Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Angina pectoris

Nedokrevnost myokardu vzniká v důsledku nepoměru mezi potřebou a dodávkou kyslíku do srdečního svalu. Příčinou může být snížení přívodu krve zúženými věnčitými (koronárními) tepnami nebo naopak náhlé zvýšení spotřeby kyslíku v srdečním svalu. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
veruna
8x

Pálí mě v krku nebo svírá,trvá to asi tři roky.Většinou mě pálí v krku,když je chladné počasí.Byla jsem na zátěžovém vyšetření,i pod takovým přístrojem,kde viděli moje srdce a noc nezjistili.Jedná se o anginu pectoris.Děkuji

Jana
16x

Mívám svíravou bolest na hrudi,občas spojenou s dušností,někdy také bušení srdce, většinou však ne při zvýšené zátěži, ale spíše náhodně. Mohlo by se jednat o anginu pectoris?? Většinou mívám tyto bolesti odpoledne nebo večer, trvají asi 10-15 minut a objevuje se 1-2x týdně. Asi bych měla podotknout, že je mi 17 let a mám lehce sníženou funkci štítné žlázy (což by asi mohlo způsobovat bušení srdce, ale nikde jsem se nedočetla že by to mohlo způsobovat i svíravou bolest na hrudi). Za odpověď předem děkuji

adoshh
13x

Je mi 15 let. Včera jsem šel běhat, bylo dusno, velká bio zátěž. Ještě před tím jsem hodinu posiloval. Řekl jsem si, že zdolám svůj osobní rekord v běhu. Utíkal jsem bez přestávky 8 km, zhruba po sedmém mi začalo být špatně(pocit zvracení). přesto jsem nezastavil, utíkal jsem dál. Po osmém km už jsem nemohl, musel jsem zastavit, tlačilo mě a pálilo na hrudníku, bolest vyzařovala do ramene, pod lopatku a trochu do krku, špatně se mi dýchalo. Skoro jsem nemohl jít, ale domů jsem došel. Bolest mě do 15 minut přestala. Dnes ještě cítím slabé píchání u srdce. Nevím zda se mohlo jednat o anginu pectoris nebo dokonce o slabý infarkt. K dokorovi jsem nešel, ale takhle špatně ze sportu mi ještě nikdy nebylo. Děkuji za odpovědi.

spartan13

tak slabého infarktu bych se v tvém případu opravdu nebál. Prostě jsi to přehnal to je celé.

Květa
4x

Občas, většinou v noci, mívám velmi intenzivní bolest na hrudi. Vystupuje jako by ze zad do hrudníku, někdy až do čelistí. Je to svíravá bolest a špatně se mi dýchá. Cítím, jak mi střídavě srdce zrychluje a zpomaluje. Mám potíže s bederní páteří a většinou mi pomůže nějaký lék proti bolesti, co mám na bolesti zad. Momentálně APO-DICLO. Proto jsem to přičítala těmto potížím. Může jít o anginu pectoris? Před 3 týdny mi obvodní lékař nechal udělat krevní testy. Cholesterol mám spíš nižší. Krevní tlak normální. Můj otec nedávno podstoupil operaci srdce- dvojitý bypas a umělou chlopeň a u matky byla diagnostikována angina pectoris. Měla bych požádat o vyšetřní?

jitka mikulov
6x

dobrý den mám už delší dobu probrem s dechem nemužu ujit větší vzdálenost dělá mi to problém s dechem jsem často unavená bolest na hrudi i pod levým prsem ,je mi 40 let když se zadýchám musím okamžitě všeho nechat a odpočívat a je to čím dál horší nemužu už ani vysávat jsem jako bych ušla 1 km, muže se jednat o anginu pectoris děkuji

jméno a příjmení
3x

Nebojte se a upalujte k doktorovi , to samé bylo mě i já šla k doktorovi jeli jsme ve dvě v noci a poslal mě domů. že je to od páteře , že nebude alarmovat laboratoř a že mám přijít ve dne . Bohužel jsem se dostatečně nebránila a teď už je užje pozdě . Je mě 44 let . mám pět dětí - nejmladšímu jsou 4 roky a prodělala jsem infarkt. Nenechte se odbýt, třebas i trochu přbarvěte , ať vám ty vyšetření udělaj. Já měla mít odvahu, doktorům se postavit .Hodně zdraví vám přeju

Rudolf Vacek
1x

Dobry den,mam Anginu pectoris leky moc nepomahaji,kde je moznost inplantace balonku a jaka je cena operace ? Zdravi Rudolf

Eunika Suchárová
11x

Prosím, co mám dělat, mám už delší dobu bolesti v levém lýtku, cítím pnutí, tupou bolest, večer bývá bolestivé i na dotyk, natírám to konskou mastí, ale nepomáhá? Je možnost domácí léčby nebo je nutná návštěva doktora? Děkuji

Petra

ahojky zkoušela jste bylinky? My užíváme již rok a ať jsme měli jakýkoliv problém vždycky nám pomohli, počínaje bolesti svalů, kloubů, nachlazeni, kožní problémy, nevím co to může být, ale můžeme to probrat [email protected]

Jana
8x

Dobrý den.Již od prosince mám nepříjemné stavy jako bušení,které mě i v noci probuzelo,zrychlený tep,jindy mam zase pocit. že mě srdce přestává tlouci.Mam problémy si lehnout na záda, ani na bok.To mam pocit,že srdce utiskuji a to se brání divným tlukotem.Musím si podlozit záda, abych vůbec mohla usnout V prosinci- zrovna na silvestra-jsem zkončila na pohotovosti s ledvinama a moč.měch.Strašný byl zrychlený tep i v klidu přes 100/min.Dostala jsem APO- METOPROLOL, který neberu úplně pravodelně. Ten mi sice bušivost a zrychlený tep zmírnil ,ale začala jsem mít divný pocit od srdce,který se těžko popisuje.Někdy už si myslím,že už to nevydržím a vyhledám pomoc. Obvod.lékařka mě poslala na EKG,které nic neukázalo.Rozbor krve ukázal vyšší cholesterol a draslík.Po dotazu,co způsobuje zvýšená hladina draslíku mě bylo řečeno že bušení srdce,ale ze ta mohla být způsobena převozem krve.!?_ Doporučení lékaře z pohot.na vyšetření ledvin se opomělo,to dosud nemám. Jako by toho nebylo málo,v této chvíli,už 6 den,mám pásový opar a stále urputné bolesti. .Prosím, poraťte mi jaká vyšetření by byla pro mě nejlepší ,aby se už konečně něco dělo.Mám ze všeho depku. Jana 59 let

Petra

zdravím, já měla dost podobné stavy, nebylo to sice bolestivé, ale bušení srdce jsem taky měla dost často, u lékaře jsem s tím nebyla, ale začala jsem pužívat bylinkové produkty a problém po čase vymizel, [email protected]

anna
3x

dá se nějak léčit

radka
4x

Muj otec ma vysoky cholesterol a vice ci mene s nim leta bojuje. Takze jsem popatrala na netu a rozhodla se srdecne-cevnim chorobam branit, preventivne, protoze jsem potencialne dost ohrozena... zjistila jsem ze to nejmensi co pro sebe muzu udelat je uzivat omega-3 nenasycene mastne kyseliny. Uzivam Maxicor a doufam ze na mem zdravi se to dlouhodobe pozitivne odrazi. Zdravi zivotni styl je samozrejmosti :)

ivet
1x

Ve věku 27 let mi lékař diagnostikovat anginu pectoric na základě vyšetření EKG. Od jiného lékaře jsem se dověděla, že žena pokud menstruuje, je chráněna proti některým nemocem, včetně této. Prosím o sdělení, zda je lékaře o menstruaci pravdivé. Děkuji

Marcel Jurák
3x

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jestli se tato nemoc dá projevit fyzickou zátěží, protože, když dělám třeba kliky nebo lehy sedy tak mě to bolí u srdce. Myslíte, že může jít o anginu pectoris? a je tato nemoc smrtelná?

Blanka Menšíková

Dobrý den, mám maminku 80 let, která má anginu pectoris. Užívá léky. Občas se stane, že jí silně bolí za kostí v hrudi, až jí to vystřeluje do zad. Tep má 35 po změření, tlak je v normě. Odmítá odvoz do nemocnice, už to prý měla několikrát, prý si lehne k oknu a ono to přejde. Jsem od ní bohužel 100 km, ale můj otec by jí mohl odvézt sám do nemocnice. Nevím co dělat. děkuji za radu

Jirka
4x

Arginin.Ty takzvané léky na anginu pectoris léčí pouze symptomaticky.Pokud neměla rakovinu a infarkt bez problémů.Je dobré přibrat lysin,je na herpes.Jsou to aminokyseliny,čili nic cizího.Hodinu a půl před a po jídle.Dobrý je přidat také koenzym,karnitin,selen,zinek,betakaroten,BCE.Jsou to podpůrné léky (antioxidanty)jak na srdce,tak na rakovinu.Selen a E(s máslem) si navzájem zvyšují účinek.Není to blábol.Ředitel německého výzkumného ústavu Dr.Matthias Rath,kandidát Nobelovy ceny Dr.Joe Wallach a přední kardiochirurg(5 tisíc operací srdce) Dwight Lundell.Naše zdravotnictví je fatální omyl.Více na stahuj,ulož to RAPIDSHARE pod NWO a lékaři.

Jindra
4x

Armáda doktorských krétenů,debilů a dementů vraždících a mrzačících naše občany.Občané,ovce,které si nechají všechno líbit.Ti nejlepší mi říkají,máte pravdu,ale udělejte to za nás.Technik ve výtahu,doktoři mi zabili mámu,bojím se o tom mluvit.Prodavač rybářských potřeb,vrátili mi mámu z nemocnice po banálním ošetření,za 10 dní umřela na otravu,nechci o tom mluvit.Důchodce v Penny,moji ženu posílali s nádorem na mozku na psychiatrii(jako mě s 170/115).Zemřela.Žena středního věku v čekárně u MUDr.Klubala,zprasili mně gyretáž.Starší žena na Bulovce,PL mi odmítl rentgen,že je to drahý,tady mi zjistili sraženou krev v břiše. Prodavačka v Tescu,zmrzačili mi dceru,bojím se o tom mluvit.Mám pokračovat? Občané kolik vás je 100 tisíc,milión?Doktorské zrůdy jako MUDr.Quispeová-Sotová,které na Vás posílají bumpingové gangy,které Vám v bytě otráví potraviny. Prohřešili jste se jenom tím,že na 120/80 nechcete dealerský RAMIPRIL,který způsobuje cirhózu jater,poškození ledvin,infarkty,mrtvičky,zůžení cév v mozku,sraženiny v krvi,poškození kostní dřeně a tím krvetvorby a další.Přečteno z příbalového letáku.Tak Vás otráví,už 4x.Tachykardie,vystřelování vys.tlaku,mozková mlha,ztráta imunity(bolesti zubů),závratě,silné bolesti hlavy, srdce,poškozené nervy(lehké nohy,ztráta koordinace,zakopávám,kousnu se do dásní,do rtů) a pod.Nemůžu česnek,zelený čaj,mango,citrón,jogurty,koenzym Q10,pitnou vodu(kupuji balenou),mořské ryby(po kousku 1x1x1cm 180/136,důkaz video tlakoměru na rapidshare pod lékaři,nahráno mobilem),Kdy skončí vraždění doktorskými sviněmi?Důkazy na stahuj,ulož to RAPIDSHARE pod NWO a lékaři. K jinému doktorovi?Oni si to řeknou,nestojím o napíchnutí žloutenky nebo AIDS.

coctno

npmJwY zogujwcffkhp

hlxmxmvobfj

O0PO3Q twcglqqchosr

Luděk
2x

Je možné,abych měl negativní ERGO,ECHO i dobré EKG a mohl mít anginu pectoris? Děkuji za odpově´D

Josef
1x

Dobrý den, zajímalo by mne, jestli mohu vykonávat těžkou práci, když se léčím s anginou pectoris, popřípadě co můžu dělat za povolání, je mi45 let, a pracuji na stavbách, jako dělník. Děkuji

Martin P.
1x

Dobrý den moje máma má angínu pectoris a mě by zajímalo jestli může dostat infarkt. Díky za odpověď.

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce