusný,žádný sprej mi nestřikly do krku asi proto,že kojím a oblbováky jsem nějaké dostala,ale i tak to bylo nepříjemné a doufám,že už nebudu muset,krk mě bolel ještě 2dny potom,vytáhli mi plno kamínků a ted mě čeká operace žlučníku,tak doufám,že už se pak normálně najím,už jsem zhubla za týden 7kg a to kojím..

Hanka K.
5x

Dobrý den paní Šteflová. Jsem po laparoskopii žlučníku a paní doktorka má obavy,že mi asi ve žlučových cestách zůstaly nějaké kamínky a vypadá to,že budu muset na ERCP. Už v nemocnici jsem od paní ze společného pokoje slyšela,že je to otřesný zážitek a teď slyším něco podobného od Vás. Chci se zeptat,jestli to bylo jen nepříjemné nebo je to opravdu tak bolestivé a jak asi dlouho celá ta hrůza trvala. Jsem z toho dost vyklepaná. Děkuji za odpověď, Hanka K.

Veronika S.
4x

Dobrý den Hanko, dnes jsem se vrátila z nemocnice po operaci žlučníku. Před třemi týdny jsem musela prodělat ERCP a chci vám říct, že to není tak strašné, jak spousta lidí popisuje. Každý snášíme bolest jinak, nechci nic zlehčovat, ale samotné vyšetření je hlavně nepříjemné, nikoliv však bolestivé. Navíc, člověk není úplně při vědomí a čas utíká jinak. Souhlasím s tím, že ERCP je dost nešetrné ke krku, je to podobné, jako když máte začínající angínu. Nevím, jestli bych se tomu vyhýbala, protože pokud vám zůstaly kamínky ve žlučovodech, zaděláváte si na nepříjemné bolesti, zánět slinivky o játrech nemluvě. Při ucpání žlučovodu se mi bolesti zdály daleko horší než "jen" u žlučníkové koliky. Přeji, ať to máte rychle za sebou a je vám už jen dobře!

Hanka K.
3x

Dobrý den Veroniko. Moc Vám děkuji za informace , mám z tohoto vyšetření úplnou hrůzu,protože jsem zatím od každého slyšelaže je to fakt horor. No vzhledem k tomu,že já snáším bolest velmi špatně,tak se mám asi na co těšit. Nevím,proč se u toho nedá uspat,jako při kolonoskopii,kdy většině lidí píchnou tzv.oblbovák,ale můj pan doktor byl ochotný píchnout mi něco na úplné uspání a celé vyšetření jsem tvrdě prospala.Bohužel mě informoval,že u ERCP musí být člověk při vědomí.. Po poslední kontrole mi řekli,že se mi mírně zlepšily výsledky,tak že snad nebude nutné ERCP podstoupit,aspoň zatím.Tak jen doufám,že už u toho zůsteneme a že se tomu nakonec vyhnu. I tak Vám moc děkuji za info. Hanka P.S. Jaké jste měla příznaky při ucpání žlučových cest?

dan
2x

Toto vyšetření je stejné jako endoskopie a jak píšou někteří přede mnou je sice nepříjemné,ale ne bolestivé-až na bolest v krku,která trvá tak 2-3 dny.Když si můžete vybrat,tak na něj jděte,opravdu se dá vydržet.Já na něj chci jít na vlastní žádost,protože jsem během jednoho roku dostal dva akutní záněty slinivky a než čekat na další s tím,že taky může být poslední,tak to raději přetrpím. :-)))

Jana

Prosím vás a kde jstw byla na PERC ďekuji.

Jana

DOPORUČUJI NESOUHLASTE LAPAROSKOPII ALE JENOM S OPERACI NEBO U PALAROSKOP.SE NEČISTI ŽLUČOVODY A JESTLI JE MATE ZNOVA UCPANE ZNIČI VÁM TO ŽIVOT.Jako mñe žluč mňe rozežira vše co stoji c cesťe.

jana

Měla jsem klešťový porod bez epidurálu, dříve jsem myslela že nic horšího není. Pak jsem šla na ERCP opakovaně 3x během týdne a zjistila jsem, že jsem se pletla. Nic horšího v životě než ERCP jsem nezažila.

Jana

Prosim kde vám ďelali PERC Adresu kontak

Jana

Musite žadat injekci do jazyka na umrtveni a taky zašplichat na znecitliveni.Nebo pozadejte o narkozu že si ji zaplatite hodňe nemocníc to ďelá.Kdo ma žlučnik tak ten muze využit operaci pozor ne laparoskopii u ni se nečisti žlučove cesty.Tady vam pod narkozou u operace vyčisti i žlučovody.

Marcela

Já byla na ERCP dnes a bylo to strašlivé mučení!!!!!Bolest a stejně se k zlucovodu nedostal,nikomu nedoporučuji,taky hadice hrubší a tvrdší než na klasické gastro.

Marcela

Souhlasím

jarka m.

Už nikdy více!

Zofie
2x

ERCP je zákrok, který by měli zakázat lidem dělat. Před 11 léty mi ho provedli, netušila jsem, do čeho jdu. Trvale na doživoti poškozena slinivka břišní Vaterska papila, trvale hodně omezjici zivot a pohyb bolesti , trvale se normalne nenajim. Po 7,5 letech po ERCP mi diagnostikovali carcinom slinivky brisni. NIKDO se nepřizná. Vlastni alternativni lečbou jsem přežila. Je to 4 roky ale vse se vraci zpet. Nikomu - nikomu- nedoporucim ERCP.Vražedný zákrok.

Jiří

no musim se pridat, za mne masakr, brali mi stery a biopsii a dost bolave, mam dedicnou chorobu ted se zjistil Nezhoubny nador na jatrech jsem dva dny po vysetreni, bolave bricho, prujmy, horecky, zlute belmo, bolesti ledvin, predtim jsem nemel zadne bolesti a ted? Total rozdrbanej.

Jana

Tak vam to zle provedli,oni to neradi ďelaji ale nemyslete že kdyby jste tam nešla ste na tom lepe.U nepuchodnosti žluc. Cest žluč nepostuje do tenkeho střeva ale do žaludku je to doslova žeraviny ja mam z toho reflux žaludku,jicnu netravi se vám tuky všude se vytvaři tukove nádory ,i kyly v žaludku v brichu taky kylu.pomalu trpite bolesti 24 hodin v kuse a k tomu koliky a čekate na smrt. Tak co je lepši si vybrat.21 STOLETI A MY BUDEM UMIRAT NA NEORUCHODNOST ŽLUČ.CEST.

Marcela

Souhlasím dnes jsem si tím prošla.

Žofie

Nikdy. Mi ERCP zničilo můj život. Natrvalo. Je tomu 15 let, to, čím jsem si prošla za tu dobu, se tady popsat nedá. Stačí mi, když mi po faktu zkušený pan primář řekl:"Já bych to lidem zakázal dělat".😓

Jana
2x

Dobrý den, manžela jsem odvezla s bolestmi žlučníku do nemocnice. Následující den byl převezen do jiné nemocnice na vyšetření ERCP, kde mu lékař provádějící tento výkon protrhl dvanácterník a střevo, nic nepoznal a byl převezen zpět do nemocnice, kde byl původně hospitalizován. Měl bolesti, ale až další den při naší návštěvě jsme k manželovi 4 x volali lékaře. Následovalo CT a potom narychlo operace, která trvala skoro 5 hodin. Následující den po operaci byl dán do umělého spánku a týden na to zemřel. Nemůžu se s takovým postupem lékařů smířit. Manželovi bylo 55 let.

Zofie

Ano.Toto vyšetření je životu nebezpečné. VELICE. Natrvalo poškozuje slinivku břišní a lehce zpusobi smrt cloveka😓Prošla jsem tim nezbaje nasledku. Na dozivoti zničen zaživaci trakt.

Žofie

Ano. Vyšetření ERCP je životu velice nebezpečné. Mám je za sebou, žiji po něm 15 let, ale toto vyšetření mi natrvalo zničilo život. 😓

Petra

Na ercp jsem byla dnes, přežila jsem to, ale nikdy vic!! Sedativa jsou sice fajn, ale ten pocit, kdy se dusite a zvracite něco, co vám rvou ještě dál.. A nakonec mi řekli, že to nebylo úspěšný, ráj doporučují druhý pokus.. Je ještě jiná metoda, jak se zbavit kamene v cestách???

zdenek

Zdravim vsechny byl jsem v Thomajerove nemocnici na ercp byl jsem z toho silene vyklepany bal jsem se. Na prijmu jsem to vse rekl a pri samotnem zakroku me dost medikovali ze jsem nic necitil a na nic si z toho nepatuji vse bylo uplne v pohode vazne se nikdo nebojte strach je vetsi nez samotne vysetreni

Magda
1x

Na vyšetření ERCP mě vezli z naší malé nemocnice do Prahy do Motola. Můžu říci, že ten strach za to opravdu nestál. Hrozné bylo, že zde měli nějaké zpoždění a na samotné vyšetření jsem čekala přes 4 hodiny,sledovala, jak asi každých 40 min odtud vyvážejí na lůžkách "polomrtvé" lidi a po každém pacientovi šla uklízečka vytírat. Když konečně přišla řada na mě, vystříkali mi krk, položili mě na bok, dali takový umělý "náústek", sestřička mi řekla, že mi vstříkne něco na uklidnění do kanyly a víc nevím! Probrala jsem se až když mě vyváželi ven na chodbu. V krku mě téměř nebolelo. Asi hodně záleží na tom, kdo a kde vám vyšetření dělají. Zřejmě jsem měla štěstí.

Zofie

Mela jste obrovske stesti. Narozdil ode mne😓. Mam dozivotne zniceny zazivaci trakt.

Žofie

To jste měla. A velké.

Jarmila
2x

Milá paní,nezjišťujte informace o ERCP od lidí.Má zkušenost říká,že je lepší získat si informace na vlastní pěst.Za vystrašení od lidí to, většinou nestojí.Přeji ,ať máte vše rychle za sebou a shánět podobné informace už nikdy nemusíte.

Žofie

Milá paní-Jarmilo...Nejspíš nevíte, jak nebezpečné životu toto vyšetření je.

Katka

Je mi 19 let, na ERCP jsem byla včera ve FN Královské Vinohrady. Jakožto asi každý jsem byla z vyšetření vystrašená ještě týden dopředu. Nicméně jsem se do nemocnice "dokopala" a nelituji. Personál je velice příjemný a vše vysvětlí. V této nemocnici si nemusíte říkat o uklidňující látku, jelikož vám ji automaticky podají a zdarma (narozdíl od ostatních). Jsem pacient, kterého by každý doktor nejradši zabil.. Hned poté co mi dali uklidňovací látku, tak mi zavedli endoskop a já si ho okamžitě začala vytahovat.. A to je to poslední co si pamatuju, jelikož jsem dostala další uklidňovák a probrala jsem se, až když mě sestra převážela na pokoj. Nebojte.. Já to zvládla.. Vy to zvládnete taky ;) Ale Vinohrady doporučuji.. Pokud jste tedy z Prahy :)

Honza H.

Dobry den. Byl jsem vcera na ERCP v Pardubicich. Z vykonu si pamatuji jen ze mi dali nahubek do ust a pak jsem se probral az na posteli po vykonu.Za ten strach to opravdu nestoji. Personal super,vse vysvetlil. 1den po jsem citil mirnou bolest v mistech zlucovodu. Jinak nic. Je mi 39 let.

Anna

Vyšetření ERCP jsem před 14 dny podstoupila 2x, není to nic příjemného, byly mne odstraněny kamínky a zaveden sten, ktaerý by mne měl být odstraněn v lednu, v případě, že by to nebylo v pořádku, byl by mne zaveden ještě jeden sten . I když jsem měla nějaký oblbovák vše jsem cítila, bylo to bolestivé, když si vzpomenu, že mne to čeká znova je mne na omdlení. Stále nejsem v pořádku, každou chvíli mne v pod žebry zapíchne.

Zofie

Následky ERCP jsou trvalé, nesnesitelne, hrozi carcinom slinivky brisni.Mam za sebou.Ziji. Trpim vsak 11 let.

Miloslav

ERCP už nikdy více. V roce 2003 jsem prodělal vyšetření ERCP. Nešlo to, přepadla mně panika a tak mne uspali. Prostě jsem se probudil asi hodinu po vyšetření na kolečkovém křesle. Odvezli mně na pokoj a přinesli mi oběd. Snědl jsem ho a pak asi za další hodinu začal tanec. Skončil jsem na JIP po dobu 7 dnů s akutní pankreatitidou. Pak mi lékaři sdělili, ž eto je komplikace asi tak u 1 % pacientů. Prostě málem jsem po tom vyšetření zemřel. Ani mi neřekli že smím po zbytek dne jen pít a klidně mi přinesli oběd i večeři. Málem mně tím zabili. Takže kecy o tom jak není třčeba se bát vyšetření ERCP jsou jen kecy v kleci. Je to hodneě nebezpečné a život ohrožující vyšetření. Mluvím z vlastní zkušenosti. ERCP už nikdy!!!!!

Jan
1x

Ano, výkon ERCP je nebezpečný a nese rizika takové,že při výkonu lékař který výkon neindikuje, ale provádí se předem nepřesvědčí o celkovém zdravtním stavu pacienta,provede výkon ERCP kde dojde k protrření doudena (resp. perforace") a k tomu se dostanou záněty do okolních orgánů a může dojít k akutnímu selhání ledvin (nekrotizace) močového ústrojí apod. pokud navíc poskytovatel zdravotní péče zanedbá liknavě své povinnosti v lékařské službě a péči a dojde navíc k dehydrataci člověk může fatálním způsobem umřít !! Toť taková vzkušennost,pro podání žaloby.

Petr Schubert

Dobry den, nikdy by me nenapadlo, ze navstivim tyto stranky, ale bohuzel hledam shodu se smutnym pripadem meho dedy. Pred peti dny - v nedeli...jsme si vsimli, ze je nazloutly a ma zlute ocni belmo. Odvezli jsme ho na pohotovost, kde nam po vysetreni sdelili, ze se jedna nejspis o ucpany zlucovod. Nestezoval si vubec na zadne bolesti. V pondeli pak byl prijmut do Teplicke nemocnice, kde v utery podstoupil ERCP vysetreni. Podotknu, ze mu bylo 83 let, ale krome zmineneho se tesil vytecnemu zdravi. Behem zakroku vsak doslo k poskozeni streva a kontaminaci tela jeho obsahem. Nasledovala okamzita operace pro vycisteni, nasledovalo vsak masivni krvaceni. Dostal litr a pul krve, zlucnik odebrali. Bohuzel jeho telo tento zakrok nezvladlo a vcera zemrel. Cely zivot tvrde pracoval, ale musim priznat ze i cely zivot pil. Zdravotne byl ve forme jak nikdo jiny. Ani jako dite, ani v dospelosti nebyl jedinkrat v nemocnici, lekaru se bal. Prvni navtevu v nemocnici na relativne snadny zakrok neprezil. Ze dost pije jsme uvadeli ve stupni lekarske zprave, zvolili tedy lekari spravne tento lecebny postup? Nejde mi o zadnou zalobu, ale potrebuji znat pravdu, abych se s tim mohl vyrovnat. Dekuji za reakci. Omlouvam se za diakritiku, pisi z ciziny z mobilu. Schubert Petr.

Zofie
1x

Jene- to je kruta pravda, co pisete. Nemohu uverit, ze takhle posilaji lidi na onen svet. Sama jsem tim prosla a je tomu 11 let...mezi tim vse dospelo ke carcinomu slinivky. Jen zazrakem ziji. Ale zkrati mi tento zakrok muj zivot To vim s celou jistotou.

Marie

Strašný co tu čtu. Já bych měla jít na ERCP teď po třetí, vůbec se mi to nelíbí. 😓

Zofie

Miloslave...To 1% je jedna velika lež! Ty problemy naji vsichni. Prosla jsem...trpim 11 let. A to je uz nemenne.

Žofie

Pro Miloslava : mám za sebou. Přesně je to tak, jak píšete. Nikdy.

Petr Schubert
Iveta

Chcela by som sa spýtat, kedy sa nepodarí takto vybrať kameň zo zlcovodu. Otec na Tom bol a o 4 dní musí ísť znova lebo sa to nepodarilo. Je to neobvyklé alebo sa to stáva? Ďakujem

Alča

Dobrý den, jak to nakonec dopadlo ? Teď to máme v rodině také, kámen při ERCP že žlučovodu nešel vyndat další výkon za pár dní. Diky

Olga

Pokud opravdu nemusíte, nechoďte na tento zákrok. Od 16.12.2022, kdy jsem byla na ERCP mám bolesti a potíže s jídlem. Následná vyšetření nic neukázala, tak jsem bez dalšího zájmu lékařů skončila na analgetikách a jsem vyřazena z normálního života.

Ilja

V pondělí jsem přijela do nemocnice celkem v pohodě, v úterý ERCP vyndání stentu a od té doby tu ležím, bolí mě žaludek, mám zánět,beru antibiotika, hnus. Vyšetření bez umrtvení, posledních pár minut jsem křičela bolestí. To bylo podruhé. Poprvé v srpnu též Motol, akutní zánět žlučníku, ERCP, injekce, spánek, nic,ani v krku mě nebolelo. Šla jsem na to v klidu, dnes, třetí den po výkonu se mi chce brečet, že tam budu muset ještě jednou.

David

Tak když to čtu, tak to asi brzo umřu. Můj příběh je takový, že taky nejsem hrdina a nemusím doktory. Ale mám konexe v jedné pražské nemocnici a známou jsem poprosil jestli mi zařídí nějakou prohlídku a napíše ATB kvůli respiračním onemocněním, protože jsem tři měsíce za sebou chytal různé chřipky atd atd.. No a vzala to pořádně a defakto náhodou jsem byl i na sono břicha, kde mi zjistili kamínky ve žlučníku a ucpané či přicpané žlučovody. Podotýkám, že mě nic nebolelo, jedl jsem normálně a všechno, nejčastěji pečená žebírka na medu, protože je miluju. Na ercp mě chtěli poslat hned, ale musel jsem to posunout kvůli práci. Mám to tedy teď před sebou. Strašně se toho bojím, špatně snáším zákroky, když jsem při vědomí, v minulosti když mi šlo v nemocnici opravdu o život a dávaly mi cévku, tak jsem byl vzpurnej když mě cévkovali, museli na mě zavolat dva chlapy aby mě drželi a to bylo když před šestnácti rokama kdy jsem prodělal akurní zánět slinivky, kterej jsem málem nepřežil a vlastně stalo se mi to že byl srpen a probudil jsem se v listopadu, tři měsíce v umělém spánku, probudil nepohyblivej, trénoval jsem pak chůzi. No a ERCP může způsobit akutní zánět slinivky. Mám teď před sebou tento zákrok, ale furt mám v hlavě uložený to, jak mi před těma šestnácti rokama doktor ve vojenský nemocnici řekl, že další takovej zánět slinivky už nepřežiju a taky to že se toho opravdu bojím, špatně snáším zákroky, jsem z toho celej pos*anej. Už jsem prošvihl náhradní termín, nenastoupil jsem na další ERCP a hledám jiné řešení, ale nevím jestli existuje. Nikde jsem nezjistil, že by to šlo operací, protože žlučník stejně musí ven, ale neřeší to žlučovody a nebo kdyby aspoň mě u toho ERCP mohli uspat. Asi to musím podstoupit. Ale nevím jestli to dám. Od toho sono vyšetření, tak jsem celej nervní, každej den stres, ani pořádně ted nějím, kila jdou dolu a jak mě nic před tím nebolelo, tak ted vnímám všechno, skoro mě bolí celej člověk. Nemá náhodou někdo zkušenosti s nějakým jiným řešením a nebo kde by mě u toho aspoň fakt uspali? A mám věřit těm komentářům, že je to taková hrůza, co dělá následky? Pokud by někdo mohl poradit, tak budu šťastný. Kdyžatk můj email je [email protected] a děkuji za případé rady.

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce