Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Úzkost, deprese

Ahoj všichni co trpíme úzkostí, i já jsem se trápila, patnáct let! Úzkost jsem nejdříve prožívala jen ze stresových situací ale postupem času se to stupňovalo a to tak, že jsem už nebyla schopná jít ani nakoupit, telefonovat, vařit, prakticky vše ve mě vyvolávalo panickou úzkost, nakonec přišlo to nejhorší strach ze strachu, nevěděla jsem co si počít a plánovala sebevraždu, paradoxně z ní jsem strach neměla! Až minulý rok v lednu jsem si řekla, že zkusím poslední možnost, navštívit lékaře a říct mu o svých potížích. Samozřejmě, že jsem se opět bála - jak vůbec zvládnu cestu za ním a pak jak mu to říct a také co si řeknou ostatní lídé, jsem blázen, bylo to peklo! Ale s vypětím všech sil jsem se svěřila a udělala jsem dobře!! Byla jsem odeslána na psychiatrické vyšetření, poté na psychoterapii - diagnóza úzkost, deprese a sociální fóbie. Nicméně jsem se nevzdala, začala jsem užívat antidepresiva Sertralin Hexal, chodit na psychoterapii a světe div se já začala opět normálně žít. Velmi se mi ulevilo! Dokonce jsem si udělala ridičský průkaz na který jsem v době svých úzkostí nemohla ani pomyslet! Jsem opět sama sebou, vyrovnaná a beze strachu, který nás tolik svazuje!! I rodina vše přijala a nikdo mě neodsoudil! Je pravda že " čekání na smrt je horší než smrt samotná !" a zde to platí dvojnásob!!! Všem kteří bojují a nevzdávají to držím palečky a těm kteří váhají a oddalují boj protože se obávají vzkazuji - NENECHTE SE NIČÍM A NIKÝM ZASTRAŠIT JE TO JEN NA VÁS!!!

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Ilona
3x

Ahoj. zní to optimisticky. Mám stejné pocity, jen ještě telefonování mi nevadí. Zato mám úzkost i strach z návštěv i vlastních dospělých dcer i rodičů. Přátelské návštěvy jsem už odbourala dávno, jen 2 kamarádky občas s vypětím sil zvládnu. Pomáhá doma manžel, nebo bručí ? A jak dojdeš na psychoterapii s fóbií z lidí? To mně taky děsí. Ilona

Jana
3x

Ahoj, trpím panickou úzkostí a strachem ze strachu, již asi rok užívám AD, nyní asi 3 měsíce neurol, mé potíže se moc nezlepšily, někdy je to lepší, jindy zase horší, největší strach mám chodit sama ven a být sama doma. Rodina mě nechápe, nejsou nadšeni, že musím brát AD, prý to nepotřebuji, ale já vím, že to bez nich nedokážu. Chtěla jsem se zeptat, co ti pomohlo ze všeho nejvíc se z toho dostat.

Luca

Zelený čaj žen Chai 3xdenne a sama se sebou mluvíta říkat já JSEM svým pánem a rozhodují jak se budu cítit.ja 3mesice na nemocenské kvůli tomu a už JSEM ready

Ilona

Snad to najdete, já se v internetu teprve učím. Přejít na DISKUSE. Ilona

Jana

Já se na internetu taky teprve učím, přešla jsem na to Help 24, ale bohužel žádnou odpověď jsem tam nenašla.

Ilona

Na Help 24 nebyla konkrétní odpověd´ na otázku. Tam se musíš zaregistrovat a zvolit téma a sama napsat dotaz, nebo najít vyhledávačem. Je to snadné. Taky jsem to zvládla. Jde o to, že tam je stále 10 až 20 lidí na diskusi. Kdežto tady 2 za týden. Dej mi tady vědět, jak jsi to zvládla. Takže načtenou na Helpu. Ilona

Jana

Ahoj tak už jsem to našla a také se zapojila do diskuse na téma parte. Nemám v tom ale moc podporu doma, tak brouzdám internetem na těchto stránkách vlastně tajně.

Ilona
2x

Přesně tak. I já tu brouzdám tajně a než svůj noutˇas vypnu, vymazávám tyhle stránky z historie. Manžel bere nemoci duševní za bláznovství a nechce se o tom ani bavit. Potřebuje to asi čas. Mně se na Helpu líbí, že si najdu odpovědi na některé své otázky i ve starších tématech. Ohromné štěstí mám, protože od listopadu jsme si pořídili trvalé připojení k netu. Dříve jsem o těchto psych. problémech nic nevěděla. Překvapuje mně, kolik lidí trpí. Ahoj, hezký nový týden. Ilona

Bea
1x

Ahoj lidi, chci vám napsat mé zkušenosti antidepresivy. Před osmi léty jsem popravé pocítila co je to úzkost a deprese, měla jsem problémy s manželem a tak jsem navštívila psychiatra, který mi napsal Seroxat. Začala jsem ho užívat a po dvou týdnech deprese byla tatam, léky jsem nedobrala a další návštěvu u lékaře zamítla. Tehdy ještě nebyl net a tak jsem nevěděla, že ty to léky je třeba dobrat a postupně vysazovat. Celých osm roku jsem měla klid až do té doby. Deprese se vrátila a opět mám na stole Seroxat. Je super, že si o tom můžeme napsat. Bojujme a nevzdávejme se.

KATKA
1x

PROSÍM MÁM BRÁT SEROXAT ALE BOJÍM SE ŽE STLOUSTNU BRALA JSEM HO PŘED 4 ROKY A DEPRESE SE VRÁTILA PROSÍM NAPIŠTE MI NAMEIL [email protected]

katka
1x

BEO PROSIM NAPIS MI NA MEIL [email protected]

Ilona

Beo, tolik jsem ti toho napsala a ono se to smazalo, do pytle. Přejdi níž, jsme teď v diskusi Citalec a neurol, je tam přes 70 příspěvků, podle toho to taky najdeš. Jak psal Moon. Moc mně zajímájí tvoje zkušenosti, myslím, že mám úzkosti a deprese posílené díky manželským problémům-. Jako Ty ? Beru Citalec AD. Chodím k psych. Teda začínám chodit, protože cítím, že mi tahle terapie pomůže. Internet je skvělá věc. Pa Ilona - Icik

maerketka
1x

našla jsem u mamky antidepresiva, vím to, protože jsem je brala taky, chtěla bych jí nějak pomoct, vím, že být v depresích není lehké, neporadili byste mi??

shadow288
1x

Ahoj všem, taky tím trpím a to je mi 20 let a čeká mě životní zkouška - absolutoria. Do té doby se musím dát dokupy, protože jak jistě víte, tak člověk by chtěl nejraději utéct, než aby to podstoupil, protože má tak hrozný pocit, že by chtěl na místě umřít, odejít a už se nevrátit. Chci žačít nový život, cítit se lépe...mám naplánovanou návštěvu psychologa, snad budu taky tak šťastná jako paní či slečna v hlavním příspěvku....protože takhle se už žít nedá!

Venca
1x

Děkuju, moc mi tohle pomáhá. trpím úzkostí dva roky a dva měsíce se léčím. Je to těžké. Ale když vidím, že to jde... Hodně štěstí vám i mě, přátelé.

David

Ahoj Všem, můžete mi někdo poradit, trpím Generalizovanou úzkostnou poruchou a obsedantně kompulzivní chorobou. Mám časté nucení na močení a problémy se zcela vymočit, už jsem byl třikrát na urologii a nic mi nezjistili. Nevím zda je to vše z mé úzkosti. Nemáte někdo prosím podobné problémy? Předem díky za rady.

Pavel

Dobrý den, vámi popsané okolnosti a problémy se na mě plně vztahují. Urolog (navštívil jsem jich více) už vyjádřil domněnku, že by se mohlo jednat o psychosomatický problém. Nějakou dobu jsem byl v lepší psychické pohodě a vše se začalo zlepšovat (částečně mi možná i pomohl lék Tamsulosin HCL mylan). Teď se mi to v hlavě zhoršilo, stejně tak mi začali mé urologické problémy. Mimo jiné mám v oblasti třísel a rozkroku rezavé bolesti, které jsou mými psych. problémy nejspíš také způsobeny. Je to bohužel v hlavě. Beru AD, ale občas to není život, který bych si představoval...

Bára

Ahoj, není to úplně lehký, ale dá se to zvládat tak, že okolí ani netuší, že vás něco trápí. Na svém blogu píšu o tom, jak se se strachem a úzkostmi vyrovnávám každý den. Můžete se nechat třeba inspirovat. Mějte se. :)

Michaela

Ahoj Báro, kde najdu ten Váš blog prosím?

Móňa
1x

Taky tím trpím už čtvrtým rokem, vyzkoušela jsem všelijaké léky a na chvíli jsem měla klid, ale je to jak na houpačce jsem z toho neštastna. Teď zkouším terapie, tak doufám že pomůžou. Hlavně co mě nejvíc trápí tak jsou závratě a únava, máte to někdo taky tak? Děkuji za info...

Jean

pro všechny : příčinou jsou mikroparaziti, poškozují celou CNS ( chlamydie ) je potřeba vyčistit tělo ATB i alternativně a potom léčit CNS pupalka, B 12, kozlík, bělotrn atd.

Móňa

Pracuji v nemocnici a nechala jsem si udělat veškere krevní testy včetne chlam.a vše ok. Tak tudy cesta nevede.

Jean

musela by si mít jedině test PCR jinak ELISA je k ničemu a posuzují se příznaky nemoci, chlamydie a ostatní se většinou neléčí, podle příznaků jsou to mikroparaziti.

Dominika
1x

Zdravím Vás, mám 21 let a už užívám antidepresiva 2 roky. Brala jsem taktéž xanax ale ten jsem vysadila již před měsícem. Trpěla jsem panickou poruchou. Zazivala jsem hrozné stavy. Bušení srdce, úzkost(ale opravdu hroznou), potíže s dýcháním, zmatenost, pocit, že žiju ve snu. Dostavila jsem se k psychiatrovi a ten mi předepsal Arketis a Xanax. Trvalo to asi 3 měsíce a bylo to už v pohodě ale pořád jsem měla ten zvláštní pocit jakobych žila ve snu. Teď jsem měla začít vysazovat a před 3 dny mi začali opět úzkosti. Opravdu hrozné!! Nemůžu chodit do práce a vůbec si nedokážu poradit, co mám dělat při těch uzkostech. Psychiatr mi nasadil Cipralex a zase xanax + musím docházet k doktorovi na injekci(na uklidnění). Mám strach, že přijdu o přítele, že to takto semnou nevydrží. Že bude mít pocit, že ho tímto způsobem v něčem brzdim. Vím, že bude líp ale když přijde úzkost tak si nedokážu představit, že budu zase někdy žít normálně. Mimochodem, úplně první záchvat mi to způsobila marihuana! Nedokážu se dát dohromady, ale uklidňuje mě si číst v diskuzich a vlastně si uvědomuju, že nejsem jediná, která na úzkosti trpí. Budu ráda za každé rady..co mám dělat při uzkostech? Děkuji moc a vsem držím palce!!!!

Jean

dej si udělat test na chlamydie a pokud to nebude CPN, tak je to od marihuany, již jsem se s tím sešel, ale na to nemám radu kde je CNS poškozena, možná pupalkový olej a B12 :-)

Lukin

Ahoj dala by si my e-mail chtěl bych se té optat jak se ti daří a popovídat si o tom , mě je 20 a taky mě trápí tyhle obtíže a vyvolala my to taky před 3 lety marihuana.Lukin

Jean
1x

Ahoj, nemáš to kouřit, je to blbost, léčba bude trvat asi roky :-)

Dencas
2x

Ahoj ,mam podobny problém ,před 6 lety se mi rozvedli rodiče ,byl soud o domácí násilí,páchané na nás od malá ze strany otce ,začala jsem tenkrát užívat antidepresiva,pak nastal pocit že je nepotřebují ,začala jsem hulit a to jediné mě uklidňovalo každý den .Mezi prsty mi moji chybou uteklo 6let života ,které si skoro nepamatuji,i když toho šílené lituju,vím že ten čas už zpátky nevrátím ,ani to vše co jsem tím ztratila.Byla jsem inteligentní, společenská,aktivní holka,teď jsem troska bez přátel a bez chuti žít,každý den přemýšlím jak to peklo v mojí hlavě ukončit .6 let žiju dvojí život,kdy své rodině ,nalhávat že žiju normálně a nadruhy straně jsem se pohybovala v kruhu "přátel" s kteryma sem hulila a na nic nemyslela .Nakonec se mi ti přátelé vysmáli,když jsme přiznala problém s trávou..Dnes jsem poprvé přiznala své mamce,ze mam psychicky problém ,jen ji nedokážu do očí říct že jsem ji takovou dobu lhala a hulila ..Zítra bych měla jít k doktorce a všechno vyklopit,mám hrozný strach , stydím se ,před doktorkou,mámou a nejvíc před sebou ..Pokud tu je někdo se stejným problémem ,budu jen ráda když si bude chtít pokecat ..Nikdo mi v tom nerozumí ,pokud jsi na tom stejně napiš mi na : [email protected] ..

Tom
1x

Ahoj vsichni , mam jiny problem.. Moje pritelkyne ma za sebou spoustu spatnych udalosti z let minulych i ne tak davnych.. napr. Umrti dcery ☆14 , letos by ji bylo 18-19let ,loni ☆maminka .. ale i nejake pozitiva jako narozeni nasi prekrasne a zdrave dcerunky .. Na neurolu byla prkticky min.2roky zvisla a pak jsme si spolu zacali no a hlavni cil pro mne bylo odpoutat ji od toho zakopavani se a smireni s tim ze uz neni proc se zase zvednout a snazit se.. Verte nebo ne stalo to vsechno pozitivni co jsem mel a technikou rozptylovani myslenek at to bylo programem ,sexem jednoduchosti nevidet ve vsem tu nejhorsi verzi se mi to skoro povedlo (nebo jsem z toho mel alespon ten pocit) nicmene... dceruska ma za dva dny rok a pritelkyne je najednou na podobnem bode jako tenkrat.. pricitam to vycerpanim a dlouhodobemu vytizeni mozna i tomu ze neni nikdo krom me kdo by si vyslechl co ji trapi nebo si jen tak mohla ulevit a vypovidat se a tak se ze mne jako partnera stal hromosvod a pricinou vseho spatneho jsem ja .. takze z partaka uz jen hromosvod a problemy nebo aspon pricina.. Vykivy nalad jsou az neuveritelne a byt to v krivce tak nevim jaka tabula by to musela byt aby se daly zmerit.... uz jsem vyzkousel skoro vse ale vzdy to ma jen kratky ucinek a pri prvni spatnem dni ci spatne pochopene vete okamzite zklouzava zpet a resime moje odstehovani nebo ze si ublizi ..skrze nesmyslnou hadecku je to tyden vycitek , vyhruzek dohadu,prevraceni vet atd. Nechci at skonci zase u neurolu ale pokud ji nedostanu k lekari zmagorime vsichni a to nechci dopustit za zadnou cenu.. problem je ze vety typu : lasko ja uz nevim jak bych veci delal a rikal ..zkus prosim zajit za doktorem a treba to nejak vyresi on nebo aspon poradi...zni jako :Jed do Opavy jsi asi blazen... a vysledek jw presne opacny.. uznsi vazne nevim rady ale jako malo kdo vim jak uzjasna je kdyz je ji dobre a stasne moc ji miluju a to ani nemluvim o nasi holcicce kteroubmi dala a chci at alespon ona ma stastny zivot jak ma byt za nas oba ale pokud s tim neco neudelame tak nechcinani myslet na nasledky a dopady jake tobmuze mit..Tak to je vec se kterou bojujeme a kazda rada je k nezaplaceni..jinak vsem preju to nej a jak rekl jeden chytry clovek cituji; Kdyby kazdy clovek na svete vzal sve problemy a hodil je na jednu hromadu , nakonec by kazdy byl rad jen zabty sve....diky ahoj

Dita

Já mám dobrou zkušenost s doplňkem stravy - Persen. Je přírodní, žádná chemie ani návykovost.

Jana

Dito, je prosím Persen na lékařský předpis, nebo koupím jen tak v lékárně? A za jak dlouho Vám zabral prosím?

O.P.
4x

Přátelé, úzkosti a deprese jsou dar, jelikož bez nich bychom nepřišli na to, že je s námi něco špatně. Je to volání duše o pomoc, určitý alarm, že jdeme špatnou cestou. Nic se nám neděje náhodou. Sám se s tím potýkám řadu let a dnes jsem smířený s tím, že i když je střet s intenzivním strachem velice nepříjemný, vždy se někam posunu a většinou přijdu na konkrétní příčiny „proč“. Objevím tak nějak sílu uvnitř krize, na kterou bych v normálním stavu určitě nepřišel. Chce to mít ale jisté zkušenosti a něco si na začátku vytrpět. Vše má svůj důvod, ke kterému se za chvilku dostanu. Zprvu při první úzkosti, nebo depresi, člověk netuší co se děje, strach je násoben dalšími strachy ze strachů apod., propadá panice, zoufalství, plný pochybností, jedinou možnost, jak uniknout, vidí pouze v okamžité krizové lékařské pomoci a nasazením antidepresiv. Každý se brání a děsí už jen slovu psychiatrie (já přeci nejsem žádný blázen), bojí se si v tu chvíli cokoliv přiznat a snaží se vymyslet, jak z toho rychle ven a udělat za tím tlustou čáru. Takhle to ale bohužel nefunguje. Přátelé, zkuste vydržet, spolehnout se jen na sebe a projít tímto nejtěžším začátkem… Většina doktorů absolutně nechápe (ani nechce chápat) Váš individuální problém, nacpe Vám již ve futrech něco, co Vám vůbec nemusí sednout a celkově Vám bez debat antidepresiva zablokují emoční toky - postaví jakousi zeď v průchodu nezbytných emocí. Zbyde z Vás časem jen utlumená hromádka neštěstí bez citů a prožívání, která nepochopila volání své duše, odmítla zabojovat a snaží se svůj problém rychle vyřešit předáním svého problému někomu jinému. Je to Vaše individuální věc, nikoho jiného, a věřte, že nic se Vám neděje náhodou. Samozřejmě předáním problému těžko dojde k nějakému poznání, poznání sama sebe a okolí, ke kterému má právě prostřednictvím úzkostí dojít (zmíněný alarm duše). Jste rádi, že každý den odžijete, ale nic neprožíváte. Pokud je někdo přesvědčen, že to bez nich nejde a nedal by to, fajn, ale pokud je to ve Vašich možnostech, zkuste pro ně sáhnout až v těch nejkrajnějších případech. Důvody, proč se nám úzkosti a deprese dějí je ten, že po nás duše chce, abychom si udělali revizi – pořádek v životě, pořádek v sobě. Nejprve je dobré si přiznat, že Vaše jednání ovládá strach a dále si pak identifikovat dílčí strachy (z opuštění, selhání, zklamání, změny prostředí – každý má to své). Osobně jsem se díky úzkostem dokázal poprvé podívat do sebe (doposud jsem vše přisuzoval okolí, nebo prostě dokola nechápal důvod, proč se mi to děje - já chudák musím trpět a nevím proč). Uvědomil jsem si fakta, které jsem si nikdy předtím nepřiznával - že jsem lhář a nedělá mi problém lhát, podrazák, ubližuji svému okolí ve svůj prospěch, podvádím, nosím několik společenských masek, abych se zalíbil a zavděčil všem okolo… a přitom od všech čekal lásku, úctu, věrnost. V tu dobu jsem pochopitelně nevěděl , že pro okolí jsem absolutně nedůvěryhodný a nerozuměl jsem, proč se ke mně lidé obrací zády. Když sem si pak konečně přiznal, co jsem zač, jak jsem falešný a koukl se do sebe… tak začali dít věci! Zkuste třeba přestat zcela vědomě lhát (i různé mikrolži spoustukrát za den) a budete zírat, co se začne ve Vašem světě dít. Na to brzy pochopíte, jak moc lžete hlavně sami sobě a nadále budete objevovat své sebehodnoty, stavět na nich a vážit si stále více sebe. Každý tímto probráním sama sebe brzy pochopí příčinu, proč se mu stavy depresí a úzkostí dějí. Například zjistí, že se obklopuje právě toxickými lidmi, lháři, podvodníky… a časem dojdete k tomu, že je třeba udělat generální úklid a některé lidi ze svého života úplně odstranit. Tímto postupným osobním vývojem lze dojít k tomu, že se člověk v životě nemusí bát vůbec ničeho. Chce to na sobě intenzivně pracovat. Já bych byl bez úzkostí nejspíš arogantní, sobecký a despotický zabedněnec, ignorující okolní svět. Je to nesmírně složitý boj, ale na konci čeká opravdové štěstí a láska. Co na závěr mohu doporučit, je zkusit žít podle „4 dohody“ (audioverze s J. Duškem je vyloženě zázračná) a samozřejmě, každý kdo si může dopřát osobního terapeuta, má velikou výhodu.

O.P.
2x

Osobně, když to na mě přijde (dnes už vím, že z konkrétního důvodu), tak si dopřeji čas, že se někam zašiju a snažím se přijít na příčinu. Někdy to trvá několik dní, a i si někdy mylně myslím, že jsem na to přišel. Ale úzkost dál trvá a to beru jako signál, že jsem věc ještě zcela nepochopil. To myšlení bolí, člověku jak kdyby měla prasknout hlava, ale nakonec to přijde.. jak když rozsvítíte žárovku a najednou jste o životní level dál, plni poznání a klidní. Moje žena toto ale třeba neovládá a k poznání se dostane jen díky své terapeutce (jdou na to jinou cestou). Chodí k ní už pár let, přitom nemá žádné problémy, jen se chce sama posunout. Dnes víme, že bysme se bez jejího kroku, současně s mým vývojem díky úzkostem, dávno rozvedli. PS: Vykašlete se za honbou za penězi, která Vám žádné štěstí nepřinese = na život věnovaný práci. Věnujte se dostatečně sobě, své rodině a přátelům, zahoďte mobil a počítač, které Vás odklání od opravdového života. Sportujte, otužujte se, zkuste dechová a meditační cvičení a milujte se takoví, jací jste, protože jednou byste mohli litovat promarněného života.

Lucy

Naprosto perfektně řečeno👍

Lucie

Ahoj, potrebovala bych radu. Nejsem si jista, ze se jedna o uzkost, ale stavy mam naprosto hrozne. Vyvolal mi je hodne tezky porod, kdy do me napichali plno opiatovych injekci. Nemuzu spat, mam jakoby klepavku, zimnici, hrozne se potim, zapominam dychat, strach o zdravy rozum, z toho vseho panika a zmatenost, neskutecna unava, strach, sevrene hrdlo. Kdysi jsem trpela panickou poruchou, ta se mi taky vratila. Do toho se musim starat o domactnost a male miminko. Beru 3tyden AD escitslopram, ale nevim jestli na tohle zabere kdyz to do ted nepomohlo. I kdyz je to trosku lepsi. Uz to doslo do takove faze ze jsem jela na dva dny do nemocnice, aby mi vyvaratili psychozu. Jedine co me “zachrani” je neurol, ale tomu se snazim vyhybat protoze vim co dokze. Prosim nevite jestli se jedna o uzkost? Jsem docela v koncich a v mem okoli neni mozne sehnat poradneho psychiatra ani psychologa. Dekuju za kazdou radu.

Pája

Ahoj, už je to dva týdny co si psala, ,ale určitě jsou to úzkosti. Honem k psichyatrovi pro AD a neurolu se neboj na úzkosti stejně nic jiného nepomáhá, teda aspoň mě ne. Já mám rivotril na Obsedantně kompulzilní poruchu z toho mám úzkosti.

Pája

Hledám někoho kdo má také úzkosti a mohla bych si s ním popovídat, nikoho takového neznám. Zabraly vám na úzkosti antidepresiva a případně jaká? Já mám Argofan a nezabral, mě to dokáže utlumit pouze rivotril.

Aneta Žol

Poradte prosím co na uzkost a stres. Nevím teda 100% jestli je to uzkost a stres no ale po večerech mám prostě takové divné stavy. Dost mě to vyčerpava a mám i problém se spankem. Je pravda, že toho mám teď hrozně moc v práci a musím řešit dost věcí, ale to se jen tak nezlepší a už to trvá delší dobu. Neřešili jste něco podobného?

Máťa

Na jaře jsem řešila podobné problémy se spánkem, věčně jsem se budila z takových stresových stavů klidně i 15krát za noc (pak už jsem to ani nepočítala..,) Stalo se mi poté i to, že jsem se nedokázala s únavou soustředit v práci. Stres se mi vlil do žil vždy večer, kvůli tomu, co všechno musím stihnout, a tak. Nakonec jsem se rozhodla dobře pro bylinky na spánek. Nejlépe mi však pomohlo dlouhodobé užívání ašvagandy od Ašva s withanolidy působicí na stres a úzkost. Tohle mi moc pomohlo s mými stresovými a úzkostnými stavy a stalo se tak, že už dokážu normálně a hlavně tvrdě spát!! Zkuste klidně tedy to.

Anna B
2x

Dobrý den, S úzkostí a depresí jsem žila 30 let a vyléčila jsem se, V první řadě jsem přesvědčena o tom, že ÚZKOST A DEPRESE NEJSOU NEMOCI V PRAVÉM SLOVA SMYSLU, ALE OPRAVDU VELKÁ BOLEST ZE ZRANĚNÍ DUŠE !!! , zranění které jste si nezpůsobili sami, ale v mnoha případech vám je způsobil někdo jiný, nebo někdy něco jiného. Pokud máte pocit, že se díky úzkosti a deprese zasloužíte pohrdání, je to hodně podobné tomu jako byste čekali pohrdání za to, že vás napadl nějaký agresivní útočník, způsobil fyzické zranění, s tím spojenou bolest, Pokud takto svůj problém vysvětlíte lidem, kolem vás a nepocítí k vám soucit a s tím spojenou ohleduplnost, nejsou to vaší přátelé. U mě se projevila úzkost a s tím spojená deprese asi ve dvaceti letech, dostala jsem svoje první antidepresiva a na dobu asi půl roku přišla úleva, vrátila se s o to větší silou později. Pak přišli psychiatři, kteří mi stále předepisovali nová antidepresiva, která fungovala jen na nějakou dobu a psychologové, kteří používali různé metody k mému uzdravení a které nefungovaly, tím ani náhodou nechci tvrdit, že na někoho jiného by mohly fungovat. Celých více než dvacet dalších let se opakoval stále stejný scénář. moje úzkost se stupňovala. Stálo mě nesmírné úsilí abych ráno vůbec ráno vstala z postele, měla jsem noční můry, celý den se třásla hrůzou a vůbec jsem neměla tušení z čeho mám takový strach. Nakonec přestaly antidepresiva působit úplně a moje bolest byla tak nesnesitelná, že jsem se uchýlila k alkoholu , který alespoň na chvíli ulevil mé bolesti. Přesto jsem stále musela nějak fungovat, i když jsem toho měla hrůzu. Stálo mě nesmírné úsilí chodit do práce, nakupovat, umýt si zuby a dělat spoustu jiných věcí které musíme všichni dělat, každý den. Často se mi stávalo, že jsem řídila auto a předtím vypila láhev vína a je jen šťastná náhoda, že nic nestalo. Takhle jsem žila víc než dva roky. Byla jsem naprosto vyčerpaná jak psychicky i tak fyzicky. Potom jsem čirou náhodou našla a vzpomněla si na svoje zranění Pro moji matku jsem nikdy nebyla dost dobrá, pokud jsem něco neudělala přesně podle jejích potrestala mě. Trestala mě tak, že křičela na mě jak jsem hloupá, líná, že ji jen otravuju život, a že jsem k ničemu, často mě trestala i fyzicky. pocity, které jsem v těchto situacích měla. Byl to pocit křivdy – já se tak snažím a stejně to nikdo neocení, pocit smutku – jsem hloupá a tím nikdy nedosáhnu toho abych byla dokonalá a štěstí aby mě moje matka měla ráda. Nehorší ze všeho byl ale asi pocit strachu, pocit neuvěřitelné hrůzy – nejsem matce k ničemu a tak mě vyhodí z domu, já venku umřu a nemohu s tím vůbec nic udělat. Je to přesně to zranění, které se mi stalo a které mě bolí celých třicet let, protože se neléčilo, a bylo mi působeno často a poměrně dlouho. Uvědomila, že v současné době je situace úplně jiná. Jsem dospělá, mám zkušenosti a možnosti, jak se bránit. I kdyby se stalo, že nebudu mít na nájem a majitel domu ně vyhodí z bytu, mám docela velikou šanci, že najdu řešení a nezemřu sama venku na mrazu. Moje úzkost zmizela téměř okamžitě. Ze dne na den jsem úplně přestala pít alkohol, nepotřebovala jsem to. Kdyby mi tohle někdo vyprávěl a já jsem to nezažila na vlastní kůži, myslela bych si, že mě nutí věřit na skřítky a víly. Jedna pro mě velice důležitá poznámka, ZA TĚCH TŘICET LET JSEM VYSTŘÍDALA NĚKOLIK PSYCHOLOGŮ, ŹÁDNÝ Z NICH SE MĚ NKDY NEZEPTAL A ANI NEROZEBRAL MÉ ŠPATNÉ ZÁŽITKY Z DĚTSTVÍ !!!!! Ztratila jsem velkou část svého života tím, že jsem se musela zabývat svojí úzkostí a depresí, dnes žiju naplno, a možná i plněji než mnoho ostatních, proto mě nerozhází každá maličkost a nezabývám se malichernosti. Hodně odpočívám a kromě doby, kdy jsem v práci, si velice dopřávám luxusu být líná. Protrpěla jsem a vyhrála třicetiletou válku, myslím, že si to zasloužím. Pokud trpíte úzkostí, užívejte antidepresiva která vám sednou a pomáhají , ale vidím to tak, že to jsou jen tlumící prostředky které vám dají sílu hledat a vyléčit svoje zranění Pokuste se najít přítele, ať je to blízký člověk, psycholog nebo prostě někdo cizí, kdo tohle zažil a pomůže rozebrat a uřídit vaše myšlenky, zkuste se podívat na film moudrost traumatu a nepřestávejte to zkoušet a hledat.

Etsien

Chtěla bych napsat svoji zkušenost ohledně užívání antidepresiv a co mi funguje jako jejich náhrada přírodní cestou. Brala jsem antidepresiva typu - ty se zpětným vychytáváním serotoninu - na úzkosti a lehčí deprese. Pátrala jsem po informacích, jak si mohu jinak zvýšit hladinu serotoninu? Našla jsem a po vysazení chemických léků začala užívat: L-tryptophan (500mg v kapsli), je to aminokyselina, ze které se v těle serotonin tvoří. K tomu byl doporučen ještě vit B6 ve formě P-5-P, pro lepší vstřebávání a vit. B3. Z bylin jsem nasadila šišák bajkalský (400mg v kapsli) - ten by měl působit antidepresivně a rozchodnici růžovou, která by také měla mít vliv na hladinu serotoninu. Užívám trochu víc, než je doporučené množství - L-tryptophanu cca 2 ráno nalačno a 2 večer před spaním. Šišák také tak. A rozchodnici 2ks ráno. U Šišáku by se měla po 3 týdnech dělat v užívání týdenní přestávka. Další věc je, že hladina serotoninu je snižována kofeinem a alkoholem. Je dobré se těmto látkám vyhnout. Pro tvorbu serotoninu je také potřebná dostatečná doba spánku. Další důležitá informace, že ani příliš vysoká hladina serotoninu není pro psychiku dobrá. K příznakům příliš vysoké hladiny serotoninu patří mimojiné například bolest hlavy. Pokud se mi to přihodí, uvařím si kafe a hladina se sníží. Píši to primárně jako zkušenost pro ty, kteří trpí úzkostmi a ještě chemické léky nezačali brát a třeba se jim do toho moc nechce - jako variantu pro vyzkoušení. Mně to pomáhá. O všech výše uvedených látkách a bylinkách si můžete sami na internetu podrobněji počíst.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce