Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Oční pozadí

Vyšetření očního pozadí je metoda pomocí které může lékař prohlédnout zadní část Vašeho oka. V zadní části oka se nachází sítnice, zrakový nerv a cévy. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Lukáš Beran

Dobrý den, ve Vašem příspěvku jsem se dočetl, že vyšetření očního pozadí je nebolestivé. S tím bych si dovolil nesouhlasit. Mé oči jsou přecitlivělé na světlo a tak vyšetření mého očního pozadí nebylo možné dokončit. Jakmile mi paní doktorka začla svítit do oka, nebylo možné ho udržet v klidu skrze velikou bodavou bolest v oku doprovázenou silným slzením. To samé se opakovalo i u druhého oka. Chtěl bych se zeptat jestli neexistuje vyšetření očního pozadí v tom rozdílu, že takto nasvícené oko bude vyfoceno a z této fotografie pak bude prováděno vlastní zkoumání. S pozdravem Beran L.

ondřej p.
1x

Dobrý den, v tomto případě bych doporučil vyšetření fundus kamerou, ta pořídí snímek očního pozadí který lze dále studovat a zpracovávat... Sítnice je osvícena pouze po nezbytně dutnou dobu pro pořízení snímku

Martin
1x

Je to nebolestivé. Není možné, aby normálnímu člověku bolelo oko, navíc PO rozkapání. Jste posera.

Petra Fischerová

Dobry den, Eliska byla predcasne narozena a podle zakona pry musi obsolvovat druhe ocni vysetreni po roce zivota. Patrne se jedna o vystreni ocniho pozadi, ktere jiz absolvovala v porodnici. Samozrejme pro dospeleho cloveka to neni slozite vysetreni, ale pro dite to neni nic jednoducheho. Je to velmi energicka holcicka, takze chvilku neposedi. Docela se toho vysetreni bojime a chteli bychom poradit, jestli mate nejake doporuceni.

Běla
1x

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaké oční kapky se používají nejčastěji k rozkapávání a zda-li je možné je sehnat i v běžné lékárně. Děkuji za odpověď.

Marie
8x

Dobrý den, ráda bych se zeptala: Byla jsem na kontrole u oční lékařky a ta mi sdělila, že mám již nějakou dobu v pravém oku vyšší nitrooční tlak, nyní PO 28, LO 19.Vyšetřila mi oční pozadí, absolvovala jsem perimetr, oboje víceméně vpořádku.Mám na obou očích silnější rohovku, na pravé nepatrně silnější než na levém oku.Byla jsem odeslána na vyšetření křivky NOT do nemocnice, zde mi sdělili, že bude provedeno také CT. Proč se má dělat CT, myslela jsem, že jde o drobnost, ale takhle začínám mít obavy, že mohu mít nádor na mozku, nebo jiné poškození. (Je mi 30 let a problémy začaly po porodu dcery, nyní 1,5 roku).

Eva

Dobrý den chtěla jsem se zeptat nosím kontaktní čočky a jdu na vyšetření očního pozadí musím si čočky sundat? Děkuji

Tomáš

Mě nově vyšetřili pozadí i bez rozkapání. Na chodbě jsem si všiml, že ty kapky se kapou do oka 2x prý to štípe. Oči mi rozkapávali asi před 15-ti lety. Moc si to nepamatuji, že by to dělali 2x nebo to štípalo, tak nevím, jestli se používají stále stejné kapky. Viděl jsem úplně normálně i po tom rozkapání.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce