Inzerce

Úzkost, deprese

Ahoj všichni co trpíme úzkostí, i já jsem se trápila, patnáct let! Úzkost jsem nejdříve prožívala jen ze stresových situací ale postupem času se to stupňovalo a to tak, že jsem už nebyla schopná jít ani nakoupit, telefonovat, vařit, prakticky vše ve mě vyvolávalo panickou úzkost, nakonec přišlo to nejhorší strach ze strachu, nevěděla jsem co si počít a plánovala sebevraždu, paradoxně z ní jsem strach neměla! Až minulý rok v lednu jsem si řekla, že zkusím poslední možnost, navštívit lékaře a říct mu o svých potížích. Samozřejmě, že jsem se opět bála - jak vůbec zvládnu cestu za ním a pak jak mu to říct a také co si řeknou ostatní lídé, jsem blázen, bylo to peklo! Ale s vypětím všech sil jsem se svěřila a udělala jsem dobře!! Byla jsem odeslána na psychiatrické vyšetření, poté na psychoterapii - diagnóza úzkost, deprese a sociální fóbie. Nicméně jsem se nevzdala, začala jsem užívat antidepresiva Sertralin Hexal, chodit na psychoterapii a světe div se já začala opět normálně žít. Velmi se mi ulevilo! Dokonce jsem si udělala ridičský průkaz na který jsem v době svých úzkostí nemohla ani pomyslet! Jsem opět sama sebou, vyrovnaná a beze strachu, který nás tolik svazuje!! I rodina vše přijala a nikdo mě neodsoudil! Je pravda že " čekání na smrt je horší než smrt samotná !" a zde to platí dvojnásob!!! Všem kteří bojují a nevzdávají to držím palečky a těm kteří váhají a oddalují boj protože se obávají vzkazuji - NENECHTE SE NIČÍM A NIKÝM ZASTRAŠIT JE TO JEN NA VÁS!!!

Inzerce
Odpovědi
Ilona

Ahoj. zní to optimisticky. Mám stejné pocity, jen ještě telefonování mi nevadí. Zato mám úzkost i strach z návštěv i vlastních dospělých dcer i rodičů. Přátelské návštěvy jsem už odbourala dávno, jen 2 kamarádky občas s vypětím sil zvládnu. Pomáhá doma manžel, nebo bručí ? A jak dojdeš na psychoterapii s fóbií z lidí? To mně taky děsí. Ilona

Reagovatpoděkovatnahlásit

3. ledna 2007, 18:15:01

Jana2 poděkování

Ahoj, trpím panickou úzkostí a strachem ze strachu, již asi rok užívám AD, nyní asi 3 měsíce neurol, mé potíže se moc nezlepšily, někdy je to lepší, jindy zase horší, největší strach mám chodit sama ven a být sama doma. Rodina mě nechápe, nejsou nadšeni, že musím brát AD, prý to nepotřebuji, ale já vím, že to bez nich nedokážu. Chtěla jsem se zeptat, co ti pomohlo ze všeho nejvíc se z toho dostat.

3. ledna 2007, 22:12:05

Ilona

Snad to najdete, já se v internetu teprve učím. Přejít na DISKUSE. Ilona

4. ledna 2007, 18:02:19

Jana

Já se na internetu taky teprve učím, přešla jsem na to Help 24, ale bohužel žádnou odpověď jsem tam nenašla.

4. ledna 2007, 23:01:14

Ilona

Na Help 24 nebyla konkrétní odpověd´ na otázku. Tam se musíš zaregistrovat a zvolit téma a sama napsat dotaz, nebo najít vyhledávačem. Je to snadné. Taky jsem to zvládla. Jde o to, že tam je stále 10 až 20 lidí na diskusi. Kdežto tady 2 za týden. Dej mi tady vědět, jak jsi to zvládla. Takže načtenou na Helpu. Ilona

6. ledna 2007, 15:01:57

Jana

Ahoj tak už jsem to našla a také se zapojila do diskuse na téma parte. Nemám v tom ale moc podporu doma, tak brouzdám internetem na těchto stránkách vlastně tajně.

7. ledna 2007, 19:25:11

Ilona

Přesně tak. I já tu brouzdám tajně a než svůj noutˇas vypnu, vymazávám tyhle stránky z historie. Manžel bere nemoci duševní za bláznovství a nechce se o tom ani bavit. Potřebuje to asi čas. Mně se na Helpu líbí, že si najdu odpovědi na některé své otázky i ve starších tématech. Ohromné štěstí mám, protože od listopadu jsme si pořídili trvalé připojení k netu. Dříve jsem o těchto psych. problémech nic nevěděla. Překvapuje mně, kolik lidí trpí. Ahoj, hezký nový týden. Ilona

7. ledna 2007, 21:49:43

Moon

Ahoj vsichni, docela me překvapuje, kolik rodinných příslušníků nechápe, že někoho může potkat deprese. Takže vzkaz všem "chápajícím" manželům a manželkám. Právě vy, naši drazí, by jste nám "pacientům" měli být oporou. Vím o čem mluvím. problémy jsem měl už několikrát a vždycky mi největší oporou byla manželka - a to toho má sama víc než dost (máme tři malé děti). Jinak se mi líbí www .internetporadna.cz kde se dá zadat dotaz a jsou tam zajímavé osobnosti. A můj "příběh" můžete sledovat v diskuzi "Citalec a Neurol - zkušenosti s užíváním". Mějte se a držte se.

17. února 2007, 17:47:48

Bea

Ahoj lidi, chci vám napsat mé zkušenosti antidepresivy. Před osmi léty jsem popravé pocítila co je to úzkost a deprese, měla jsem problémy s manželem a tak jsem navštívila psychiatra, který mi napsal Seroxat. Začala jsem ho užívat a po dvou týdnech deprese byla tatam, léky jsem nedobrala a další návštěvu u lékaře zamítla. Tehdy ještě nebyl net a tak jsem nevěděla, že ty to léky je třeba dobrat a postupně vysazovat. Celých osm roku jsem měla klid až do té doby. Deprese se vrátila a opět mám na stole Seroxat. Je super, že si o tom můžeme napsat. Bojujme a nevzdávejme se.

4. března 2007, 12:42:27

KATKA

PROSÍM MÁM BRÁT SEROXAT ALE BOJÍM SE ŽE STLOUSTNU BRALA JSEM HO PŘED 4 ROKY A DEPRESE SE VRÁTILA PROSÍM NAPIŠTE MI NAMEIL killbilla120@seznam.cz

15. října 2008, 18:25:20

katka

BEO PROSIM NAPIS MI NA MEIL killbilla120@seznam.cz

3. května 2009, 13:45:43

Ilona

Beo, tolik jsem ti toho napsala a ono se to smazalo, do pytle. Přejdi níž, jsme teď v diskusi Citalec a neurol, je tam přes 70 příspěvků, podle toho to taky najdeš. Jak psal Moon. Moc mně zajímájí tvoje zkušenosti, myslím, že mám úzkosti a deprese posílené díky manželským problémům-. Jako Ty ? Beru Citalec AD. Chodím k psych. Teda začínám chodit, protože cítím, že mi tahle terapie pomůže. Internet je skvělá věc. Pa Ilona - Icik

13. března 2007, 18:37:26

maerketka1 poděkování

našla jsem u mamky antidepresiva, vím to, protože jsem je brala taky, chtěla bych jí nějak pomoct, vím, že být v depresích není lehké, neporadili byste mi??

21. března 2008, 11:20:36

shadow288

Ahoj všem, taky tím trpím a to je mi 20 let a čeká mě životní zkouška - absolutoria. Do té doby se musím dát dokupy, protože jak jistě víte, tak člověk by chtěl nejraději utéct, než aby to podstoupil, protože má tak hrozný pocit, že by chtěl na místě umřít, odejít a už se nevrátit. Chci žačít nový život, cítit se lépe...mám naplánovanou návštěvu psychologa, snad budu taky tak šťastná jako paní či slečna v hlavním příspěvku....protože takhle se už žít nedá!

21. října 2008, 21:50:42

Josef Novák1 poděkování

Několik roků jsem trpěl panickými atakami a stavy všeobecné úzkosti. Užíval jsem prášky, chodil na terapii, hledal rady na inetu a výsledky byly nic moc. Nakonec mi hodně pomohla kniha "The anxiety & phobia workbook", kterou jsem si objednal z Ameriky. S její pomoci jsem postupně problémy začal zvládat. Prášky jsem úplně vysadil. Po létech přežívání tak rychlá změna a k lepšímu, že jsem se rozhodl dát o ní vědět všem, kteří trpí podobným i problémy. Vytvořil jsem o knize stránky: ht tp://uzkostfobie.wordpress.c om/ Bohužel, kniha je v angličtině, ale snad se ji podaří vydat i v češtině.

23. února 2009, 18:49:44

Josef Novák

V minulém odkazu je chyba. Správně má být: ht tp://uzkostfobie.wordpress.c om/

23. února 2009, 18:51:59

Radovan2 poděkování

Zajímavý článek na téma deprese je zde http://www.hrdlo.cz/?p=1

26. března 2010, 21:18:38

lUKYNEK

www.agorafobieuzkostideprese.717.cz

27. září 2010, 20:09:17

michal1 poděkování

myslím,že toto stojí za přečtení.... trošku jiný pohled na věc http://www.uzkost.webzdarma.cz

7. října 2010, 21:03:52

Venca

Děkuju, moc mi tohle pomáhá. trpím úzkostí dva roky a dva měsíce se léčím. Je to těžké. Ale když vidím, že to jde... Hodně štěstí vám i mě, přátelé.

2. května 2013, 18:41:36

Veronica1 poděkování

Chci Vás všechny podpořit! Sama jsem depresemi netrpěla, ale můj přítel ano - takže znám zase tu druhou stranu problému, která také není snadná. Věřím, že v sobě najdete sílu a odvahu ke změnám. S přítelem jsme napsali sérii článků o depresích - třeba Vás to inspiruje nebo jakkoliv pomůže. Vše můžete změnit a nikdo Vám nepomůže tolik, jako vy sami. Slíbené články: http://otevrisrdce.cz/category/clanky/deprese/

15. ledna 2014, 14:53:20

David

Ahoj Všem, můžete mi někdo poradit, trpím Generalizovanou úzkostnou poruchou a obsedantně kompulzivní chorobou. Mám časté nucení na močení a problémy se zcela vymočit, už jsem byl třikrát na urologii a nic mi nezjistili. Nevím zda je to vše z mé úzkosti. Nemáte někdo prosím podobné problémy? Předem díky za rady.

14. dubna 2015, 14:39:33

Bára

Ahoj, není to úplně lehký, ale dá se to zvládat tak, že okolí ani netuší, že vás něco trápí. Na svém blogu píšu o tom, jak se se strachem a úzkostmi vyrovnávám každý den. Můžete se nechat třeba inspirovat. Mějte se. :)

8. ledna 2016, 13:02:41

Michaela

Ahoj Báro, kde najdu ten Váš blog prosím?

5. února 2016, 08:55:30

Móňa

Taky tím trpím už čtvrtým rokem, vyzkoušela jsem všelijaké léky a na chvíli jsem měla klid, ale je to jak na houpačce jsem z toho neštastna. Teď zkouším terapie, tak doufám že pomůžou. Hlavně co mě nejvíc trápí tak jsou závratě a únava, máte to někdo taky tak? Děkuji za info...

5. března 2016, 19:35:38

Jean

pro všechny : příčinou jsou mikroparaziti, poškozují celou CNS ( chlamydie ) je potřeba vyčistit tělo ATB i alternativně a potom léčit CNS pupalka, B 12, kozlík, bělotrn atd.

5. března 2016, 22:04:17

Móňa

Pracuji v nemocnici a nechala jsem si udělat veškere krevní testy včetne chlam.a vše ok. Tak tudy cesta nevede.

6. března 2016, 09:08:19

Jean

musela by si mít jedině test PCR jinak ELISA je k ničemu a posuzují se příznaky nemoci, chlamydie a ostatní se většinou neléčí, podle příznaků jsou to mikroparaziti.

6. března 2016, 09:41:50

Dominika

Zdravím Vás, mám 21 let a už užívám antidepresiva 2 roky. Brala jsem taktéž xanax ale ten jsem vysadila již před měsícem. Trpěla jsem panickou poruchou. Zazivala jsem hrozné stavy. Bušení srdce, úzkost(ale opravdu hroznou), potíže s dýcháním, zmatenost, pocit, že žiju ve snu. Dostavila jsem se k psychiatrovi a ten mi předepsal Arketis a Xanax. Trvalo to asi 3 měsíce a bylo to už v pohodě ale pořád jsem měla ten zvláštní pocit jakobych žila ve snu. Teď jsem měla začít vysazovat a před 3 dny mi začali opět úzkosti. Opravdu hrozné!! Nemůžu chodit do práce a vůbec si nedokážu poradit, co mám dělat při těch uzkostech. Psychiatr mi nasadil Cipralex a zase xanax + musím docházet k doktorovi na injekci(na uklidnění). Mám strach, že přijdu o přítele, že to takto semnou nevydrží. Že bude mít pocit, že ho tímto způsobem v něčem brzdim. Vím, že bude líp ale když přijde úzkost tak si nedokážu představit, že budu zase někdy žít normálně. Mimochodem, úplně první záchvat mi to způsobila marihuana! Nedokážu se dát dohromady, ale uklidňuje mě si číst v diskuzich a vlastně si uvědomuju, že nejsem jediná, která na úzkosti trpí. Budu ráda za každé rady..co mám dělat při uzkostech? Děkuji moc a vsem držím palce!!!!

25. března 2016, 11:00:06

Jean

dej si udělat test na chlamydie a pokud to nebude CPN, tak je to od marihuany, již jsem se s tím sešel, ale na to nemám radu kde je CNS poškozena, možná pupalkový olej a B12 :-)

25. března 2016, 13:13:33

Přidat nový komentář

Neradi počítáte? Přihlášení uživatelé nemusí.

[ pravidla diskuse ]
Nové články emailem
Inzerce http://www.doktorvkapse.cz/astmainfo/
Anketa
Jak řešíte u svých dětí popraskané a bolavé koutky úst?
Zatím hlasovalo 61 lidí.
Inzerce http://www.mamlupenku.cz
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Máťa (pocení v podpaží) 1. prosince 2016, 12:57:04

Kola v podpažích na košilích a tričkách a pocení nohou už jsou minulostí. Začal jsem… Diskutovat

• Karel (Citalec a Neurol-zkušenosti s užíváním) 30. listopadu 2016, 22:55:04

Dobrý večer ja jsem prošel všelijakyma vyšetření a nic mám to od te doby co jsem měl… Diskutovat

• ŽIVOT (darování orgánů) 3. prosince 2016, 06:03:53

Zdravím. Chtěla bych ještě mít plnohodnotný život s dětmi a k tomu potřebuji ledvinu.… Diskutovat

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.