Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Kolonoskopie

Při kolonoskopii lékař prohlédne dolní část trávicí trubice, v případě potřeby bezbolestně odebere vzorky. Není to moc příjemné vyšetření, ale díky zklidňující injekci nebolí a pohled dovnitř podá neocenitelné svědectví. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
steven
11x

Líbí se mi, že v článku je napsané, že by pacient měl dostat injekci pro zklidnění, protože já z vlastní zkušenosti jsem žádnou nedostal. Řekl bych, že nebylo bolestivé odstranění polypu, ale zpočátku mírně bolestivé nafouknutí střev vzduchem, který proudí zároveň z hadice, ve které je kamera. Od určité míry nafouknutí jde o více bolestivou záležitost, která se dá řešit odpuštěním části vzduchu pomocí ventilku. Ovšem za ideálnější bych považoval použití injekce pro zmírnění bolesti. ..Příspěvek píši spíše pro lékaře,aby v případě, že nevědí jak se mají chovat k pacinetům si sami nechali na sobě postupy, které používají vůči pacinetům. Výsledkem nemůže být nic jiného než spokojenost na obou stranách.

pacient
4x

Také jsem nedostal injekci. Myslím, že to dělají lékaři proto, že ušetří dost času na vyšetření jednoho pacienta. Po injekci se asi čeká nějakou dobu, než se přikročí k zákroku a po injekci zase pacient nějakou dobu odpočívá. Já šel na vyšetření bez injekce ihned a po vyšetření jsem odpočíval jen pár minut po dobu než lékařka napsala zprávu.

Lucy
3x

Po podání injekce není vůbec třeba na nic čekat, protože než napočítáte do 10 jste jak po 5 pivech. Ještě než do vás sestra napumpuje celou ampulku, tak cítíte jak působí. Opravdu není na co čekat. Navíc působí jen chvíli, kvuli jejímu množství. Mě zákrok trval 10 min (koplet vše) a omamná látka přestala působit asi po dalších 10 min. Jen se mě zeptatli, jestli se zvladnu obleci. Jste jen jak mírně opilí, takže můžete hned v klidu odkráčet. I když opatrně... :)

Kacka

Ahoj mohu se zeptat kde ti to přesně dělali???Díky za odpověď

Nadšený pacient
16x

Absolvoval jsem kolonoskopické vyšetření a musím se s vámi podělit o tento zážitek ;-) Původně jsem se domníval, že žádné lékařské vyšetření není pro pacienta zábavné či dokonce legrační, ale kolonoskopie mě vyvedla z omylu. Lidi, jestli můžete, doporučuji vyzkoušet - jednak se pobavíte, jednak budete mít přehled o svém zdraví (rakovina tlustého střeva je v ČR nejčastější na světě.) Než abych nezdržoval. Den před vyšetřením (cca v 18 hod.) vypijete asi 2 deci hořkoslaného fosfátového nápoje. Chutná to jako silnější minerálka Glauber IV., ale vypít jde v pohodě a pak to můžete zapít džusem. Do půl hodiny začne šílený průjem, ale naprosto bezbolestný. Začnete "močit konečníkem" - vykakáte úplně všechno a pak z vás bude crčet jen voda. Jestli jste někdy videli start raketoplánu, tak to je velmi podobné - vy jste ten raketoplán a mísa je odpalovací rampa. Než se vykakáte cca 15x, bude asi 10 večer. Uložíte se na kutě a do tří ráno v pohodě spíte. Pak se probudíte a vypijete ještě jednou (a naposled) další 2 deci fosfátového nápoje, opět vypustíte konečníkem do mísy litry vody a cca za 2 hodiny budete opět prázdní. Vrátíte se tedy do postele a od těch pěti ráno ještě dospíte. Dopoledne u lékaře: Svléknete se donaha, obléknete si "andělíčka" a položíte se na záda na pohodlné lůžko. Sestra vám píchne do žíly Dormicum na sklidnění a lékař zapne barevný monitor a poté vám zavede do konečníku černou optickou hadici v průměru cca 1,3 cm a dlouhou cca 1,5 m. Hadici začne postupně zasouvat hloub a hloub, a vy vidíte na monitoru cestu vlastním střevem. Cesta hadicí střevem vás podivně lechtá v útrobách, takže se neubráníte smíchu. Zpočátku ležíte na boku, pak se na pokyn lékaře obrátíte na záda. Občas z důvodů zlepšení viditelnosti lékař vpustí hadicí do střev vzduch, tož vás zatlačí jako silné větry, které nelze vyprdnout, což ve vás zřejmě vyvolá záchvaty smíchu. Po asi deseti minutách vám lékař řekne, že už jste na konci, a hadici začne zase vytahovat. Na monitoru vidíte, jak kamera v sondě zařadila zpátečku a bílo-růžová lesklá struktura střev začne ubíhat opačným směrem. Pak vám dají ubrousek, vy si setřete gel z prciny, obléknete se, pozdravíte a vodchod. Nejšílenější na tom je, že se fakt celou dobu musíte chlámat. Je to prima a navíc super užitečné vyšetření, takže jak říkám: doporučuji! ;-)

Jsem naštvaná

No, každopádně předešlý článek navedl mého dvacetiletého syna, jak obejít hnusné pití Fortrans a zaměnit ho za něco jiného. Snesitelnějšího. Dnes vypil sotva 1 litr a prý už to dál nedokáže. Není to dobré pití, ale když se člověk hodně, hodně přemůže.....Tak otevřel tuto stránku, hledal, přečetl a našel. A je po procedůře....Zítra nic nebude... Nechci to zlehčovat, ale ona Kofola nebo Cola každopádně chutná líp... Taky jsem absolvovala kolonoskopické vyšetření, ve svém životě dvakrát a do smíchu mi až zas tak moc nebylo. Ale takové scénky s pitím jsem nedělala. No, každý jsme jiný a podle mě se to vydržet dá. I vyšetření. Chce to jen pevnou vůli, říct si ,, já musím, to dám ". V lepším případě, pokud lékaři nic nenajdou, tak důkladné pročištění střev po zdravotní stránce jednou za čas nezaškodí. :-)

Helena
3x

Ač nerada, ale chtěla bych absolvovat kolonoskopické vyšetření, ale nevím, kde se objednat. Mám určité problémy a obavu, proto bych chtěla postoupit toto vyšetření. Můžete mi prosím poradit, kam se obrátit? Děkuji.

Pavla
6x

Dobrý den Heleno, nezmiňujete se, odkud pocházíte. Moje sestra absolvovala vyšetření v Praze - Sanatorium svaté Anny. Velice si přístup a profesionalitu personálu pochvalovala. Vyšetření bylo nebolestivé, pouze lehce nepříjemné - nic co by stálo za řeč. Já sama jsem byla na kolonoskopii nedávno v Příbrami a musím tamní zdravotnický personál jenom pochválit. Takže asi bych to shrnula, opravdu není čeho se obávat. Pro Vaši informaci na obou pracovištích podávají před vyš. injekci. Hezký den, Pavla

Aneta
1x

Můžete doporučit u koho se objednat v Brně či Vyškově? Díky

jiří filler

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

martina
2x

luxusni prispevek, za mesic me to ceka a bojim se o hodne min. Doufam, ze budu mit stejny zazitek. Diiiky

Milan.J
1x

Byl jsem na kolonoskopii dne 10.9.ve Znojmě a bez injekce.Nechápu proč se zde pořád mluví o injekci,absolutně jsem necítil potřebu absolvovat to s injekcí,přitom mi byl odstraněn polyp bez zádných bolestí.Nafukování člověk cítí ale nedělal bych z toho vůbec žádnou tragédii,vše je v snesitelných normách.Ještě k Fortransu,myslím že to snad není takový problém vypít čtyři litry během čtyř hodin,vůbec kdyz je možnost si to dochutit,já jsem to pil nedochucované,jde to.Můžeme být rádi že je zde taková možnost vyšetření a ne si stěžovat že Fortrans nechutná a při vyšetření se Vám nafukuje střevo.

Petr

Kde jste prosim na kolonoskopii byl ?

Ondra
7x

Dnes jsem byl na kolonoskopii na poliklinice na Budějovické v Praze. Na celém vyšetření pro mě bylo nejhorší vypití 4 litrů Fortransu, pil jsem ho naředěný s džusem a je pravda, že je to lepší, než samotný s vodou. Jinak vyšetření bez injekce (sám jsem řekl, že to zkusím bez ní) bylo v pohodě. Mírný tlak v konečníku (což se dalo čekat) a v břiše pocit, jako při větší plynatosti. Zdravotnický personál maximálně profesionální a příjemný!! Určitě jsou horší vyšetření.

Milan

Taky jsem byl na vyšetření na Budějovické u pani doktorky ... Personál byl úplne v pohodě . Když jsem ale vyšel z metra byl jsem na odpadnutí ( mně jen tak ledaco neskolí ) čtyři dny jsem měl ukrutné bolesti . Vyšetření jsem absolvoval potřetí , dvakrát to bylo celkem v pohodě . Zřejmě byla chyba v praxi . Příšte budu hledat jiného lékaře .

Lenka
4x

Minulý týden jsem absolvovala kolonoskopické byšetření. Nejhorší je vypít 4 l Fortransu.Těsně před vyšetřením jsem měla straqch, ale když jsem byla na vyšetřovně, tak všechno opadlo. Lékař i paní asistentka byli hodní. Když jsem se svlékla donaha, dostala jsem krátkou košilku. Souhlasila jsem s injekcí na oblbnutí. Potom na levém boku a dále již na zádech s pokrčeným nohama od sebe jsem cítila, jak do konečníku vjíždí tenká hadice. Nebylo to bolestivé, místama jsem cítila dole horko. Asi za půl hodiny jsem viděla, jak mi lékař sděluje, že s se mohu obléknout...Vše bylo vpořádku...

Pavlína
6x

Ježiši, když to tady čtu, tak vám můžu všem opravdu jen doporučit nemocnici U Milosrdných bratří v Brně. Přijdete, zavolají vás, pošlou do kabinky. Svlíknete si kalhoty a kalhotky a obléknete dlouhé kalhoty s dírou na zadku. Je to fajn, protože se tím pádem nemusíte stydět (a když do toho máte měsíčky jako já a v sobě tampón, tak nikdo nevidí šňůrku :))Pak si přejdete do vedlejší místnosti, sednete, přijde paní doktorka. Vše vám vysvětlí, uklidní vás, že to nic není. Přijdou dvě sestřičky, položíte se na levá bok, zacvičíte rukou a píchnou vám oblbováka. Chvíli je to nepříjemné, dost to pálí na plicích a jak se to rozlévá tak i v hlavě, ale rychle to ustupuje a přichází pocit totálního zfetovance. Je vám vše fuk. Paní doktorka se slovy, natřeme vás, zatlačím do zadečku, aby to lépe klouzalo promaže konečník. Nebolí to, jen je to nepříjemné, ale trvá to doslova 2 vteřiny. Pak už zavedou hadičku. Ta je tenká jako malíček. Zasunou, přifouknou maličko vzduch, který jen studí a začnou posouvat. Není to skoro vůbec cítit. Před vámi je sestřička, která dle pokynů lékařky tlačí v různých úhlech na břicho, aby si hadička nedělala co chce, ale jela tam kam má. Celou dobu na vás mluví a vysvětluje co se děje, říká jak dlouho to asi ještě bude trvat a chválí. Pokud se člověk uvolní a je v klidu, trvá vyšetření opravdu chvíli. Pak vám řeknou, abyste se otočili na záda. Na břicho už nikdo nemačká. To už je fáze, kdy lékařka oznámí, že je na konci tlustého střeva a bude se pomalu vracet a střevo prohlížet. Můžete se dívat na její monitor a vše vidíte, je to prča. Když není střevo zcela čisté, tak ho opláchne tou hadičkou, to studí, ale nebolí. Pomalu vytahuje hadičku. Na konci vás zase položí na levý bok a hadičku vytáhnou úplně. Odvezou vás na dospávárnu, tam vás nechají chvíli odpočnout, páč jste jak na fetu a motá se vám hlava. Až to přejde, přijde lékařka, řekne co a jak, zda je nález nebo není a pošle vás s doprovodem domů. Vyšetření opravdu nebolí a navíc jsou tam super sympatické hodné sestřičky i doktoři, takže máte pocit, jako byste byla na kafíčku u kamošky a ne na vyšetření. Povídaj si s vámi a nemáte sebemenší pocit, že byste se měli stydět. Jsem s nimi moc spokojená...

Marek Kropáč
6x

Rad bych se podelil o svuj zazitek z kolonoskopie. Dne 24.3 jsem se ve Vitkovicke nemocnici zucastnil kolonoskopickeho vysetreni. Den predem jsem si dal za ukol vypit 3 litry rozpusteneho roztoku (Fortrans), 1 litrik sem si nechal na den D. Muj tip na vypiti (sladko-slaneho) rozotku je: 0,25 l vody rozmichat prasek. Pote na nadechnuti vypit 3 dousky nebo kdo muze vic nebo min a hned zapit poradnym mnozstvim (Rajec - pampeliska),pote opakovat. Vysledny efekt se dostavi cca po 50 minut od vypiti prvni varky. Ja pak prosedel na zachode stridave 4 hodiny. V den D jsem rano vypil posledni ctvrty litrik roztoku (musim priznat ze trochu na silu) efekt uz byl rychlejsi. Doporucuji vypit minimalne 5 hod.pred vysetrenim. Byl jsem objednan na 11:30. Pote si me sestra odvedla na misto vykonu, kde jsem dostal na prevelecni papirove trenyrky s dirou na zadku. Pro ty na ktere prislo jeste psoledni "kakando" mam dobrou zpravu, v mistnosti je zachod i sprcha :) Nasledne jsem se posadil na luzko kde me sestra informoval co a jak se bude dit, nastesti jsem vse vedel z internetu. Po informativnim mitinku s doktorem sem se polozil na levy bok kolena skrcena k brichu a ruce volne polozene pred brichem. Sestra mi pichla nejaky"oblbovak" myslim ze ani nesel citit :) (to je jen muj nazor). Samotne vystereni zacina doktor prohmatem prstu v konecniku, kdy to promaze a zjisti jak je konecnik volny. Pote zasouva kolonoskop. Muj odhad je ze se ma prumer okolo 1,2 cm. Vubec to neboli, obcas clovek citi jako kdyz prijdou vetry ale dokotor to umi odsat takze fakt docela v pohode. Dokotor muze taky odsavat zbytky stolice, pripadne si to cistit. Ja byl zvedavej moc, tak sem se hlavou dival na sve streva. Docela dobry zazitek, bylo super ze doktor se mnou v pohode komunikoval. Celkove vysetreni trvalo u me cca 15 min (az sem se divil ze tak kratce). Nasledne sem se presunul na dospavaci pokoj, ktery sem po 15 min opustil jelikos sem byl v pohode. A ted uz jen sem tam odbehnu na WC sei poradne prdnout (asi si sousedi mysli ze jsem jedl fazole). Takze kdo se chysta na vysetreni fakt nemejte obavy! Kdyby jste meli nejaky dotaz a ja mohl poradit tak mi klidne napiste na mail [email protected]

Eva
3x

Dobrý den, dnes jsem byla na kolonoskopii... strašně jsem se toho bála a diskusní fóra na internetu mi od strachu pomohla, tak se chci také podělit se svým zážitkem. Nejhorší pro mě byl asi stud, ale jakmile jsem prisla do ordinace, tak ze me opadl, sestricka mi dala jednorázové trenýrky, takže jsem byla vlastně oblečená:) dali mi vybrat, jestli chci injekci, takže vůbec nevím, jak se mi dostala hadice do zadku:D jediné, co bylo nepříjemné, byly bolesti břicha, ale to bylo jenom chvilkově, jinak celkově v pohodě... není se čeho bát, odcházela jsem od doktora a nemohla jsem se přestat smát:) nejhorší je asi pití roztoku předem.. osladte si to třeba šťávou.. i tak to bude hnusný, ale už ne tolik.. tak přeju hodně štědtí a dobré výsledky:) byla to sranda:D

Michal
1x

Včera jsem absolvoval dvoubalonkovou kolonoskopii v Remedis s.r.o. (u MUDr.Krekulové) a musím říct, že průběh byl perfektní. Mírný tlak v břiše s občasným dloubnutím se dal naprosto bez problémů snést. Doporučuji tuto vyšetřující metodu skombinovat s insulfací oxidem uhličitým a podáním analgetika. Celkem jsem zaplatil 2 600 Kč a vyplatilo se.

Marie

Mám po kolonoskopii v jesenické nemocnici. Mohu jen chválit. Mudr. Pernica i sestřička velmi příjemní, mají lidský přístup, vše vám vysvětlí. Dostala jsem nitrožilně 2 injekce. Nic jsem necítila, výkon byl za 18 minut hotový a naštěstí bez nálezu. Pokud budu muset jít někdy znovu, tak jedině k nim.

Hanýs

Samé dobré zprávy! Nemá někdo zkušenost s nem. na Homolce v Praze? Tam jdu já a chci taky vědět, že jsou tam super a že to nebolí.... Díky!

HANĎA

Děkuji všem za komentáře, vyšetření mám teprve před sebou a taky jsem se docela bála. Po přečtení vašich příspěvků jsem v pohodě. V pondělí mi držte palce. H.

Jarmila

Včera jsem podstoupila u paní doktorky Krekulové dvoubalonkovou kolonoskopii a vše proběhlo v naprostém klidu. Děkuji za mílí přístup i sestřičkám. Všem koho čeká toto vyšetření držím palce .J. P.

Milan

Je to už pár měsíců ,co jsem byl na vyšetření kolonoskopie u sv.Anny. Sestra mě ujistla,že to nic není a ona ,že to zvládla bez injekce. Asi máme střeva každý jiné! Když pominu tu degradaci osobnosti nic horšího jsem ve svých 41 letech nezažil. Začátek byl nepříjemný ,ale ke konci to byla tak šílená bolest...Příště se nechám určitě uspat.

mila

Vážený pane Milane, přesně vím o čem hovoříte. Absolvovala jsem toto vyšetření na Proseku, bez injekce, jinak to tam prý nedělají, a myslela jsem, že bolest nevydržím a zhebnu... Řekla jsem si , že toto již nikdy. Objednala jsem se příště na Polikliniku Budějovická, můžu skutečně vřele doporučit. Velmi korektní přístup, injekce jako samozřejmost, velmi vstřícný jak lékař tak sestry, takže toto nepříjemné vyšetření jsem v pohodě zvládla. Zdraví Míla.

Martin Voráč
3x

Dnes na kolonoskopii. Šel jsem v Praze do Remedisu na doporučení dvou spokojených přátel. Vstupní vyšetření pohoda, vstřícná pani doktorka, vše vysvětlí... Nápoj na vyčištění střev se dá pít v pohodě. Já ještě pil navíc vodu s citronem, aby vyčištění bylo kvalitní. Vlastní zákrok bez problémů. Prováděla jiná p. dr., ale i ta velmi příjemná, lidská, sestra i ostatní personál pohodové, vstřícné, usměvavé. Vpíchnuta "oblbovačka", bez větších bolestí, vše lze sledovat na monitoru s případným výkladem pí doktorky. Pak hodinka v klidu na lůžku, čaj kolik si přejete. Zařízení mohu i já doporučit. Ničeho se nemusíte obávat. Martin Voráč

Petr

Nedávno sem byl na kolonoskopii na klinice sv. Anny na Praze 3. Šatna pro pacienty e komfortně vybavená a také sálek , kam jsem se po svléknutí přemístil. Pouze příprava, pití roztoku je dosti nepříjemné jinak vlastní vyšetření probíhá normálně, po injekci sem byl obluzen, tak ani nahota mi nevadila a snad ani paní doktorce a asistujícímu personálu. Vše proběhlo normálně, kolonoskopie není nic strašného jak se často píše. Petr

Rozárka

13.2.2017 Dnes mám za sebou kolonoskopii. Vezmu to od začátku den před vyšetřením jsem snědla jeden bílý jogurt.Ve 12.00 jsem vypila první rozpuštěný sáček Picoprep/ napsali mi ho na pozadání na obvode./Roztok jsem dopila 2.l minerálky ,pak čaj i voda se šťávou.proste 3.l tekutiny .Další sáček Picoprepu v 19.00 hod. Opět použít alespoň 2.litry tekutiny. Ráno jsem byla objednana na 8.00.hod. Vše proběhlo v klidu kanyla do žíly injekce a za 10.minut po akci. ŽÁDNÝ bolesti občas trosku tlak v břiše ,ale jen opravdu vterinový. Tímto děkuji odd.gastro v Chomutově. Hodna sestřička šikovná p.dr.Burešová. .. Po stráveném víkendu plném obav a strachu bych chtěla uklidnit všechny co se chystají na vyšetření ze ze všeho je nejhorší strach a psychika. Je to úplně banální zákrok a to jsem člověk který má hrůzu z obyčejné injekce.. . .

Radek
1x

Mám asi hodinu po kolonoskopii a na dnešní den jsem si raději vzal volno s klidem na gauči :), ale chyba, vyšetření bylo bezbolestné, bez injekce a tak jsem se konečně lehce najedl a vyrážím do fitka se trochu protáhnout. muž, 42 let, Bohumínská nemocnice.

Věra
1x

Můj zážitek z kolonoskopie není tak veselý.Po pěti operacích nějaké srůsty,oblbovák na mě nezapůsobil.Navíc normální hadičkou se do mě nedostali tak použili dětskou.Ani tou se nedostali až na konec.Probrečela jsem to.Uvažuji po 15ti letech o virtuální kolonoskopii.

Dana
2x

Před 10 dny jsem byla na kolonoskopii,samozřejmě jsem se bála a největší strach jsem měla z vypití 4 l Fortransu,protože denně vypiji maximálně 1 l tekutiny /počítám do toho i nescafe/.V den,kdy jsem měla začít pít Fortrans jsem ráno vypila jenom nescafe a nic nejdla,abych neměla moc plná střeva a opravdu hustá stolice šla jenom 1x a pak už voda.Fortrans jsem pila od 13 - 21,30 , vypila jsem jenom 3 l ,víc už nešlo.Pila jsem přes cucavý bombon v puse a po vypití chvilku ještě cucala a tak se to vypít dá.Doporučuji. Pan doktor mi řekl , že nevadí,že jsem roztok nevypila za 4 hodiny a že to rozmezí 13 - 21,30 hod. ještě jde. A byla jsem dobře vyčištěná.Takže kdo máte problém s rychlým pitím,klidně pijte pomaleji.Kolega mi doporučil gastroentrologii,kde si zaplatíte Entonox /rajský plyn/ , který při zákroku vdechujete a fakt o ničem nevíte, ani když do vás napouští a vypouští plyn,opravdu super,doporučuji.Nevím,jak mimo Prahu,ale v Praze si zjistíte, kde rajský plyn mají a tam se objednáte.Takže příprava i vyšetření se takto v pohodě dá zvládnout,nebojte se.

Jana
1x

Dobrý den. právě jedu (vezu se) z koloniskopického vyšetření, které jsem podstoupila v Brně v Nemocnici u Sv. Anny u MUDr. Ondrejkové. Dostala jsem Dormicum a vyšetření trvající cca 15 min proběhlo zcela v klidu a dalo se vydržet. Při nafouknuti střeva to občas zabolelo jako při silnějších větrech. Po vyšetření mě sestra doprovodila na lůžko, kde jsem si 2 hodiny poležela a trochu zdřímla. Bylo to Ok. Bála jsem se toho, na internetu jsem narazila spíš na hrůzné komentáře. Nesmysl. Dá se to zvládnout s klidem. A moc děkuji paní doktorce za úžasný lidsk přístup.

Zdeňka

Dnes 11.12.2018 jsem byla vyšetřena na Kolonoskopii u Mudr Morávkové v Chebu.Paní doktorka se sestrou jsou úžasné,nic jsem necítila,žádná bolest,/ostranění polypu/ byla mi podána jedna zklidňující injekce.. Všem co zvažují podstoupit tento zákrok doporučuji.Opravdu se není čeho obávat. za mně *****

Radim

Dobrý den byl někdo v poslední době na kolonoskopii ve Znojmě? Dá se jít i někam jinam než do nové nemocnice, protože mám pocit, že to tam flákají. Byl jsem tam v lednu na gastroskopii a přístup doktora (myslím, že se jmenoval Knoflíček) mi přišel trochu laxní (nic nevysvětlil, ve správě byly úkony které neprovedl atd.). Děkuji za případné odpovědi

Hanka
2x

Dobrý den, moje mamka byla u MUDr. Hauerové, jak je Jarošova ulice a byla spokojená. Slyšela jsem od více lidí, kteří u ní byli. Nicméně se můžete v nemocnici nechat trochu přispat, ale to si tuším připlatíte 500-1000 kč. Také mamka absolvovala a chválila to, jelikož ji to bolí a takhle se vzbudila a o ničem nevěděla. Ale musíte jít domů s doprovodem😉

Radim

Děkuji. Nevíte kde přesně to na Jarošce je, protoře na internetu jsem našel několi adres? Mělo by to být asi v některé z těch nově postavených bytovek.

Hana

Nepříjemná zkušenost z pracvoiště Remedis Brno. Všem pacientům, kteří jsou na kolonoskopii, doporučuji konzultovat použít léku před i v lékárně, neřídit se jen doporučením, které vám dá sestra. Pokud mátě problémy se střevy (proto taky na gastro jdete, je asi projímadlo začít ho užívat dříve než den večer) a objednat se nikoli na ráno. Jelikož mi zůstal ve střevech čaj, kterými jsem lék zapíjela, dočkala jsem se při vyšetření opovržlivých výroků sestry "tak TO jsme tu dlouho neměli" a oři výkroku výtek že si mohou zašpinit oděv (s tím snad musí zdravotnický personál počítat). Ovšem vrchol byl, když jsem se dostala pro výsledky histologie po dvou týdnech. Sestra mě v čekárně seřvala, že jsem měla VOLAT, kdy můžu přijít za paní doktorkou, že mi ji musí vysvětlit ona. To samozřejmě chápu, nicméně mi nebylo jasné a taky jsem to sestře řekla, že je snad jedno, zda mě k lékařce objednává telefonicky, nebo osobně (stejně musela hledat termín v PC). Po chování při vyšetření (opravdu nejsem "to") a po výlevu v čekárně, že mají další pacienty jsem ji upozornila, že to vidím (při objednání po telefonu pro výsledky histolky paní, co scénu slyšela, stejně čekala a navíc mi ve zprávě sami napsali, že si mám výsledek zjišťovat) ještě toto pracoviště navštívím, výsledky si přeberu a vzhledem k zjištění (hyperplazie střeva, další nálezy z histologie zatím nevím, ale je zřejmém že budu budu nucena tyto kontroly opakovat vícekrát, vyhledám jiné pracoviště. Nejsem zvědavá, aby na mě ve chvíli, kdy mi není dobře, případně mám strach, co se z histologie dozvím, zdravotnický personál výše popsaným způsobem povykoval jak při zákroku (podruhé už budu mít lepší zkušenosti, že roztok nezapiji dle návodu, ale užiji menší počet tekutin), tak proto, že netrávím dopoledne voláním do ordinace (chápu, že nemohou telefon zvednout, když někoho vyšetřují...) ale čekám v klidu venku a mladá sestra mě za to seřve"

Miroslav Bezuško

Platí se injekce ve Vítkovicích?

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce