Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Kodex práv pacienta

Jaká jsou práva pacieta? Jsou vaše zkušenosti s jejich dodržováním dobré nebo špatné? Zapojte se do diskuse! více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
zuzka

Nemocný v závěru života má právo na citlivou péči všech zdravotníků, kteří musí respektovat jeho přání, pokud tato nejsou v rozporu s platnými zákony. Nesmí tedy prodlužovat pacientovo utrpení, na druhou stranu mu nesmí "pomoci" zemřít. Ale měl by alespoň podávat takové léky, které jej zbaví bolesti , a ne ho ještě před smrtí týrat! Názor: "Laskavost" našich lékařů nejen ke mně, ale i k jiným, co znám, ve mně budí hrůzu, nehodlám jim dopřát předsmrtné týrání!

Bonnie

Mám takový dotaz... Možná Vám to bude připadat stupidní, ptát se na něco takového, ale já to opravdu nevím... Mají rodiče právo zatajit svému dítěti jeho zdravotní stav, pokud není plnoleté?... Myslím tím například když dítě onemocní nějakou vážnou nemocí a je jasné, že nemá šanci na přežití... Je jasné, že rodiče musí být informováni o stavu svého dítěte, pokud mu ještě nebylo osmnáct, ale pokud se to rodiče dozvědí dřív, než dítě samotné a budou považovat za vhodné mu to tajit (třeba z důvodu, aby se dítě nedostalo do těžkého duševního stavu), mají právo mu to neříct?... Ještě jednou se omlouvám, pokud je moje otázka hloupá, ale byla bych ráda za odpověď...

Dagie

Mám prosbu: Setkali jsme se s tím, že lékařka odmítla doprovod pacienta při stavu akutní břišní bolesti, kdy jsem dovezla vnuka 18 (bolesti, krev ve stolici, vykašlal krev). Nejsem hysterická, ani nervní typ, ale člověk praktický a jednající racionálně. Vnuk-student doprovod chtěl, bylo mu špatně, má v naší přítomnosti pocit podpory a bezpečí ( v dětství byl sledován pro LMD, navíc se starám rodině o stravování a tedy i já bych potřebovala informace čemu se při přípravě jídla vyhýbat, co naopak zařadit, nahradit atp.) Lékařka mne požádala ať počkám na chodbě, takže jsem nediskutovala a přítomnost v ambulanci nevyžadovala. Provedli gastroskopii, zdůraznila mu termín kdy si musí vyzvednout pouze ON osobně výsledky, které nikomu jinému nevydá. Dopadlo to tak, že vnuk si pro výsledky odmítl jít s tím, že ho tam nikdo nedostane ani párem volů. My jsme se o to nepokusili, protože jsme si byli vědomi toho, že nám výsledky nevydá a bavit se s námi nebude. Od té doby uplynul rok, vnukovi dobře není, mívá ukrutné bolesti, při kterých je bílý doslova jako papír, chirurgové provedli rentgen a ultrazvuková vyšetření břicha a střev - nic nebylo zjištěno. Je jasné, že musíme znovu navštívit gastroenterologii, ale bez nás tam jít nechce. Má pacient právo vzít si s sebou do ordinace (nemám na mysli přímo k výkonu speciálního vyšetření) doprovod? Znovu podotýkám, že nejsem hysterka, ale v mé přítomnosti bude pacient klidný. Jak to vlastně v takovém případě je?

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce