Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

zoloft za neurol

Nějakou dobu užívám Neurol,byla jsem s ním spokojená,ale moje ošetřující lékařka mi ho teď změnila za Zoloft.Užívám ho třetí den a mám po něm spíš dojem opačného účinku.Začíná to návaly horka,tlaky v uších a cítím se jako po dvou skleničkách alkoholu.Přečetla jsem si, že to má účinkovat zhruba až po jednom týdnu, tak nevím jestli mám užívat dál,jestli jsou to jenom první příznaky a pak se vše srovná.Nebo je lepší ho vysadit?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
LiNo

beru Zoloft na panickou poruchu a nemůžu si ho vynachválit.

Eva
6x

Ahoj všichni, také můžu přispět svou zkušeností - mám smíšenou úzkostně depresivní poruchu, dlouho trvalo, než mi došlo, že opravdu musím zajít k psychiatrovi. Měla jsem panické záchvaty několikrát týdně, opravdu ošklivé stavy/záchvaty... Psychiatr mi nejdříve předepsal Zyloram - nezabíral vůbec, stavy pořád přetrvávaly, dále jsem dostala Ixel - z něj mi bylo opravdu zle od žaludku a naprostá nevolnost, a také nezabral, vůbec. Poté přišel na řadu Apo-Cytal, také žádné zlepšení. To už jsem musela chodit i na injekce, aby nedocházelo k těm úzkostným stavům a záchvatům. Nakonec jsem nastoupila na psychiatrii, kde mi hned lékařka nasadila Zolof - JEDINÝ LÉK, KTERÝ MI ZABRAL! Začala jsem na 50mg večer, pak mi dávku zvýšili na 100mg večer. Dnes je to přes 3 měsíce, co jsem Zoloft začala brát, a změna v mém stavu je radikální! Ohromně mi pomohl!! 3/4 roku jsem nebyla schopná pracovat, víceméně jsem nechodila mezi lidi, byla jsem úplně "mimo". Teď už chodím do práce, cítím se dobře, ani tomu nemohu uvěřit, že se našel prášek, který mi opravdu pomohl, že opět po tak dlouhé době jsem schopna fungovat, komunikovat..... Ze začátku užívání Zoloftu jsem byla také unavená apod., ale žádné výrazné nežádoucí účinky jako např. u Ixelu. Nebojte se, někdy opravdu trvá, než nasadí správné léky, které konkrétnímu jedince pomohou, ale určitě se najdou :-) U mě je to jednoznačně Zoloft! Mějte se pěkně.

Honza
1x

Zoloft jednoznačně ne-e v lepším případě vás otupí, v tom horším z vás udělá panáka do zelí..... kdžy to trochu přeženu tak budete stát na dešti s otevřenou pusou dokud se neutopíte protože vám to bude jedno.... a ve 10 stupňovejch mrazech vás chytne takovej záchvat horka, že skočíte do sněhu (vlastní zkušenost)

Arnee
5x

Zdravím, napadlo mě, že bych udělal takovou sumarizaci na základě mých zkušeností a některých nepravd co zde byly uvedeny. Viděl jsem pár názorů, že někdo spolkl tabletu zoloftu a udělalo se mu lépe - nesmysl a pokud ano, byl to placebo efekt (sugesce). Zoloft je antidepresivum III. generace, které velmi zjednodušeně řečeno zvyšuje hladinu serotoninu (mozkového přenašeče), na základě jeho nedostatku vznikají deprese...Nástup účinku může být patrný za týden, plný nástup účinku tohoto léku po 2 - 3 týdnech. Zoloft je lék který se bere delší dobu, ikdyž se třeba už po 3 týdnech můžete cítit dobře a říkáte si, že už ho nepotřebujete, lék by se měl brát delší dobu, aby se Vám obtíže opětovně nevrátily, tzv. aby jste do toho zase nespadli, řádově se dá říci cca 2 - 6 měsíců dle konkrétní situace. Nepřekračoval bych dobu užívání 6 měsíců, pouze na výslovné doporučení lékaře, měla by následovat určitá pauza a zařazení opět při obtížích (u kterých si myslíte, že je nezvládnete překonat sami). Co se týče nežádoucích (vedlejších) účinků, sám jsem tento lék do své medikace zařadil již několikrát a téměř žádné vedlejší účinky jsem na sobě nepozoroval, snad kromě drobného zvýšení váhy, ale to bylo pravděpodobně spojené s tím, že jsem se začal cítit dobře a začal jsem mít také chuť k jídlu. Naproti tomu neurol, lexaurin benzodiazepiny (tzv. oblbováky, tlumáky) velmi dobře si rozmyslete než s nimi začnete ! Je zde značné riziko vzniku závisloti, právě na rozdíl od zoloftu, kde fyzická závislost nehrozí, pouze psychická a tuto závislost má na něco asi každý z nás (čaj, káva, televize, sex...) Pokud by jste se užívání těchto léků nevyhli, polikejte tyto "léky" pouze krákodobě (14 dní až 1 měsíc max.) tzv. než Vám např. zabere zoloft...

helena
3x

plně s vámi souhlasím, jen v jednom se rozcházíme - píšete, že by se zoloft neměl brát déle než půl roku. Můj lékař - a myslím, že dobrý lékař z fakultní nemocnice na Karláku mi vysvětlil, že tam nejde o to, jestli ho beru rok nebo 10 let - záleží na tom, jestli ta situace, která vás tento lék přiměla užívat již skončila, nebo pořád trvá. pokud již skončila, je možné pomalu se zoloftem přestávat. Ale pokud se v té situaci pořád ještě brodíte, cenu to nemá. Vyzkoušela jsem to sama na sobě - řekla jsem si - jsem už v poho, vše zvládám a tak jsem začala dávky snižovat. a za pár dní jsem na sobě pocitovala, že se zase začínám řítit tam, kam nechci. tak nevím......Helena

Lea

Ahojki odpovim jak to mam ja.chodim do prace vse v pohode nic se nedeje a najednou prislo vyhasnuti nic me nebavilo prestala jsem jist hruza stavy.brala jsem neurol ale doktorka kterou mam moc rada vlastne mi zachranila zivot mi misto neurolu napsala zofoft.beru 1 vecer.. uz druhy rok.myslela jsem si ze me to nemuze uz potkat a co se stalo v praci trosku stresu navic jeste blbe kecy od zenskych a je pruser na ceste zpet.beru 1 zoloft rano 2 vecer.jako kdyby mi najednou vlezl satan do hlavy a nechtel ven hruza.nikomu to nepreju je to hrozny stav ktery prisel zpet ale snazim se byt v klidu ale nekdy to nejde a preroste to pres hlavu

strela
2x

čtu zde moc a moc pozitivních zkušeností, potěšilo mne to -mám tedy naději:-)jen se chci zeptat- když někomu Zoloft zabral a je mu fajn a úzkosti zmizely, co sex??? Může chlap fungovat bez problémů v partnerském životě?mám trochu potíže- zlepší se s případným - očekávaným - nástupem lepších životních pocitů? napište někdo prosím, jaké máte zkušenosti? Díky..

Lea

Sex je pruser trva to vsechno dlouho nekdy vubec neni chut .ale vse se vrati do normalu musis byt trpeliva je to tezke ale da se s tim zit kdyz mas pri sobe cloveka ktery ti pomuze

helena
9x

ahoj, je mi skoro padesát a zoloft beru už cca 6 let. stav těžké deprese se u mě dostavil po té, co jsem zjistila, že můj manžel začal hrát automaty a dostal nás do dosti velkých dluhů. Uplně jsem zkolabovala, nebyla jsem schopná nermálně fu ngovat. Začala jsem užívat zoloft a během dvou týdnů jsem se začala dostávat do normálu. zase jsem byla schopná fungovat a myslet do budoucnosti. Neměla jsem žádné potíže, snad ze začátku jsem hodně spala. Zoloft mi pomohl i v tom, že se mi hzvedlo sebevědomí, začalajsem si víc věřit to se projevilo i v postupu v zaměstnání. od té doby, co beru zoloft, jsem se naučila radovat i z maličkostí - zažívám pocit radosti třeba i z toho, že mi neujel autobus před nosem. nedám na zoloft dopustit, protože jinak nevím ...ale věřím tomu, že na každého každý lék působí jinak a pokud vám zoloft nevyhovuje, poproste lékaře o lék jiný. Jenom se prosím neuchylujte k tomu, že do sebe budete rvát lexauriny a podobná návyková svinstva, která mají vlastně jen otupit váš mozek. Všem přeji, at najdete ten správný lék a život se tak pro vás stane nejen snesitelným, ale i krásným, kako se to stalo mě. helena

Honza

Zoloft je velmi silný lék a ano, pokud je předepsán na silné problémy dospělím lidem, může fungovat.... Jenže bohužel je tento lék často předepisován dětem a mladistvím, ze kterých dělá tu pověstnou zeleninu... Z vlastní zkušenosti znám případy, kdy lidé nebyli schopni ničeho, nechtělo se jim ani přemýšlet, bylo jim jednoúplně všechno a neprojevovali emoce

Kačka
1x

Ahoj všem...trpím úzkostnými stavy.Po ránu se celá třesu zvedá se mi žaludek a mám hrozné myšlenky.Mám strach,že se přestanu kontrolovat a něco hrozného udělám nebo,že něco hrozného udělá někdo jiný,prostě v hlavě katastrofické scénáře.Pak mě celé dopoledne bolí na hrudníku a nemám chuť k jídlu i když mám hlad odpoledne mě zase bolí hlava.tyhle stavy jsem měla před pár lety a strašně dlouho asi dva roky chodila jsem na kineziologii a brala homeopatii...ted se vše vrátilo.Rozhodla jsem se ,že zajdu k lékaři a nechám si napsat antidepresiva.Trochu se jich bojím,ale už chci,aby mi bylo zase dobře.Vždyť na světě je tak krásně.Máte s těmito potížemi někdo zkušenost?Poradíte?Kamarádka bere Zoloft a moc jí pomohl chtěla bych ho také zkusit.Ale každý tady straší s vedlejšími účinky tak mám strach.

Honza

Zoloft nedoporučuji, je spousta léků, které povzbuzují, neoblbují (Citalec) a jíné. Ale dělat ze sebe ohebný sloup, který zůstane tak, jak ho vítr ohne? Brát lék, který často vymazává náladu a emoce? (Prostě vás vyprázdní) Dle mého názoru je to emoční zácpa, prostě to všechno zastaví, hodně lidí je po něm jako duchové, vše je jim jedno, nic se jim nechce

jaja
4x

mám opačné zkušenosti, díky Zoloftu můžu docela fajn existovat. J.

jaja
1x

Mám stejné zkušenosti jako vaše kamarádka. Už se netrapte, uvidíte, že život nemusí být jen o smutku a strachu. Jen doporučuji. Každý není stejný a tak i vám nemusí dělat dobře, ale vydržte alespoň týden, ono se to začne zlepšovat. Pokud ne, lékař zkusí něco jiného??? Hodně úspěchů přeje J.

Milča
3x

Ahoj, dnes jsem začala užívat Zoloft, začínám s 1/4 ráno. K tomu už užívám Mirtazapin 15 mg večer. Před rokem jsem byla na operaci s nádorem na mozku (nezhoubným) a dva měsíce po té se u mě začaly objevovat úzkostné stavy (postraumatická porucha a GAD). Půl roku jsem se v tom plácala, nemohla jsem vůbec spát, ze všeho jsem měla obavy. Mirtazapin mi pomohl překonat potíže se spánkem a částečně s úzkostí. Protože moje stavy neustále přetrvávaly, dnes mi psychiatrička napsala Zoloft. Je to hodina, co ho mám v sobě a čekám na ty vedlejší příznaky, o kterých se tady píše. Mám připravený Neurol. Zatím je mi celkem dobře. Mám tři děti (syn 6, dvojčata 2). Musím být co nejdřív v pohodě, musím fungovat, snažím se, co to jde. Držte mi pěsti.

veronika
6x

Zoloft je skvělý lék , moc mi pomohl , beru jej již 10 let jen 50 mg denně. Zkoušela jsem jej pomalu vysadit, ale nejde to. Takže jej budu muset brát stále, ikdyž se cítim skvěle a mám spoustu pozitivní energie .Je to chemie v mozku. Nebojte se Zoloft vyzkoušet.

jaja
3x

Už se netrapte, uvidíte, že život nemusí být jen o smutku a strachu. Zoloft jen doporučuji. Nejsme stejní a tak i vám nemusí dělat dobře, ale vydržte alespoň týden, ono se to začne zlepšovat. Pokud ne, lékař zkusí něco jiného??? Hodně úspěchů přeje J.

Romana
2x

Budu ráda když mi někdo napíše sve pocity při braní Zoloftu a sexu,Zoloft na mě působil antisexuálně,má někdo podobnou zkušenost?Mám ted Ixel ale mám pocit že mi nepomáhá,možná jsem u toho Zoloftu měla vydržet,brala jsem ho měsíc.

PÁJA
2x

BERU ZOLOFT ASI 3 MĚSÍCE A SEX JE OPRAVDU DIVNEJ JINAK POHODIČKA

Honza

Zoloft odstraňuje náladu.... funkuje tak, že člověka vymaže, je mu vše jedno, nic se mu nechce. Lehce přehnáno je člověk na zoloftu schopen utopit se zíráním na oblohu při dešti... Takže ano, může působil antisexuálně tím, že vymaže emoce a nahodí lhostejnost

anna

No ale o tom to preci je. Kdyz nekdo trpi silnymi uzkostnymi stavy,depresemi..tak je pro toho cloveka lepsi necitit nic,tedy netrapit se uzkostmi,strachem,depresemi..no,za sebe rikam,ze nez trpet uzkostmi a neustaalym strachem z neceho,radeji necitit nic..to asi zalezi i na davkovani,takove stavy totalni otupelosti by nizka davka zpusobit nemela,asi to zlezi i na hmotnosti cloveka,na tom,jake vsecky leky uziva..ale priznavam,ze sem si ten lek prinesla dnes a nevzala sem si ho - bojim se po precteni nekterych zkusenosti lidi,kteri ho uzivaji.

lase
1x

Ahoj, rád bych se poradil o mé diagnóze. Zhruba před půl rokem (leden) mi začal tinnitus v uchu, od té doby spousta vyšetření- ORL, rezonance, odběry apod. vše OK.. Současně se léčím se sníženou funkcí štítné žlázy- beru 9 x 50 mg Letroxů do týdne. V tom lednu mi doktoři na ORL nasadili Geratam a Betaserc. V březnu mi z ničeho nic začali stavy, které zde popisujete, chmurné myšlenky, ztráta chuti k čemukoli, sny kdy jsem se viděl oběšený apod. Samozřejmě jsem racionálně uvažoval a říkal si, proč mě tohle všechno napadá a nenašel jsem důvod. V březnu jsem se dočetl, že právě Geratam může způsobovat deprese a hlavně, nesmí se užívat současně s léky na sníženou funkci štítné žlázy. Tomu se doktoři jen vysmáli a řekli ať ho vysadím. Řekl jsem si kašlu na doktory, Geratam sem samozřejmě ihned vysadil a nasadil jsem jednoduchou terapii- sport ten mi pomáhal, ale víceméně přechodně, jakmile jsem byl v tichu a mozek nebyl ničím zaměstnán, vracely se mi ty hnusné myšlenky.. Od toho března se tyto stavy stále prohlubují a častěji vracejí. Nyní se cítím celkově dezorientovaný, nic mě nebaví, jediné co chci je spát- spím v pořádku a je pro mne svým způsobem vysvobozením. Prostě nevidím žádné pozitivum, které by men táhlo do budoucnosti. Ale nechci takhle přežívat, chci žít. Zároveň nechci skončit na AD, v 28 letech jsem na to dost mladý.

Jakub
3x

Po 7 letech depresí a úzkostí a kdoví čeho ještě jsem se konečně odhodlal na psychiatrii. Vysvětlil jsem lékaři svůj problém... a jako první mi napsal Deniban s tím, že je to takový modifikátor nálady. Ten mi ale vůbec nepomohl, ještě mi přihoršil. Měl jsem hodně podivný stavy, který sem ještě nezažil. Tak jako druhý mi právě předepsal Zoloft 100mg. Hned po prvním prášku se mi udělalo dost blbě, úzkost strašná a k tomu klepání atd, no znáte to. Dneska sem si vzal druhej a je to lepší, ale nevím jestli to budu brát dál. Zřejmě budu muset vyzkoušet ještě další prášky.

Anna
1x

Dobrý den, beru Zoloft již přes rok, 100mg denně. zatím jsem měla pouze problémy s nadměrným nočním pocením, ale asi pred dvema měsíci se také poprvé objevilo noční pomočení. Od té doby se to vystupňovalo, takže se to stane i 4x týdně. Jsem z toho již docela zoufalá, dělali mi veškeré urologické testy,ale jsem v pořádku. U Zoloftu je pomočování označeno jako jeden z výjimečných nežádoucích účinků, tak jsem se chtěla zeptat, zda jste se někdo s takovýmto probléme již nesetkal. Děkuji moc za odpověď.

Pavla

Beru Zoloft skoro 4 roky.Trpěla jsem hroznými stavy.Psychiatr určil schizofrenii.Nedala jsem se a zabojovala.Nevím,kde jsem v sobě našla tu sílu,ale našla.Našla jsem jinou psychiatričku a ta příznaky schrnula do úzkostně-depresivní poruchy. Lék jsem zkoušela vysadit. Ale bylo hůř.Celkově si myslím,že jsem již na léku 1závislá a 2 má na mě "psychologický"vliv.Protože žiji sama,i když mám podporu rodiny, ale není to ono,jakmile jsem po dlouhém období si řekla o zvýšení,IHNED jsem pozorovala zlepšení. Ve smyslu "mám pomoc proti boji s těmi nesmysly,co se mi tvoří v hlavě a které jsem nedokázala odrazit,protože jsem se necítila dost dobrá."I když jsem už zažila hrozně moc a sáhla si na dno a bojovala a bojovala,stále nemám pocit "že jsem dost dobrá"hlavně pro lásku.To je divné.Ze všech stran mám pozitivní zpětné vazby a i já se snažím,ale mé skutky mi ten základní pocit nezměnily úplně.Což mě přesvědčuje,že vše je nakonec o jediném-o lásce, ať to ale nezní pateticky.Každý z nás si přeje milovat a být milován.A kdo to necítil,má větší potíže.

Renata
1x

Trpím depresemi, střídání nálad a tak jsem se rozhodlo pro tuto pilulku štěstí, která má vytvořit serotonin a dodat pocity štěstí. Vzala jsem jednu tabletu Zolloftu 50mg, asi do dvou hodin jsem dostala průjem, bylo mi špatně , dva dny jsem byyla jak opilá, motala se mi hlava a bolesti hlavy trvaly 4 dny!!! Už jsem totálně vyléčená, než toto svinstvo, tak už jsem si sama v mozku raději naprogramovala jak jsem ZDRAVÁ§!!! Takže vážení jedna tableta mě vlastně vyléčila. haha

Filip
1x

Ahojte, beru zoloft třetí den 1x50mg ráno na PP a je mi příšerně. Neustále zívam až mi tečou slzy, potím se,třes celého těla, závratě, velmi špatně polykám, bolí mě celá čelist. Mám to brát dál či ne?

Anna
1x

Máte někdo zkušenost, zda je lepší brát Zoloft (50 mg) ráno nebo večer? díky!

Marka

Vaše názory mi hrozně pomohly překonat vše, o čem taky píšete. Já jsem zkolabolovala s páteří a přestala jsem i fungovat coby šéf instituce. Už jsem nemohla fyzicky nic zvládat, nervy byly asi na pochodu. Napřed mi léčili páteř, pak zjistili, že příčinou je selhání celého organizmu včetně nervů. Dostala jsem Zoloft. Je to hrůza, když si vzpomenu na ty stavy, které přišly - buešní srdce, špatně na zvracení, noční strašné pocení, urputná bolest hlavy, tlak a brnění na hrudi rukou. Z nemocnice jsem málem nedošla... Můj život doma se odehrával mezi postelí, záchodem a koupelnou. Nechutenství bylo taky těžké... souklala jsem do sebe jídlo, abych úplně nezhubla...Te'd beru Zoloft 3 týden, naořed týden 50mg, pak nasadili vyšší dávku. 100 mg - jeden ráno, jeden večer. Čekám na zlepšení, nějaké je, ale bolest hlavy, únava a pocení s tlakem na hrudi pořád je.

Marka

Ahoj, moc děkuji za poznatky s braním Zoloftu. Bylo mi špatně stejně jako Tobě. Beru jej 3 týdny, mírné zlepšení ano, ale nic moc. Taky v noci je mi pořád staršně, potím se a je mi strašné horko. Přes den nic moc. Pořád se těší, kdy se to změní. Tak si taky říkám, zda Zoloft te pro mne ten pravý či ne... Nebo mám vydržet, když další píší, že se jim změnil stav až po 3-4 týdnech. Držím všem palce.

Hanka
3x

zdravím, je mi 60 let.Užívám Zoloft 7 let a hodně mi pomohl,Měla jsem středně těžkou depresi po úmrtí matky.Brala jsem ho až 300 mg večer, dobře jsem po něm spala. Teď beru udržovací dávku 50 mg a lékař mi doporučil užívat jej až do smrti. Nějaké vedlější účinky jsem z počátku užívání měla,zejména občasný třes hlavy,to bylo nepříjemné,asi po roce užívání se to pak samo upravilo.Taky jsem po něm přibrala.Ale i tak to stálo za to toto překonat a vydržet tyto potíže. Protože deprese byla daleko horší než toto.

Monika
1x

Ahoj , chtěla jsem se zeptat. Včera jsem dostala od lékaře Sertralin a dnes jsem si ho poprvé vzala. Je mi z něj nevolno od žaludku a mám takový divný tlak v hlavě? Je možné , že to přejde?

Michal

Ahoj, již 18 let beru Neurol 1-2mg denně. Vysazoval jsem ho už několikrát a stavy byly šílené. Asi nikomu nemusím popisovat, kdo ho bral, jaké to je. Původně jsem ho bral na neurovegetativní distonii (poruchy srdečního rytmu, extrasystoly). Nyní se jedná spíše o závislost. Mohu vykonávat jakoukoliv činnost, která vyžaduje maximální soustředění. Dokonce jsem nadprůměrně prošel veškerými testy na profesionálního řidiče. Běda ale, když dojde. Doktor mi doporučit změnit ho za Zoloft, ale jak to tady čtu, tak do toho nejdu. Možná jetě tak Xanax, ale ten je prý to samé, co Neurol, tak asi není důvod. Všem Vám přeji fajn náladu bez depresí a vedlejších účinků Na těchto lécích je nejhorší, že poškozují játra.

Mirek
1x

Zoloft beru rok, neměl jsem neřešitelné potíže, ale nebavil mě život, a tím žádná energie něco řešit, jelikož jsem přišel o zaměstnání a problémy v rodině se tím stupňovaly, se začátkem užívání jsem neměl žádné problémy a nyní jsem docela v pohodě. Jiná antidepresiva jsem nebral, takže nemohu srovnat účinky.

marcel

Zdravim,mival jsem stavy panicke uzkosti...poceni dlani,obtizne dychani,strasneho strachu bez duvodu,pichani na zebrech. Beru zoloft 2 roky a jsem v pohode...prvnich 14 dni nebyl zadnej rozdil,pak se to zacalo zlepsovat. Beru jednu tabletu kazdych 24hodin

Jana Děčínsko

dnes mi lékařka napsala ZOLOFT 50 MG, mám problémy ze zádama,po přečtení příbalového letáku jsem se podivila ,proč to napsala zrovna mě,beru léky na ředění krve(Godasal)na bolesti(tramal,tramadol a jiné) a na to by se tento lék brát neměl,nehledě na to,že nemám žádné úskosti ani deprese,poradí mi někdo?

alena
1x

zdravim,ja zoloft brala a docela nic moc,ze začatku jsem nemela vubec chut k jídlu a celkove mi nezabral,já mela deprese které se u me projevují unavou zvetšenou a celková nechut neco delat,aktivita žadna a to jsem byla vždy hodne pracovitá a stale neco doma robila,pak mi paní doktorka napsala zoloft a žadný učinek,ted jsem dostala jiny lék a mohu říct,že super cipralex a vážne jsem uplne jiná.jinak jsem ješte nenapsala,že ,když jsem brala zoloft tak jsem se nechala snadno vytočit a byla jsem velmi často podraždená,to u cipralexu vubec nezažívám,má také nekdo takové zkušenosti s tím zoloftem jako já.Ala.

cvikinka
1x

Ahoj dnes beru Zoloft přesně týden a mám šílenou krizi, již od začátku léčby mam vždy po ránu stažený žaludek a snad i střeva jsme úplně stuhlá,mám hlad,ale nechuť k jídlu do toho mám takové nepopsatelné pocity,mam frontin jako berličku,ale i tak je mi hrozně:-(a mám strach se serotoninového syndromu

sabina
1x

ZOLOFT 100 MG beru 5let byla jsem natom fakt špatně z počátku jsem brala 3tablety denně ted už beru 1 denně a cítím se fakt dobře

tom
3x

ahoj všichni. zoloft 50 (1x denně) beru už cca 5 let a je to super. měl jsem úzkostný stavy a strachy, že mojí vinou někdo umře. zezačátku braní jsem neměl vůbec žádný problémy. no teď je mi skvěle, zoloft doporučuju. a nebojte se to brát, je to nenávykový lék 3.generace a téměř bez vedlejších účinků (já teda nemam vůbec žádný). mějte se hezky a buďte v klidu lidi :)

Evis
2x

Dobrý den! Mohu za sebe říct, že Zoloft jsem určitý čas 2x s asi dvouletou přestávkou brala a vždy mi velmi pomohl dokonce i od bolestí krční páteře, neboť s uvolněním a ukliněním mysli pominuly i bolestivé stahy svalů, takže ho mohu jen doporučit. Je pravda, že z první tablety jsem měla pocit, že umřu, ale asi je to dáno i tou obavou z neznáma, z letáku vedlejších příznaků,. které si přečeteme, z našeho celkového stavu, který vlastně vedl k tomu, aby nám byl tento lék či jiná antidepresiva indikován. nemůžete čekat, že začne okamžitě působit, je dobré se poradit s OL, jak léčbu začít, přidat třeba Lexaurin nebo nějaké jiné anxyolytikum, které tu dobu, než začne Zoloft působit, překlene. Věřte, že pak bude jen dobře, mě doslova postavil na nohy.

Lalila

Dobry den, Lekarka mi zmenila Citalec 20mg na Zoloft 50mg, protoze nejaka nova studie ukazala, ze Citalec muze poskozovat srdce. ( nemam to ale overene ) Mate s tim nejakou zkusenost, popr. nemuze mi uskodit ze dne na den prejit na jine antidepresivum? Mockra dekuji za vase nazory Lalila

ritata
1x

ahoj, brala jsme asi 5 let cipralex, ale během těh. jsme ho musela vysadit..po porodu opět úzkostné stavy , barala sjme ho asi 1 po porodu, jelikož jsme myslela, že budu pořád spát a byla jsme pořád nějaká nervozní. ted beru skoro rok zoloft 50mg a jako nemám pocit zlepšení, ted se mi stává že se vnitřně třesu, je mi horko a motání hlavy je šílené jako bych měla omdlít.! a ten tlak v hlavě!! děs, tak doufám, že přejdu zase na něco jiného, co mi fakt pomůže a budu moc fungovat jako dřív :-///

ila
1x

Zoloft mě naordinovala obvodni lekarka pred dvěma dny, dva dny beru půlky večer a je to ještě větší hrůza než, když jsem nic nebrala. Mám nepřetržitou bolest hlavy, třesu se, mám závratě, nespala jse pořádně 2 dny, vzla jsem do ruky horký hrnec a spálila jsem si prsty-to bych normálně nuudělala, pocit tuposti a pálí mě oční víčka. Dneska už ho nevezmu a dam si jen lexaurin, doufám, že mě trochu oblbne.Ila

Karel
2x

Zoloft beru třetí měsíc a jsem dost zmatený co se týče pokračování v jeho užívání... Z počátku mezi nežádoucí účinky patřil skřípot zubů, zvýšené napětí a třes rukou... Tyto problémy už téměř úplně ustoupili, už i o trochu lépe spím (budím se už jen jednou za noc namísto každé hodiny) Jenže mezi můj největší problém je momentálně v sexuální rovině a to ten že nemůžu dosáhnou vyvrcholení a tak pomalu jistě přestávám mít o sex zájem. Život je tak zase o něco důležitého ochuzen a tak se deprese o5 prohlubují... :(

Majkee
2x

Dobrý den, je Mi 23 let a začal jsem mít po určitých problémech problémy se soustředěním, zašel jsem na eeg a Ct, vše jsem měl v pořádku tak jsem se obrátil na psychologa...po určitých testech mi řekl že ten problém opravdu mám a napsal mi antidepresiva, doktorka mi předepsala Zoloft 50Mg po prvním prášku mi bylo děsně, spal jsem skoro 30 hodin, vstal jsem jen abych si vzal další a řekl bych že to tak pokračovalo celý týden, pořád nemám na nic chuť, soustředění mi přijde ještě horší a spím přerušovaně, nemůžu u ničeho vydržet a mám takovej divnej pocit...před těma práškama jsem měl "záchvaty nesoustředění" tak 2x do týdne kdy jsem fakt nevěděl co jsem kam položil, za chvilku nevěděl co mi kdo říkal a podobně ale po nich to mám skoro pořád, musel jsem přerušit brigádu a okolí se bojí a chtějí mi léky vzít, jak mám na toto reagovat? doktorka řekla že to mám 14 dní vydržet že mi bude naprd...ale jestli to souvisí i s tím nesoustředěním? psycholog řekl že mi to na to pomůže, děkuju :)

Sylva

Měla jsem podobné problémy když mi dr psal neurol a cipralex. Změnila jsem dr ,nešlo se domluvit.Dnes jsem na Velafaxinu 150 mg 1-1-0 a Chlorprotixinu 0-0-2 .S intimní stránkou problém není což u cipralexu či neurolu byl!! Pokud se vyskytne brnění tak mám ještě megnezium. Problem se soustředěním pokud nejsem příliš unavená také není, u mne to má vliv ,že jsem po operaci pravého spánkového laloku. Na soustředění mi doporučili gingio a lecitin.Funguje super!!

Majkee

Tak mám skoro další týden za sebou a pořád jakobych měl trochu problém s vnímáním a soustředěním takže i s tou pamětí, zítra to bude 14tej den a v pondělí jdu k doktorce jestli něco změní, nebo co mi řekne, tak se uvidí...rozhodně to pořád nejsem já, ale možná to je ještě krátká doba...

Sylva
1x

ahojky protože jsem chtěla vědět jak na tom si koukla jsem zde. Jestli se necítíš opravdu dobře a je to náhrada za neurol ,který nikdy dlouhodobě nic neřešil zkus se poradit zda nemůžeš mít něco šetrnějšího. Neurol a diazepam jsou jen léky na chvílkovou záležitost ,to mi tehdy říkala psychiatrička.Pokud potřebuješ léčbu na delší dobu tak atˇ najde něco jiného.Dokonce pokud jsi řidič existuje i léčba pro řidiče.Tu měl můj bývaly partner když mu umřel bratr a měl problémy v zaměstnání. Jen se to nesmí kombinovat s alkoholem.Takže hlavu vzhůru venku máme jaro a ne podzim.Tak snad bude lépe???

Majkee

hojky, no tak jsem tam byl a dostal jsem doporučení na psychiatrii, aby dořešil ten problém s léky, ale čekačka je hrozná a zatím ten zoloft mám dál brát, sice je mi lépe než přes léčbou(před léčbou antidepresivy jsem měl diazepam a s nim mi bylo lépe, jak jsem ho vynechal bylo hůř), ale pořád to není ono, možná se to ještě ustálí, ale víc dělat asi nemůžu :(

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce