Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

zánět šlach

mám bolesti v oblasti achilovky,lékař mě půl roku předepisoval různé prášky.Posílal na rehabilitaci a nic nepomohlo.Nemohu nosit boty jenom pantofle jelikož se paty nesmí nic dotýkat,abych mohla vůbec chodit. Když nic nepomohlo,tak lékař řekl že se s tím musím naučit žít,že operaci nedoporučuje,protože je to velké riziko.Co s tím?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Sany
13x

Měla jsem zánět v obou Achylovkách současně,došlo to tak daleko,že jsem už skutečně nemohla chodit.Jeden lékař mi řekl asi to samé,co vám.Vyhledala jsem jiného lékaře,který mi obě Achylovky odoperoval,je to téměř tři roky zpátky a já jsem naprosto spokojená,cvičím,jezdím na kole,lyžuji.....Jsem přesvědčená o tom,že ta operace mě vrátila zpátky do běžného života.

Věra

prosím napište jméno lékaře, mám stejný problém

zuzana
15x

jje mi 17 let a již tři roky mě trápí zánět achilovek na obou nohách. často mi to otejká a bolí to do takové míry, že kolikrát nemůžu chodit. Doktoři si semnou neví rady na chirurgii to řešili sádrou, na ortopedii rehabilitací a na revmatologii častými odběry krve. Může mi někdo poradit co s tím mám dělat????

Hanka
1x

Stahnout kostene nárůstky a vyčistit zánět, poprvé mi to dělali na obou nohách ve 13.ti letech a vydrželo to až do 33.let, 3 roky se mi lékaři snažili pomoc vselijakymi novými metodami. Nakonec jsem sama uznala že jediná možná cesta je opět operace, je mi 37 a zrovna jsem 7.den po operaci,jedné achylovky,cítím se výborně,operace proběhla dobře,jediné minus, že nemůžu 14 dní na nohu šlápnout, chodím o dvou francouzských holých.

Marťas
39x

Asi tak 2 měsíce mně bolí achilovka. Začalo to jen takovými lehkými bolestmi při sportu. Hraju závodně florbal a na trénincích a zápasech jsem tomu nevěnoval žádnou pozorznost. Vždy jsem prvních 10-15 minut běhání trpěl bolestmi, ale ono se to pak nějak srovnalo a už to nebolelo. Při posledním tréninku před týdnem jsem téměř nemohl běhat, protože mě to strašně bolelo. Při normální chůzi to nebolí, ale stačí rychlejší chůze (běh ani nezmiňuji) a začne to bolet. Nevíte co s tím? Existují nějaké masti? Stačí nějakou dobu neběhat a ono se to samo časem srovná? Děkuji za upřímnou odpověď. Možno i na email: [email protected]

Ladas
10x

Je mi 21 let a hraji závodně kopanou. bolest v obou achylovkach mam uz 6 měsícu,vyzkoušel jsem uplne všechno-masticky,elktrolecby, vodni masaže, normální masáže,prášky,dokonce i 3 tydení dlahu,nic mi nepomohlo,a to ani 3 měsíční absolutní klid klid,při chuzi mě to nebolí ale kdyz se mam rozebehnout,tak ta bolest je velika. Rozhodl pro operativní řešení, nástup do spitalu mam za par dnu,tak uvidime jestli konečně přijde zlepšení.

Aleš
13x

Má už asi tak rok a půl bolesti pravé achilovky v části, kde se upíná na patu. Začalo to z ničeho nic, jen pravá noha. Navštívil jsem tři doktory.. První dva mi naordinovali elektroléčbu a rázové vlny a různé masti - nic nepomohlo. Až ten poslední mi achilovku opět zkontroloval ultrazvukem a řekl mi, že mám výrůstek na patě, který je třeba odoperovat, ale že operace nedělá a mám si prý někoho na to sehnat sám. Zatím jsem na operaci nešel, sháním doktora v Brně, může mi někdo prosím poradit s kým má dobré zkušenosti. Měl někdo něco podobnýho a jak to vyřešil. Všem moc předem děkuju za rychlou reakci. P.S. Ještě mám dotaz na Sanyho, kdo ti to operoval, a můžeš mi napsat na mail [email protected]. Na tento mail mi prosím odpovídejte, díky. Aleš.

Martin
8x

Jde o častý problém , který je mimo mechanického poškození v nemocnici těžko řešitelný . 1. Šlachy nejsou vyživené - problémy se dřív nebo později objeví i jinde . 2. Jste překyselení - při testu se ozvou ledviny a budete i jinak omezení v pohybu = nedotknete se rukama země , nebo nespojíte ruce za zády . Při vhodném zásahu do zůčastněných systémů ( dýchání , výživa , cvičení a obklady ) potíže odezní do 2 týdnů . Kontakt a podrobnosti jsou na : zdravi-exoticka-kuchyne M

Dalibor
4x

souhlasim. Je potreba se povenovat telu - zkuste navstivit doktora zabyvajiciho se cinskou medicinou. Dale bych doporucil vlozky najit ortopeda, ktery pracuje s vlozkami Formthotics (vygooglete si). Mam osobni zkusenost a velice mi pomohlo na kolena. Takze budete mit osetreni zevnitr cinskou medicinou a take zvenku ustavenim spravne osy nohy.Preji hodne stesti

Jarda
5x

Já nevím jak Vám, já jsem si po mnohých léčebných metodách našel vysokotlakou rázovou vlnu na www.ibolest.cz, Achilovky splaskly a nebolí.

Věra Fojtů
1x

Zdravím, mám zánět šlach v zápěstí, doktor mi nařídil šetřit ruce,, ale mám zaměstnání u PC a tak s nimi dělám, jak se zánětu jinak zbavit?

Karel

Na zánět šlach bych vyzkoušel Traumeel. Prozatím mi pomohl i v jiných situacích, je to na záněty a pooperačná hojení a tak

Saša

To jsem rád že to slyším, doporučili mi ho na záda, tak doufám, že zapůsobí :-)

Kajda
1x

Jo to určitě. Ale hlavně se to hodně dává na bolavá záda. To jsou zas ty tablety traumeel

Petra
4x

tři roky mě bolí achilovka a oblast kolem kotníku. u kotníku mám otok a doktor před těmi třemi roky řekl, že symuluju. poslal mě na rentgen, tam všechno v pohodě, na m. resonanci, a tam řekli že mám možná natrhlou nějakou šlachu a dál to neřešili. omezuje mě to ve sportu a když vyjdu např. do velké zimy, tak mě to bolí a druhý den nemůžu chodit. poradíte mi peosím někdo, co mám dělat dál???

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce