Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Citalec

Nevíte někdo, jestli je Citalec návykový? Brala jsem Lexaurin, ale nic moc, tak teď mám Citalec, vzala jsem ho zatím jen jednou, trochu se AD bojím. Začalo to zničehonic: arytmie, bolest u srdce, vnitřní třes, bušení srdce, napětí v hlavě... EKG i vyšetření krve v pořádku, prý je to od zad (ta bolest na levé straně hrudníku) a od psychiky (všechno ostatní). Byla jsem i u léčitelky a ta mi zase řekla, že mám špatnou imunitu, ledviny a močák a dala mi bylinné kapky Renol. Tak nevím. Mám strach to míchat všechno dohromady, beru i hořčík a draslík a bylinné kapky Echinacea, už nevím, co víc dělat. Máte někdo podobné zkušenosti? Díky.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
beruška
4x

Citalec jsem brala delší dobu,pomohl mi,ale vysadila jsem ho dřív než jsem měla a vše se mi vrátilo snad i s ůroky...Závislost u něho nehrozí jedině možná když si to prostě vsugerujete....ale to pak může byt návykový všechno........Já mám vrozenou vadu pohybového ůstrojí a dostala jsem strach z těch věčných bolestí a tak zas od půl listopadu beru,tentokrát cipralex....Je mi lépe asi i tím,že jsem byla v léčebně pro pohyb.ůstrojí.....Doporučuji ti rehabilitace ať se ti záda zlepší a pak uvidíš podle výsledku jak dál.............Pokud budeš mít možnost doporučuji z vlastní zkušenosti hipoterapii.Držim pěsti už proto,že mě zaujalo,že tento mail je psán o Vánocích..............Drž se pa

slečna
7x

ahojky všichni.Beru citalec20 už asi 2roky strašně moc mi pomáhá.Mám neurologickou nemoc.Myslela jsem že se zblázním když jsem se to dozvěděla.Sice mě to někdy přepadne ale je to lepší.Citalec prý není návykový ale po svých zkušenostech tomu moc nevěřím.Nedokážu si představit že bych ho vysadila.

Jan
5x

Všechny vás zdravím.Chci vás ujistit,že se nemáte čeho bát.Je to výborný lék.Beru ho už 5 let.Opravdu je to lék, který vám da jistotu.Nemá žádné následky.

Adela

Ahoj a nepribiras na váze? Já ho beru už 12 let a bojím se ho vysadit, ale přibrala jsem hodně na váze 😞

Kari
13x

Ne ze bych byla alkoholik a nemohla se bez nej obejit ,ale zajimalo by me,zda-li je mozne si obcas dat tak dve vinka na CitLEC,ktery uzivam 1xdenne..???Diky

Tom
6x

Mam stejny problem zadne deprese nemam jen buseni srdce,tres atd...Dostal jsem citalec beru asi tyden!Zatim docela dobry mam po tom trochu neostre videni a zivam ale pry to prejde!

Tom
3x

Jenom doplnim! myslim ze v Renolu je trezalka takze bych to moc nekombinoval!Jinak duvod je napsan v pribalovem letaku

ilja
5x

já beru citalec taky jednou denně, alkohol piju stejně jako dřív, nezdálo by se mi, že to s citalecem nějak reagovalo, akorát mám pocit, že rychleji střízlivím...

delawar
2x

na antidepresiva neberte alkohol to je zakerne moze to vyustit do prilisnej agresivity mam stym skusenosti pozor na alkohol v kombinacii s antidepresivami

Elfi
6x

Já mám s agresivitou po AD taky nepříjemnou zkušenost. Jednalo se o AD Elicea, brala jsem ho asi dva týdny a pak jsem si jednou dala na noc kapky (byla jsem nastydlá), co obsahovaly taky alkohol. 30 kapek a další den jsem byla někdo úplně jiný, cítila jsem hrozný vnitřní neklid, byla podrážděná, agresivní. Nebyla jsem to vůbec já. Málem jsem tehdy s AD skončila, naštěstí to asi po dvou dnech přešlo. Nejspíš není dobré kombinovat alkohol a AD na začátku užívání. Dřív jsem brala jiná AD a tam mi asi po čtvrt roce nevadilo dát si občas skleničku.

Lída
1x

Již pár let beru Elicea, musím říct, že super, ač prcních 6 týdnů, než se mi srovnala hladina, jsem byla hotová, bolesti na hrudi jako při infarktu, neklid, mánie, byl to děs, ale srovnalo se to. Alkohol si na to také občas dám a není mi vůbec špatně, že by to nějak blbě reagovalo. Problémem je ale nespavost a srdeční arytmie, která mi po pár měsících začala. Dneska změněno na Citalex, který obsahuje citalopram, Elicea ma zase escitalopram. Lékař říkal, že ty přídavné látky v Elicea mohou někdy arytmie vyvolat, tak uvidíme :) Každopádně se všichni držte !!!!

Supok

Tak tak jak píšete. Opatrně hlavně s tvrdým alkoholem.. Vínko nebo pivko nějak extra nevadí.. Taková menší ráda když jste naštvaní třeba z práce nebo z ženy... Tak bych se určo neladoval tvrdým tu agresi a naštvanost to znásobi. Možná to je tak jen u mne. Hezký večer.

Kamaska
4x

Já citalec beru již delší dobu, cca 1,5 roku, alkohol piji příležitostně několikrát do měsíce, 1-2 pivka, semtam vínečko a žádné zhoršení stavu či agresi necítím, jako kdyby se nic nedělo. Takže v malých dávkách bych se nebála. Kamaska

Rossy
3x

ahoj no ja piju normalně každej vikend a nezda se mi žadny zhoršeni takže bych se toho nebal

tatar

citalec rozhodně není navykový. navýkové jsou léky s koncovkou zepam.

inna
3x

ako moze niekto napisat ze berie citalec 1-2 tyzdne a citi sa.... je to liek ktory zacina zaberat za 3-6 tyzdnov predsa! to mam pocit ze to tu komentuje uz hocikto.

magda
3x

Vítě někdo o tom, že citalec je pry jeden z mála antidepresiv, který se může užívat jen příležitostně. Tzn. např. na premenstruační stavy? To vím od mé psychiatričky. Zajímala by mě něčí zkušenost.

Marie
3x

To je zajímavé, slyším to poprvé a doufám, že to není pravda, protože beru Citalec už několik let. Řekla bych, že mi pomáhá.

ariana
1x

že je to lék nárazový, je strašná hloupost, právě naopak, užívá se k dlouhodobé léčbě a vzhledem k tomu že zabírá za 10-14 dní by asi na PMS nepomohl....

sexxx

mi předepsala Citalec sexuoložka. Vedlejší účinky citalecu oddalují ejakulaci. Pomáhá to. Zobu to ráno před sexem, občas preventivně. Rozhodně to ale nejím pravidelně....

radek
1x

jo, souhlasím, mě to teda vadí

inna
1x

a uz ked chcete pit na citalec sa poradte s vlastnym lekarom, v prvej rade, ved to nie je liek co si kupite len tak v lekarni. alebo su vam prijemnejsie rady od neznamych ludi?

kačenka
2x

mám předepsanej citalec 10-pár měsíců,ale jsem ho zatím nevzala,brala jsem pár let oxazepam a jsem ho přestala brát a teď nevím zda mám citalec po 3 měcících co neberu nic vzít a to proto,že tam píšou na letáčku,že nesmí být nějaké vnitřní krvácení -občas mně prasknou vnitřní hemeroydy a beru trombex na srážení krve-taky mám visoký tlak a stažené svalstvo,stále se musím kontrolovat a uvolňovat v ramenech,doktor se ptá berete ho??já že né a říká no je to na vás.podpoří mně někdo v odpovědi a s názorem,děkuji

robo
4x

no dnes som bol u druhej psychiatricky tak vraj nemam panicku poruchu ale nejaku inu poruchu... tak teraz uz ozaj neviem... dostal som 3 je lieky a chceli si ma tam nechat...

Olda
3x

Není sebeméně návykový, bral jsem standardní dávku 20mg 7 let a když potřeba pominula, přestal jsem. Vysazovat je samozřejmě potřeba postupně a pomalu, aby se s tím metabolismus mozku vyrovnal nepříjemných průvodních efektů. Zkuste si občas přečíst příbalový leták nebo vyhledat účinnou látku na internetu, pomáhá to ;) Užívat se musí stabilně dlouhodobě, jako většina psychofarmak. Nárazovou konzumací se jenom víc rozhodíte.

sona

Ahoj lidi muzou se brat na citalec i svedske kapky

Iva
2x

Tak já citalec užívám třetí den a přijdu si taková hodně malátná. Neměla jsem moc chuť ho začít brát, ale pan doktor mi řekl, že není návykový, tak nevím.Ale než jsem začala, cítila jsem se v pořádku jen na bolesti zad a hýždí. Přijde mi to, že než aby vás poslali někde na pořádné vyšetření, tak do vác cpou antidepresiva - o které nestojíte a vy se přitom cítite v pohodě, ale oni vám tvrdí něco jiného. Tak nevím.

Zdenča
2x

Ahojky Jen bych chtěla radu jsem na citalecu 20 mg každé ráno ani ne po měsíci jsem cítila ze je to o něco lepší až na to že mi bylo často špatně od žaludku.. Ale psychiatr mi změnil AD a napsal ze mam brát eliceu po 5 mg nevim přijde mi to velká změna na to ze jsem mela citalec 20 mohl by jste někdo poradit? Nevim zda to měnit :(

Jean

Eva to píše správně, Zdenča : není to asi správná dg. dej si vyšetřit mikroparazity a léč se správně AD není řešení :-)

Janka
4x

Beru citalec 1,5 roku. Psychické problémy zmizeli, dobře spím, ale trpím neustálým průjmem. Může za to kombinace citalecu a alkoholu?

Jakub

Lexaurin je těžší než Citalex. Návykové drogy jsou oba si po 6 týdnech pravidelného užívání. Citalex slouží k odbourání náhlé předpokládané ataky poruchy. Pokud je brán z prevence, denně, závislost je nevyhnutelná. Její odbourání ale ní tak složité jakou drog nebo kouření.

Jakub

Lexaurin je těžší než Neurol. Návykové drogy jsou oba si po 6 týdnech pravidelného užívání. Neurol slouží k odbourání náhlé předpokládané ataky poruchy. Pokud je brán z prevence, denně, závislost je nevyhnutelná. Její odbourání ale ní tak složité jakou drog nebo kouření.

Iveta

Já beru frontin 2 týden a masakr, třes, svalova ztuhlost, špatně od žaludku ,nespavost a dál jmenovat nebudu.Zitra jdu k dr a chci něco jiného ,nebo mě to asi psychicky zničí.

Julie
1x

Po zjištění panicke poruše jsem dostala citalec 10 mg, ještě jsem si ho nevzela bojím se léčím se i s vysokým tlakem beru prestarium neo, neublíží mi ta kombinace léků dekuji

Jarmila
2x

Citalec, ačkoliv to nikdo neříká, a psychiatři se s tím nechválí, návykový rozhodně je. Není návykový ve smyslu cravingu- bažení a ve smyslu nutnosti zvyšování dávek. Berete standartní dávku a nemusíte zvyšovat. Zkuste ho ale po dlouhodbém užívání vysadit... i když třeba i postupně... to, co většinu z vás čeká, jsou třes, nevolnosti až zvracení, dvojité vidění, závratě, průjmy, apatie až deprese, agresivita. Psychiatři rádi papouškují, že se nemoc vrátila... je to ovšem následek užívání léků, mozek si zvykl za ta léta na látku, uzpůsobil tomu tvorbu receptorů a najednou nic nedostane? Každý preparát, působící na CNS, je návykový, to si uvědomte. A myslím si, že pokud by psychiatři tyto "nenávykové" preparáty vyzkoušeli na sobě, jinak by mluvili..... Je to klasicky droga, pokudji nedostanete, začne tanec....

Katerina

Dobry den vy jste ho vysadila? Mám to v plánu teď po třech měsících

patik

...jak je to s tim libidem? A erekcí? Mž mít vliv na erekci a dosažení orgasmu?

Buchta

Dobrý den, prosím, během covidu jsem si přivodila asi panickou poruchu. Bála jsem se každý den, že na něj zemřu, začalo mi přeskakovat srdce, pak silně bušit, klepala jsem se, pořád mi byla zima, bylo to hrozné. Šla jsem tedy k psychiatričce, ta mi napsala citalec 20. Začala jsem týden na čtvrtce, pak půlku, a teď beru přes dva týdny celý těch 20. Chci se zeptat, měl v jste také někdo přeskakování "arytmii" srdce než v jste brali AD? Odeznělo to po brání AD? Beru téměř měsíc, a arytmie se mi vrací, vždy mě to vyděsí. Do toho se třesu, brní mě kolem pusy, nebo ruce, bolí mě hrudník, pálí mě na něm, bolí mě záda občas klouby, a moc se mi nechce jíst, spánek také moc moc. Přijde mi, že mi bylo lépe bez AD než s nimi teď. Beru je měsíc, a už se to nedá vydržet. Prosím, poraďte. Děkuji.

Jana
1x

Ahoj, začala jsem s Citalec 10 před týdnem právě kvůli bušení srdce, mdlobám, brněni končetin, dušnosti, malátnosti - úzkost až deprese. To srdce mi teda ale buší pořád a strašně moc (brněni ustalo) a taky strašně špatně spím. Beru každé ráno krom AD i Euthyrox 50 kvůli štítné žláze. A teď teda nevím, jestli to srdce je vedlejší příznak AD, či se nějak porušila rovnováha hormonů. Máte někdo zkušenosti? Mám dál pokračovat v braní AD - doufám, že všechny ty hnusné příznaky vymizí a budu se moct soustředit na terapii, práci, rodinu a vše, jako dřív. Máte někdo prosím zkušenosti s tím bušením?

Alena

Mám to samé. Prý to přejde, ale kdy! Na tu dobu, než ta AD začne působit jsem dostala oxazepam. Nejhorší je ta nespavost. Když v noci spím jen cca 2 hodiny a zbytek noci se cítím, že "vyletím z kůže", tak ráno mám pesimu k nevydrženi. Štěstí, že jsem už důchodce. Držme si palce, ať to co nejdříve zabere.

Mira
1x

Taky beru citalec 10, už podruhé. před půl rokem jsem přestal s vysazováním. A teď teda to mám asi zpět. Arytmie, motání hlavy, úzkosti deprese hrozná bolest svalů. Už ti dva roky zpátky začaly bolet záda postupně bývalo zle až jsem skončil i na pohotovosti závěr z toho ne takové že záda bolí pořád ale citalec jen jsem to asi nějak neřešil.. teď teda musím říct že to je asi o dost horší beru čtyři týdny. 10mg. Teď o víkendu jsem byl docela v pohodě aji jsem dost fyzicky pracoval. No a včera a dnes hrůza skoro se nemůžu hýbat motám se pocit na zvracení a celkově divné stavy. Je možné že se to tak bude střídat než to zabere pořádně? Už jsem z toho špatný potřebuji do práce ale takhle se to nedá každý ráno skoro do oběda se dávám dohromady a odpoledne je tak nějak k přežití tak už nevím.

Vlastimil
1x

Zdravím všechny co mají panickou úzkostnou poruchu. Já ji mám už od roku 1997včetně agorafobie. Beru AD Citalec 20 mg teprve týden. Stav je zatím nic moc. Strašná únava, malátnost, pocit na zvracení a nic se vám nechce dělat. Vystřídal jsem už několik AD. Teď v posledních 10 letech jsem užíval Arketis 20 mg 2* denně. Bylo mé parádně a pak přišel propad nebo už přestal účinkovat. Tak jsem se vrátil zpět k Citalecu. Snad už to bude jen lepší. Máte zkušenosti, jak funguje na agorafobii.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce