Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Irigografie

Irigografie je kontrastní rentgenové vyšetření tlustého střeva. Rentgenové (RTG) vyšetření patří k základním vyšetřovacím metodám. RTG metoda pracuje s tzv. rentgenovým zářením, které má schopnost pronikat hmotou. Kontrastní rentgenové vyšetření znamená, že se provádí pomocí tzv. kontrastní látky, která lékaři na výsledných snímcích vyšetřovaný prostor lépe ozřejmí. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Libor

Žádnou injekci jsem bohužel nedostal a z nemocnice jsem odjel autem, pravda, nebylo mi zrovna nejlíp, ale že by mě někdo dopředu upozornil? Nepříjemný je pouze okamžik, kdy do vás pumpují vzduch aby se kontrastní látka zvířila. Jo, vemte si ručník, po vyšetření se vyprázdníte hned na WC, které je součástí vyšetřovny a já jsem mohl i do sprchy, ale neměl jsem ručník.

stastna
1x

Dovolte, abych se i já podělila o zážitky z tohoto vyšetření. Samotné vyšetření je snesitelné,injekce není třeba a dle paní doktorky se ani nepraktikuje. Bylo mi vysvětleno, že potřebují míti střeva v pohybu.. Doporučuji přesné užití projímadla den předtím. Je to sice fuška vypit ty 4 litry vody s projímadlem,ale silou vůle se to dá... po vyšetření se nechejte odvézt co nejrychleji domů a do práce nechoďte !!! Tak se toho nebojte a dobré výsledky, jako to bylo u mně Vám přeje an....

Peťa
2x

Je lepší si pro případ vzít i plenku - stačí látková - myslím to vážně

Anička
3x

Pri vyšetrení kolonoskopiou,sa mi lekárka nemohla dostať do čreva,iba na 20cm a potom do niečoho narazila-hrozná bolesť-a znovu a znovu sa pokúšala ísť dalej,ale stále narážala na nejakú prekážku..Vzdala to-pre bolesť...Povedala,že mám asi nejaké zrasty,alebo zahnuté črevo,že tam niečo je..poslala ma na irigoskopiu..Mám ísť za 3 dni a strašne sa bojím..Prosím,posmeľte ma...Anička

Janietka

Dnes jsem také byla na irigoskopickém vyšetřeni. Bohužel jsem do sebe nemohla dostat přípravek Fortrans, takže po domluvě s lékařem mi předepsali Picorept (citronová příchut) a dalo se to..navíc jedno vypijete v šest večer a druhé např. 11 večer..nebyl to žádný problém. Na vyšetření mi dali injekci. Nepříjemné je pumpování vzchuchu a potom následné křeče v břiše. Jinak vyšetření se nemusíte bát..není to nic, tak strašného, že by se to nedalo vydržet.

Marian

Moje zazitky z irigografie. Vypit 4 litre vody s Fortransom je vykon napinalo ma stale na zvracanie, ale treba dychat mimo pohar a pozerat do povaly. Vycisti creva dokonale. Na vysetreni to bolo o milion percent lepsie nez kolonoskopia. Dali mi take modre obrecenie jednorazove a skoro som nic necitil ako ta baryova kasa ide do mna trocha neprijemne je fukanie vzduchu, aby sa kasa rozliala po creve, ale doktorka povedala, aby som povedal, ked to bude neprijemne a hned prestala. Ako pore chlapa bolo mi trapne, ze setricka a doktorka boli zeny, ale co uz. Potom som si posedel na WC a veselo som dosiel trolejbusom k autu a odsoferoval 75 km domov a dal si chladne pivo a povedal- A je to. Robili mi to na onkologii v Bratislave. Horsie ma len caka opracia hrubeho creva a vysledky histologie. Takze sa nebojte, da sa to- strach je vacsi problem nez vysetrenie. Drzim palce-Jen zadny strach, takovou fugu nezahral sam Sebastian Bach, co my zahrajem az pride cas...

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce