Inzerce

Citalec

Nevíte někdo, jestli je Citalec návykový? Brala jsem Lexaurin, ale nic moc, tak teď mám Citalec, vzala jsem ho zatím jen jednou, trochu se AD bojím. Začalo to zničehonic: arytmie, bolest u srdce, vnitřní třes, bušení srdce, napětí v hlavě... EKG i vyšetření krve v pořádku, prý je to od zad (ta bolest na levé straně hrudníku) a od psychiky (všechno ostatní). Byla jsem i u léčitelky a ta mi zase řekla, že mám špatnou imunitu, ledviny a močák a dala mi bylinné kapky Renol. Tak nevím. Mám strach to míchat všechno dohromady, beru i hořčík a draslík a bylinné kapky Echinacea, už nevím, co víc dělat. Máte někdo podobné zkušenosti? Díky.

Inzerce
Odpovědi
beruška2 poděkování

Citalec jsem brala delší dobu,pomohl mi,ale vysadila jsem ho dřív než jsem měla a vše se mi vrátilo snad i s ůroky...Závislost u něho nehrozí jedině možná když si to prostě vsugerujete....ale to pak může byt návykový všechno........Já mám vrozenou vadu pohybového ůstrojí a dostala jsem strach z těch věčných bolestí a tak zas od půl listopadu beru,tentokrát cipralex....Je mi lépe asi i tím,že jsem byla v léčebně pro pohyb.ůstrojí.....Doporučuji ti rehabilitace ať se ti záda zlepší a pak uvidíš podle výsledku jak dál.............Pokud budeš mít možnost doporučuji z vlastní zkušenosti hipoterapii.Držim pěsti už proto,že mě zaujalo,že tento mail je psán o Vánocích..............Drž se pa

Reagovatpoděkovatnahlásit

9. února 2007, 10:18:50

slečna6 poděkování

ahojky všichni.Beru citalec20 už asi 2roky strašně moc mi pomáhá.Mám neurologickou nemoc.Myslela jsem že se zblázním když jsem se to dozvěděla.Sice mě to někdy přepadne ale je to lepší.Citalec prý není návykový ale po svých zkušenostech tomu moc nevěřím.Nedokážu si představit že bych ho vysadila.

25. února 2007, 10:45:49

Jan3 poděkování

Všechny vás zdravím.Chci vás ujistit,že se nemáte čeho bát.Je to výborný lék.Beru ho už 5 let.Opravdu je to lék, který vám da jistotu.Nemá žádné následky.

29. ledna 2008, 17:38:45

Kari4 poděkování

Ne ze bych byla alkoholik a nemohla se bez nej obejit ,ale zajimalo by me,zda-li je mozne si obcas dat tak dve vinka na CitLEC,ktery uzivam 1xdenne..???Diky

18. května 2008, 13:23:40

Tom5 poděkování

Mam stejny problem zadne deprese nemam jen buseni srdce,tres atd...Dostal jsem citalec beru asi tyden!Zatim docela dobry mam po tom trochu neostre videni a zivam ale pry to prejde!

14. června 2008, 09:33:01

Tom1 poděkování

Jenom doplnim! myslim ze v Renolu je trezalka takze bych to moc nekombinoval!Jinak duvod je napsan v pribalovem letaku

14. června 2008, 09:35:22

ilja1 poděkování

já beru citalec taky jednou denně, alkohol piju stejně jako dřív, nezdálo by se mi, že to s citalecem nějak reagovalo, akorát mám pocit, že rychleji střízlivím...

16. července 2008, 08:59:32

delawar1 poděkování

na antidepresiva neberte alkohol to je zakerne moze to vyustit do prilisnej agresivity mam stym skusenosti pozor na alkohol v kombinacii s antidepresivami

28. října 2008, 18:55:19

Elfi3 poděkování

Já mám s agresivitou po AD taky nepříjemnou zkušenost. Jednalo se o AD Elicea, brala jsem ho asi dva týdny a pak jsem si jednou dala na noc kapky (byla jsem nastydlá), co obsahovaly taky alkohol. 30 kapek a další den jsem byla někdo úplně jiný, cítila jsem hrozný vnitřní neklid, byla podrážděná, agresivní. Nebyla jsem to vůbec já. Málem jsem tehdy s AD skončila, naštěstí to asi po dvou dnech přešlo. Nejspíš není dobré kombinovat alkohol a AD na začátku užívání. Dřív jsem brala jiná AD a tam mi asi po čtvrt roce nevadilo dát si občas skleničku.

11. prosince 2011, 13:52:13

Kamaska

Já citalec beru již delší dobu, cca 1,5 roku, alkohol piji příležitostně několikrát do měsíce, 1-2 pivka, semtam vínečko a žádné zhoršení stavu či agresi necítím, jako kdyby se nic nedělo. Takže v malých dávkách bych se nebála. Kamaska

6. ledna 2009, 22:19:50

Rossy3 poděkování

ahoj no ja piju normalně každej vikend a nezda se mi žadny zhoršeni takže bych se toho nebal

24. září 2009, 14:32:03

tatar

citalec rozhodně není navykový. navýkové jsou léky s koncovkou zepam.

21. ledna 2011, 03:25:27

Mlok2 poděkování

tak to jsi debil

1. října 2012, 13:58:03

inna2 poděkování

ako moze niekto napisat ze berie citalec 1-2 tyzdne a citi sa.... je to liek ktory zacina zaberat za 3-6 tyzdnov predsa! to mam pocit ze to tu komentuje uz hocikto.

22. prosince 2011, 17:14:27

magda3 poděkování

Vítě někdo o tom, že citalec je pry jeden z mála antidepresiv, který se může užívat jen příležitostně. Tzn. např. na premenstruační stavy? To vím od mé psychiatričky. Zajímala by mě něčí zkušenost.

6. ledna 2012, 16:27:25

Marie

To je zajímavé, slyším to poprvé a doufám, že to není pravda, protože beru Citalec už několik let. Řekla bych, že mi pomáhá.

2. února 2012, 13:28:10

ariana

že je to lék nárazový, je strašná hloupost, právě naopak, užívá se k dlouhodobé léčbě a vzhledem k tomu že zabírá za 10-14 dní by asi na PMS nepomohl....

1. května 2012, 12:13:30

sexxx

mi předepsala Citalec sexuoložka. Vedlejší účinky citalecu oddalují ejakulaci. Pomáhá to. Zobu to ráno před sexem, občas preventivně. Rozhodně to ale nejím pravidelně....

11. prosince 2012, 21:45:46

radek

jo, souhlasím, mě to teda vadí

30. října 2014, 10:41:34

inna1 poděkování

a uz ked chcete pit na citalec sa poradte s vlastnym lekarom, v prvej rade, ved to nie je liek co si kupite len tak v lekarni. alebo su vam prijemnejsie rady od neznamych ludi?

22. prosince 2011, 17:15:52

kačenka1 poděkování

mám předepsanej citalec 10-pár měsíců,ale jsem ho zatím nevzala,brala jsem pár let oxazepam a jsem ho přestala brát a teď nevím zda mám citalec po 3 měcících co neberu nic vzít a to proto,že tam píšou na letáčku,že nesmí být nějaké vnitřní krvácení -občas mně prasknou vnitřní hemeroydy a beru trombex na srážení krve-taky mám visoký tlak a stažené svalstvo,stále se musím kontrolovat a uvolňovat v ramenech,doktor se ptá berete ho??já že né a říká no je to na vás.podpoří mně někdo v odpovědi a s názorem,děkuji

12. dubna 2013, 13:36:57

robo1 poděkování

no dnes som bol u druhej psychiatricky tak vraj nemam panicku poruchu ale nejaku inu poruchu... tak teraz uz ozaj neviem... dostal som 3 je lieky a chceli si ma tam nechat...

11. července 2013, 14:29:22

Olda1 poděkování

Není sebeméně návykový, bral jsem standardní dávku 20mg 7 let a když potřeba pominula, přestal jsem. Vysazovat je samozřejmě potřeba postupně a pomalu, aby se s tím metabolismus mozku vyrovnal nepříjemných průvodních efektů. Zkuste si občas přečíst příbalový leták nebo vyhledat účinnou látku na internetu, pomáhá to ;) Užívat se musí stabilně dlouhodobě, jako většina psychofarmak. Nárazovou konzumací se jenom víc rozhodíte.

9. července 2014, 11:04:07

sona

Ahoj lidi muzou se brat na citalec i svedske kapky

16. prosince 2015, 11:51:59

Iva2 poděkování

Tak já citalec užívám třetí den a přijdu si taková hodně malátná. Neměla jsem moc chuť ho začít brát, ale pan doktor mi řekl, že není návykový, tak nevím.Ale než jsem začala, cítila jsem se v pořádku jen na bolesti zad a hýždí. Přijde mi to, že než aby vás poslali někde na pořádné vyšetření, tak do vác cpou antidepresiva - o které nestojíte a vy se přitom cítite v pohodě, ale oni vám tvrdí něco jiného. Tak nevím.

7. ledna 2016, 11:51:29

Zdenča

Ahojky Jen bych chtěla radu jsem na citalecu 20 mg každé ráno ani ne po měsíci jsem cítila ze je to o něco lepší až na to že mi bylo často špatně od žaludku.. Ale psychiatr mi změnil AD a napsal ze mam brát eliceu po 5 mg nevim přijde mi to velká změna na to ze jsem mela citalec 20 mohl by jste někdo poradit? Nevim zda to měnit :(

9. září 2016, 21:34:46

Jean

Eva to píše správně, Zdenča : není to asi správná dg. dej si vyšetřit mikroparazity a léč se správně AD není řešení :-)

9. září 2016, 22:10:22

Přidat nový komentář

Neradi počítáte? Přihlášení uživatelé nemusí.

[ pravidla diskuse ]
Inzerce
loading...
Nové články emailem
Inzerce http://www.doktorvkapse.cz/astmainfo/
Anketa
Jak řešíte u svých dětí popraskané a bolavé koutky úst?
Zatím hlasovalo 78 lidí.
Inzerce http://www.mamlupenku.cz
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Dagie (Chronická zácpa) 2. prosince 2016, 20:56:21

A proč tedy nenapíšeš svou mailovou adresu, nebo telefon? Můj muž má také tyto potíže a… Diskutovat

• Jean (ukončení léčby antidepresivy) 5. prosince 2016, 23:21:03

Ahoj, zaléčil jsem se sám a vzhedem k věku musím mít nějaké potíže, do emailu Ti… Diskutovat

• ŽIVOT (darování orgánů) 3. prosince 2016, 05:55:24

Zdravím, jsem v předialyzační přípravě. Nejsou to krásné vyhlídky, chci žít ještě… Diskutovat

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.