Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Citalec a Neurol-zkušenosti s užíváním

Již potřetí se léčím z depresí. Poprvé to bylo před pěti lety. Potom byl čtyři roky klid. Bohužel se situace tentokrát opakovala znova již po roce. Pokaždé (a vypadá to, že i tentokrát) pomůže léčka Citalecem v kombinaci s Neurolem. Neurol postupně není potřeba a Citalec jsme brával vždy přibližně asi 5 měsíců. Tentokrát to vypadá, že u Citalecu zůstanu déle, aby se nemoc nevrátila. Chtěl bys se podělit o zkušenosti s léčbou i problémy samostnými. Mějte se a kdo má chuť tak napiště. Díky.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Lada

Ahoj Sefko beru ho 21 týden mám úzkosti a šílený strach,je to těžké ráno to se úplně klepu sice dělám vše možné,ale stejně ten strach v tom těle tam je

Sefko
1x

Lada:To je prilis dlha doba nato,aby si sa mala citit lepsie po uziti Cipralexu...byt na tvojom mieste urcite tento tvoj stav konzultujem zo svojim psychiatrom resp.by som skusil moznost dobrovolnej psych.liecebne a nastupit na pobyt a tam by Ta mali nastavit na spravnu liecbu...u mna po 8 tyzdnoch uzivania Citalecu radikalne zlepsenie a uz tyzden chodim do prace a zatial musim zaklopat,ze som v pohode..aj rano aj po cele dni,samozrejme vzdy sa najlepsie citim vecer..v pripade nudze mam vzdy po ruke Xanax samozrejme :-)

robo
1x

ahojte... chcem sa s vami poradit... uz od 6 mesiaca tohto roku trpim akousi poruchou... najskorej to zacalo behanim po pohotovostiach zacala sa liecba krvneho tlaku vraj vysoky, pritom kedykolvek si odmeriam tlak mam max 135/85 co si myslim ze neni az tak velky tlak osobne doktorka mi predpisala concor, no nakolko som vobec po tom lieku nespal prestao som ho uzivat... a nasledovali dalsie vysetrenia... vsetko mozne, interne, plucne, take hentake a ako ku podivu vsade nalez... prekonane plucne chlamydie, potom alergie na travy a pele a neviem co... udajne vraj aj sinusova tachykardia,ze mi srdiecko rychlejsie bucha... ked robim mam okolo 110 a doma mavam okolo 80, nocny tep mam okolo 65... tak nakoniec som skoncil u psychiatra a odvtedy to ide dole vodou... zmenil som uz tretieho a zatial ziadne zlepsenie... prvy mi predpisao citalec 10 mg nakolko sa mi to zhorsilo a nevstaval som z postele tak som len chodil ako matoha a plakal kazde rano doktorka ma odkazala primarke do galantskej nemocnice... ta mi citalec vysadila dala mi trittico 150 mg a k tomu docasne rivotril... lenze to bola supa... krvacanie z nosa atd atd... rivotril som ponechal nakolko ma ukludnoval ale to trittico to som bol uplna mimoza z neho.... teraz mam novu velmi dobru psychiatricku a ta mi predpisala neurol polku rano 0,25mg polku na obed 0,25mg a jednu celu tabletu 0,25mg vecer... a k tomu cymbaltu... nakolko ale ta vraj nie je dobra s kombinaciou na srdce tak zvazujem ze ju brat,nebudem... problem je ale v mojej hlave stale mam obavy z niecoho a velmi som sa zacal pozorovat... tu ma pichne tam a uz aj som vyplaseny... nespim skoro cele noci chodim spat o 00:00 a 05:00 som hore... teraz skusam ten neurol aspon zatial na spanok... ja uz neviem co robit... mam sa ozaj dat zavriet niekam? rozpada sa mi zivot nikto mi neveri u rodicov podporu nemam a priatelku velmi traaapim a traaapi to aj mna naozaj moc... poradte ake mate skusenosti a ci ste niekto maval taketo stavy... bolesti hlavy, bolesti v ohlasti hrudnika a tak dalej... strach mam kazdy den ani neviem z coho a nechuti mi ani jest... poradte please...

Dědek
1x

léč chlamydii pneumoniae

mmiikkii

zdar robo, som z okolia galanty a tiez mam podobne problemi, zatial len startujem citalec, po druhy krat lebo prvy pokus som vzdal po 6tich tabletkach... Je to o hubu, clovek dufa ze to pomoze a pri kazdom pichnuti sa boji, je to naozaj z hlavy alebo uz umieram... Mne to zacalo 10/2013 a dufam ze s tym citalecom vydrzim a ze pomoze. Ak chces napis na [email protected]

Monika

Ahoj, potrebovala by som poradit. Berem CIPRALEX 10mg uz asi 3 mesiace, odcestovala som k rodine a lieky som si zabudla doma, myslela som ze to zvladnem ale po 3 -4 dnoch nebrania som zacala mat depresie. Babka nasla v lekarnicke CITALEC, tak sa chcem spytat ci nim mozem docasne nahradit Cipralex ???

Sefko
1x

Monika je to skoro to iste,ale nie je to to iste...Citalec je o nieco slabsi ako Cipralex a kazdy organizmus je iny,takze tazko povedat co to urobi s Tebou pri uziti Citalecu..kazdopadne ak ina moznost nie je,tak skus ale moc to neodporucam..ak uzivas Cipralex,tak je dobre nemiesat ho z Citalecom..

Dědek

není to jak si myslíte, je to opačně !

aneta
2x

Ahoj čtu vaše poznatky a sdělení a přijde mi, že kvůli dědkovi sem nikdo nepíše:(Jak je na tom Lada??

Sefko

Ja v pohode...5 mesiac som na Citalecu 20mg rano+Mirzaten30mg pred spanim a Xanax uz vysadzam uplne,momentalne som rano len na 0.25mg a obden takze zvladam v pohode a snad sa mi do mesiaca podari uplne zbavit Xanaxu..inak je to vcelku fajn aj napriek depreseivnemu pocasiu sa citim byt v pohode aj ked mal som 2-3 dni krizu ale vacsinou na druhy den to bolo uz fajn..

.

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

peter

robo ozvi sa mi na [email protected] presne toto som mal nedávno a prešiel som tým...

michala
1x

Ahoj,mam stejný problém,panická porucha a už rok se léčím Citalekem, vysdila jsem ho ted v září a behem týdne to bylo zpět. prvních 14 dní je opravdu masakr,musela jsem si vzít i týden dovolenou,ptž jsem byla uplně mimo. mam ho ted 5 týden a dnes jsem měla ataku,nevím ani proč,spíš z tohho,že jsem se včera přejedla cukrovím :-) a dneska mě bolel žaludek. No pořád doufám,že to bude v pohodě,mam tři děti a chtěla bych fungovat jako normální matka.

mmiikkii

Ahojte, sksuim sa niekde vyplakat aj ja. 10/2013 mi zacalo busit srdce... Solidne ma to vyplasilo a uz som myslel na infarkt, o tyzden neskor som podobny stav, az som si volal zachranku, dg. neurastenia... Neskor kardio, neurologia, ocne, krvne testy atd, vsetko ok. Teda skoro, dostal som lieky na cholesterol a betablokator na tlak a busenie.... Neskor som zavital k psychovi, vraj on vie co mi je a hned citalec 10mg, vraj treba brat ale xanax len vynimocne... Vydrzal som 6 dni, schudol som 6kg a bol na dne... xanax som nebral vobec lebo sa bojim zavistlosti na nom... Vlastne uz sa bojim aj acilpirinu =) Teraz po cca 3 mesiacoch som sa vratil k psychiatrovi nakolko vzdy ked som isiel umriet a dal som si tu jednu 0,25ku xanaxu som bol ok, teda je to jasne, dg hlava. Beriem teraz veci takto, rano 1/2nebilet + flavibion (srdce pecen) obed 1/2 citalec 10mg podvecer flavibion, lipanthyl (pecen cholesterol) v noci treti flavibion tlak 135/85 tek 65-75, cholest som mal 7,6, vcera som si dal merat v lekarni a je 5,6 takze je to na dobrej ceste, uz len co s hlavou... Zoberem na obed 1/2 citalecu a potom okolo 3-4tej si musim dat xanax... je to ok,, dat si raz za den 0,25xanaxu? viem ze psychio nechce aby som bol na nom zavisly no bez neho to ide tazko a to od pondelku by som mal brat celu tabletku.

peter
3x

ahoj miki napíšem ti svoj prípad...presne podobne mi to začalo niekedy v septembri 2012...kým som zistil čo je vo veci a zašiel k psychiatričkebol cca december 2012...2 mesiace testy, nemocnica všetky výsledky ok okrem toho že mám vysoký tlak a rýchly tep...psychiatrička mi dala presne ako tebe citalec a xanax 0,25...bral som ráno citalec celú tabletku teda 20mg a xanax som bral len ked som "musel"...zo začiatku som ho bral denne...aj dvakrát niekedy...je to v poriadku závislosť sa ti neobjaví o pár dní...to by si musel brať takýto druh lieku viac ako mesiac-dva pravidelne denne...takže sa nemusíš báť zo začiatku...ja som citalec vysadil cca oktober 2013 teda skoro po roku...bol som už v pohode...dodnes ho neberiem a nezobral som ani xanax ale dovolím si tvrdiť že stále to nie je 100%...neviem teda či niekedy bude ale každopádne je to o dosť lepšie ako bolo...treba bojovať a vydržať psychika sa dáva dokopy dlhú dobu...

Sefko
3x

Pozdravujem...u mna zatial stale zmeny k lepsiemu...Xanax som vysadil este v oktobri 2013,postupne znizujem aj Mirzaten a som momentalne na 15mg davke a Citalec mi ostava 20mg kazde rano...takze v tomto smere je to fajn,zbavim sa Mirzatenu a s tym Citalecom som zmiereny ze ho budem dlhodobejsie uzivat...predpokladam na jar navrat na 30mg davku a potom znova v lete na 20mg davku...

Jan

Ahoj Sefko, pozeram tvoje prispevky, mám velmi podobnú historiu problemov ako ty. Som velmi rad že som objavil tuto diskusiu a zistil že tieto strašne stavy nemam iba ja. Mam uzkostno depresivnu poruchu. Rano mam citalec 20 večer trittico celu tabl. Na spanok este gerodorm 1/2. Spim aj tak len 4-5 hodin. Počas dna si ešte musim davat xanax lebo tu uzkost nezvladam. Chcem sa ta spytat ako dlho si xanax uzival kym si sa rozhodol vysadzat ho? Ako sa ti z toho podarilo dostat urobil si v živote nejake zásadne zmeny? Skusil si aj psychyatra alebo nejake liečenie? Dakujem vopred za odpoveď.

Sefko
1x

Tak u mna Xanax bol cca 3 mesiace a potom som postupne zacal vysadzat,lebo naozaj nie je vhodny na dlhodobe uzivanie nakolko vznika pri dlhodobom uzivani celkom slusna zavislost a len pravidelne potom zvysujes davky a je velmi tazke sa ho potom zbavit..ja som po 3 mesiacoch znizoval postupne davky a behom mesiaca som sa oslobodil od Xanaxu. Momentalne pravidelne kazdych 6 tyzdnov chodim na kontrolu a ostal som na Citalec 20mg momentalne a 15mg Mirzatenu a citim sa uplne v pohode..bol mensi pokus na znizenie MIrzatenu ale po 4 dnoch som mal znova nocne mory a problem zo spankom, tak som nasadil nazad Mirzaten 15mg a je to fajn...co som zmenil??Velmi dolezitu vec a to je praca..predosla praca ma unavovala a psychicky nicila a nonstop som bol v strese a preto som musel zmenit pracu a momentalne sa nestazujem..

Jan

Tiež som rozmyšlal nad zmenou práce. Pracujem doma zamestnávam 2 chlapov, mam rodinu, hypotéku... Dá sa z toho žiť ale je to psychycky niekedy náročné. Keď si predstavím nejaké zamestnanie denne na 8 hod hneď mám obavy že kôli mojim úzkostiam to nezvládnem.Moja psychyatrička mi hovorí aby som veril že ten citalec bude zaberať, píšeš to aj ty tak dúfam. Beriem ho štvrtý týždeň. Vo februári som mal aj mirzaten 15. Po pár dňoch som po užití mával pálenie na tele hlavne ramien, potil som sa.. Vysadil som ho a teraz mám trittico. Možno to bola chyba a mal som to vydržať. Hnevá ma že mám lieky a aj tak spím len 4-5 hodín. Cez deň som slabý a trasú sa mi ruky. Po akom čase sa ti začalo polepšovať, po tých 3 mesiacoch? A koľko prespíš s tým mirzatenom? Moja žena je so mna už na nervy a ja tiež neviem kedy budem normálne fungovať.

Sefko

Viem ze sa mi to lahko pise,ale musis mat trpezlivost...ono tie 4 tyzdne je dost kratka doba a treba tomu dat cas..u mna ked som zacal davat Citalec,tak az po 3 mesiacoch sa dostavili pozadovane ucinky a to koli tomu,ze telo si musi vytvorit dostatocnu hladinu a to nejde zo dna na den..budes mat stavy kedy hlavne poobede a ku veceru bude lepsie..len tie rana budu stale dost zle,ale aj to casom vymizne..len potom si zas musis davat pozzor nato,ze ked prides do obdobia ze bude dobre cely den aby si nevysadil naraz vsetko...radsej brat mensie davky ale brat,nez uplne vysadit lebo potom sa ti to vrati ako bumerang..tak ja som mal predtym zamestnanie ako IT Admin a robil som to pre 400 ludi takze ma to ubijalo..a teraz to robim pre 60 ludi a dost casu mam home office takze pohoda...drzim palce :-)

Leona
1x

Ahoj já beru trittico 150mg 2/3 asi 2týdny a stále mám nežádoucí účinky a úzkost.Myslíte, že to přejde, Děkuji

mmiikkii
1x

Taak Cafte, a Peter dik za popis a podporu, aktualny stav, 6x 1/2 tabl citalu a 24x 10mg vzdy naobed, pretoze rano beriet betablokator na srdce a bojim sa to kombinovat :D. V piatok na mna dosla uzkost (po skoro troch tyzdnoch citalovania) neako som ju prekonal no v sobotu som bol s toho mimo a tak som si supol jeden xanax, ci pomohol neviem, no prezil som a stale prezivam... Nedela v pohode, pondelok, utorok, vzdy poobede dam si citalec a cca po hodine zacne citit vynechavanie srdca... Ide ma z toho porazit, vcera som sa nasral a hovorim si ked vynechavas idem si ta vyskusat a dal som 2km beh dedinou :D ... Za tyzden (cca od 10.2) som nabehal 10 km a stale si ta moa hlava mysli ze nieco nieje ok... Zajtra idem psychologicke a asi aj psychiatrovi, len sa bojim ze bude chciet aby som si dal 20mg citalecu a ja sa totalne bojim tych liekov.... Psychologicka sa ma pred dvoma tyzdnami spytala ci som si isty ze mi pomaha cittalec ci si nepomaham sam... A asi odvtedy mi ten cital volako nezabera. Uz neviem co robit a najhorsie je ze mam strach z toho serotoninoveho syndromu, brrrr

peter

Ahojte, tak miki musíš bojovať to je o tom...z tohto sa nejde dostať za týžden alebo dva...ani za mesiac...duša je niečo čo sa dlho kopí a potom to raz padne všetko...Je to o presvedčení a bojovaní... Každopádne ja som po prvej liečbe citalecom bol úplne v pohode (vysadil som oktober 2013) a teraz asi 3 týždne už cítim zhoršenie takže po cca 4 mesiacoch od ukončenia liečby...Každopádne je to veľmi nepríjemné a ťažko to vôbec opísať...Mám pocit akoby mi to teraz skôr prechádzalo do panickej prípadnej sociálnej poruchy...Nakoľko už to nemám celé dni ale len miestami, nepravidelne...Vdy sa to zhorší medzi ľuďmi a podobne...

Světla

Všechny zdravím. Jsem cca půl roku po operaci výdutí mozkové tepny - rovnou dvě a prasklé, krvácení do mozku atd. Nikomu to nepřeju. Od operace mám zvýšené stavy únavy a to nárazovitě, nikdy nevíte, kdy to na Vás přijde. Chvíli to vypadalo, že to pomalu ustupuje, ale bohužel. Lékařka mi dokonce už napsala pro zaměstnavatele, že nejsem schopná pracovat více jak max. 6 hodin denně. Takže začínají problémy v zaměstnání. Navíc mi předepsala citalec 20. Netrpím žádnou depresí.Tvrdí mi, že není návykový a že ho můžu kdykoliv vysadit. Když čtu vaše komentáře, tak si tím nejsem tak úplně jistá. Mám obavy, aby mi nebylo ještě hůře. Díky za jakoukoli odpověď a přeji hezký den.

Pavel
1x

přátelé, u depresí a úzkostných vztahů je klíčová vždy a vždy a vždy psychoterapie, nejlépe skupinová. AD zde funguje jako podpůrný prostředek. Pokud s tím něco chcete udělat, musíte v první řadě udělat něco se sebou. psychoterapeuta si najděte podle referencí a tak, aby vám sedl. Je třeba řešit příčinu - sebe. Hodně zdaru. Pavel.

jája
1x

Ahoj lidičky, už dříve jsem měla problémy,z ničeho nic se mi udělalo zle,vnitřní třes,slabost na omdlení atd...takže jsem samozřejmě měla strach,že jsem nějak nemocná,a hned každé píchnutí něbo něco,a já začínala panikařit,k tomu se přidal pocit,že nemůžu dýchat,bušení srdce...postupně mi docházelo,že to bude psychického rázu,a že bych s tím měla něco dělat...pořád jsem to ale řešila tím,že jsem si občas,když to přišlo,zobla jen Neurol...ale ted' mi onemocněl manžel rakovinou,je mu 43 let...já se před ním držím,musím a chci ho držet nad vodou,ale vnitřně ty stavy co zažívám,už nemůžu unést,a jen čekám kdy zkolabuju...donutilo mě to zajít k lékařce,mám napsaný Citalec s Neurolem,zítra ho začnu brát,tak doufám,že to zabere a budu moct alespon trochu normálně fungovat...mějte se...

Jana Novotná
2x

Zdravím po dlouhé době, moc by zajímalo, jak se všichni mají ze staré party. Já jsem cca.před 4 měsíci po 3,5 letech zkoušela Citalec vysadit, nejdříve jsem snížila dávku, ze začátku mi bylo lépe, ale pak jsem do toho spadla zase zpět (ty příšerný stavy po ránu), takže jsem dávku vrátila zpět a do 4 dnů bylo dobře. Už jsem holt smířená s tím, že tu chemii v hlavě budu muset regulovat AD do smrti. Jinak mi je celkem dobře, i když výkyvy jsou, ale dnes už vím, jak s nimi pracovat. Mějte se všichni fajn jak nováčci tak ta naše stará parta. Jana

Eva
2x

Ahoj Jani a všichni ostatní, tak jsem se po strašně dlouhé době podívala,co se tady děje a vidím, že Jani píšeš, tak se ze staré party hlásím alespoň já.Já v pohodě, Citalec beru na úzkostnou poruchu, 2,5 roku jsem brala 20mg, teď asi půlroku beru 10 mg a na jaře začnu vysazovat, doufám, že to klapne, uvidím, když ne,tak se svět nezboří a pojedu dál, jinak já v pohodě, mé úzkostné a hypochondrické stavy vymizelly, když si na to vzpomenu,tak ani skoro nevěřím, že to ta hlava vymyslí, ale zase vím, že se to moc ovlivnit nedá. No snad to bude už jen vzpomínka, ale když mě to opět potká, tak alespoň vím, že je to řešitelné. Tak se všichni držte, přeji vám hodně zdraví a síly, Eva

Ivy
2x

Ahoj Jano také by mě zajímalo jak se má stará parta narazila jsem na tuto diskusi v noci a četla jsem to od začátku :-).Bojuji právě s téím Citalex vzít ,vždy jsem se bála jít k psychiatrovi právě proto,že mi dá léky...dokopala jsem se po 22letech,kdy už jsem cítila že musim ,že už to sama nezvládnu ale nyní mám 2měsíce léky v šupliku tvrdím že je beru a bála jsem se dál, ale jak jsem tu diskusi četla tak asi dělám chybu.Taky mi vadí to omezení že si ani nebudu moci dát s mamčou vínko když přijede ?a co když už nikdy ,jak píšete že někdo dopadne tak že to bude brát pořád.Já mám postiženého syna a vyhřezlou plotýnku-vždy jsem měla náběh ale toto mě dodělalo.Když chodil do školy ještě to šlo,ale nyní je 6 let jen doma a já s nim.No to jen to proč,ale teď ...nemám se tedy bát je začít brát?

Jana Nvotoná

Ahoj Ivo, mám volno tak brouzdám po netu a nakoukla jsem do naší diskuze, která mi na začátku, tak pomohla, ale to jsi se určitě dočetla. Také jsem váhala jít k cvokařovi a to že mi napsala prášky jsem brala jako svou prohru. Pak jsem pochopila, že bez nich to nepůjde a jsem na nich od r. 2010, plácala jsem se ve svých úzkostných a hypochondrických stavech hodně dlouho. Musím říct, že mi Citalec pomohl a pomáhá a dnes jsem smířená s tím, že ho budu brát asi navždy. Jak jsem psala zkoušela jsem ho vysadit, ale stavy se mi začaly vracet už po jeho snížení. Ivo určitě děláš chybu, pokud léky nebereš a někomu namlouváš, že ano, za chvíli začneš lhát i sama sobě což není dobře. Druhý problém je ten, že jsi pouze doma, moc Tě obdivuji, protože já když byla s dětmi na mateřské, tak to bylo 100 x horší, jak jsem mohla utíkala jsem do práce, ale každý to má jinak, mám švagrovou, která je doma 9 rokem a je spokojená, každého uspokojuje něco jiného, miluji své děti, ale zárověň mám ráda svou byť psychicky náročnou práci.Ahoj jana

Lenuse

Ahoj lidi prosim potrebovala bych radu jk jste se citili po prvim uzti prasku, ja mam strach brat leky od byvalych antidepresiv kdy jsem byla jk s fetovana a bolela me jen jedna strany hlavy...takze ted se bojim uzit citalec a uz nezvladam svuj osobni zivot.. Muzetevmi napsat pocit po prvnim uziti na email? [email protected] dekuji

Peter

Ahojte tak ja som tiež zo staršej partie...Cca 2 roky dozadu...Som v tom zase, nie tak silno ako vtedy ale padol som zase do toho a beriem citalec znovu...asi tretí týždeň, zatiaľ len čakám na jeho nástup, zatiaľ nie je dobre ani s ním...Verím že čoskoro nastúpi, prvýkrát mi nastúpil rýchlejšie...Tiež by ma zaujímalo ako sa majú ľudia z "mojejô partie a tí čo sa dávnejšie liečili...Ste úplne v pohode z toho von?

Moon
1x

Ahoj všichni, v zásadě náhodou jsem nahlédl po dlouhé době do této diskuze, kterou jsem v roce 2007 založil. Uf to je let. Celou tu dobu užívám Citalec 10mg až 30mg podle situace a stavu (léto - pohoda 10mga, zima 20-30mg většinou horší). Výše dávky regulujeme s doktorem podle mých "pocitů". Krásným indikátorem je spotřeba Neurolu. Pokud je vše OK a nastavení optimální na Neurol si ani nevzpomenu. Jakmile potřebuju ráno nasadit Neurol víc dní po sobě tuším, že musím řešit Citalec. Už jsem si na to všechno zvykl. Musím podotknout, že za těch 7 let jsem kvůli depresím nemarodil a to mám poměrně psychicky náročnou profesi. Takže se mám v zásadě dobře a nemám sivlastně na co stěžovat. Snad jen na tu strašlivou "Rýměčku" co mě zrovna potkala. Mějte se. Moon.

Milada

Moone, pročítala jsem diskusi od roku 2007 a teď koukám, že léky ještě bereš. Věřím, že to zvládneš a chci poděkovat za tuto diskusi. My teď máme problém s manželem, ten začíná citalec brát a teď po zvýšení mu bylo dost zle. Hodně nás to vystrašilo. Píšeš, že je to normální. Věřím, že i my tohle hnusné období zvládneme.

gaton

Zdravím, já začal brát citalec před 5 dny zatím jen 10 mg, Nemůžu po něm spát a je mi divně.

slavo
1x

Zdravim vsetkych spolubojovnikov,ja sam bojujem s touto pliagou uz cca.od marca,skusal som na zaciatku brat coaxil,ale ten bol skutocne o nicom,az po dlhsej dobe som sa odhodlal a zacal som uzivat escitil,najpr 1/2 a po tyzdni 1 celu 10mg.tabletku,beriem to uz vyse 11 tyzdnov a k tomu este vecer trittico, /to mi na spanie ozaj pomohlo/ a nemôzem povedat,ze by som bol uplne v poriadku,skôr mam niekedy pocit,ze je to cele o nicom,môj psychiater stale vravi aby som to uzival dalej a zatial nic nezvysoval,ze u niekoho to ma nastup aj po pol roku a tak stale cakam na zazrak,anxiolitykam sa snazim vyhybat a beriem ich len ked to uz inak nejde a aj to sa snazim brat len male mnozstvo a nepravidelne... inak ja osobne mam diagnostikovanu uzkostno-depresivnu poruchu,ktora u mna prepukla po jednom zivotnom sklamani,odvtedy sa mi zivot zmenil naruby a pozeram sa na svet uplne inymi ocami... no a este pre tych,ktori toto ochorenie na vlastnej kozi neprezili a ponukaju tu rôzne navody ako sa z toho dostat vlastnymi silami len tolko,osobne som vyskusal vsetky mozne druhy liecky na prirodnej baze,homeopatika,dokonca aj sedenia u psychologa a ono to vsetko stalo za jedno velke prd,vlastne stalo,ale kopu penazi... dolezite je o aky druh depresii sa jedna,ako dlho ju clovek v sebe dusi a snazi sa s nou sam bojovat,tiez som bol odporcom uzivania AD,ale ono to v niektorych pripadoch bez nich ozaj nejde a clovek skusa a dufa... a este by som chcel dodat nieco ku generikam,nie je pravda,ze ucinkuju rovnako ako originalne lieky,zacal som uzivat escitil,ktory mi zamenili za cipralex,ktory mi robil velmi zle a tak som sa musel znovu vratit k uzivaniu escitilu a to tieto lieky obsahuju rovnaku ucinnu latku escitalopramu... budem rad ak sa mi niekto ozve,rad sa podelim so svojimi skusenostami,môj e-mail [email protected]

Andy
1x

Ahoj,ja zacala brat po roce citalec,beru ho dopoledne a jeho ucinek bude az cca po nesici. K dosazeni optimalniho leceni je cca za tri mesice,ale byva to beh na dlouhou trat. Mam dve deti a neni to oprvdu jednoduche. Poprve jsem brala citalec tri roky a pomohl mi prekonat uzkost a deprese. Chodila jsem na jogu a delala relaxace. Ted prisel spoustec a rozvinula se u me naavic panicka porucha. Takze zacinam od zacatku citalec 10mg tyden pak 20mg. Na ataky mam ndurol 0.25 tak jsem si dnes vzala pulku a je mi trochu lepe. Na noc piji medunku, poustim si relaxaci mluvenou na uvolneni tela,cvicim jogu, staci 15min denne, a doporucuji knihy od Jana Praska z nakladatelstvi portal, uzkost a obavy, pannicke poruchy atd. Vsem preji aby nad temito nemoci vyhrali,jelikoz nas to muze dostat az k fyzickym nemocem a pak je lecba horsi. Hezky vecer. Omlouvam se za nejake chyby.

Luba

Ahoj všem,dneska jsem si domů přinesl Citalec - už jsem si chtěl skočit z okna,kamoš mě potáhl zpátky..když čtu ty vedlejší účinky,tak nevím, jestli jsem to spíš neměl udělat. Mám děsný stavy strachu....a nic se nedaří....úplně mě to odvařilo. Když čtu vaše reakce,tak mi to snad pomůže...jak mám ale polykat něco čemu vůbec nevěřím. Mám s tím problém. Luboš

dana

Jak to mate s pribyvan na vaze. Citalec zacinam. Diky

pet
1x

Ahoj citalec beru a na váze nepřibírám ale depky mám pořád,hlavně když jsem sama doma :-(

Lena

Ahojky,mate nekdo zkusenost s lekem Buspiron-egis?Vyzkousela jsem spoustu antidepresiv,ale vsechny me silene utlumovaly,nevydrzela jsem je brat.Ted beru obcas lexaurin a ted mam predepsany buspiron 1denne rano.

Eva

Leno,s buspironem egis mám celkem dobré zkušenosti, ale beru ho na zklidnění, úzkosti, strach, špatný spánek. Asi ne na deprese, o tom doktor neříkal nic. Pokud chcete můžeme si o tom popovídat víc. Můj mail [email protected]

Lilia

Ahoj jsem tady nova,citalec beru asi pet tydnu.Uz mi bylo lepe,ale najednou zase uzkost a strach o zdravi. Moje dr mi nabizi k citalecu jeste Mitrazapin,ale u vetsiny tady ctu ,ze zabere sam citalec po delsi dobe.Nechci se cpat prasky,ale uz chci zit normalne a ne mit o sebe porad strach. Mam jeste vydrzet?

sona

Ahoj beru citalec 14dni a dnes pres noc se mi udelalo spouta vyrazek na tvari docela velke mate to taky nekdo takhle

Lilia

Ahoj Sono,ja jsem po citalecu zadnou vyrazku nemela,ale mozne je vse.Zkus se zeptat sveho dr. nebo v lekarne. Na co citalec mas,pokud se muzu zeptat? S pozdravem Lilia

janik

ahoj,,ja sem taky dnes dostal citalec 10...mam stavy uzkosti ..nekdy dost intenzivni..beru concor 5mg na hypertenzi..uz 2 roky...k psychyatrovi sem chodil uz dvakrat,,a ted mozna znova.sem na pn-ce uz 12 dni a brzy musim do praca..tak nevim co s tim...v praci jsem sam 12 hodin..tak mam strach z panickych ataku...nechci zas chodit k psychousovi ale do prace musim...nevim jak dal..

Lilia

ahoj janiku,pokud beres citalec urcite zabere...ale bude to trvat.me poprve zabral docela brzy,ale ted ( beru po treti) se v tom placam mnohem dele. nastesti jsem na materske a nemusim resit praci,ikdyz si nekdy myslim,ze bych tam na to tolik nemyslela. drzim palce.L

Andy

Tak jsem dnes 6.den na Citalecu 10 mg. Nechala jsem úzkost zajít do deprese a myslela že vse zvládnu alternativní léčbou. Ted jsem dopadla tak ze měsíc a půl dělám doma jen to nejnutnejsi a zbytek dne jen lezim. Proto jsem přistoupila na AD. Chtěla jsem se zeptat mel jste někdo bolesti svalů a kloubů? Boli mi v krizi a nohy-jako kdybych moooc cvičila a mela natažení svaly a zuby-takový jakoby ze je mám moc zatate. Muže to byt k AD? Vse se objevilo po 3.tbl

illy

Ahoj. Beru Citalex dvanáctý den, a poslední čtyři dny prožívám peklo. Deprese se prohloubila, funguju jen kvůli dětem, jinak ležím. mám jakoby ochrnuté mimické svaly a zaťaté zuby...špatně se mi mluví. Ale to vše je prý normální. Prohloubení deprese je začátek léčby a fyzické potíže následek deprese....tak snad se to zlepší......

Andy

Ahoj Illy. Já jsem dnes 10.den a třetí den na 20mg. Mela jsem dle dr.po týdnu přidat. Jsem teda na to upne stejne. V nohách mam pocit jako kdybych uběhla maraton a neprotahla si je a záda a kříž s kostrci jako kdybych si nqtloukla. Do toho mi dnes boli i hlava. A zatate mi míček svaly mam taky,az mi boli I zuby. Už jsem premyslela ze to vzdám. Spatne i spim. Je mi fyzicky hůře než před uzivanim a o to více se mi zhoršuje psychika. Mam gener.uzkostnou poruchu-bojim se vaznych nemoci (paradoxne jsem zdravotnik),za vším visim to nejhorší,takže ty bolesti me více srazi psychiku. Fungují taky jen kvůli detem-ale jen to nejnutnější,nejraději bych jen ležela a to jsem bývala člověk co chodil obden behat. V listopadu se mi blokle záda a už se to vezli. Jenže jsem se snažila lecit to prirodne a neklaplo to. Tak bych řekla že jsem si to tím zhorsila. Tu úzkost mam již cca 8 let ale vzdy jsem to prekonala az ted to nevím proc nevyšlo.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce