Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Roztroušená skleróza

Ahoj, roztrousenou sklerozu mam uz dva roky a za tu dobu jsem si overila, ze vse je spojeny hlavne s psychikou. Taky je dulezity se neprepinat, ale nejdulezitejsi je byt v klidu. O to se celou dobu snazim, ale kazdy to dobre zna a vi, ze kazdy den neni jak z marcipanu. Bojovat se ale musi...nic neni zadarmo. Priznaky jsou ruzny. Ja mam brneni ruky a nohy, dvojity videni a kdyz jsem unavena, tak hure vidim a boli me ruka a noha...proste casti tela, ktery posly atakou. Doporucuji ale co nejdrive navstivit neurologa. Nemusi ale muze to byt roztrousena skleroza. Cim driv se to zacne resit, tim lip. Drzim pesti, aby to dobre dopadlo:) Da se dobre zit i s touto diagnozou, i kdyz si to nekteri nemysli ;) Neco mozna vezme, ale i hodne da...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
šárka

Ahojky Renčo, já taky chodím na karlák k paní doktorce Kovářové.Zatím jsem s jejím přístupem spokojená,připadá mi že to tam bude v pohodě.Je to lepší než chodit na obvod k neurologovi,tady mají jiné možnosti a hlavně se specializujou jen na RS.Tak se zatím měj.

Rena

Ahoj, já myslím, že na karláku jsou bezva všichni. To já se nahlásím a pak jdu k lékaři, který si mě veme. Za ta léta jsem prošla několika rukama a všichni jsou dobrý. Zatim pa.

Jana
1x

Ahoj prosím vás chtěla bych se zetpat jaké typy ataků můžou být nebo na jakých stránkách si můžu přečíst budu vám moc vděčná když na to zareagujete děkuji

šárka
1x

Ahoj Jani , zadej si do vyhledávače,roztroušená sklero'za příznaky nebo ataky a určitě se něco dočteš.Zkus na to kouknout a kdžtak nepiš na fo'rum a určitě ti někdo alespon' trochu poradí , nebo napíše svoje zkušenosti.Tak se měj

Joza
1x

Ahoj lidičky. Už rok se léčím na RS. Je mi 25 let a nevím jestli mám svůj život už jasně nalajnovaný nebo ne. Čekám na injekce, které mi byli předepsány. Nevím o tom mnoho, ale určitě to není betaferon. Nejsem co se týče atak, zase na tom tak špatně. Mám zatím jen mírné ataka, ale jsou. Mátě někdo zkušenosti s injekcemi ( ne betaferon ) co jsou to za léky? A když se používají k léčbě injekce. Dieta? Alkohol? Díky za vysvětlení.

šárka

Ahoj já ted' čekám na interferon (rebif 22) za pár dní jdu na školení jak si ho píchat , tak jsem taky zvědavá coo to se mnou udělá.Nějaká ta dieta by se držet měla,alkohol naprosté minimum , nekouřit,hodně vitamínů,najdeš to na nějakejch stánkách.Zkus zadat roztroušená skleroza a dieta ,nabo tak něco podobnýho a určitě se toho dočteš spoustu.Ale o tomhle co potřebuješ vědět ti nejvíc poví lékař,když se ho zeptáš.Držim ti palce a sama jsem zvědavá jak to budu zvládat ja s injekcema 3x týdně.Ale můžeme být rádi že nám tu léčbu pojištovna schválila.Měj se

Joza

Ahoj Šári, ještě mi vysvětli. Ta drahá léčba (co se o ní všude dozvídám) jsou veškeré injekce? Ne jenom betaferon? Abych ti pravdu řekl, tak tomu vůbec nerozumím :( No a s těma injekcema. No to bude mazec. Nevím nevím, jestli dokážu si píchnout injekci. Jinak mě nevadí, ale sám si to bodnout do těla. No potěš. Ahoj

šárka

Ahoj,hele to nevím jestly se jedná jenom o injekce,ale v mém případě to tak je,vše se dozvím 24. dubna to jedu na karlák.A ohledně toho píchání jsme na tom stejně.Ten rebif 22 vyjde měsíčně nějak kolem 5800,- tak to schvaluje pojišt'ovna.A na ty injekce mi budou dělat nějaké dvouhodinové školení-tak doufám že se to naučím a překonám počáteční strach,ale pojistila jsem to na všech frontách takže jsem se domluvila s kamarádkama a zdr.sestrou že by mi ji v případě nouze klidně píchly.A ty chodíš do nějakého MS centra??Já dojíždím z Dobříše do Prahy na karlák.A zatím jsem tam velice spokojená.Hele ty už máš předepsanou nějakou léčbu?? A v jakym jsi stavu atd......

Joza
1x

Čauky. Doplácí se něco za ty injekce? Měl sem za 2 roky 3 ataka. Doktoři mi řekli, že podle mého stavu, když němám ataka (naprosto v pohodě,všechny reakce mám výborné) si myslí, že nebude u mě forma RS ta nejhorší. Tak uvidíme. Ale spoléhat se na to nedá. Každopádně jsem ve stavu, kdy injekce můžou pomoci mě, jako žít obyčejný život a taky státu abych platil co nejdéle daně státu.

šárka

Hele sjed' az úplně dolů na téhle stránce a tam klikni na léky a doplatky ,do tý tabulky zadej jméno léku a budeš vědět kolik se doplácí,ale jak jsem ti psala já budu vedět víc až toho 24.Ale když mi pojišt'ovna injekce schválila tak počítám s tím že budu platit asi tak těch 30,- za recept a bude.Pak sem kdyžtak napíšu co a jak.

Leona
1x

ahoj, je mi 22 diagnostikovali me v mych 8mi letech a uz 6 let si picham injekce. ejprve copaxone to byla injekce kazdy den a ted rebif 44.. za injekce nic nedoplácím :-)

Vláda

Ahoj a nak pokračuješ s bojem s nemocí. Má dcera ma take RS a je jí 10. Diky za jakoukoli informaci

Jean

podívej se na chlamydie pneumonie

Vláďa

To nechápu...

Sabina

Mám syna,kterému byla tento rok diagn. RS, zatím je úpně v pohodě,má chuť do života, nic mu nebolí,necítí se unaveně,pracuje, zatím je vše vpořádku.Bohužel jsem viděla v pořadu Občanskí judo reportáž o muži,ktýrý byl celý nehybný.Tato reportáž otřásla mým životem.Napište jak u vás tato nemoc probíhá a v jakém jste stádiu.Sabina

Joza
2x

Ahoj Sabino. Osobně jsem se ještě nedostal do stádia, kdy jsem byl psychicky na dně. Samože těsně po diagnostikované RS jsem si trochu poplakal, protože je to obrovský zásah do života. A to bez pardonu. Jinak jsem celkem v poho. Pracuju, dělám co chci, prostě právě teď v pohodě. Ale letos v březnu jsem měl třetí ataka a to jsem měl zhoršené vidění na levém oku. Jinak před tím žádné extrémní ataka. Trochu na bednu bylo to první, kdy se mi točila hlava. Ale přešlo to samo. Teď právě, jak si se asi dočetla, čekám na léčbu injekcemi. K tomu víc napsat nemůžu. Moc o tom ještě nevím. Ale je to údajně lepší léčba jak pouhým medrolem nebo jiným. Hlavně ať se tvůj syn k tomu všemu postaví čelem. Jinak to nedá. Já osobně to beru jako samozřejmnost. Není to pro mě první zásadní nemoc. Takže jsem vycvičený. Když jsme v poho tak si to ani nepřipouštím , že jsem nemocný, ale na bednu mi šlo, když jsem byl poprve v MS centru. To prostředí mi nedělalo dobře. Tam člověk pocítí , že je nemocný. Jinak, když mám ataka, jdu ležet do nemocnice, tam to přeléčí a jdu zase domů. Je to omezující, ale co se dá dělat.

Klárka
1x

Ahoj Sabino, viděla jsem pořad Na vlastní oči, možná to bylo také o Vlastíkovi, jako v Občanském judu, o kterém píšeš?! Bohužel, každá nemoc může mít opravdu špatný průběh, třeba i občejná chřipka! Mám už RS delší čas a tedy mám hodně stejně nemocných známých a přátel. Ale s tak těžkým postižením, jako měl Vlastík jsem se nesetkala! Je to opravdu vyjímečný případ! V dnešní době jsou léky, které nemoc dokáží zmírnít a nebo zastavit. RS už není takový strašák, jako třeba před 10 lety, kdy účinných léků mnoho nebylo. Nové léky se stále testují, tedy věř, že Tvůj syn bude žít normální život! Netrap se dopředu, opravdu. Ahoj Klárka

Martin
1x

Ahoj,všechny vás zdravím.Mám RS teprve tři měsíce,píchám si AVONEX.Zatím se cítím úplně v pohodě.Pokud máte zkušenosti s touto nemocí, jak rychle u vás probíhá, co je pro nás dobré a co ne, jak zdravě jíst, tak se mě ozvěte.

Joza

Ahoj Martine. Myslím, že už po 3 měsících si píchat jakékoliv injekce...nevím jestli ti říct, že je to dobře (protože všeobecně by měli být asi tou lepší léčbou, jestli tetnoi lék, to už nevím) nebo už RS máš dosti silnou. Jaké si měl ataka?

šárka
1x

Ahoj ,tak poslouchej to píchání vůbec nic není nemusíš se opravdu ničeno bát není to ani cítit.A opravdu můžeme být rádi že nám pojišt'ovna hradí.Napíšu ti co je za ceny na tom rebifu 22 :to rozjížděcí balení na první měsíc stojí 18 546,- kč a potom ty ostatní 26 495,-kč. Což je pěkná darda.K tomu rebifu si mám brát ibuprofen na zmírnění obtíží ,což jsem po první injeci neměla ( tak doufám že budu pokračovat bez obtíží ) ale sestřička říkala že ten kdo zároven' s rebifem užívá kortikosteroidy má výhodu-nemívá potom většinou vedlejší účinky-tak možná je to tím že je mi fajn .Tak to je tak asi vše a měj se.

Joza

Ahoj Šári, tak na injekce jdu za 14 dní. Snad to píchání přežiju. Ale tak když si to dala i ty. Tak snad. S těma cenama je to mazec. Ale je nefér. Co pomáhá je drahé, jak čert a co jen tak nic moc, tak to stojí pár korun. Potom písnu jak sem dopadl. Ahoj

Zuzana

Jak si Vás tady čtu, tak fakt nevím co Vám mám napsat. Nechápu Šárku, jak může říkat něco o Rebifu, když o něm nic zatím neví! Já si píchám Rebif22 2,5 roku a řeknu Vám, že to není žádná sranda. Prvních pár injekcí bylo taky v poho, ale pak (a to nejsem jediná) máte po injekci tzv. chřipkové příznaky. To je bolest svalů, kloubů, horečka, zimnice. V místě vpichu zůstávají bolavé místa cca 5 cm. Říkali mi, že příznaky se zmírní, ale nic. Když píchnu v 19 hod, tak to začne ve 22 hod a pak trvá jak kdy 2-4 hod bolestí. Ale nechci Vás z toho odrazovat, každý má příznaky jiné, a taky vím, že mi tyto injekce pomáhají, tak proto je stále beru. Pořád lepší než ataky. A ještě něco, vy všichni co tu píšete pořád dokola: zavřete internet a nemyslete pořád na to! To je pro Vás mnohem horší! Nejste přece žádné chudinky!

blanca

no tak tady šlo spíš o strach z píchnutí injekce sám sobě a ne o to jaké účinky rebif má,ale i když na každého mohou injekce působit jinak a ndes může být dobře a příště už to tak být nemusí,ale i tak jsme rádi za tvoji zkušenost s rebifem

šárka

Ahoj Zuzano , chtěla jsem se tě zeptat.S tím Rebifem když jsi začínala,to jsi měla taky určitě to startovací balení na první měsíc vid'? Půlka z těch prvních injekcí je v poloviční síle a zbytek v normální dávce ,tak jsem se tě chtěla zeptat když píšeš že jsi je z kraje taky dobře snášela jesti jsi měla na mysli ty slabší dávky než jsi najela na ty sylnější a po těch si začala mít ty potíže,nebo jestli to byo myšleno tak všobecně po delším užívání tech injekcí.Měj se a pa

Zuzana

Ahoj Šárko, já jsem měla sice startovací balíček na 1 měsíc, ale všechny injekce byly stejně silné. Jen šlo o to, že jsem je dostala nejdřiv na měsíc, pak na dva a pak jsem je dostávala na 3 měsíce, ale pořád to byl Rebif 22 stejně silné. Mám další dvě kamarádky, které to taky berou a už by taky volily jiný přípravek. A navíc jsem se před týdnem dozvěděla, že jsem těhotná, takže jsem Rebif musela hned vyřadit.

Joza

Ahoj Šárko, jak si na tom? A pro ostatní. Dámy, přibrali jste po těch injekcích?

šárka
1x

Čauky hele nemůžu říct že bych přibrala si je píchám teprve 14 dní tak fak nevím,ale všeobecně jsem trochu přibrala protože užívám už skoro tři roky prednison a to jsou kortikosteroidy a tam se musí trochu váha hlídat.

hanča 21

ahoj je mi 21 a kdyz mi to zjistily bylo mi 18 let . od 15 jsem mela ataky ale nevnímala jsem je jako nakou nemoc ale jako unavu z prace. dokavad jsem neprestala chodit. Mám strach co me ceká píchám se avonex 1 týdně je to zahu chci miminko stale si pichám ale nejde nam to.Mam strach ze kvuly injekcim nemužu otěhotnět,doktorka mi řiká že nemaj vliv na oplodnění ale moc tomu nevěřim .

Hakyshka

Mohl by mi tady někdo poradit? Je mi 15, diagnózu mi zjistili pred tremi lety, od te doby mam kazdorocne v kvetnu ataku, dvakrat to byly oči, ted mi začalo brnět celá pravá část těla. Včera to byla jenom ruka, dnes cela strana.Je možné že je to další ataka nebo jenom nějakej příznak?Brala sem taky injekce, Avonex, jedenkrat týdně, ale psychicky sem to nezvládala, mám totiž panickou hrůzu s injekci, ale halvní důvod proč píšu je to brnění, co bych proti tomu měla dělat? bude nutný jet opět do nemocnice aby mi to vyléčili kapačkama?děkuju za opovědi

Hakyshka

ahoj, je mi 15 a RS mi zjistili pred třemi lety.od té doby sem měla dvě ataky,ale pokaždé v květnu, měla sem problém s očima. Teď je opět květen a bojím se aby tohle nebyla zase ataka.Začalo mi brnět skoro celé tělo.Ve čtvrtek to byla pouze pravá ruka, včera celá pravá strana těla, dneska se k tomu přidala i levá ruka.Jaké s tím máte zkušenosti?Píchala sem si taky Avonex jedenkrát do týdne,ale psychicky sem to nezvládala, mám panickou hrůzu s injekcí. Je možné že kvůli tomu mám teď tohle brnění?Jak se to dá spravit?budu muset jedině do nemocnice přeléčit to kapačkama?začala sem dnes brát ještě magnesium,kteréna to pomáhá, ale nevím. Poradíte někdo? děkuji

Tynus

Ahojky Hakyshko, me je 18 a RS mam potvrzenou od 14/15 let byla jsem 2 roky na copaxonu a ted mam 6 kapacku tysabri, kdyby sis chtela psat budu rada muj mejl je [email protected]

Angelika
1x

Ahoj vím, že je to starší zpráva, ale mám stejný problém. RS mám přesně rok 10.měsíců píchám Copaxone, mám ted 4 ataku, takže čekám na schváleni Tysabri.....trošku se bojím....co dál.....co potom.....pak už nic není co jsem četla a návrat zpět????? Žádný????????

Klárka
1x

Ahoj Hakyshko, asi Tě nepotěším, ale měla by jsi navštívit neurologa. I obyčejné brnění může být ataka, podle toho, jak píšeš se problémy zhoršují.... Sice můžeš tělu prospět tím, že budeš spíše doma v klidu, nevyrazíš třeba na kolo, nebo plavat, ale, pokud stav trvá od čtvrtka, měla by jsi k doktorovi zajít! Solumedrol se může dostat i ve formě pitíček a nebo v infuzích, které Ti dají ambulatně. Nemusíš nutně ležet v nemocnici!

Hakyshka

Díky Klári, ale v naší nemocnici to bohužel jinak řešit neumí. Když jsem tam byla poprvé stím okem, tak sem tam byla 14 dní a to mi řekli co mi vlastně je. Minulej rok sem tam s tim samym byla tyden i kdyz kapacku sem dostala jenom třikrát a neurolog potvrdil že můžu jít domů, stejně mě tam nechali.A mohla bych se zeptat za jak dlouho bych byla opět schopná všechno dělat,kdybych tam ležela od pondělí do pátku?v sobotu hned asi těžko co?:(

Klárka

Hakyshko, já vím pobyt v nemocnici je nepříjemný, ale návštěvu lékaře by jsi neměla odkládat, pokud tě brnění nepřešlo. Někdy nemusí jít o ataku a stačí nasadit třeba jen injekce B 12 :-) Moc bych Ti to přála, ale bohužel jsou pravděpodobnější infuze. Neodkládej to a běž se zítra poradit. Brnění je jakoby malý problém, ale může se zhoršovět! Držím Ti palce, ať jsi brzy fit!

Hakyshka

Klári:Děkuju za utěšení, zítra tam stejně jet musím, protože se to neustále zhoršuje, už i tohle napsat je pro mě nadlidskej výkon. Pokud tam nezůstanu, jakože tomu nevěřím, zítra napíšu jak sem dopadla.Drž mi palce prosím. Děkuji

barcatek

Dobrý den, dnes jsem byla na vyšetření protože mě brní ruka a noho. Zítrajdu na hospitalizaci. Ale na co se chci hlavně zeptat. Jak byste brnění popsali? děkuji Bára

Tynus
1x

Moje meno je Kristýna, zjistenou a potvrzenou RS mam od 14/15 let a ted mi je 18,takze RS mam 4 roky,ale priznaky jsme mela uz v 5. tride, ale diagnostikovana po magnetu a lumbalce, ataku jsem nemela jen loziska pribejvali, takze zaleceni solousem a sestupny davky medrolu,to bylo v lednu 2006, v zari 2006 znova kontrolni magnet znova pribyly loziska zaleceni solousem v pitickach a jelikoz tech lozisek bylo 2x tolik, v listopadu 2006 navrh na sepsani lecbou copaxone, od ledna 2007 jsem si pichala az do minulyho roku do řijna, v zari jsem mela magnet znova zhorseni takze sme sepsali zadost na Tysabri v prosinci 2008 jsem mela 1 kapacku a pristi tyden budu mit 6 takze budu mit spleno pul roku kdy by meli byt videt nejaky ucinky proto mam v cervnu opet magnet .Co ser tyce jak to beru ja, tak uplne v poho, i na to ze to ze mam RS jsem se dozvedela omylem, jsem normalni holka, nedepkarim,naopak uzivam si kazdyho dne kdy mi je relativne dobre ,raduju se i z tech nejmensich malickosti,ikdyz nekdy zlobim:) a jdu i prez unavu coz bych nemela,a rs mi to da najevo,porad jsem v pohode po psych. strance,snazim se zamestnavat co to jde,a bych nemela tak cas myslet na ,,blbosti,, a jde to,nekdy je rs hnusna,ale ziju coz je hlavni, kamarad mi rekl my se ucime zit s RS a rodina pratele se uci zit s nami...Kdyby ste meli zajem mi napsat tak na mejl [email protected]

Joza
2x

Ahoj Šárko, tak jsem si ve středu píchl první injekci. Po injekci mi tělo dáválo pěkně zabrat. Příznaky chřipky jak blázen. Ani ibalgin nepomohl. Snad se to zlepší. Jinak dát si injekci sám sobě. No.... šlo to uvidíme dnes. Máme to všichni stejné. Balení na jeden měsíc a potom víc atd. A Zuzky se chci zeptat. Píšeš, že by si volila jiný přípravek jak REBIFF 22. Proč?

Zuzana

Ahoj, proč bych volila jiný přípravek? No třeba kvůli těm příznakům. (Jestli máš i bolesti kloubů a svalů zkus třeba teplou vodu ve vaně, já tam byla pokaždé a pomáhalo to). Nebo kvůli tomu, že tě píchání omezuje 3x týdně. Já si dávala v 7 večer a bolesti začaly tak ve 22 hod, takže třeba jsme s manželem museli vždy zábavu mimo domov ukončit a jít domů a trpět. Třeba dovolená pod stan, kde není lednička, nepřipradá v úvahu apod. Časem ty omezení poznáš sám. Třeba diabetici nemusí mít injekce pořád v lednici a nemají přitom žádné příznaky. Jsou i injekce 1x týdně, nebo na kapačku 1x měsíčně atd. Jo a ještě jedno info: po Rebifu ti asi zůstanou kolem vpichu tzv. nekrózy - zarudnutí až zduřenina. Promiň nechci tě moc vystrašit, ale je lepší být na to připraven, mě to nikdo neřekl a byla jsem z toho moc vyjuchaná. Když tak klidně se ptej. A kolik ti vlastně je let?

Joza

Ahoj, je mi 25 let. Bylo mi zděleno, že injekce můžou být mimo lednici až 2 měsíce pod nižší teplotou jak 25°. Je to pravda? A jak píšeš o červených flecích po vpichu. To tam jako zůstanou napořád ???

Zuzana
1x

Ahoj, ty fleky tak jsou jak u koho. Mě třeba trvalo 3-4 týdny než mi flek zmizel. Trochu mi na to pomáhalo, když jsem hned po vpichu přikládala na chvilku teplý obklad nebo klasická měsíčková indulona. Ale každému působí něco jiného. S tou teplotou teda nevím, ale tak mi to tehda řekli v lékárně. Radši se někde v lékárně zeptej. A jak si na tom teď? Měl jsi nějaký atak?

Joza

Ahoj, tak já jsem teď v poho. Třetí, čili poslední ataku od začátku nemoci jsem měl v březnu. Zmlžené vidění. Jinak jsem si píchal včera třetí rebiff a nežádoucí účinky byl jen pocit unavenosti. Nedá se to srovnat s tím, co jsem začil po první injekci. Fuj. Chci se zeptat. Vadí, když před tím než si píchnu injeci, je jehla od toho rebiffu? Stalo se mi už podruhé, že mi ze stříkačky vytekla kapka. Sestřička něco říkala, že by se to nemělo stávat, ale už mi to nedořekla proč. Dík

Zuzana

Ta kapka by ti tam neměla zůstat proto, abys neměl ty nekrózy kolem vpichu tak velké a bolavé. Rebif špatně reaguje s pokožkou, takže by ti nemělo ukápnout na pokožku. To se ti bude stávat, ale vůbec to nevadí. A máš k injekcím aplikátor nebo pícháš přímo injekcí? Já jsem dostala po prvním měsíci takový aplikátor injekcí, do kterého se vložila injekce a pak to píchnutí šlo jako po másle. Super. Přála bych ti, aby ti po Rebifu bylo dobře. Myslím, že to záleží i na tom, jak jsi za celý den unavený, ale to uvidíš sám na sobě. Už to třetí píchnutí nebylo tak hrozné co? Držím palečky

Joza

Může mi někdo říct co to znamená " příspěvek byl moderován" Dík

ladys

ahoj, mám doma nevyužitou sadu balení přípravku Betaferon/ stojan + celá plastová stříkačka + 5 krabiček injekcí. Pokud má někdo zájem prosim pište na [email protected] ahoj Lada

jana

ahojky lidičky,dnes jsem se dozvěděla.že mám RS jsem s toho docela v šoku ale podle toho co čtu tady....věřím že nebude tak hrozně ,jen se musím vspamatovat,zatím nic určitého nevím,nevím co ta nemoc obnáší co bude dál a snad to nebude tak horké,příští měsíc jsem objednaná na MS centrum do Teplic ........tak.....držte pěstičky

PETR
1x

Ahoj Jani, RS má hodně podob a ne všechny jsou špatné. Můžeš mít RS , a celý život si jí třeba ani pořádně nevšimneš.Hlavně tý potvoře nedej nic jen tak.

Michal

Ahoj lidičky,četl sem si vaše názory a zkušenosti. Tak prosím poradtě. Jak originálně odpálkovat a uzemnit člověka, který mi připomíná, že jsem přibral. Já vím, že je to díky RS. Ale jak ho uzmenit ať neotravuje, ale taky aby nevěděl co mi je. Dík

Dana
1x

Zdravím všechny, i já bych chtěla napsat svůj příběh. Je mi 25 let a RS mi zjistili asi před měsícem. Teď čekám "na Prahu" (Karlák - za měsíc). Poprvé se u mě příznaky objevily před 2,5 roky. Viděla jsem dvakrát a ochrnula mi levá půlka obličeje. Léčili mě kortikoidy. Braly mi 2x mok - nález byl pozitivní ale MRI byla vpořádku. Závěr zněl "zánět nervů v obličeji". Po propuštění z nemocnice jsem byla 2x na kontrole ale potom si mě 2,5 roku nikdo nevšiml. (kdyby mi MRI udělali třeba za půl roku, nemoc by se třeba prokázala a mohla jsem být léčená! - ale to nikoho nezajímá, co si budem povídat). Až teď před dvěma měsíci mě začla bolet a pálit levá noha a na celé levé polovině těla kůže. Nemůžu se dotýkat ničeho chladného, ani sebe studenou rukou, stačí když na sebe cáknu vlažnou vodu a je to nepříjemný. Celý měsíc jsem byla bez léčby, strávila jsem i 4 dny v nemocnici, mysleli si, že si vymýšlím a nic mi není. Až když výsledek MRI byl na demyelinizaci pozitivní teprve potom mi nasadili kapačky (4mg). Teď po dvou týdnech od poslední je to ale pořád skoro stejné. Beru obden 8mg. Noha mě vnitřně pálí. Když třeba jen hodinu sedím, nevydržím to a musím si ji dát nahoru. A kůže mě pálí také pořád stejně. Doktorka mi řekla, že je to důsledek zničených nervů a to se mi může samo spravit třeba až za několik měsíců. Předepsala mi na to Lyricu, ale jsem po tom strašně oblblá. Kdo si to přečte a bude mít k tomu co říct budu ráda. Zajímá mě jestli se s příznaky co mám já už někdo setkal a jestli nemá menší účinek když se kapačka vypije než když se podá nitrožilně. (1mg nitrožilně, 3mg orálně). Bylo mi řečeno že má být stejný, ale u mě tomu tak není. Moc děkuji za odpověď.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce