Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Problémy s krční páteří

Mám problémy s krční páteří. Poraďte mi, prosím, nějaké cviky na uvolnění krční páteře, případně další rady. Milan více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Josef Neumann
1x

Hledám skutečného odborníka na krční páteř.Charakter mé práce je PC - 8 až 10 hodin průměrně denně a roky. To asi nezměním, ale hledám kompenzaci k tomuto jednostrannému stylu života.

Edita

PANE NEUMAN,ZKUSTE,CHIROPRAKTIKA,,A LE OPRAVDU KTERY JE ZNAM ZE JE DOBRY V OBORU.me zatim pomaha.po roce ,bolesti,paleni a zavrati,mi mizi potize.ale vysledky nejsou hned,musi byt trpelivost,a penize...nevim kolik to stoji v CR,ale myslim za zdravi se nema setrit.a taky,trochu neco sam,treba cviky na krcni pater.jsou na internetu.ja chodim mezi tim i na masaze.zadny tablety na bolesti neberu,kdyz me veme bolest,dam si na zada teplou el.decku,,,nekomu pomaha suche teplo.druhemu zase mokre teplo,a usnu.nebo si kupte i krem s latkou,,MSN,aloe vera a dalsi,dobre jde do kuze a prohreje.preji vam rychle uzdraveni ....EditaHansen

Edita

AHA,teprve ted jsem si vsimla ze jsem odepsala na 2 roky stary prispevek.....

monika
3x

Již delší dobu trpím bolestí krční páteře a dolní části zad,jsem často zablokovaná,stačí prudký pochyb a otačím se celým tělem několik dnů,mám docela fyzicky náročnou práci,pořád se hýbu,pořídili jsme si i zdravotní matrace ,lameli polštáře,bolest už trvá několik let né trvale.Pokud dělám těžší práci kde nosím těžká břemena,bolí spodní část zad,cvičím cviky na záda procvičuju krční páteř ale stačí se opravdu jen špatně otočit a mám bloklou krční páteř,kolikrát to bolí až do hlavy.Můžete něco poradit???Rehabilitace jsou jen na chvíli,Chodím i plavat.děkuji Monika 39let.

milan
3x

Dobrý den,chtěl jsem se zeptat zda-li když se mě občas motá hlava může způsobovat krční páteř. děkuji

Romana

Dobry den Milane, muze to byt od krcni patere. Ale muze to byt i od ucha. Doporucuju navstivit ORL tam s tebou provedou par manipulaci, muzes to zkusit i sam doma, nejlepe v sede na posteli aby pri pripadne vyvolane zavrati nedoslo k padu a urazu. Sedni si na postel, otoc hlavu doprava a prudce si lehni. Totez na druhou stranu. Pokud se ti zacne hlava tocit, fixuj ocima jeden pevny bod a uvedomuj si ze se jedna o iluzi mozku. Tim se za prve setrepou krystalky v tekutine ucha na spravne misto a pri opakovanem provedeni si mozek vytvori reflex, jakousi adaptaci a prestane reagovat zavrati - zjednodusene receno. Za chvili se to tocit prestane. Takto vyvolej zavrat jeste nekolikrat i kdyz je to neprijemne - mne to stacilo 2x a bylo po zavratich. Pak se jeste asi 1-2x objevily ale slabsi, zase jsem provedla tu manipulaci sama doma a ted uz mam rok pokoj - dokonce maluju byt a stojim na staflich. Bylo to u mne castecne uchem a soucasne i krcni pateri. Pokud je to od krcni patere tak pomuze jedine pravidelne denni cviceni - min 10min rano a 10min vecer, zamerene na protahovani zkracenych a posilovani ochablych svalu. Cviky najdes na internetu. Hodne stesti.

Romana

Dobry den Milane, muze to byt od krcni patere. Ale muze to byt i od ucha. Doporucuju navstivit ORL tam s tebou provedou par manipulaci, muzes to zkusit i sam doma, nejlepe v sede na posteli aby pri pripadne vyvolane zavrati nedoslo k padu a urazu. Sedni si na postel, otoc hlavu doprava a prudce si lehni. Totez na druhou stranu. Pokud se ti zacne hlava tocit, fixuj ocima jeden pevny bod a uvedomuj si ze se jedna o iluzi mozku. Tim se za prve setrepou krystalky v tekutine ucha na spravne misto a pri opakovanem provedeni si mozek vytvori reflex, jakousi adaptaci a prestane reagovat zavrati - zjednodusene receno. Za chvili se to tocit prestane. Takto vyvolej zavrat jeste nekolikrat i kdyz je to neprijemne - mne to stacilo 2x a bylo po zavratich. Pak se jeste asi 1-2x objevily ale slabsi, zase jsem provedla tu manipulaci sama doma a ted uz mam rok pokoj - dokonce maluju byt a stojim na staflich. Bylo to u mne castecne uchem a soucasne i krcni pateri. Pokud je to od krcni patere tak pomuze jedine pravidelne denni cviceni - min 10min rano a 10min vecer, zamerene na protahovani zkracenych a posilovani ochablych svalu. Cviky najdes na internetu. Hodne stesti.

oldřich brazdil
17x

Prosím o zhodnocení zda sportování jízdou na kole je vhodné-nevhodné pro osobu s problémy krční pateře. Jezdím krátké tratě, max. 40 km s přestávkami a to rekreačně o vikendech, občas ve všední dny trasy průměru 15 km. Kolo má odpruženou přední vidlici.Děkuji

petra popovicova
4x

dobry den jsem po operaci krcni patere duben 2010 6a 7obratel rozdrceny vynena za desticku,drive natekani rukou a nesnesitelne brneni to pomizelo ale ted 3 mesice po operaci se zacalo brneni vracet hlavne zacala bolest krcni patere a hlavy.coz je nekdy velmi neprijemne bolest je i od krku smerem k lopatce .jedu opet na kontrolu co stim je to mozne jsem doma na nemocenske rada bych do prace ale zatim me nikam nechteji pustit myslite ze opravnene.plavani zatim vyloucily a raha bilitace zatim nic moc dekuji petra

Tereza
6x

Dobrý den, dnes mi bylo oznámeno,že mám kyfozu krční páteře. Dá se s tímto problémem něco dělat? Jezdím závodně na koních. Může mě to nějak ohrozit? Předem děkuji za odpověd

Přidat nový komentář

Partner rubriky Bolesti zad a kloubů
Partner rubriky Bolesti zad a kloubů

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce