Inzerce

Migrény

Trpím migrenózními stavy, které v klimakteriu téměř zcela vymizely. (Jednalo se o typickou migrénu:světloplachost, výpadky vidění v zorném poli, nutkání na zvracení, tlak na oči..druhý den porucha rovnováhy-říkala jsem tomu chůze po mechu.) Naučila jsem se příznaky rychle rozpoznávat a při užití 1 tbl.guajanalu, migréna zcela ustoupila.Nyní tento lék není k dispozici - čím ho lze nahradit? Migrénu podědila i moje dcera, u níž má migréna ještě bouřlivější průběh. 24 hodin zvrací a dáví se tak, že jenom to slyšet - je pro otrlé jedince. Každodenním pitím meduňkového čaje se průběh migrény stává méně bouřlivým, ale chtělo by to něco "od bolesti". Prosíme o radu.

Inzerce
Odpovědi
Veronika

Několik let jsem brala od bolesti podobná analgetika,v současné době jsou ale lepší léky,a to přímo na migrénu-triptany - např. sumatriptan,imigran,rosemig apod. Zabírají spolehlivě už do půl hodiny, může je předepsat obvodní lékař, ale ten se mnohdy vyhne a pošle k neurologovi. Tyto léky zabírají nejen na bolest, ale potlačí i zvracení a nejsou vedlejší účinky, tak jako z obyčejných analgetik - bolesti břicha, atpod.

Reagovatpoděkovatnahlásit

28. března 2007, 23:31:56

Přidat nový komentář

Neradi počítáte? Přihlášení uživatelé nemusí.

[ pravidla diskuse ]
Nové články emailem
Inzerce
banner_voucher_ordinace_3.jpg

Chcete zdravě spát? Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroom Magniflex, Šaldova 1, Praha-Karlín, nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.
Anketa
Jak řešíte u svých dětí popraskané a bolavé koutky úst?
Zatím hlasovalo 61 lidí.
Inzerce http://www.mamlupenku.cz
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Lubomilka (pomoc přírodní cestou) 29. listopadu 2016, 17:27:41

Doporučuji Vitapixlu na močový měchýř  Diskutovat

• Máťa (pocení v podpaží) 1. prosince 2016, 12:57:04

Kola v podpažích na košilích a tričkách a pocení nohou už jsou minulostí. Začal jsem… Diskutovat

• Lubomilka (zánět šlach na ruce) 29. listopadu 2016, 17:05:21

Dobrý den, doporučuji Vitapixlu určitě Diskutovat

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.