Inzerce

Migrény

Trpím migrenózními stavy, které v klimakteriu téměř zcela vymizely. (Jednalo se o typickou migrénu:světloplachost, výpadky vidění v zorném poli, nutkání na zvracení, tlak na oči..druhý den porucha rovnováhy-říkala jsem tomu chůze po mechu.) Naučila jsem se příznaky rychle rozpoznávat a při užití 1 tbl.guajanalu, migréna zcela ustoupila.Nyní tento lék není k dispozici - čím ho lze nahradit? Migrénu podědila i moje dcera, u níž má migréna ještě bouřlivější průběh. 24 hodin zvrací a dáví se tak, že jenom to slyšet - je pro otrlé jedince. Každodenním pitím meduňkového čaje se průběh migrény stává méně bouřlivým, ale chtělo by to něco "od bolesti". Prosíme o radu.

Inzerce
Odpovědi
Veronika

Několik let jsem brala od bolesti podobná analgetika,v současné době jsou ale lepší léky,a to přímo na migrénu-triptany - např. sumatriptan,imigran,rosemig apod. Zabírají spolehlivě už do půl hodiny, může je předepsat obvodní lékař, ale ten se mnohdy vyhne a pošle k neurologovi. Tyto léky zabírají nejen na bolest, ale potlačí i zvracení a nejsou vedlejší účinky, tak jako z obyčejných analgetik - bolesti břicha, atpod.

Reagovatpoděkovatnahlásit

28. března 2007, 23:31:56

Přidat nový komentář

Neradi počítáte? Přihlášení uživatelé nemusí.

[ pravidla diskuse ]
Inzerce
loading...
Nové články emailem
Inzerce https://www.musimcasto.cz/?utm_source=banner&utm_content=ordinace.cz
Anketa
Poskytoval/-a jste někdy první pomoc u epileptického záchvatu?
Zatím hlasovalo 134 lidí.
Inzerce
Inzerce http://www.stopstigma.cz
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Peter (TRITTICO AC) 19. února 2017, 15:17:08

Ja mam problem so spankom 3 mesiace a po lexaurinoch,stillnoxoch mi dava dr.ad, uz som si… Diskutovat

• Nika (ukončení léčby antidepresivy) 22. února 2017, 10:32:02

Po 12 rokoch užívania AD a následne vysadzovanie, nie je sranda. Môj názor je ,že… Diskutovat

• Jakub 27let (Operace hemoroidů) 23. února 2017, 22:55:12

Ahoj. Další dojmy. Dnes je to přesně 16 dní od operace. Dělám občas sedací koupele a… Diskutovat

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.