Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Krvácení z konečníku

Již několik let mne trápí krvácení z konečníku. Mám pochopitelně obavu, aby to nebyl příznak vážného onemocnění. Krev je světlá a je jí často velké množství, objevuje se však pouze při stolici. Často mívám během dne potíže s pálením a svěděním v oblasti konečníku. Existují nějaká specializovaná pracoviště, kde bych mohl podstoupit vyšetření? Miloš více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
karel střecha
6x

Ráno jsem měl akutní průjem s krvácením. Byl jsem 3x na záchodě. Poprvé mi to zastavili infuzemi a prášky do žíly. Proležel jsem v nemocnici 6dnů. V té době mi gastroendoskopii(vyšetření žaludku) a na závěr , když jsem se vyprázdnilů a přestal krvácet - kolonoskopii(vyšetření tlustého střeva).Měl jsem nulovou dietu a byl jsem i bez všech prášků (užívám prášky na tlak). Pak mi povolili zase prášky na tlak . Sotva jsem přišel domů, hned druhý den to začalo znova. Zase jsem jel z chirurgie sanitkou a hned mi dali klystýr a šel jsem znova na kolonoskopii. Tam zase nic nenašli (jako poprvé, jen nějakého malého polypa), tak mně hnali na operaci -prý to bude nejspíš z tenkého střeva. Tak mi prohlídli tenké střevo a znova kolonoskopií i tlusté, protože příčinu v tenkém střevě také nenašli. Nenašli ji ani v tlustém střevu. Tak jsem zase měl dietu a žádné prášky (tři dny jen o infůzích a pak kašovitou stravu. Přestal jsem krvácet. Změřili mi tlak a zjistili, že mám dobrý a že prášky na tlak nemusím jíst. A příčina? Týden před akutním krvácení jsem dostal ke stávajícímu Betaloku nové prášky na tlak Agen (výrobce Zentiva) s účinnou složkou Amlodipini Besilas=amlodipin), kterého jsem beal jen polovinu 5mg tablety . V příbalovém letáčku je, že může způsobit krvácení (roztahuje cévy).

Katka
3x

Na žádost uživatele byl tento diskusní příspěvek smazán

pacient po operaci
11x

5 let jsem si myslela, ze mam hemeroidy, ale nakonec to byla fisura ( trhlina ) a musela jsem podstoupit operaci. Pred 5 lety sem mela jit na vysetreni a vyprdla jsem se na to. Kdybych tehdy sla, tak jsem nemusela lezet pod rukama chirurgu a mit specialni dietu a bat se zachodu - dokud se mi to nespravi ( 14 dni - 1 mesic nez to bude OK ) . Vsem, kteri se leci sami na takove to podobne problemy a nebo maji bolesti a nevi co s tim - DOPORUCUJI jit na vysetreni. Nebojte se, nestydte se. V tomto pripade je lepe jit drive, nez pozdeji. Preji vam vsem mnoho zdravi,

prostě já
16x

Když mi začalo krvácení z konečníku tak mi dělali ve Zlíně vyšetření říkaly že mi nic není atd...(prostě se na mě vybodli)...Tak jsem jel do Frýdku Místku kde mi udělaly vyšetření tlustého střeva našly pár polipů ale nezhoubných takže prý mam dodržovat správnou životosprávu...zhruba 3-4 roky jsem neměl potíže...Ale ted to začalo zase a já do ted nevím prog to je ale je možné že to je kvůli malému hemeroidu který mám.Prostě mě to už nebaví pořád se bát jít na záchod kolik krve to tentokrát bude atd....

Katka
3x

Pokud delate sedavou praci, tak musite denne min 3 hodiny byt na nohou, okopavat zahradku, opravovat dum apod. Nesedet u televize. Zni to divne ale fakt to pomaha - sedave koupele z dubove kury 20 min rano i vecer po 14 dnu, kupte si psyllium, je to hnusny sice ale neskutecne to ulevi vasemu konecniku od bolesti pri velke.

Anonim
26x

Dobri den mám problemy stim ze když si utiram po veleke zadek tak mám na toaletním papíře krev je to vezné? Měl bich stim nekam zajít ? Děkuji za odpověd

anonim 20

Dobrý den,mám čtvrtý den problém s tím že když si utírám po velké i jen po malé zadek tak mám občas na toaletním papíře krev.Je to važné?Děkuji za odpověď.

Šárka
1x

Taky jsem měla takový problém a je teprve 20. Odhodlala jsem se k doktorovi a ten mi řekl, že mám náběh na hemeroidy. Napsal mi čípky, ale já jsem čípky fakt používat nechtěla, tak jsem se zeptala v lékárně a dali mi hemostop tabletky co se polykají. Za pár týdnů to zmizelo, i se mi lépe chodí na velkou, protože mě to bolelo. Snad už se to nevrátí.

mito
10x

mivam krvaceni konečniku kdyš du na wc ale nemam to furt dělali mi vyšetřeni měl jsem usebě hadici aš 90cm a nic mi tam nenašli že je všechno pořatku ale pořat krvacim tak ja nevym děkuji

Veronika

Ahoj lidičky,dneska jsem byla na záchodě a utiram po velké světlou krev.boli mě levá strana konečníku..nemohli by jste my někdo poradit co mám dělat..

eva vankova
14x

dobry den chtela sem se zeptat uz 3 dny mam ridkou stolici a vzdy po velky mam krev na toaletnim papiru tak sem se chtela zeptat jestli byste nevedel duvod.dekuju za odpoved

eva vankova
4x

dobry den chtela sem se zeptat uz 3 dny mam ridkou stolici a vzdy po velky mam krev na toaletnim papiru tak sem se chtela zeptat jestli byste nevedel duvod.dekuju za odpoved

nikola.g
6x

no tagze nevim co to je ale gdis du na velkov tak mi krvaci konecnik ua asi 2 nebo3 se to stalo a nevim co to je kref bila uplne svietka takova cerstva a bojim se strasne nebo nevim jestli to je neco vaznihpo a nebo ne tak nevim co mam delat k dorkotovi nanavstevu jse bojim jit tak mi prosim porate

Kateřina Marková
21x

Dobrý den, jmenuji se Kateřina a je mi 17 let. Už déle jak rok trpím častým krvácením z konečníku při stolici, prováděli mi kolonoskopické vyšetření, ale ve střevech nic nenašli. Chtěla jsem se zeptat čím by to mohlo být nebo aspoň jak zabránit krvácení.

Dominika
10x

Děkuju za tenhle dotaz a odpověď na něj. Už déle mám problémy s hemeroidy, nikdy jsem netrpěla velikým krvácením a nebolelo mě to, takže jsem se o to tolik nezajímala. Zčásti mě přišlo i trapné jít k doktorovi. Ale asi před týdnem jsem byla na odstranění 'vnějších' hemeroidů, teď už jsem v části, kdy mi pomalu mizí, ale objevilo se mi silné krvácení při stolici, takže počítám s tím, že za to mohou ty vnitřní. Proto musím opět k lékaři, ale děkuji za toto, byla jsem dost vyděšená.

Ondřej Růžička
13x

Dobrý den taky nevím co mám dělat protože při stolici musím hodně talčit a potom si jakoby natrhnu konečník a krev je smíchána se stolicí připadá mi jako kdyby jsem měl stažený konečník.Potom když jdu na záchod tak mě strašně pálí konečník a musím se často utírat protože mám nepříjemný pocit neutření po stolici a pokaždé když se utřu tak mám špinavý toaleťák.Byl jsem u doktora ten mi po ohmatání prsty řekl že to hemeroidy nejsou a že je to asi prasklina.Nevím jestli to nemá nějakou spojitost s tím že mám ze stresu žaludeční neurozu a celý den mi kručí ve střevech?

Jiří Král
1x

Dobrý den, je mi 33 let a již několik let se mi stává, že se nepravidelně objevuje krvácení z konečníku. Pamatuji se, že jsem asi před 7 lety byl na vyšetření (kolonoskopii) a pokud se pamatuji, bylo mi řečeno, že mám mírně popraskané střeva. Od té doby se mi tento problém nepravidelně vrací, jenže poslední dobou je to častěji. Také mne trápí bolesti varlat, ale po nedávném vyšetření mi bylo oznámeno, že mám nějaký bacil, který se vyskytuje v krku, dostal jsem prášky, ale bohužel se to opět vrátilo. Proto mne zajímá, jestli to nějak nesouvisí. Barva krve ve stolici je světle červená a mám ji i na toaletním papíru. Prosím o radu, případně na koho se obrátit v Ostravském kraji. Vyšetření varlat bylo krajně nepříjemné a bolestivé, lze to provést i jinak, než výtěrem? Prosím o odpověď na email: [email protected] Děkuji...

Klára
1x

Dobrý den, měla bych dotaz, dnes jsem utrpěla pád z koně do písku a přímu na zadek, byla to pěkná rána, bolí mě dolní část zad a navíc při stolici ze mne jde i krev, je nutné odjet do nemocnice?Děkuji, odpověď bych prosila zaslat na [email protected]

Petra
2x

Dobrý den,je mi 17 let a po stolici se mi na toaletním papíru objevila světlá krev,už druhý den za sebou.Nic mě nebolí,při stolici také ne a žádné jiné problémy také nepociťuji.Žádné bulky okolo se mi také nevyskytují.Můžete mi prosím poradit co s tím ? Mám hrozný strach s tím jít k doktorovi a pochopitelně mi to je i nepříjemné.Předem díky,Petra

Klára
1x

Několik let jsem měla krvácení z konečníku, běhala jsem po vyšetřeních, které nejsou zrovna příjemné a stále se nic nedělo. Známý lékař mi poradil, abych si koupila v lékárně hemostop - podotýkám, že není na předpis, takže jsem se mohla vyhnout doktorům - a světe div se, po pár týdnech bylo po problému. Dost mě naštvalo, že jsem si mohla ušetřit veškeré návštěvy lékařů, kdybych o tomto výrobku věděla dříve, ale jsem ráda, že se to vyřešilo a že už vím jak na to.

Maruška

Taky mám zkušenosti s Hemostopem a potvrzuju, že zabírá perfektně! Byla jsem bez problémů za pár dní.

Jaroslav

Dobrý den,mám problém už spoustu let krvácím při stolici a dnes ráno to bylo s kusem sražené krve,krev je dost červená.Mám ale strach jít k lékaři je mi 38 let a mám panický strach s doktorů.

Katka
2x

Vemte sebou mamku at vas chytne za packu a jdete k obvodakovy, ten vas posle na gastro nebo na ritni odd. Ve skutecnosti nemate panicky strach z doktoru ale z toho, ze nevite co vam budou delat a jak moc smrtelna je vase nemoc. tak za prve na snrt to jeste nebude, ale zanedbanim si muzete situaci hodne zhorsit. Takze na ritnim odd. vam doktor v rukavicich prohmata konecnik, oprete se o lehatko, kolena date na schudky a za minutku je hotovo. Bud vam najde hemeroid nebo trhlinu. Mate to z televize, nebo z vysedavani po hospodach. Clovek ma byt neustale v pohybu a na nohou, jestli mate sedave zamestnani tak proti tomu musite 3 hodiny denne porad neco aktivne delat. sekejte drivi, chodte se psem, s detmi, nebo zacnete behat, do 14 dnu jste bez potizi. zamyslete se nad tim ci jite, kupte si psyllium, je to hnusny, ale neskutecne to pomaha. Taky se zamyslete nad tim, jestli nedelate dlouhodobe veci tak jak musite, ne jak jak doopravdy chcete. Psychika napada z techto duvodu prave konecnik.

Ema
1x

Již pár dní mám problém že když mám stolici je v tom i krev. Krve bývá hodně a po stolici to vnímám pořád i když jdu na "malou" . Nevím jestli se mám bát ??

Ema
1x

Již pár dní mám problém že když mám stolici je v tom i krev. Krve bývá hodně a po stolici to vnímám pořád i když jdu na "malou" . Nevím jestli se mám bát ??

Katka

Muze to byt trhlina, hemeroid, ale taky zanicene tluste strevo. Kdyz pujdete k doktorovy, prohrabne vam prstem konecnik - v rukavicich samozrejme, a hotovo. Zadne hrozne vysetreni vas neceka. Da vam mast nebo tabletku, doporuci stravu, kdyz nepujdete k doktorovy hned, skoncite tam beztak do roka a budete mit treba i velje bolesti, pak uz jsou daleko horsi vysetreni. Takze sla bych hned.

ja no

Dnes jsem šla na wc na velkou a krvacela Jsem ze zadku . Je mi c erstve18 let a nikdy se mi nic takového nestalo mam tvrdou a krvavou stolici tetka beru antibiotika a probiotika jestly to nemute bejt z toho prosim a dekuji za odpovet ma strach co to muze bejt

Lada Helioszová

Dobrý den chtěla bych ase zeptat vždý po stolici krvácím ale pokaždé a nevim co už mám dělat

Terezka
3x

docela hodně krvácím z konečníku už po několikáte,krev je tmavá a bolí mě u toho poddřišek jako bych měla dostat menstruaci

Patrik
2x

Dobry den uz ponekolikate jsem si vsiml zakrvaceneho toaletniho papiru,krev vypadala cerstve a asi svetle.Nebyly to jen kapky ale po utreni konecniku cela krev.Obcas citim svedeni a nedokazu urcit jestli i tlak.Prosim poradte,je mi 26 let a mam velke obavy a strach z vysetreni a vysledku.Dekuji.

Alex

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na jeden osobní problém, který mě trápí tak zhruba jeden rok. Jedná se o ojedinělé krácení ze zadního konečníku ( řitní otvor) . Při běžném stolici to nemívám. Jeví se to občas (někdy 2x to týdne a někdy 2-4x do měsíce) a to třeba když dlouho sedím tak cítím , že mě svědí mezi půlkami a mám nutnost se jít vytřít a po té vždy vidím krev. Jednou je to méně a jednou je to až moc. Stává se mi to i při běžné chůzi a nebo když se občas i moc zpotím. Jaký by mohl být tedy problém? Děkuji za vaši odpověď.

An.

Dobrý den, spořitelem jsme zkoušeli anální sex. Byl velmi opatrny, jemný a bolelo to jen lehce po vniknutí dovnitř pak už vůbec. Ale už 4 den nacházím na toaletním papíru krev (krev je světle červená) z počátku jen lehce a tak jsem si myslela ze to je jen trhlinka, ale poledni den se mi zdá že je te krve na papíru víc. Tak se chci zeptat jestli to bude v pořádku a zahojí se to samo. Nebo jestli budu muset vyhledat lékařskou pomoc. Děkuji za odpověď.

Mirka

Dobrý den, před 4 dny jsem zjistila, že při stolici se mi objevuje světlejší krev a bolí mě v podbříšku. Napřed jsem si myslela, že jen na papíře, ale dnes jsem zahlédla i podél stolice a na papíře téměř nic. Po víkendu půjdu k lékařce, ale do té doby bych ráda věděla, co by to mohlo být. Obávám se nejhoršího a jsem vyděšená.😥

petr

Dobrý den kdyz jdu na wc tak mam krev v atolici a pálení svědění a bolení břicha co to může bejt. Děkuji

Pavel Soukup

Při stolici někdy krvácím.Zvlášť stolice a krev.Krev je tmavá.Na kolonoskopii jsem byl před 16 měsíci.Nález byly jen nějaké praskliny.

Elizabeta

Dobrý den,mám dotaz přítel krvácí i mimo stolici.Nacházim kalhoty dost od krve. Trvá to už alespoň dva roky. Krev je světlá.

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce