Inzerce

Citalec a Neurol-zkušenosti s užíváním

Již potřetí se léčím z depresí. Poprvé to bylo před pěti lety. Potom byl čtyři roky klid. Bohužel se situace tentokrát opakovala znova již po roce. Pokaždé (a vypadá to, že i tentokrát) pomůže léčka Citalecem v kombinaci s Neurolem. Neurol postupně není potřeba a Citalec jsme brával vždy přibližně asi 5 měsíců. Tentokrát to vypadá, že u Citalecu zůstanu déle, aby se nemoc nevrátila. Chtěl bys se podělit o zkušenosti s léčbou i problémy samostnými. Mějte se a kdo má chuť tak napiště. Díky.

Inzerce
Odpovědi
Helena

Ahoj Hexi, procházela jsem si tím před půl rokem, ze začátku mi bylo fakt blbě, ale teď je to v pohodě. Hlavně musíš vydržet

Reagovatpoděkovatnahlásit

29. srpna 2018, 18:33:34

Helena

Je dobře, že jsi začala, je zbytečné se trápit. Teď ti možná bude trochu hůř, ale nevzdavej to a uvidíš, za chvíli bude líp

30. srpna 2018, 15:59:49

Hexi

Heli, moc dekuji. Zatim beru 14 dni a nemam pocit, ze by to tabiralo. Ale je jeste cas, tak uvidim. Tesi me, ze je ti lepe a snad to bude ucinkovat i u me.

7. září 2018, 19:35:38

Helena

Ahoj Hexi, 14 dnů je opravdu málo, mě opravdu dobře bylo až tak po 3 měsících, do té doby rána byla blbá, přes den to šlo. Já měla i fyzické bolesti, bolest pod žebry a tak. Citalec beru 7 měsíc a ještě chvíli budu, počkám co udělá podzim. Měj se moc hezky a drž se H

9. září 2018, 15:18:44

Moon

Ahoj všichni, na mail, který skoro nepoužívám se ozval někdo s dotazem jestli chodím ještě sem do diskuze, kterou jsem v roce 2007 založil. No tak jsem nahlédl. A nestačím se divit, že tato diskuze ještě žije :-) Aktuální a setrvalý stav - Citalec dle stavu a ročního období 10-30. Neurol dle potřeby - občas 0,25, někdy 0,5. Již deset let dělám na ŽL (neustálý blázinec) a držím se. Po překonání poslední krize jsme postavili dům a máme čtvrté dítě.... Snad je to dobrá informace pro ty, kterým je mizerně a nevěří, že zase bude dobře. Mějte se fajn. Moon

16. září 2018, 14:52:12

Dara

Nevím moone, ale když už tolik let potřebuješ AD i neurol, bylo dobré mít 4 dítě? Já užívám 7 měsíc a mám strach, že už to nebude nikdy úplně ono.

18. září 2018, 12:33:21

Moon

Ahoj, čtvrté dítě bylo velkým překvapením (taková "nehoda"). Vůbec jsem nepřemýšlel jestli to je, nebo není dobrý nápad. Prostě se to stalo a víš co - je to skvělé ! Není lepší lék než ten prcek, který ráno přijde, obejme tě a vytáhne z pelechu :-) AD beru mnoho let a brát budu. Po třetím depresivním ataku jsme se tak s lékařem domluvili. Je to běžná praxe a v zásadě jen "ladíme" dávkování dle potřeby. Když je opravdu všechno 1* tak zůstávám na udržovací dávce. A neurol - dle potřeby, když je ho potřeba víc je to znamení, že je potřeba vyladit Citalec. Z toho, že to už asi budu brát pořád si hlavu nedělám - funguju, pracuju, žiju. Žádné vedlejší účinky (zatím) nepozoruju. Někdo má cukrovku a má inzulín, někdo má problémy s tlakem a bere trvale "bobule".... No a já jsem "pako" a beru Citalec. No a Neurol - když tě bolí hlava (nebo něco jiného) vezmeš si brufen. Když je mě ráno mizerně vezmu si 0,25-0,5 Neurol. Jaký je v tom rozdíl ? Jen se to samozřejmě nesmí přehánět. Moon

21. září 2018, 10:34:50

Ovesova

Zdravim všechny v této diskuzi. Začala jsem procitat z roku 2011 především příběh Jany Novotné. Velmi Mě zaujalo a zajima jak ji je teď. Já dnes první den na citalec mam tabletku 10mg ale půlím ji. Jen sucho částech ale docela hned úleva po první tabletce. 3 měsíce bojují z uzkosti neurolog a poslední dobou to přešlo to depresi prokrastinace. Nic se mi nechce. Žijí v zahraničí. Manžela mam skvělého jsem mladá děti ještě nemam. Ale chtela bych nevím jak to bude s léčbou ale s manželem jsme tak za 10 měsíců plánovali se snažit žák nevím. Zadný spoustec prislo to z ničeho nic. Drive mi třeba v noci busilo srdce nebo jsem nemohla spát a měla pocit je nemůžu dýchat ale myslela jsem si zenjento normální a taky se bojim nemoci. Ale nikdy nic se nedělo pak sem tam nějaký stav uzkosti silný ale přešlo to do druhého dne tentokrat me to povalilo a dalo zabrat. A dlouho jsem se odhodlavala až nakonec jsem začala dnes brát. Dle doktoru vše ostatní mam v pořádku. Mam obavy ze to nebude fungovat a ze stejne holky pak měli ty houpačka atd vím ze je to berle ale teď si nedokazu predtavit nic jen černé scénáře.... Hodně štěstí!!

19. září 2018, 03:19:38

Dara

Ahojky Moone, tak tenhle tvůj příspěvek byl jako pohlazení. Já pořád řeším, jestli to bude někdy úplně v pohodě a ono je to vlastně jedno, prostě budu něco užívat, aby to v pohodě bylo a je to. Díky D

22. září 2018, 14:01:07

49505152
Přidat nový komentář
 [ pravidla diskuse ]
Nové články emailem
Inzerce https://boiron.cz/cs/210-magnesium-300?utm_source=ordinace&utm_medium=banner&utm_campaign=c3_2018
Anketa
Má časté používání počítače vliv na váš zrak?
Zatím hlasovalo 176 lidí.
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Dara (Citalec a Neurol-zkušenosti s užíváním) 22. září 2018, 14:01:07

Ahojky Moone, tak tenhle tvůj příspěvek byl jako pohlazení. Já pořád řeším, jestli to… Diskutovat

• havlae (Menstruace - silný a bolestivý průběh?) 20. září 2018, 09:12:00

Pomáhají diatermie u obvodního lékaře. Diskutovat

• Sandra (Průjem) 18. září 2018, 21:35:16

To je k sehnání normálně v lékárně nebo jsou nějaké speciální obchody ? Diskutovat

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.