Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Normalni porod ci cisarsky rez kvuli hemoroidum v tehotenstvi???

Ahoj, mam rodit naseho prvniho potomka jiz kazdym dnem a resim velike dilema! Trpim jiz nekolik let hemoroidy, byla jsem pred 4 lety na chirurgickem zakroku a od te doby az do meho tehotenstvi jsem mela od nich klid. Avsak tehotenstvi vse zhorsilo a dle konstatovani meho gynekologa bych mela spise zvolit cisarsky rez nez prirozeny porod, nebot se hemeroidy po porodu pry radikalne zhorsi. Nevim, jak se rozhodnout. Nechci se uchylit ihned k porodu cisarskym rezem, avsak neumim si predstavit, co me ceka, kdyz zvolim prirozeny porod...:-( Muzete mi nekdo poradit z vlastni zkusenosti, jak byste se rozhodli na mem miste? Dekuji za eventualni rady ci prispevky.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
asse
2x

Dobrý den chci o vašem stavu něco řici.Těhotenství ,porod a vše kolem má vliv a přinaší změny v oblasti malé pánve .Porod je spojen s zvyšením nitrobřišního tláku i s tím s možnosti vzniku hemoroidu,ale milá paní kvůli těmto obavam když budete mít porod cisař. řezem je to absurdní!!Rád bych vám pomohl během těhotenství i po porodu a pokud bude jediný důvod cisař. řezu hemoroid já s tím nesouhlasím ,jsem lékař a vím rizika každé operace

viki

Tenhle problém jsem měla taky, jen mi nikdo neporadil rodit císařem. Po porodu vytlačený konečník a bolesti horší než celý porod (výhodu to mělo - všechny maminy nadávaly na šití, já o něm ani nevěděla :-)) . Následně zácpa (ta je prý po porodu a při kojení vždy), šílené bolesti při stolici, fakt jsem brečela bolestí... trvalo asi půl roku, než jsem mohla normálně fungovat. Jako projímadlo se mi velmi osvědčila minerálka Zaječická hořká. Napodruhé bych toho císaře dost zvažovala, nemůže to být horší než to co jsem zažila.

boda
1x

Zaoberam sa rovnakou dilemou - prirodzene alebo cisarsky rez? Mam za sebou jeden porod a o necele 4 mesiace ma caka druhy Pred porodom som netusila co su hemoroidy a problemy s vyprazdnovanim. Po nom som zazivala nieco podobne ako viki. Obrovske bolesti pri vyprazdnovani, bolo to mnohonasobne bolestivejsie nez porod, k tomu krvacanie z konecnika, prehanadla neucinkovali a cipky len minimalne Dost mi pomohol Detralex no po dobrati sa problemy niekolkokrat opakovali. S dlhsimi prestavkami to cele trvalo zhruba dva roky po porode. Bola som na vysetreni u chirurga, ten mi povedal ze sa mi pri porode pravdepodobne vytvorila fisura - trhlina, ktora sa mi opakovane otvara. A tak rozmyslam ma zmysel absolvovat toto vsetko este raz len preto aby som si mohla povedat ze som rodila prirodzene? Vyhnut sa cisarskemu a hned nato hladat chirurga a mozno absolvovat operaciu hemoroidov? Naozaj neviem, ale zacinam sa priklanat k cisarskemu rezu. Uvidim co povie gynekolog

dvoVera
1x

Tak ja byla o vikendu v nemocnici z duvodu necekaneho spontalniho krvaceni (mam pomerne velke problemy s hemeroidy, ale vnitrnimi, takze me neboli, ale jiz mam trhlinu) a navic jsem po CS kvuli nepostupujicimu porodu (pred cca 1 rokem a ted jsem ve 28 tydnu), abych to schrnula krvacala jsem spontalne nekolikrat z konecniku, aniz bych sla na stolici a byl mi doporucen CS opet, ale tentokrat z duvodu hemeroidu. Takze taky nevim zda ma cenu zkouset rodit normalne, kdyz jsem mela nepostupujici porod a navic zacali tyto problemy (ktere se taktez zhorsili porodem a to jsem sla nakonec na CS)................jako pokud bych mela zhodinot CS a ponem, zlaty cisarsky rez oproto nepostupujicimu porodu, to byl doslova nekonecny horor plus pak jeste problemy s hemeroidy u kterych uz mi ted rekli, ze budu muset na operaci az nejak porodim.

Lenka

Mám bolesti v konečníku na WC chodím ale mám bolesti jako kdyby by mi něco mělo vylest

Lenka

Sem po porodu cisrem po dvojčatech

Klára
1x

já když byla na císaři, tak pro mě bylo nejvýhodnější zainvestovat a pořídit si pumpičku která mě uleví od bolesti, stála mě 4000 a stačilo mi si ji objednat v lékárně která ji pak poslala do nemocnice, kde mi ji lékař při zákroku nasadil a po 3 dnech na kontrole oddělal, představa to trpět bez té pumpičky je šokující

Martina

Dobrý den,mohu vědět název pumpičky co jste měla?Mě doporučila při CŘ hyalobarrier gel kvůli srůstum ale o tom co píšete jsem neslyšela.Mohla by jste prosím napsat více info?Děkuji

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce