Inzerce

Sekundární prevence v prenatální péči

Sekundární prevencí nazýváme soubor prenatálních vyšetření, jejíž cílem je zjistit, zda se plod vyvíjí správně. Tato informace je důležití jak pro rodiče, tak i pro lékaře, kteří se budou po porodu o dítě starat. [ více ]

Inzerce
Odpovědi
Hana

Moje známá pracuje ve firmě vyrábějící jednorázové sady pro amniocentézu. Vždy ji velmi zaráží, že lékaři testovaným ženám zamlčují skutečnou pravděpodobnost, s jakou po amniocentéze potratí. Ženy, neblbnětě, procento, že potratíte dítě, na které se těšíte, není 0,5-2 procenta. Skutečné číslo je v závislosti na pracovišti 3-6 procent. Navíc je ca 15% riziko, že se z vašeho fyziologického těhotenství stane rizikové. K tomu je třeba dodat, že amniocentéza nezaznamená všechny vývojové vady a má i svou falešnou pozitivitu i negativitu. Ročně je i kvůli ní potraceno cca 50 úplně zdravých dětí! Ženy, čtěte víc o rizicích genetických testů! Pro vás je to ztráta dítěte, pro lékaře jen pouhá sekundární prevence a váš smutek je jim úplně ukradený!

Reagovatpoděkovatnahlásit

2. listopadu 2011, 13:25:54

Přidat nový komentář
 [ pravidla diskuse ]
Nové články emailem
Anketa
Co děláte, když vás začnou bolet záda?
Zatím hlasovalo 136 lidí.
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Petra (Rivotril) 20. října 2018, 14:10:38

Ahoj Jožko a Petře. Jožko, o konci Rivotrilu u nás nic nevím. Jestli má být konec kapkám?… Diskutovat

• Zdenek (Huntingtonova choroba: neúprosný rozsudek smrti) 21. října 2018, 12:54:06

co mám dělat když moje žena má tuto chorobu chodí do práce má důchod bere pražsky… Diskutovat

• Marketa Horova (bolesti kloubu) 22. října 2018, 15:20:44

Dobrý den, dobrá známá mě doporučila užívat vetsi dávku kolagenu a upravu jídelnícku.… Diskutovat

Napsali jste nám

Děkujeme Vám za všechny dotazy a připomínky.
Vaše redakce

Naši partneři
Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.