Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Cukrovka - Diabetes mellitus

Diabetes mellitus zkracuje život průměrně o 8-10 let, v odborné literatuře bývá označován jako „tichý zabíječ“. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
luda
1x

Prosim v bezvedomi nepodavejte nic do ust. Muzete nemocneho udusit!!! Cukr lze podat cloveku, ktery s vami hovori.

Pavla
4x

Hledala jsem na internetu, jestli by nešlo nějak zjistit, jestli mám cukrovku, protože jsem začala mít pochybnosti. Našla jsem tohle : test-cukrovky.cz/?stranka=2 a docela mě to uklidnilo v podstatě šlo o stejné otázky, na které ptá doktor

Rudolf
16x

prosím,ví někdo dokolika jednotek je ještě cukrovka neškodná? Děkuji

Robinsonka
1x

Všeobecná zdravotní pojišťovna nabízí svým klientům preventivní edukační kampaň Aktivní diabetik. Kampaň Aktivní diabetik se zaměřuje na zlepšení životního stylu diabetiků ve věku nad 50 let. Součástí kampaně jsou i internetové stránky www.aktivnidiabetik.cz, které budou spuštěny v nejbližších dnech.

Tenep-cz
1x

Správně,pravdivě,přehledně a dokoce sem se dozvěděl co jsem potřboval..děkuju

Michala Chaloupková
10x

Mé babičce je 70 let a dlouho se léčila na vysoký krevní tlak a cukrovku. Dvakrát musela do nemocnice. Krevní cukr jí kolísal mezi 7 a 11 mmol. Brala denně 8 léků a musela hodně omezit svůj jídelníček. Pak jsem jí nabídla bylinné produkty české společnosti v Brně, užívala je a když po 2 měsících šla na kontrolu do nemocnice, překvapení bylo veliké! Tlak měla v normě, cukr klesl na 4,5 mmol a lékař jí snížil dávky léků. Teď se cítí vitálnější a plná života. Mohu Vám také pomoci :-). Napište mi: [email protected]

majinka
1x

http://www.diabetesaja.cz/

Rudolf

prosím vás,můžete mi zdělit ty léky a postup při užívání? Děkuji

J. Douša

Žiji s cukorovkou již 28 let a troufám sí říci, že těžiěště úspěšné léčby je v dodržování diety, která se na průběhu nemoci rozhodujícím způsobem podílí. Píchám si inzulín již téměř 15 let, z toho t.zv. dlouhý Naposledy BASAL2x denně. při němž se mi dařilo držet glykemii ráno na lačno mezi 4 až 7 mmoll, ale přes den se ty hodnoty dostávaly až na 12 - 14, což pochopitelně bylo špatné. Před 8 až 10 lety se mi začaly odchlipovat sýtnice a vlivem TK praskat v očích cévky. po 5 až 7 laserových operacích na specielním pracovišti FN na Karlově náměstí ase mi zrak spravil, ale při každé dietní chybě mi výrazně vuzrostla glykemie. Nyní již 1/4 roku jsem změnil dietu, tj. omezil tuky, glycidy a některé další potraviny. Píchám si 4x denně inzulín, přes den přžed jídlem 3x "rychlý" a na noc ten pomalý a celkově se mi glykemie zlepšila na hodnoty od 4,0 až po 7,0 i po jídle. Přitom jsem snížil váhu o 4kg aniž bych poxciťoval hlad a jím 6x denně. Ovoce a zelenina s luštěninami je na 1. místě, ale nevyhýbám se ani některým "zakázaným" potravinám. Především v malém množství!!! Jestli jsem měl před upravenou léčbou HbA 1c 6,3%, tak za 8 týdnů nastal po úpravě výrazný pokles této hodnoty na 5,0%. Pro zajímavost to to bylo 4 dny po Novém roce. Tak tedy Nežrat, nejíst vše a dodržovat pravidelnost !!!.

J. Douša

Žiji s cukorovkou již 28 let a troufám sí říci, že těžiěště úspěšné léčby je v dodržování diety, která se na průběhu nemoci rozhodujícím způsobem podílí. Píchám si inzulín již téměř 15 let, z toho t.zv. dlouhý Naposledy BASAL2x denně. při němž se mi dařilo držet glykemii ráno na lačno mezi 4 až 7 mmoll, ale přes den se ty hodnoty dostávaly až na 12 - 14, což pochopitelně bylo špatné. Před 8 až 10 lety se mi začaly odchlipovat sýtnice a vlivem TK praskat v očích cévky. po 5 až 7 laserových operacích na specielním pracovišti FN na Karlově náměstí ase mi zrak spravil, ale při každé dietní chybě mi výrazně vuzrostla glykemie. Nyní již 1/4 roku jsem změnil dietu, tj. omezil tuky, glycidy a některé další potraviny. Píchám si 4x denně inzulín, přes den přžed jídlem 3x "rychlý" a na noc ten pomalý a celkově se mi glykemie zlepšila na hodnoty od 4,0 až po 7,0 i po jídle. Přitom jsem snížil váhu o 4kg aniž bych poxciťoval hlad a jím 6x denně. Ovoce a zelenina s luštěninami je na 1. místě, ale nevyhýbám se ani některým "zakázaným" potravinám. Především v malém množství!!! Jestli jsem měl před upravenou léčbou HbA 1c 6,3%, tak za 8 týdnů nastal po úpravě výrazný pokles této hodnoty na 5,0%. Pro zajímavost to to bylo 4 dny po Novém roce. Tak tedy Nežrat, nejíst vše a dodržovat pravidelnost !!!.

Jozef
2x

10 let jsem bral Diaprel, moje naměřené hodnoty se pohybovaly v 7 mmol. Nyní mi lékař změnil léky a to Glyclade. V diskuzi o těchto lécích jsem nenašel žadnou zmínku o Vašich zkušenostech s tímto lékem. Víte o něm něco. Nebo máte s tímto lékem nějaké zkušenosti? Můj cukr se teď pohybuje mezi 12-18 mml.Díky za odpověď.

Tomáš Nevím
1x

Dobrý den, rád bych se podělil o zkušenost s neuvěřitelným přípravkem Hyiodine, které je velmi účinný v rámci léčby diabetických nohou. Mému dědečkovi velmi pomohl a zachránil mu nohu před amputací. Dneska jsem našel zajímavý článek o něm. Vyrábí česká firma Contipro http://www.tvrtm.cz/cesky-lek-na-hojeni-chronickych-ran-dobyva-evropu-id-4979.html

A.Šnoblová
5x

Dobrý den, moje dcera studuje střední zdravotní školu a při laborkách si dělali odběry krve a testovali je glukoměrem. Dceři vyšla glykemie 6,7 a paní profesorka jí doporučila navštívit dětskou lékařku. Paní doktorka dceři odebrala krev ze žíly a výsledky jsou prý v pořádku. Mám ale obavy, aby dcera neměla kolísavou hladinu glykemie. Dcera je baculka měří 168cm váží 73kg. Nechci paní doktorce diktovat co má dělat, ale v rodině se vyskytla cukrovka (v mladém věku) a tak mám strach. Co by jste nám poradila?

Míra
1x

Dobrý den,má cukrovka vliv na plodnost u mužů?Děkuji za odpověď.

Pavel Čejka

Dobrý den, naše firma se zabývá průzkumem veřejného mínění a pro našeho klienta shánímě 5 pacientů mající diabetes na rozhovor pro vyplnění dotazníku. Za účast Vám dáme 500 Kč v hotovosti, rozhovor bude trvat cca 45 minut. Zájemci prosím volejte na 731403556. Děkujia

Pavel Čejka

Dobrý den, naše firma se zabývá průzkumem veřejného mínění a pro našeho klienta shánímě 5 pacientů mající diabetes na rozhovor pro vyplnění dotazníku. Za účast Vám dáme 500 Kč v hotovosti, rozhovor bude trvat cca 45 minut. Zájemci prosím volejte na 731403556. Rozhovory probíhají v centrum rahy. Děkuji

zlata nováčková

Bu-Met z eshop.farmax.cz obsahuje kombinaci tří vitaminů, které zabraňují nadměrnému hromadění škodlivého produktu látkové přeměny v krvi - homocysteinu. Za výhodnou cenu s možností výhry cesty do zámoří.

Kamil Zabransky
1x

eshop.farmax nabizi souteze k mori. Ma taky zajimavou cenovou nabidku.

verča
2x

Treba maxicor je dobrym pomocnikem.

Alena Paiskerová
5x

Dobrý den, nedávno mi moje dobrá známá říkala o nové metodě léčby komplikací cukrovky tzv. MDM metodou. Prý se jedná o novinku v léčbě komplikací diabetu. Sama léčbu absolvovala a po skončení terapie se její zdravotní stav markantně zlepšil. Přestaly jí brnět konečky pstů i nohou a dokonce se jí zlepšil i zrak. Co ovšem nejvíce ocenila bylo to, že se po x-letech opět krásně vyspala - měla totiž v noci bolesti nohou. Slyšel o tom již někdo z vás ? Máte s tím někdo také zkušenosti? Děkuji Alena P.

Petra

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jeslti je cukrovka věcí dědičnosti? Když člověk s cukrovkou bude mít děti, budou i jeho děti mít cukrovku? Děkuji moc

Zuzana
2x

Vážení, ráda bych vás informovala o novém přírodním prostředku-Vitalbren, upravujícím hladiny krevního cukru a cholesterolu. Jedná se o výtažek z ovsa, získaný jen a jen fyzikální cestou. Dalšími kladnými efekty jsou hubnutí, odstranění zažívacích problémů a zlepšení imunity.

ivonečka
2x

no já tedy můj přítel má podle doktorů cukrovku 1.typu.Když na to přišli hned ho začali ládovat chemii a že si musí čtyřikrát deně píchat inzulín jinak zemře,ale jelikož já doktorum nevěřim ani nos mezi očima a myslim si že to jsou jen opraváři přinutila jsem ho aby to nebral a skusil masáže a ejhle přítel i po měsíci žije a co víc hodnotu má max do 6 mol a pak věřte doktorum

pepep
2x

milá ivonečko,pokud lékaři indikovali tvému příteli diabetes melitus I.pak se pravděpdobně nemýlili,a jestli nějakou chvíli inzulín bral ,nastala u něj tzv.remise,a to že jsi ho přinutila inzulín nebrat je velká pitomost,zajímalo by mě jak je na tom teď,po tvém léčebném doporučení...

Hana

Cukrovka je jednou z "civilazičních" chorob, o níž se účelově lže, že není známá příčina a že prý je "nevyléčitelná". Její vznik souvisí s dehydratací organismu a zvýšenou hladinou homocysteinu. Podstatou správného pitného režimu je čistá voda, kterou NELZE ničím nahradit (tzv. "nealko" nápoje, ..) a je nutné pít preventivně, ne až při pocitu žízně!! Tělo nutně potřebuje 2 litry čisté vody (mimo tu, kterou dostává v potravinách). Běžné "léčebné" metody jen prospívají komerčním zájmům farmaceutického průmyslu, NE pacientům. Přečtěte si článek na www.apostol.webnode.cz/na-zdravi-

Přemysl Michálka
2x

Na žádost uživatele byl tento diskusní příspěvek smazán

zetor.milda
1x

Mnohým, kteří mají všemožné příznaky diabetu, by pomohlo, kdyby ti jež diabetes mají, jim promluvili do duše. Nikdo nemá rád moralizování, ale každý, komu začínají vadit faldy, si rád vyslechne, že povzbuzením slinivky mohou snadněji o nadváhu přijít. A nejde jen o nadváhu. Vůbec si myslím, že čaj pro diabetiky by měli pít lidi, hlavně po čtyřicítce. Možná by se lidé měli zajímat co slinivce evidentně škodí. Např.: Pozor ale na obyčejné babky, při sušení se na nich množí parazit nedohub. "Babka se tak stane zdravotně závadnou. Nedohub (Verticillium), který po požití ohrožuje slinivku, se při sušení rozšiřuje i na všechny ostatní houby. Připravíte si tak dokonalý jed," varuje mykolog Jiří Baier. Zdroj: http://hobby.idnes.cz/jak-si-poradit-s-nadurodou-hub-hlavne-nesuste-babky-promeni-se-v-jed-1fw-/houby.aspx?c=A100830_103453_houby_mot

Andrea

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

honza

Dobrý den chtěl bych vás poprosit zda se dá cukrovka nějak jakoby přenášet na jiné lidi děkuji.

Pavel

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Lída

Už nevím, ale když Mudr. mě začne poučovat, že mám zvýšený cukr v krvi a tudíž okamžitě trpím cukrovkou a má ji z toho, že se láduji cukrem a piji vodu se šťávoubez přídavku umělých sladidel, zdá se mi, že když probírali Diabetes melitus a jeho příčinu vzniku, tak chyběla, stejně tak, když mi tvrdí,že za zvýšený cholesterol se cpu jen tučným bůčkem. Osobně se žádnými tuky necpu, cukrárny nenavštěvuji, protože na ně jednak nemám čas a ani peníze. A že si dám dvě kávy denně se lžičkou cukru, to snad je normální a z toho cukrovka nevzniká přece. Tohle napsat v písemce, když jsme měli zdravovědu na rekvalifikaci, tak mě okamžitě mgr. vyrazila a nepustila by mě ani ke zkouškám.

Kamila

Dobrý den, mám dobrou zkušenost s výživou Glucerna SR , dá se koupit v lékárně... Již několik měsíců kupuji a mám nejen úbytek v pase ale taky lepší výsledky... můžu jen doporučit.

Bára

Já sice nejsem cukrovkář, ale moje mamka nosí místo cukru v kabelce sprej, který je na hypoglykemii.

Marie

Co je to za sprej? jsem cukrovkář a nosím kus cokolády horke.

Bára

Jmenuje se Trihypo a meli by ho mít normálne prodejný v lékárnách

Blanka

Dobrý den, chceme se zeptat, když má přítel při měření 32 a nic mu při tom není

Josef 51

Během 5 min jsem se třikrát změřil rozdíl i 1,5 jednotky. Přístroj je glukolab auto coding kalibrovaný roztokem. Pohybuju se mezi 6 až 9 jak kdy. Je normální taková nepřesnost.

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce