Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

thalasemie

Je mi 30let a jsem již po druhé těhotná,při prvním těhotenství mi sdělili,že mám thalasemii a po celou dobu gravidity jsem chodila přibližně 2xměsíčně na transfúze,tu jsem dostala ještě i po porodu o dalším léčení ale nevím

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
adina
3x

Mam 31 rokov, taktiez som druhykrat tehotna, talasemiu minor beta-heterozygotnu mi zistili asi pred 13 rokmi, teda davno pred prvym porodom. Pocas prveho tehotenstva sa mi vysledky dost zhorsili, neviem vsak objektivne posudit do akej miery boli zle ale ja som sa citila velmi zle. Moja "skvela" hematologicka mi na konci tehotenstva oznamila, ze dietatko bude s velkou pravdepodobnostou mentalne postihnute, hoci pocas celej gravidity (chodila som tam 2krat mesacne) pre mna nic neurobila! Chcem sa vas opytat, na zaklade coho ste dostavali 2krat mesacne transfuziu a kde ste navstevovali hematologickú ambulanciu. Prosim ozvite sa mi, resp. niekto, kto mi k tomu moze nieco povedat.

milada
1x

Dobry den, nevim, zda dostanete muj prispevek p otak dlou he dobve,ale pokusim se. Vzhledem k tomu, ze obe me deti tuto nemoc sdedily po manzelovi, tak jsem se o ni zajimala. rada bych tedy vedela, jak vase tehotenstvi dopadlo< jsem presvedcena,ze dobre. nenechte se stresovat. Zde o teto nemoci nic nevedi. Kdyz jsem byla podruhe tehotna s tim, ze muj prvni syn-normalni zdrave dite-porod 4kg,51 cm je "postizen" touto chorobou, byla mi doporucen transfuze krve plodu. Toto jsem odmitla, nebot jsem vedela, ze je to zbytecne. po nekolika tydnech se mi narodila krasna dcera 3.6kg 49cm, take ma thalsemii beta minor, jinak naprosto zdrava. Nenechte se vystresovat, a pokud byste si o tom chtela pohovorit, ozvete se. Zdravim a preji hodne stesti.

Jana

Dobry den,chtela jsem prispet svoji zkusenosti.Lecila jsem se na anemii od detstvi,ale bohuzel nic nepomahalo tak doktori asi po deseti letech poslali moji krev na podrobnejsi rozbor a take zjistili,ze mam thalasemii.Nyni je mi 28 a jsem v 15 tydnu tehotna a ceka me prvni transfuze.Doufala jsem v to,ze to neprijde nebo alespon pozdeji,ale hodnoty hemoglobinu mi klesly pod 80,tak asi neni jine reseni.Doufam,ze vse bude v poho,ale kdyz jsem cetla prispevek pani Adiny docela me to prekvapilo.Tak nevim co me jeste ceka,ale mimco me zatim drzi nad vodou.Snad to vse dopadne dobre.Kdyby mel nekdo podobnou zkusenost,tak dejte vedet.Dekuji

Lilina

Dobrý den je mi 30let ,že mám thalasemii vím od dětství .O této nemoci vím trošku : BETA minor je středně těžká anémie,což se u mě ukazuje právě nížší hodnotou hemoglobinu tak kolem100-109. Meze je 120-160,při velkém poklesu hemogl.se dává transfůze. - Těhotenství- Mě bylo řečeno na genetice při mém prvním těhotenství ,že pokud by thalasemii beta měl i můj manžel mohlo by naše dítě mít-ALFA -thalasemii :a to způsobuje postižení dítěte. Gynekologové to berou jako rizikové těhotenství a víc si mě na hematologii hlídaly chodila jsem tam 1krát za 2 měsíce ,a to jak u prvního i u druhého dítěte. Moje první dítě thalasemii má také kontrolují ji na dětské hematologii 1krát za 2roky ,a u druhého se ještě neví do 1roka dítěte se krev často mění tak to ještě s určitostí nejde zjistit ,syn má9měs.. Nenechte se ničím stresovat určitě doktoři vše ohlídaj a nenechají nic náhodě,vše dopadne dobře. A transfuze vám určo pomůže. Prosím a od kud jste já jsem z Olomouce.

Jana
1x

Dobry den,děkuji Vám za reakci na můj článek.Tak jsem se vratila po pěti dnech z nemocnice a jsem po transfuzi skoro 900ml krve.Je mi lepe,ale hodnota hemoglobinu mi nestoupla više než 106.pri odchodu z nemocnice to bylo uz 103.Doktoři řikali,že mi to nejspis bude stačit na nějaky čas,ale že tak do dvou měsicu asi budu zpět.Je ale hlavní že mi to stouplo z těch 78,že už mimčo nedusím při jakékoliv menší námaze.Moje dítě má 50% šanci,že thalasemii mít nebude,tak uvidíme.U manžela v rodině se ta nemoc neobjevila,tak snad to bude v pořádku.Já pochazím ze severu čech,ze Zatce.Je škoda,že je to až druhý konec republiky.

Lilina
1x

Jé tak to jsem taky ráda ,že jste se tu zase spátky ukázala a taky ,že je to lepší a snad Vám to vydrží delší dobu. Zajímalo by mě jak berou tuto anemii doktoři tam u vás , byla jste na genetice kvůli této anemii v těhotenství a co vám vůbec na hematologii o thalasemii řekly . Pokud budete mít zájem toto je můj e-mail - [email protected] možná by jsme si mohly vyměnit pár informací

Kamila

Dobrý den, je možné aby mělo dítě Talasemii i kdyby jí ani jeden z rodičů neměl? Děkuji Kamila

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se&hellip;

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči&hellip;

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho&hellip;

Naši partneři

Inzerce