Inzerce

Asentra 50

Máte, prosím někdo zkušenosti s AD Asentra? Dostala jsem je od lékaře na svoje úzkostlivé depresivní období asi před přechodem. Nikdy jsem žádné prášky nebrala, snažila jsem se vše zvládnout sama ale už to nešlo, hodně mě to komplikovalo život.

Inzerce
Odpovědi
Baruš9 poděkování

Já beru Asentru tak měsíc, měsíc a půl, kvůli depresivní poruše. První týden jsem brala čtvrtku tablety, další týden půlku, pak celou. Od té doby mi bývalo každý večer špatně od žaludku, což je normální vedlejší nežádoucí účinek, který časem ustupuje. Nevolnosti trvaly čtrnáct dní, teď už je to v pořádku a vážně se cítím líp.

Reagovatpoděkovatnahlásit

25. ledna 2007, 20:26:36

Pavel6 poděkování

Ahojky.Beru Asentru už podruhé na panické úzkostné stavy.Po roce a půl braní jsem je po poradě z lékařem postupně vysadil a v pohodě.Akorát se mi to po dalším půl roce začalo vracet, asi moc stresu v práci.Tak jsem je začal brát znova.Jsou dobrý a moc vedlejších účinků nemaj.

28. července 2008, 21:23:56

Petra7 poděkování

Nazdárek, asi tak před 2 lety jsem skončila se Zoloftem ( brala jsem ho na bušení srdce ). Zabral také poměrně rychle a opravdu mě hodil opět do klidu a pohody. Asi tak před 3 týdny jsem začala mít častou malátnost ( cítila jsem se tak trochu mimo realitu ),bylo mi furt zle, stále jsem byla unavená, bolela mě stále hlava a tak jsem usoudila, že to bude mít určitou spojitost s psychikou. Opět jsem po 2 letech navštívila MUDr. a dostala jsem Asentru ( stejný jak Zoloft). Beru jí 3 dny a zatím je mi stále zle ( spíše to budou vedlejší účinky ), ale určitě to do pár týdnů bude OK. Antidepresivům věřím, protože když je člověku pořád zle a má pocit že to sním každou chvíli sekne a že mu snad bouchne srdce a přestává ho tím pádem všechno bavit a jen mu to znepříjemnuje život, tak AD ho opravdu časem hodí do normálního plnohodnotného života:-). Teda aspoň mě jo a jsem tomu opravdu ráda. Držem všem palce:-))

21. srpna 2008, 09:47:34

Eva4 poděkování

Chtěla jsem se zeptat na zkušenosti se spánkem. Po gynekologické operaci, kdy mi byl vyvolán uměle přechod jsem začala mít velké potíže se spánkem. Dostala jsem Asentru 1/2 tablety večer. Zatím, po jednom týdnu mám však pocit, že se mi spát chce ještě méně. Údajně mám pocítit změnu až za dva týdny. Má někdo podobné zkušenosti či mu byla předepsána Asentra na poruchy spánku?

22. září 2008, 16:19:16

jana2 poděkování

zdravim, brala jsem tritico a po nem jsem relativne dobre spala.ted beru asentru....a spim tak dve hodiny v noci a to jeste s prestavkami. rano jsem jak sjeta, nevyspala...ale v noci ne a ne zabrat...pockam jeste par tydnu a uvidim.psychika se mi sice upravila, coz tritico ani po 4 mesicich uzivani nedokazalo...ale bez spanku se zit taky neda...

21. listopadu 2009, 21:59:07

aidy1 poděkování

Já beru dvojkominaci Asentra + Trittico. Dokud jsem brala ráno 50 mg Asentry a večer 50 mg Trittica, tak jsem spala v pohodě. Teď se mi ty depky nějak zhoršily, tak beru 2x tolik Asentry a s usínáním mám docela problém.

26. října 2010, 13:44:02

Renata Vladykova2 poděkování

Slysela jsem ze pokud je asentra predepsana na vecer aby se mohlo v klidu spat,ma se brát rano.Já ji beru rano a je super moc mi zabrala.Ahoj Renik

5. května 2010, 19:56:17

Reník3 poděkování

Dobrý den-mě říkali že zabere až za 3týdny-A bylo to tak,takže vydržte,jinak je skvělá!!

10. května 2011, 21:28:35

helca1 poděkování

zdravi,ja jsem po asentre prestala spat uplne.bez prasku na spani,je zbytecne jit do postele.brala jsem kventiax,ale dost jsem nabrala.H

5. ledna 2013, 19:49:51

jana

ahojky,ja jsem po asentre prestala spat uplne.beru ji 2 roky k tomu kventiax,ktery ma navodit spanek.tak to skus zdravim

20. dubna 2013, 22:57:11

pavlina1 poděkování

Me reklA pani doktorka at asentru beru rano, ze by se mi po ni mohlo spatne spat. Takze spani neni problem...

8. února 2015, 06:44:57

pavlina

Me reklA pani doktorka at asentru beru rano, ze by se mi po ni mohlo spatne spat. Takze spani neni problem...

8. února 2015, 06:46:56

KAREL15 poděkování

Ahoj, beru Asentru 0,5 cca. 2 měsíce. Je pravda, že mě hodila do klidu..., zmizely úzkosti a deprese. Zhubnul jsem..., nemám absolutně náladu ani pomyšlení na sex. Kouřil jsem cca. 60 cigaret denně...., teď sotva 10. Prý to není návykové...., ale to asi poznám později. Co se týče spánku..., je to taky lepší...., ale mám sny, jako bych se koukal na nějaký film..., tak jsou živé a realistické. Ty sny jsou o věcech a lidech, které jsem zažil nebo potkal třeba před 20-ti lety. Někdy je to až děsivý...!!! Ale hlavní je, že to zatím pomáhá. Má někdo podobné zkušenosti??? Zdravím Karel

19. listopadu 2009, 13:11:01

Věra Červenková4 poděkování

Beru asentru asi půl roku,učinek se dostavil asi po 2 měs.Jsem v naprosté pohodě,žádné rozčilování a stres.Nemá chybu Věra

29. března 2010, 00:52:19

Petra3 poděkování

Asentru jsem brala a jak už tu někdo psal, bere se ráno, aby byl spánek v noci kvalitní. Je pravda, že jsem po ní také měla velmi živé sny a dokonce se mi asi i tím pádem ulevilo psychicky, protože vypluly napovrch věci, které mě trápily. Už rok neberu nic, jen občas situační pilulku při větším stresu. Doporuču ji a nebála bych se jí. ;o))

12. dubna 2012, 12:38:32

Alena1 poděkování

Když jsem brala asentru poprvé, před 3 lety, měla jsem přesně ty pocity jak píšete, ale klidně i ve dne... prostě jsem si najednou na něco vzpomněla, hodně živé vzpomínky a takové bleskovky. Trochu mě to děsilo, ale časem si člověk zvykne a není to tak časté. Navíc se mi po ní hrozně dobře učilo, hlava byla jako úplná houba.. vše nasávala a vše jsem si najednou pamatovala. Teď ji nasazuji znovu a ty začátky jsou hrozné. Ale to se musí přestát, vím, že zabere :)

21. listopadu 2012, 16:22:15

Nika

nápodobně, já sice asentru neberu, ale beru elify, a taky se mi stává že mám strašně živé sny a to čím dál tím častěji

6. prosince 2012, 13:12:29

daggy1 poděkování

Beru Asentru už rok, měla jsem ošklivé deprese způsobené rodinnými problémy. Průvodní počáteční nepříjemné stavy zmizely a cítím se dobře. Nemám žádné negativní pocity, snad jen trochu nepravidelnou mestruaci ( častější ) a dobře snáčím i zátěžové stavy. Své lekářce - psychiatriččce věřím.

12. listopadu 2007, 14:47:26

romana1 poděkování

asentru beru dva týdny obvodní lékařka mi ji předepsala na depresy vzniklou velkým stresem beru jednu tabletu denně zatím zlepšení nepocituju

19. prosince 2007, 11:13:43

Katka4 poděkování

Dobrý den, dnes jsem dostala na předpis Asentra 50, tak jsem Vám jen chtěla napsat, že to, že Vám ještě nezebrali, je normální. Začínají účinkovat až po třech až čtyřech týdnech.Tak mi to řekla doktorka i v lékárně.Hlavně nevynechat.

20. srpna 2008, 20:58:43

Lenka

já taky beru Asentru 2 týdny a k tomu 3xdenně Neurol a večer něco na spaní,a zatím moc zlepšení nepociťuji.Ale jak tady píšou,tak po 3týdnech snad a pevně tomu věřím zabere a můžu se vrátit zpět do tohoto šíleného světa!!

23. srpna 2012, 20:03:54

Roman3 poděkování

To je jasný, ty sny jsou boží, to se dycky těším, tak co tady řešíš ? Kdo z ostatních má realistický sny? Asentru už beru dva roky a půl , dřív jsem bral Asentra50 celej prášek denně ráno, potom půl roku asi půlku , teď beru čtvrtku každej čtvrtej den, a vše je ok. Je to super lék, ale muíš se snažit i sám.

1. září 2012, 04:44:44

Katerina4 poděkování

Ahoj, beru Asentru už asi 5 měsíců, moc mi pomohla, jen se mi zkazila pleť, ale strašně, má někdo stejný problém?

27. listopadu 2009, 10:06:48

Marek2 poděkování

Ahoj, já beru asentru měsíc a půl, strašně se mi mastí pleť, hlavně vlasy. Jeden den jsou ok a druhý totálně zmaštěn :-) Ale je to lepší než deprese. Taky se dost potím. Asi trošku vedlejší účinek.

17. prosince 2013, 23:36:04

moni3 poděkování

Brala jsem Asentru asi půl roku,měla jsem to na stř.potíže v dopr.prostředcích a obchodech s tím pak stáhnuté hrdlo úzkostí,že se mi to stane zas a znova.Přidalo se k tomu napětí a třes rukou,nespavost,sexualně to nešlo ale jisté věci kolem mě mi byly úplně jedno.Přibrala jsem taky.Trvalo to celý půlrok.Po vysazení jsem neměla žádnou závislost,léky mi spíš nepomohly tedy,ale po dalších třech měsících jsem si to nějak zvládla sama bez léčiv,trochu léčitelství,ale jinak celkem ok.

10. prosince 2009, 09:15:13

wendy2 poděkování

Beru Asentru rok, celou tabletu denně, žádné negativní účinky nemá, docela jsem zhubla.

27. listopadu 2007, 15:13:31

kačka

zhubla jsi hned,anebo az za nejakou dobu? Mám pocit,že mi vzrostla chut k jídlu a to ji beru od 2.prosince 08

24. února 2009, 18:03:08

Honza

ahoj asentru beru asi 14 dní,tabletu denně,jsem dost unaven a trpým nespavostí a nechutí k jidlu,podle toho co píšou v návodu je to vedlejší učinek,tak doufám,že brzy odezní,přeju všem úspěšnou lečbu,a´t už jsou příčiny jaké koliv.Šťastný a veselý nový rok lidi

31. prosince 2009, 22:33:34

Honza1 poděkování

ahoj asentru beru asi 14 dní,tabletu denně,jsem dost unaven a trpým nespavostí a nechutí k jidlu,podle toho co píšou v návodu je to vedlejší učinek,tak doufám,že brzy odezní,přeju všem úspěšnou lečbu,a´t už jsou příčiny jaké koliv.Šťastný a veselý nový rok lidi

31. prosince 2009, 22:33:39

helca2 poděkování

ahoj ,ty sny ja mam take,je to jako ve filmu,ale jinak pomaha.beru jeste kventiax abych mohla spat,ale pribrala jsem 6kg.asi ho prestanu brat.mej se

17. května 2012, 17:50:19

jirinka1 poděkování

tak ja beru asentru 50,,asi tak necelé dva měsíce,,,jo,docela mi to pomohlo,,je pravda ty živé sny mam také,ale jinak spím lépe jak dřív,,o sexu ani nemluvím,,to je pro mě ted tabu a nevím jak to vysvětlit manželovi a taky místo abych nějake ty kila schodila tak naopak jsem něco přibrala,,,ale budu to prodiskutovavat s doktorem,,,jinak si nemůžu nějak stěžovat,,,

2. ledna 2013, 20:53:27

¨Marie

Ahoj, ja beru antidepresiva 13let, konkretne Asentru asi 6let. Se sexem je to des, jsem spis frigidni, ale tezko soudit kdyz ji mam od 10let:(

25. dubna 2014, 22:41:38

hans1 poděkování

asentru jsem bral cca před 5ti lety, po 14 dnech jsem jí musel vysadit, jelikož mě tlumila víc, než bylo zdrávo, porspal jsem celý víkend skoro v kuse, dále nevolnost.

24. října 2012, 00:00:27

Nikča1 poděkování

Ja jsem dostala asentru od doktorky nedavno a mela jsem si dneska vzit prvni prasek....citila jsem se jinak nez drive...nak se mi motala hlava...a prislo mi jako kdyby vsichni rvali...ale doufam ze casem to bude ok

16. prosince 2007, 21:46:06

Alča5 poděkování

Ahoj, po cca týdnu ty "motanice" a divné stavy poté, co jsem vzala Asentru, přestaly a od té doby pohoda... Jenom mi přijde, že se chovám tak trošku nenormálně. Najednou upřednostňuji věci, které chci dělat před těmi, které bych měla... Takže mě letos nenervuje ani předvánoční úklid a klidně, místo abych šílela, si pustím muziku a jen tak odpočívám... A přitom stíhám mnohem líp, než dřív... Je to fajn, když mě to už nenutí jet pořád "nadoraz" a necítím se pořád úplně bez energie a vyšťavená a dokonce mi zmizely i moje "noční nájezdy na ledničku"... Držím palečky, ať je všechno v pohodě. Alča

22. prosince 2007, 06:34:48

tina1 poděkování

Ahoj. Beru Asentru už víc jak půl roku na panickou úzkost a depresi, zabrala do 14 dní, v tomhle smyslu jsem s ní spokojená, ale dost jsem po ní zhubla (je to i v letáku v nežádoucích účincích napsáno), až mi to není milé, z 59 na 50kilo, jsem kost a kůže a hlavně, totálně jsem po ní přišla o chuť na sex, nějaký čas mi to bylo jedno, ale teď se chystám jít s lékařem poradit o případné změně léků.

27. prosince 2007, 20:56:21

gunka4 poděkování

Ahojky všichni,beru Asentru už po druhé a vysazení se mi moc nevyplatilo.Po čase se mi vrátila úzkost v krku a nepopsatelné špatně.Mám to zřejmě od zdravotního stavu a před klimakterické problémy.Nejřív jsem brala 3 měsíce s Lexaurinem zabralo to hned a ted po druhé už měsím čekám na zlepšení,zatím jsem dost ospalá ,Lexaurin musím taky a doufám že trpělivostí a poctivým braním se dočkám úlevy.Chu´t na sex mě úplně přešla a proto jsem to vysadila.Ještě vydržím a pak se poradím s dr.jestli dávku snížit nebo přejít na něco jiného.Jinak to je až na tu únavu fain nic mě nevytáčí a nedělám si zbytečné starosti dobře a hodně spím .

7. února 2008, 20:06:15

Haňule3 poděkování

Bude to znít asi hloupě, ale docela rádu tu slyším, že se někomu mohá hlava. Včera jsem si vzala první prášek a asi tři hodiny na to jsem měla takový divný stav. Hrozně se mi motala hlava, jako by mě pálila kůže pod vlasy a v ústech, třásly se mi ruce. Dneska ráno jsem si vzala další a není to tak hrozné... Moje doktorka odjela na dovolenou, tak jsem se tu chtěla zeptat, jestli máte nějakou podobnou zkušenost.

16. října 2008, 17:20:35

Jana4 poděkování

Hani to pálení hlavy a u mě i rukou, jsou následky ataky.Já to tak mám.Ještě se mi u toho stahuje hrudník a bolí mě břicho jako kdybych chtěla na velkou.Já jsem měla zatím svůj největší záchvat právě pátý den,kdy jsem začala brát Asentru.Bylo mi hrozně špatně,byla jsem taky moc ospalá a hlava se mi točila taky.Začala jsem si myslet,že to nepomáhá a už jsem se vezla.Brala jsem k tomu ještě Frontin a za necelých čtrnáct dní jsem se z toho dostala.Musíš vydržet a věř,že AD opravdu pomáhají a to ti nekecám.Přeju ať to v pohodě vydržíš a uvidíš za pár dní to bude lepší a lepší.Taky mi pomohlo se popovídat a psychologem a moc mi pomohla moje sestra.Drž se.

18. října 2008, 11:55:48

tols2 poděkování

Obracím se na Vás pro radu. Lékař mě včera napsal Asentru 50 mg tablety. Rád bych se někoho z Vás zeptal, zda nemáte potíže při řízení motorových vozidel a problémy s ejakuací ?

20. února 2008, 19:19:53

KATICA1 poděkování

AHOJ SOM SICE ZO SR ALE TIEZ BERIEM ASENTRU A MOJ PRIATEL TIEZ PRETOZE MAME ROVNAKU DIAGNOZU. JA JU BERIEM VYSE ROKA A NIJAK MA NEOBMEDZILA, NAOPAK MI POMOHLA A ZO SOFEROVANIM TIEZ NEMAME PROBLEMI. A CO SA TYKA TEJ EJAKULACIE PRIATEL S NOU NEMA ZIADNE PROBLEMI TAK SI MYSLIM ZE SA NEMUSIS OBAVAT. ALE VIES KAZDY CLOVEK ZNASA LIEKY INAK.

2. března 2008, 13:50:40

Jarda1 poděkování

Bral jsem ji a mel jsem mensi sexualni touhu :-)) Jinak na rizeni nemela vliv,jezdim hodne a v pohode,dokonce jsem po ni hur usinal.Ale myslim ze to je dobry lek

13. března 2008, 21:15:33

Monika2 poděkování

Sestra bere Citalec na úzkostnou poruchu, byla u ní ztráta libida a doktorka jí nasadila Asantru, prý to nemá tyto vedlejší účinky ..:-)

24. května 2011, 08:42:18

LA1 poděkování

Jardo docela by mne zajímalo, jak asentra na tebe reagovala v době napítí alkoholu? Pokud máš zkušenosti....

29. srpna 2012, 16:21:03

Honza

Ja ho beru asi dva mesice a mam velke problemy s ejakulaci a celkove s chuti k sexu. orgasmus se dostavi treba az po hodine

30. března 2009, 16:50:51

žilka1 poděkování

Honzo,za jak dlouho ti Asentra zabrala?Beru jí 12 dní a čekám každým okamžikem ,vedlejší účinky skoro žádné,jenom malátnost a sucho v krku,ale to se dá.Beru tbl. večer.

30. března 2009, 19:09:44

Franta1 poděkování

Ahoj asentru jsem začal před rokem pak jsem po půl roce snižoval ze 3 denně na půl denně a pak nic....depka se vrátila v ještě větší síle...... ta ejakulace je problém, teda člověk má ctrašnou chuť dole je i připraven, ale bez konce :o(((

24. září 2012, 09:11:16

Marek

Franta, podobný problém s ejakulací jako ty :) Chce to větší přestávky mezi sexem. I několik dní a pak to jde líp. Nejhorší je když už nemám sílu sex dokončit :-( Tělo čeká na orgasmus a ten nikde, aspoň vím jak se cítí některé holky, které to tak mají normálně.

17. prosince 2013, 23:46:23

jana2 poděkování

zdravim,ty sny mas pravdu je to jako v kine.promita se cely zivot.je to tou zblblou hlavou po prascich.

15. února 2013, 22:14:29

Marek3 poděkování

Zdravím, asentru beru potřetí, teď 2 měsíc, řízení auta bez jakýchkoli problémů, ale ejakulace trošku problém. Holky mě přitahují jako před depresí, ale daleko víc času trvá než k ejakulaci dojde. Navíc jsem nějak míň vzrušivý. Sex je ještě horší než s kondomem, takové necitlivé, ale když už se to podaří, tak orgasmus je takový jako před depresema, takže asi tak, snad jsem někomu pomohl. Problém je asi, že každý bude mít jiné vedlejší účinky. Hlavně se asentry nebát a vydržet ji měsíc brát. Pak to musí fungovat.

17. prosince 2013, 23:42:51

123
Přidat nový komentář

Neradi počítáte? Přihlášení uživatelé nemusí.

[ pravidla diskuse ]
Nové články emailem
Inzerce http://www.doktorvkapse.cz/astmainfo/
Anketa
Jak řešíte u svých dětí popraskané a bolavé koutky úst?
Zatím hlasovalo 54 lidí.
Inzerce
Inzerce http://www.mamlupenku.cz
Inzerce
Aktuální diskuse
  • ŽIVOT (darování orgánů) 4. prosince 2016, 05:58:38

Prosíííím, kdo daruje ledvinu? Diskutovat

• Martin Kratochvíl (wellbutrin) 1. prosince 2016, 20:18:53

díky za povzbuzení, jedu na asentře a stejný problém se sex. dysfunkcí. Doktor mi zkouší… Diskutovat

• kačka (lymfangiom) 29. listopadu 2016, 09:47:51

Já s lymfangiomem bojuju od malička, když jsem byla mimi docent Kabelka ve FN Motol mi… Diskutovat

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.